» »

Daljnovodi in sevanje

Daljnovodi in sevanje

Marko84 ::

Pred tednom dni sem prišel kar lepo nazaj v Slovenijo iz Banja Luke, mimogrede tam so celo še merili sevanje blizu baznih postaj. V BIH imajo toliko elektrike speljane vse preko hiš in seveda slab zrak, da sem si našel končno stanovanje v Sloveniji, sicer v rovtah ampak vsaj za solidno ceno. Ker sem pregledal več kot 5-10 lokacij me zanimajo naslednje stvari. Od poškodbe glave pred desetimi leti sem opazil, da sem zelo občutljiv na elektromagnetno sevanje, zato me zanima ali daljnovodi res povzročajo kakšno sevanje?

Problem je ker me glava začne boleti na določenih območjih (tudi v Sloveniji), skupni imenovalec pa sem opazil da so bili daljnovodi (in tudi wi-fi z močnim signalom ponekod). Čeprav za Wi-Fi bolj dvomim da bi to lahko bilo krivo. V glavnem, v Banja Luki se spomnim, da so neki modeli merili sevanje in mi povedali da tu kjer smo stali znaša vrednost 3V (volte, če sem jih prav razumel, mislil sem da se to meri v seviertih). Bili pa smo oddaljeni vsaj 500 metrov od postaje.

Kakorkoli, naj mi kdo pove ali daljnovodi res sevajo (nad hišami recimo), da je to možno zaznati? Moram priznati, pred poškodbo glave nisem nikoli zaznal nič od tega. Namreč tudi v rovtah kjer imam stanovanje, je vse kul, ampak neprijetno, ker imam glavobole konstantno in je res zoprno. Nadmorske višine je 750m, doma pa nekje 500m, tako da tudi to sem že izključil kot možnost.

Kle naj bi celo podrobno navajali razdalje:
  • zaklenilo: zee ()

ZaphodBB ::

Marko84 je izjavil:

Pred tednom dni sem prišel kar lepo nazaj v Slovenijo iz Banja Luke, mimogrede tam so celo še merili sevanje blizu baznih postaj. V BIH imajo toliko elektrike speljane vse preko hiš in seveda slab zrak, da sem si našel končno stanovanje v Sloveniji, sicer v rovtah ampak vsaj za solidno ceno. Ker sem pregledal več kot 5-10 lokacij me zanimajo naslednje stvari. Od poškodbe glave pred desetimi leti sem opazil, da sem zelo občutljiv na elektromagnetno sevanje, zato me zanima ali daljnovodi res povzročajo kakšno sevanje?

Problem je ker me glava začne boleti na določenih območjih (tudi v Sloveniji), skupni imenovalec pa sem opazil da so bili daljnovodi (in tudi wi-fi z močnim signalom ponekod). Čeprav za Wi-Fi bolj dvomim da bi to lahko bilo krivo. V glavnem, v Banja Luki se spomnim, da so neki modeli merili sevanje in mi povedali da tu kjer smo stali znaša vrednost 3V (volte, če sem jih prav razumel, mislil sem da se to meri v seviertih).

Kakorkoli, naj mi kdo pove ali daljnovodi res sevajo (nad hišami recimo), da je to možno zaznati? Moram priznati, pred poškodbo glave nisem nikoli zaznal nič od tega.

Kle naj bi celo podrobno navajali razdalje:

Če greš na nogometno tekmo, te tudi boli glava zaradi reflektorjev?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

s1m0n ::

Od kje ta slika?
A tako dober prevodnik je naš zrak, da tole seva po kilometre ? :)

Marko84 ::

s1m0n ::

Protecting Yourself and Your Family

Power lines are virtually everywhere. However, SafeSpace offers a range of effective, affordable products that can help you protect yourself and your loved ones against the dangers from hallmarks of the modern world.


Pove vse...

tikitoki ::

Marko84 je izjavil:

Pred tednom dni sem prišel kar lepo nazaj v Slovenijo iz Banja Luke, mimogrede tam so celo še merili sevanje blizu baznih postaj. V BIH imajo toliko elektrike speljane vse preko hiš in seveda slab zrak, da sem si našel končno stanovanje v Sloveniji, sicer v rovtah ampak vsaj za solidno ceno. Ker sem pregledal več kot 5-10 lokacij me zanimajo naslednje stvari. Od poškodbe glave pred desetimi leti sem opazil, da sem zelo občutljiv na elektromagnetno sevanje, zato me zanima ali daljnovodi res povzročajo kakšno sevanje?

Problem je ker me glava začne boleti na določenih območjih (tudi v Sloveniji), skupni imenovalec pa sem opazil da so bili daljnovodi (in tudi wi-fi z močnim signalom ponekod). Čeprav za Wi-Fi bolj dvomim da bi to lahko bilo krivo. V glavnem, v Banja Luki se spomnim, da so neki modeli merili sevanje in mi povedali da tu kjer smo stali znaša vrednost 3V (volte, če sem jih prav razumel, mislil sem da se to meri v seviertih). Bili pa smo oddaljeni vsaj 500 metrov od postaje.

Kakorkoli, naj mi kdo pove ali daljnovodi res sevajo (nad hišami recimo), da je to možno zaznati? Moram priznati, pred poškodbo glave nisem nikoli zaznal nič od tega. Namreč tudi v rovtah kjer imam stanovanje, je vse kul, ampak neprijetno, ker imam glavobole konstantno in je res zoprno. Nadmorske višine je 750m, doma pa nekje 500m, tako da tudi to sem že izključil kot možnost.

Kle naj bi celo podrobno navajali razdalje:


Tok skozi daljnovode ustvarja magnetno polje. Magnetno polje ima vpliv na telo.
Kar sicer ne pomeni, da tvoji problemi izhajajo iz tega.

Marko84 ::

Dobro malo pretiravajo verjetno da kaj prodajo.
Nekaj študij:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/158...

dope1337 ::

Direktni C/P iz ELES:


Karta prenosnega omrežja
Pregledovalnik s karto prenosnega omrežja omogoča pregled umeščenosti Elesovih visokonapetostnih daljnovodov in razdelilno transformatorskih postaj v slovenskem prostoru ter iskanje in prikaz parcel, ki se nahajajo pod daljnovodi. Podrobnejše funkcionalnosti pregledovalnika so zapisane v meniju pomoč.

http://arcgis1.eles.si/ELES_GIS/

Tole mas mal za kratenje dolgega casa, da najdes svojo parcelo ter iz karte prepoznas nazivno napetost voda (110kV, 2x110kV ali 400kV).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Smurf ::

Problem je v glavi, ne v elektrovodih.

HappyPills ::

Sevanje ima seveda posledice na zdravje. Študij na to temo je na tone
Evo jih par:

V študiji, ki so jo opravili leta 2008 na Univerzi v Bernu, Švica, so ugotovili, da bližina visokonapetostnih vodov povečuje tveganje za nevro-degenerativne bolezni, kot je Alzheimerjeva bolezen. Ljudje, ki so 5 let živeli na oddaljenosti 50 m od daljnovoda so imeli 1,5-krat večje tveganje za Alzheimerjevo bolezen kot ljudje, ki so živeli na razdalji več kot 600 m stran od daljnovoda. Ljudem, ki so 10 let živeli na razdalji manj kot 50 m od daljnovoda, se je to tveganje povečalo na 1,78 krat. Za 15 let bivanja na tem območju je bilo tveganje za Alzheimerjevo bolezen dvakrat višje.
Residence near power lines and mortality from neurodegenerative diseases: longitudinal study of the Swiss population.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/189...

Univerza v Tasmaniji, Avstralia in Univerza v Plymouth-u, Velika Britanija sta septembra 2007 objavili raziskavo v Australian Internal Medicine Journal o vplivu dolgotrajne izpostavljenosti visokonapetostnim daljnovodom na limpfome, levkemijo in povezane bolezni. Ugotovljeno je bilo, da so ljudje, ki so do svojega 5 leta starosti živeli na oddaljenosti manj kot 300 m od visokonapetostnega daljnovoda, imeli 5-krat večjo verjetnost, da kot odrasli zbolijo za rakom, v primerjavi s tistimi, ki so živeli dlje od daljnovoda. Če so živeli v oddaljenosti manj kot 300 m od daljnovoda kadarkoli znotraj prvih 15 let svojega življenja , je bila verjetnost, da bodo kot odrasli oboleli za rakom trikrat večja kot pri tistih, ki so živeli dlje od daljnovoda.
Residential exposure to electric power transmission lines and risk of lymphoproliferative and myeloproliferative disorders: a case-control study http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1...

Rezultati raziskave Univerze v Oxfordu so pokazali, da imajo otroci, ki živijo 200 m od visokonapetostnih električnih vodov, 70% več možnosti, da zbolijo za levkemijo, kot tisti, ki živijo 600 m stran od visokonapetostnih vodov. Študija je tudi pokazala, da imajo otroci, ki živijo v oddaljenosti 200-600m od visokonapetostnih vodov 20 % več možnosti, da zbolijo za levkemijo, kot tisti, ki živijo izven tega območja.
http://www.bmj.com/content/330/7503/1290

Zgovorno je tudi, da je Eles za potrebe meritev sevanja, ki jih je izvajala neodvisna organizacija zahteval, da se jih o meritvah točno obvesti. Dokazano so med meritvami manjšali napetosti v daljnovodih. Da ne omenjam, da ko so delali načrt za izgradnjo severne trase so populacijo, katero bi ta trasa prizadela, obvestili s sestankom v čisto drugem kraju, da bi na ta način prikrito opravili potrebno po zakonu, na njihovo žalost jim je to hardcore spodletelo. Sprenevedanj Elesa in države na škodo populacije je na tone. Že sedaj pa gredo marsikateri vodi direktno čez hiše in v kraju v katerem živim tudi čez OŠ. Levkemije je na našem območju dokazano več.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

@Marko84, a te glava boli tudi:
- ko se briješ z električnim brivnikom
- ko kuhaš z indukcijskim kuhalnikom
- ko poslušaš glasbo na hi-fi sistemu
- ko si s fenom sušiš glavo
- ko si bližini ostale bele tehnike, katere magnetno polje je zaradi bližine bistveno višje od oddaljenih daljnovodov, katerih magnetno polje pada s kvadratom razdalje?

@jureflux, študije o povezavi bolezni in daljnovodov so umaknili, ker so ugotovili, da imajo nepremičnine pod daljnovodi manj premožni ljudje. Ti tudi več pijejo, kadijo in delajo v bolj izpostavljenih službah.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

tony1 ::

ZaphodBB je izjavil:

Marko84 je izjavil:

Pred tednom dni sem prišel kar lepo nazaj v Slovenijo iz Banja Luke, mimogrede tam so celo še merili sevanje blizu baznih postaj. V BIH imajo toliko elektrike speljane vse preko hiš in seveda slab zrak, da sem si našel končno stanovanje v Sloveniji, sicer v rovtah ampak vsaj za solidno ceno. Ker sem pregledal več kot 5-10 lokacij me zanimajo naslednje stvari. Od poškodbe glave pred desetimi leti sem opazil, da sem zelo občutljiv na elektromagnetno sevanje, zato me zanima ali daljnovodi res povzročajo kakšno sevanje?

Problem je ker me glava začne boleti na določenih območjih (tudi v Sloveniji), skupni imenovalec pa sem opazil da so bili daljnovodi (in tudi wi-fi z močnim signalom ponekod). Čeprav za Wi-Fi bolj dvomim da bi to lahko bilo krivo. V glavnem, v Banja Luki se spomnim, da so neki modeli merili sevanje in mi povedali da tu kjer smo stali znaša vrednost 3V (volte, če sem jih prav razumel, mislil sem da se to meri v seviertih).

Kakorkoli, naj mi kdo pove ali daljnovodi res sevajo (nad hišami recimo), da je to možno zaznati? Moram priznati, pred poškodbo glave nisem nikoli zaznal nič od tega.

Kle naj bi celo podrobno navajali razdalje:

Če greš na nogometno tekmo, te tudi boli glava zaradi reflektorjev?


Slika govori o 765 kV daljnovodu, ki jih v Evropi (verjetno) ne poznamo...

hojnikb ::

#brezpodpisa

Highlag ::

"Dokazano so nižali napetost na daljnovodih" a lahko tole kako podkrepiš? A so imeli v serijo potenciometer vezan?
Never trust a computer you can't throw out a window

Marko84 ::

Glava me ne boli pri ničemer le opazil sem da brezzični internet ko sem ga imel nekaj časa preko USB ključka je vplival (pri hitrostih 20-40mbit). Ko sem prenašal pri tej hitrosti 1 uro, se je poznalo, ampak ni me pa glava bolela, omotica je bila, to je vse. Zdrav človek tega ne porajta, od poškodbe glave sem moral biti zelo pozoren kaj jem, potem na pritisk, sol in take stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

Highlag ::

Prej kaj drugega kot elektrika...
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

Marko84 ::

Lahko da. Nekaj s pritiskom je povezano, oz. nekaj kar ustvarja pritisk. Ker jaz nisem opazoval okolice, ko sem iskal stanovanja, ampak ko te začne pa bolet, pa pogledaš kaj je naokoli. Vse kar sem opazil, da se to pojavlja tam, ker imajo daljnovode (in tudi to ne povsod). Kakšen merilni instrument bi si moral izposodit. Drugače so mi povedali da v BL plačuje država odškodnine tistim ki živijo blizu baznih postaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

zee ::

Just no.

Tem o "sevanju" je bilo že nekaj. Še ene, z enakimi podmenami in zaključki, ne potrebujemo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

Vsaj en družbeno odgovoren moderator.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi živeli pod daljnovodom? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
18336339 (12616) Invictus
»

Nastavitev routerja v najemniški hiši

Oddelek: Pomoč in nasveti
442555 (1556) val46
»

wifi sevanje - izklapljate ponoči? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8412039 (8774) nekikr
»

Električni daljnovod - zazidljiva parcela in cena le te

Oddelek: Loža
114552 (3527) čuhalev
»

SEVANJE (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
526176 (5290) para-site

Več podobnih tem