» »

gov.si mora pasti!

1
...
3 4
5
»

Invictus ::

Val202 je izjavil:

Sploh zdaj, ko bi en mainframe od IBMa z Linuxom praktično pokril vse hardverske potrebe naše ljube državice. Ajde trije, da so malo v redundanci, pa da ne bodo provincialci jamrali da je vse v Ljubljani ...


HAHAHAHA, ... ammm... , ne bo držalo. Če nisi v JU in ne delaš na teh mašinah, potem ne govori o njihovih zmogljivostih. Ni vse pra-stari CICS. WebSphere pokuri toliko resursov, da je bolje biti brez mainframe-a in kupiti cenejšo strojno opremo za ta denar.

Sem delal z JU. Tako lenega in nesposobnega folka še nisem srečal. Večinoma telefonisti, ki pokličejo zunanjega izvajalca.V smislu, nekaj ne dela. Izjemam se opravičujem ...

Websphere dela čisto O.K. Če znaš delati z njim.

Problem so večinoma zanič napisane aplikacije v javi ...

Baza pa tako lahko dela v zOS. Ker je že del njega. Brez zveze inštalirat DB2 na Linux. Samo stane. zOS namreč ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

Sem delal z JU. Tako lenega in nesposobnega folka še nisem srečal. Večinoma telefonisti, ki pokličejo zunanjega izvajalca.V smislu, nekaj ne dela. Izjemam se opravičujem ...


To je bila stvar, nad katero sem najbolj pi*dil. Ob problemih niti nočejo poiskat, kje bi bila napaka, ampak takoj na telefon in kličejo z obrazložitvijo; Nekaj je narobe!, niti ne znajo povedat kje in kaj naj bi bilo narobe.
Zato sedaj takega telefonista odslovim, da pri meni vedno vse dela in naj najde kje je napaka in kaj je napaka, pa še zapise o testiranjih, da je tam res napaka naj priloži.


Invictus je izjavil:


Problem so večinoma zanič napisane aplikacije v javi ...

Java je kr eno veliko sranje, ker so programerji očitno zelo slabi.


Invictus je izjavil:


Baza pa tako lahko dela v zOS. Ker je že del njega. Brez zveze inštalirat DB2 na Linux. Samo stane. zOS namreč ...


Inštalacija DB2 na linux mislim da je celo zastonj, če že plačaš DB2 na zosu.

SeMiNeSanja ::

Največji problem je v tem, da so tisti, ki so še kaj vedeli početi z 'Big Blue' že z eno ali obema nogama v penziji, podmladka pa kar ni, ker so zadnjih 20 let vse stavili na PC-je in Intel bazirane strežnike, zadnjih 10 let pa sanjali o 'oblakih'.

To kar pa ŽE IMAJO, pa samo za Oracle bazo poganjat uporabljajo, ker je začuda licenca (baje?) cenejša od tiste za UX.

Sploh se pa nebi čudil, če bi JU lepo ugasnila svoj Mainframe, nekdo bi ga kupil za 1€, potem začel na njemu poganjati svoje 'privat oblačke' in jih drago prodajati JU.....

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Sploh se pa nebi čudil, če bi JU lepo ugasnila svoj Mainframe, nekdo bi ga kupil za 1€, potem začel na njemu poganjati svoje 'privat oblačke' in jih drago prodajati JU.....

Mainframa ne moreš kupit, ga lahko samo najameš ...

Tako da ga je malo težko prodati ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

To drži in ne drži. Odvisno je od pogodbe. Najem pride seveda nekaj cenejši.

Policija je pa imela kupljene (oziroma jih ima še) in so dve stare S360 prodajali pred kakimi tremi meseci za 9k in 23k.

bbbbbb2015 ::

krneki0001 je izjavil:

To drži in ne drži. Odvisno je od pogodbe. Najem pride seveda nekaj cenejši.

Policija je pa imela kupljene (oziroma jih ima še) in so dve stare S360 prodajali pred kakimi tremi meseci za 9k in 23k.


Tako nekako, ja.

mojca ::

Pa e-uprava mora tudi pasti!

Prekleto, lahko bi vsaj napisali kakšno obvestilo. Že dva dni sem se sprehajala po strani, pa nikjer nobenega vidnega obvestila o napovedani prenovi. Post-festum sem nekaj našla drugje, na sami strani pa ničesar.

Sredi plačevanja ugotovim, da imam na kartici prenizek limit, grem na banko, in ko se vrnem, me čaka prijetno presenečenje: pred ponedeljkom, ko bo prepozno, spletne strani ne bo zanaj, upravne enote pa so seveda zaprli takoj po zaprtju spletne strani.

mirkuma ::

E-uprava je prenovljena in nazaj.
https://e-uprava.gov.si/
Po novam rabiš: registracijo z mail naslovom in geslom plus: osebni certifikat, korenski od izdajalca osebenga certifikata, korenske certifikate SETCCE, podpisno komponento ProXSign
http://www.si-ca.si/podpisna_komponenta...

Vsaj jajcanja Javo in različnimi verzijami Jave in plug-in podpisnimi komponentami je konec.
Moraš pa v ozadju laufati SETCCE ProXSign program za podpisovanje (me zanima kakoje izvedeno posodabljanje le tega...menda ja ne zgolj ročno).

Je kdo že probal kako deluje na zadnjih OS-ih (Win10, OS X 10.11), Linux bo podprt šele z Januarjem 2016, ker nove podpisne komponente zanj še ni :-(.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

PaX_MaN ::

mirkuma je izjavil:

Moraš pa v ozadju laufati SETCCE ProXSign program za podpisovanje (me zanima kakoje izvedeno posodabljanje le tega...menda ja ne zgolj ročno).

Ročno.
2.0.3.1(nameščeno 2.11.) se kao samodejno:

pa noče (tazadnja različica je 2.0.6.1).

mirkuma ::

Hvala.
Sem ravno probal in deluje na OS X 10.11 podpisovanje brez težav, le grafični vmesnik je samosvoj (nima nič ne z Win ne z OS X, torej ne uporablja GUI od sistema pač pa svojega). Na OS X nima možnosti samodejnega posodabljanja.
Upajmo, da bo tole delovalo čim dlje časa.

...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

stb ::

Imamo novega vseslovenskega zmagovalca v SSL prvenstvu javne uprave: vprasalnik.gu.gov.si



Prijazni uradniki so težavo zaznali in za uporabnike pripravili priročna navodila:



;((

M.B. ::

Niso s tem postalo delno kazensko odgovorni če kdorkoli izvede napad, ker si ti moral na brskalniku vklopit podporo za insecure protokole?

Chrome se sploh ne poveže na stran. Najverjetneje, ker ne podpira zastarelih protokolov. Glede na caniuse se 37% slovencev sploh ne more povezat na to stran, ker uporabljajo chrome. Pa še 20% uporabnikov Mozille. Kar pomeni 57% uporabnikov ne more videt spletne strani, ker uporablja zastarele protokole.

Nebi se splačalo to prijavit CERTu?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

M.B. ::

Edavki nimajo niti OK certifikata :)
Certificate name mismatch

SSL labs da oceno T oz. C če se ignorira da ni trusted. Ampak name mismatch mi je pa čudn. Če odprem certifikat mi zgleda URL tak kot mora bit.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

M.B. ::

stb je izjavil:

Imamo novega vseslovenskega zmagovalca v SSL prvenstvu javne uprave: vprasalnik.gu.gov.si



Prijazni uradniki so težavo zaznali in za uporabnike pripravili priročna navodila:



;((


Sem pisal CERTu in so rekli da bodo opozorili avtorje strežnika.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

OldSkul ::

Ali ima še kdo težave s tole podpisno komponento? Zadeva se je posodobila in na Windows 10 mi na nobenem računalniku ne dela več. Kaj hudiča je to? Ne zažene se več, v event viewer so vidne neke dll napake. Nenavadno.

čuhalev ::

Mene bolj zanima, kako je mogoče, da po 20 letih odkar obstajajo spletni brskalniki, še vedno ni mogoče podpisovati zgolj z njimi.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gov.si mora pasti! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
21576672 (49965) čuhalev
»

Nove oblike spletne cenzure (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6930283 (24115)          
»

Boj z mlini na veter in igre na srečo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9328075 (25153) denial
»

Bo v Sloveniji prepovedano posedovanje računalnikov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9012709 (9810) nevone
»

SDS želi spremeniti ministrstva

Oddelek: Problemi človeštva
313082 (2240) Trubadur

Več podobnih tem