» »

Nov napajalnik-na kaj moram biti pozoren

Nov napajalnik-na kaj moram biti pozoren

Specijalec ::

Zdravo,

Kupiti moram nov napajalnik (550w), približno porabo sem si izračunal s pomočjo tegale orodja: (http://extreme.outervision.com/psucalcu..., računalnik porabi cca. 384w. Sedaj me pa zanima, ker se res ne spoznam na napajalnike, na kaj moram biti pozoren pri nakupu novega napajalnika, ker se številke med posameznimi napajalniki, "kar" razlikujejo...še posebej me zanima ali moram biti pozoren na "elektične" podatke (+3.3 V;+5 Vsb;+5 V;+12V1; +12 V total;-12V) ali samo gledam,da so čim višji?

Najlepša hvala za informacije!

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

RejZoR ::

Idealno je, da je napajalnik večino časa obremenjen na nekje 50%. Kar pomeni, da bo takrat deloval v najbolj optimalnem območju z najmanj izgub.

Drugače pa praktično karkoli vzameš od Corsaira ne moreš nič zgrešit. Praktično čist vsi napajalniki mal višjega razreda od njih dosegajo v testih odlične rezultate. So mal dražji ampak tega itaq ne menjaš nikli več razen če crkne al pa če zamenjaš cel sistem za neki uber močnejšega. Tkod a ne šparaj preveč...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Corsair je po večini overpriced crap, tako da tega ne kupovat.
Vzame se xfx, seasonic, pogojno kak chieftech, nižje pa samo, če dobiš zram ohišja.
#brezpodpisa

ST-777 ::

Imam Seasonic X-Series 660 W in sem z njim zelo zadovoljen, njegov ventilator se zelo redko vklopi, kar je dobro, ker je večino časa neslišen.

"Seasonic X-Series 660W ... At the lower end of power delivery the fan doesn’t spin at all, ideal for people who are running a media center in a living room or bedroom" http://www.kitguru.net/components/power...

Priporočam Seasonic.

Dr_M ::

Tudi jaz se strinjam, da s Corsairjem ne mores zgresit, lahko bi pa bili malo boljsi za tak denar, sploh RM serija recimo.
Seasonic je verjetno trenutno najboljsi, samo moras racunat vsaj 50% visjo ceno kot za primerljiv napajalnik konkurence.
Recimo od XFXa sta uredu XTR in TS seriji, ki sta koncno malo bolj dobavljivi.

Drugace pa ce uzames kaksen 550W 80plus GOLD, prakticno z nobenim ne mores falit, vse pa je odvisno, koliko si pripravljen placat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Specijalec ::

Zdravo,

budget imam v mislih tam do 50-80eur...ker kolikor sem opazil, denar odraža kvaliteto (višja stopnja učinkovitosti), tako, da za vsakdanjo uporabo, mislim da je budget v teh okvirjih ok...samo zanima me ali je še vedno firma LC zanič(samo za info)?...odločal sem se med firmami antec(brat je z njem ful zadovoljen), corsair ali pa cooler master( te firme ne poznam, baje da je ok)...a xfx je kul firma, ali se naj raje držim antec/corsair?

zanima me še nekaj, napajalniki se zelo razlikujejo med naslednjimi podatki npr:
+3.3 V 22 A
+5 Vsb 2.5 A
+5 V 18 A
+12 V1 18 A
+12 V2 17 A
+12 V total 28 A
-12V 0.3 A
sedaj me pa zanima npr. pri -12V je nekje 0,3A drugje pa 0,8A itd., ali pa pri +12V total je 28 drugje pa 50 ali gledam samo, da so cifre čimvišje in to je to ali moram biti pozoren še na kaj drugega :)

hojnikb ::

a xfx je kul firma, ali se naj raje držim antec/corsair?

Zelo kul. Uporabljajo seasonic platformo, ki je v samem vrhu. Cenejši corsairi jim ne sežejo do kolen.
Za tvoje potrebe bo vrh glave xfx 550W. Ali bo dovolj navadna verzija bronze ali TS serija z gold eff, se pa odloči sam.

zanima me še nekaj, napajalniki se zelo razlikujejo med naslednjimi podatki npr:
+3.3 V 22 A
+5 Vsb 2.5 A
+5 V 18 A
+12 V1 18 A
+12 V2 17 A
+12 V total 28 A
-12V 0.3 A
sedaj me pa zanima npr. pri -12V je nekje 0,3A drugje pa 0,8A itd., ali pa pri +12V total je 28 drugje pa 50 ali gledam samo, da so cifre čimvišje in to je to ali moram biti pozoren še na kaj drugega :)

Edina cifra, ki se tukaj gleda je samo in res samo +12V. Vse ostale napetosti so praktično ničtega pomena, ker so vse požrešne komponente danes (grafike, procesorji...) na +12V.
#brezpodpisa

Specijalec ::

Zdravo,

vsem res hvala za pomoč! :), glede na to, da tudi na tujih forumih hvalijo xfx se odločam med tema dvema:
1)http://www.mlacom.si/xfx-ts550-550w-80p...
2)http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

sedaj pa me zanima katerega se splača vzeti po vašem mnenju, glede nato, da je razlike 4EUR in na žalost noben ni modularen :( :(

hojnikb ::

sj maš modularno verzijo tut.


V nobenem primeru pa NIKAKOR ne vzet pri AGT !!!!
#brezpodpisa

Specijalec ::

hojnikb je izjavil:

sj maš modularno verzijo tut.


V nobenem primeru pa NIKAKOR ne vzet pri AGT !!!!


Večer,
ja saj se mi je zdelo, da mora biti tudi modularna vezija, samo vse povsod piše, da ni modularen...moram mal maile poslati okoli, če se da dobiti modularnega....zakaj pa ne pri AGT?

hojnikb ::

veselo branje

AGT Računalniki, AGT Trgovina

AGT računalniki (zadnjih par strani)
#brezpodpisa

Specijalec ::

hojnikb je izjavil:

veselo branje

AGT Računalniki, AGT Trgovina

AGT računalniki (zadnjih par strani)

Večer,

Hvala za opozorilo!, meni so se pa tako dopadli, ker imajo nižje cene kot drugje...očitno ni vse rožnato...:(

Han ::

Specijalec ::

se lahko zapre :)

d4vid ::

Specijalec je izjavil:

hojnikb je izjavil:

veselo branje

AGT Računalniki, AGT Trgovina

AGT računalniki (zadnjih par strani)

Večer,

Hvala za opozorilo!, meni so se pa tako dopadli, ker imajo nižje cene kot drugje...očitno ni vse rožnato...:(


Ko narocis je ze morda ugodno, a ko bos dobil ne bo vec.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
131016 (834) cs_yolo
»

Bi bili ti deli vredu za gaming računalik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6311434 (10243) yoco
»

Napajalnik za i5-3570k OC & 660 Ti

Oddelek: Kaj kupiti
234976 (4508) Pro_moted
»

kaj menite o teh napajalnikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637495 (6748) bluefish
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310251 (8737) Pyr0Beast

Več podobnih tem