» »

CPU dela na polno, ram tudi

CPU dela na polno, ram tudi

jalovec09 ::

Še kar imam P4, 2.6 Ghz, 2gb ram po 4 ploščice, 250gb disk in kot vidim tud za brskanje preko interneta ni več tako kot je bilo.
CPU kaže pri youtubu ves čas 100% je to normalno ? Če samo brskam po slo-tech niha od 10-50-90%
Tud ram mi pobere ves, prosto piše samo še 10-20-50mb, kar je nč.

jalovec09 ::

Bi na tem youtube deloval boljš: http://pctrgovina.com/p/racunalnik-core...

hojnikb ::

vrži to v kanto in upoštevaj nasvete iz prejšne teme
#brezpodpisa

jalovec09 ::

100 evrov ne dam rabim samo za normalno delovanje, internet, office.

hojnikb ::

za par sixpackov dnarja ne pričakuj čudežov.

daj enkrat maalo več, kupi novo and be done with it.

ne pa krast vsak tedn soforumašem časa z istimi vprašanji.
#brezpodpisa

Scorpia ::

Pol pa rabljeno 50e dobis core duo, kjer bo zadeva normalno delovala.
P4 je zastarela zadeva, da mu ze spletne strani delajo probleme. Sicer slo-tech nebi smel delat probleme.
Pa tudi ce kupis nov komp, ki ima majhno porabo, se ti v nekaj letih povrne investicija, na racun porabe. Tvoj p4 se matra in kuri elektriko, nov procesor pa za salo opravi to kar rabis.
////

dzinks63 ::

Katero matično imaš, tip?, mogoče lahko daš gor močnejši procesor, stare P4 procesorje dobiš za evro ali dva, že s P4 3200MHz s HT bi se poznal.

hojnikb ::

razkiraj za g1820+4g+h81 combo in ne zapravljaj denarja z temi starinami.
#brezpodpisa

jalovec09 ::

V IE dela brez težav youtube, tale mozilla požre še in še

hojnikb ::

lahk probaš palemoon
#brezpodpisa

ZaphodBB ::

jalovec09 je izjavil:

Še kar imam P4, 2.6 Ghz, 2gb ram po 4 ploščice, 250gb disk in kot vidim tud za brskanje preko interneta ni več tako kot je bilo.
CPU kaže pri youtubu ves čas 100% je to normalno ? Če samo brskam po slo-tech niha od 10-50-90%
Tud ram mi pobere ves, prosto piše samo še 10-20-50mb, kar je nč.

Video danes uporablja zahtevnejšo kompresijo, web sajti so bolj napihnjeni - posledica dejstva, da imajo vsi močnejše računalnike. Lahk probaš s kakim lightweight Linux distrom.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

trnvpeti ::

2G rama mora biti vrh glave za par strani(ala st) in kaksen yt
yt preko flasha ti lahko nabije cpu na 100%
poizkusi preko html5, ce ti bo tudi preko html5 na 100, pol ti ne preostane kaj drugega kot menjava cpu(in s tem povezano se kaj drugega)

jalovec09 ::

hojnikb je izjavil:

lahk probaš palemoon


CPU niha in ni tako kot pri mozilli, prosto mi piše za ram 300

Imam brezžično povezavo, v hribih, sem na 700m

Zgodovina sprememb…

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

pegasus ::

Scorpia je izjavil:

P4 je zastarela zadeva, da mu ze spletne strani delajo probleme.
Jaz bi to drugače obrnil ... namreč moja uporabniška izkušnja z internetom je bila veliko boljša na pentium 200 z netscapeom 4 in dialupom kot je danes z gigaherci, gigabajti in multicori ... Z mojega vidika je današnji internet večinoma pokvarjen in pretežno neuporaben. Zanima me, koliko web programerjev se je že vprašalo, koliko elektrike bi globalno porabili manj, če bi ustvarjali lahke spletne strani in ne megabajtov javascript šodra ... Recimo večina wordpressov danes mi dobesedno ustavi browser in nabije cpu fan na polno za 20-30s, pa imam samo par let star browser ... to je nedopustno. Če bi bil kitajska partija, bi to prepovedal. Na srečo še imamo ljudi in organizacije, ki se tega zavedajo in ustvarjajo temu primerne spletne strani. Slava jim.

čuhalev ::

Se strinjam s pegasusom ... in sicer se mi je brskalnik ravno po prebranem od vse navlake tik po kliku odgovori sesul. :'(

Ne sprašujem se samo o Internetu in njeni javascript navlaki, za katero me brskalnik na C2D proc. sprašuje, če ji bi prekinil izvajanje, temveč o uporabnosti računalnika na sploh: kako sem nekoč lahko zdržal na Pentiumu 2.

S prstom si upam kazati na programerje, ki uporabljajo programske jezike, v katerih ni potrebno navajati tipa spremenljivke, ali programske kode ne prevajajo.

Nepredstavljivo več veselja do življenja mi je, kljub enostavnosti, dal Wolf 3D, ki je vedno delal tekoče in se še zdaj čudim, kako so uspeli ... z manj kot 4 MB rama mi zagotoviti lepe spomine. :D

hojnikb ::

najbolje da gremo nazaj na text only, da bodo ja te kante še naprej delale.


svašta
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Pretiravaš. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

KTr1sk ::

že 3 leta nazaj do danes si odpiral teme da ti dela počasi pc, pa še vedno ne dojameš da moreš menjat sistem, ne vem zakaj vsaj Linux-a ne sprobaš če rabiš sam za net in youtube
Počasnost računalnika
pa še
Vpliv grafične na delovanje računalnika
dvo jederni računalnik
Kaj pravite na ta star računalnik?
Prah v računalniku
Enojedrni vs dvojedrni računalnik
Malo rama in particije na disku
Potrebujem nasvet, nakup prenosnika
Gonilniki za grafično ATI Radeon 9200
Je slaba grafična
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

m0LN4r ::

pegasus je izjavil:

Scorpia je izjavil:

P4 je zastarela zadeva, da mu ze spletne strani delajo probleme.
Jaz bi to drugače obrnil ... namreč moja uporabniška izkušnja z internetom je bila veliko boljša na pentium 200 z netscapeom 4 in dialupom kot je danes z gigaherci, gigabajti in multicori ... Z mojega vidika je današnji internet večinoma pokvarjen in pretežno neuporaben. Zanima me, koliko web programerjev se je že vprašalo, koliko elektrike bi globalno porabili manj, če bi ustvarjali lahke spletne strani in ne megabajtov javascript šodra ... Recimo večina wordpressov danes mi dobesedno ustavi browser in nabije cpu fan na polno za 20-30s, pa imam samo par let star browser ... to je nedopustno. Če bi bil kitajska partija, bi to prepovedal. Na srečo še imamo ljudi in organizacije, ki se tega zavedajo in ustvarjajo temu primerne spletne strani. Slava jim.

2160p youtube -> nič ne matra: https://slo-tech.com/forum/t600020/p490...
4 leta star prenosniški i3 FullHD -> nič ne matra: https://slo-tech.com/forum/t600020/p492...
Kak te to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Rias Gremory ::

Lahko GNU/Linux distribucijo (Lubuntu/Xubuntu/Arch (če znaš brat wiki)) + Chromium + uBlock Origin + Minitube (za gledanje Youtube posnetkov, ne uporablja Flash Playerja; deluje tudi na Windowsih).

V kolikor to ne deluje boš potreboval nov ali rabljen računalnik. Pa vzami nekaj s 4GB RAM-a, ker je dan današnji vse požrešno.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

Rias Gremory je izjavil:

Chromium

2fat.

r3dkv1c4 ::

jalovec09 je izjavil:

V IE dela brez težav youtube, tale mozilla požre še in še

Potem furaj IE in nehaj stokat.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Dejancek ::

:D

hojnikb ::

Če furaš IE7... Don't.
#brezpodpisa

jalovec09 ::

KTr1sk je izjavil:

že 3 leta nazaj do danes si odpiral teme da ti dela počasi pc, pa še vedno ne dojameš da moreš menjat sistem, ne vem zakaj vsaj Linux-a ne sprobaš če rabiš sam za net in youtube
Počasnost računalnika
pa še
Vpliv grafične na delovanje računalnika
dvo jederni računalnik
Kaj pravite na ta star računalnik?
Prah v računalniku
Enojedrni vs dvojedrni računalnik
Malo rama in particije na disku
Potrebujem nasvet, nakup prenosnika
Gonilniki za grafično ATI Radeon 9200
Je slaba grafična


Ja in, zakaj je potem slo-tech, sploh pa sprašujem osnovna vprašanja.

AC_DC ::

že 3 leta nazaj do danes si odpiral teme da ti dela počasi pc, pa še vedno ne dojameš da moreš menjat sistem, ne vem zakaj vsaj Linux-a ne sprobaš če rabiš sam za net in youtube

Zato.

KTr1sk ::

Nisem mislil nič narobe s tem, ko sprašuješ, samo smešno mi je, ko bi že lahko vedel...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

hojnikb ::

>Ja in, zakaj je potem slo-tech, sploh pa sprašujem osnovna vprašanja.


Vpraša se enkrat, ne 20x v 10 različnih temah. In v vsaki temi si dobil več odgovorov.

Tako da...
#brezpodpisa

ZaphodBB ::

KTr1sk je izjavil:

Nisem mislil nič narobe s tem, ko sprašuješ, samo smešno mi je, ko bi že lahko vedel...

jalovčeva glavna značilnost je, da je ultimativno povsem nemočen v vseh ozirih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jalovec09 ::

, ker ni samo 1 hišni, so kar trije. + 1 prenosnik, ki ni v uporabi.

FX6300B ::

vrž stran pa porab tisth 100€ k jh maš v šparovcu pa kup neko plato k ma integriran procesor so relativno poceni http://pricespy.co.uk/category.php?k=419
pa 4 gb rama pa furaš še naslednih 20 let pa težiš na slotechu :D
May the force be with you!

m0LN4r ::

jalovec09 je izjavil:

, ker ni samo 1 hišni, so kar trije. + 1 prenosnik, ki ni v uporabi.

Zgoraj maš dva primera, dražji in 4 leta star cenejši, kako z levo jajco obvladata 1080p posnetke, ki tebi dela težave. (prvi celo 4x večje posnetke)
Razlika je samo ta, da ti v tem primeru
1. nimaš strojnega pospeševanja takih vsebin
2. procesor ima za današnjo natrpanost spleta premalo surove moči.

S tvojim pentiumom se glede brskanja danes, lahko že primerja en cenejši pametni telefon...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov tv za 750€

Oddelek: Zvok in slika
111906 (1144) 2dark
»

enojedrni računalnik P4 2.6 Ghz

Oddelek: Pomoč in nasveti
132420 (2036) zobnik
»

Izbris profila na spletni strani

Oddelek: Loža
71289 (1059) borisk
»

Nov napajalnik-na kaj moram biti pozoren

Oddelek: Pomoč in nasveti
152019 (1747) d4vid

Več podobnih tem