» »

Naknadno zaračunavanje poštnine

Naknadno zaračunavanje poštnine

Jeremias ::

Pred nekaj dnevi sem iz Amerike naročil paket, za katerega sem plačal poštnino do Slovenije. Skupna cena paketa je znašala okrog $150. Seveda sem vse plačal in čakal, da pride paket. Nikjer v njihovih pogojih ne piše, da se bo kaj naknadno zaračunavalo niti, da se bo znesek spreminjal. Piše, da se poštnina zaračuna glede na oddaljenost in težo, kar se tudi je.

In tu nastopi problem. Danes je paket prispel v Slovenijo nakar dobim obvestilo, da moram plačati 69€ odkupnine oz. poštnine iz Nemčije do Slovenije z UPS dostavno službo. Malo čudno, glede na to, da sem plačal poštnino do Slovenije in ne do Nemčije. Sem klical na UPS, ker me je zanimalo komu gre ta denar in kdo je zaračunal takšno vsoto denarja, glede na to, da zdaj ta "poštnina" stane skoraj toliko, kot izdelek sam. In denar gre Land Mark Globalu. S kakšno pravico sploh kdo lahko zaračuna in naroči ekspresno dostavo paketa iz Nemčije v Slovenijo v mojem imenu?

Je že kdo imel kakšne podobne izkušnje?
Lp
Jernej

Machete ::

Sumim, da je to storitev avtomatskega oz. predplačanega carinjenja in davčenja. In potem verjetno to pride v zbirni center v Nemčji, od tam pa naprej. Torej to ni zgolj poštnina ampak carinska dajatev in ddv. To vedno več USA prodajalcev ponuja v svoji storitvi. Malo neobičajno je, da se plača naknadno UPSu, čeprav verjetno tudi možno, in ne vse skupaj prodajlalcu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jeremias ::

SAj bi sprejel neko carino, ampak znesek 69€ na vrednost paketa 150$ (135€) je malo previsok za carino in DDV....
Lp
Jernej

Machete ::

Se mi zdi kar tam tam. Odvisno od vsebine in davčne stopnje. Potem pa je verjetno še kakih 10-15€ v tem za dejansko poštnino DE - do tebe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jeremias ::

Gre za čopiče, nič posebnega. Ampak glede na to, da ekspresna poštnina iz Nemčije v Slovenijo po njihovem ceniku stane toliko nekako dvomim, da je v tej cifri dejansko carina in DDV.
Lp
Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jeremias ()

M-XXXX ::

SAj bi sprejel neko carino, ampak znesek 69€ na vrednost paketa 150$ (135€) je malo previsok za carino in DDV....

Preveč. 135€+22%= cca 165-170€ in nič več.

Machete ::

kaj pa carina, manipulacija pošiljke itd.. ?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

M-XXXX ::

Machete je izjavil:

kaj pa carina, manipulacija pošiljke itd.. ?

Pod 150€ carine NI! Za manipulacijo pa sem dodal 5€, zato sem tudi napisal 165-170€.

Trololololol ::

Zavrneš pošiljko, zahtevaš denar nazaj?

Ales ::

Zahtevaj čisto točno specifikacijo, kaj teh 69 EUR obsega.

Kontaktiraj prodajalca in ga seznani s sitauacijo ter predlagaj sporazumno rešitev težave, oz. z drugimi besedami, zahtevaj naj poravna vse poštne stroške, da bo pošiljka prispela do tebe oz. naj ti delno vrne kupnino, da pokrije te dodatno nastale stroške.

DDV in stroški carinskega postopka so pa seveda tvoja odgovornost, tega dela stroška ne moreš zahtevati od njega.

edit: daš morda lahko link do izdelka, če je na Ebayu ali podobnem kraju viden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Jeremias ::

Po zadnjih podatkih je to samo poštnina od Nemčije do Slovenije ( UPS ). Na podlagi česa ne vem, niti po kakšni logiki. Pa tudi cena 69€ za 1,4kg težki paket... Sem poslal prodajalcu e-mail in zdaj čakam na odgovor. Če mi ne povrne stroškov paket zavrnem in zahtevam denar nazaj. Ne mislim pa plačevati na koncu 100€ skupne poštnine, kar je dejansko enako vrednosti izdelka.
Lp
Jernej

Jeremias ::

Ravno sem dobil odgovor prodajalca, ki se glasi, da oni niso odgovorni za nobene dodatne nastale stroške dostavne službe. Torej si lahko dostavne službe nekje med potjo zaračunajo dodatne poštne stroške. Sem pričakoval malo več resnosti od UPS dostavne službe.
Lp
Jernej

mihec87 ::

Heh po možnosti ko bo prispelo na našo carino pa 150usd+69eur pa na to davek+carina...

Prodajalec kolikor vem ni odgovoren za dajatve(davek,carina itd..) ob vstopu v državo, za poštnino pa je(no vsaj za ebay je tako če prav vem)..

videc ::

Lahko, da je UPS že sam opravil ves carinski postopek. Mislim, da to naredijo. Pa ne gre nič na našo carino. Pozanimaj se pri našem UPS-u.
Ker je vrednost paketa večja od 22€, plačaš carino in davek, dodatno je verjetno še nekaj stroškov UPS-a.
Če pogledaš (cca. 135€ + carina) + davek od tega v oklepaju, pa še par € za UPSovo obdelavo, bi znalo prit do teh 69€.
Če je pa samo UPS poštnina do Slovenije je pa malo veliko, ja.

mihec87 ::

videc je izjavil:

Lahko, da je UPS že sam opravil ves carinski postopek. Mislim, da to naredijo. Pa ne gre nič na našo carino. Pozanimaj se pri našem UPS-u.
Ker je vrednost paketa večja od 22€, plačaš carino in davek, dodatno je verjetno še nekaj stroškov UPS-a.
Če pogledaš (cca. 135€ + carina) + davek od tega v oklepaju, pa še par € za UPSovo obdelavo, bi znalo prit do teh 69€.
Če je pa samo UPS poštnina do Slovenije je pa malo veliko, ja.


Carina+davek je nad 150eur...od 22-150eur je samo davek..

M-XXXX ::

videc je izjavil:

Lahko, da je UPS že sam opravil ves carinski postopek. Mislim, da to naredijo. Pa ne gre nič na našo carino. Pozanimaj se pri našem UPS-u.
Ker je vrednost paketa večja od 22€, plačaš carino in davek, dodatno je verjetno še nekaj stroškov UPS-a.
Če pogledaš (cca. 135€ + carina) + davek od tega v oklepaju, pa še par € za UPSovo obdelavo, bi znalo prit do teh 69€.
Če je pa samo UPS poštnina do Slovenije je pa malo veliko, ja.

Kaj sem pa že jaz napisal:

Preveč. 135€+22%= cca 165-170€ in nič več.

destroyer2k ::

Kaj ko bi dal link do izdelka, da se dejansko lahko vidi, kaj je narobe.

Jeremias ::

Saj smo že ugotovili, kaj je narobe in kaj se je zgodilo. Na lastno pest so zaračunali poštnino iz Nemčije do Slovenije. V tej cifri ni nobenega carinjenja niti dajatev. Poštnina iz Nemčije do Slovenije. Sem zavrnil izdelek in po dogovoru s prodajalcem dobim povrnjeno kupnino, ko dobijo paket nazaj.
Lp
Jernej

Mare2 ::

M-XXXX je izjavil:


Preveč. 135€+22%= cca 165-170€ in nič več.


Poštnina je tudi predmet obdavčitve. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

30 eur je zagotovo davek bil. drugih 39 eur je pa stošek UPSa . jaz ko vidim dostavo preko UPSa ali Fedex se jim izognem na daleč, ker mislim da je bilo že nekaj primerov ko sta ti dve firmi konkretno cifro dodali pri uvozu stvari.

naslednjič če pride preko pošte slovenije recimo boš za isto stvar dodatno plačal 40eur. da ne bo potem nova tema odprta :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SaXsIm ::

Hja, dostavne službe si kar vzamejo znesek za izvedbo carinskega postopka. Že DHL vem da vzame nekih 20 EUR za to.
SaXsIm

Ales ::

Mare2 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:


Preveč. 135€+22%= cca 165-170€ in nič več.


Poštnina je tudi predmet obdavčitve. :)
Če bi prebral vsaj prvi post v temi bi vedel, da je to cena s poštnino vred.

Jeremias je izjavil:

Saj smo že ugotovili, kaj je narobe in kaj se je zgodilo. Na lastno pest so zaračunali poštnino iz Nemčije do Slovenije. V tej cifri ni nobenega carinjenja niti dajatev. Poštnina iz Nemčije do Slovenije. Sem zavrnil izdelek in po dogovoru s prodajalcem dobim povrnjeno kupnino, ko dobijo paket nazaj.
Še najboljša možna rešitev glede na situacijo. Pazi le na roke za dispute, če si plačeval preko PayPala, čeprav bi moralo biti vse skupaj razrešeno precej prej.

Jeremias ::

Še enkrat ni bil davek, niti carina, bila je SAMO POŠTNINA po veljavnem ceniku UPS dostavne službe. Cenik imajo tudi objavljen na njihovi spletni strani. Paket je tehtal 1,4kg. 69€ je stala poštnina iz Nemčije v Slovenijo. Kar pa se tiče davka vem, da se plača in sem to tudi pričakoval, nisem pa pričakoval dodatne poštnine iz Nemčije v Slovenije. Stvar je rešena.
Lp
Jernej

bbbbbb2015 ::

Jeremias je izjavil:

Še enkrat ni bil davek, niti carina, bila je SAMO POŠTNINA po veljavnem ceniku UPS dostavne službe. Cenik imajo tudi objavljen na njihovi spletni strani. Paket je tehtal 1,4kg. 69€ je stala poštnina iz Nemčije v Slovenijo. Kar pa se tiče davka vem, da se plača in sem to tudi pričakoval, nisem pa pričakoval dodatne poštnine iz Nemčije v Slovenije. Stvar je rešena.


UPS je verjetno čakal kaj drugega, ehmmm.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketov v EU ?

Oddelek: Loža
3311008 (2561) joker16_7
»

Paket iz ZDA - koliko bi me prišlo v resnici :)

Oddelek: Loža
3713087 (4933) hdsdwn
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538471 (11729) jero_no1

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13840129 (35910) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910084 (9149) Princo22

Več podobnih tem