» »

Volkswagnovi dizli: kdo je vedel za prevaro

««
2 / 15
»»

WarpedGone ::

Gospodarska vozila imajo povsem svoje standarde in omejitve. In postopke registracije in dajatve itd.
Zbogom in hvala za vse ribe

m0LN4r ::

Po mojem od dajatev ne bo omembe vredne čistejši zrak . . .
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Oberyn ::

Invictus je izjavil:

Na koncu bomo dobili real-time merilce onesnaževanja, kjer boš glede na onesnaževanje mesečno plačeval davek. Več svinjaš, več plačaš ...

Popolnoma napačen pristop. Bogatejši bodo potem lahko svinjali več, še bogatejši pa neomejeno. Že zdaj je razslojevanje po kategorijah vozil čisto mimo. Zakaj lahko kombi/tovornjak spusti tolk več NOx kot osebni avto? Če je NOx že strupen, je tisti iz kombija enako strupen kot iz passata. Kombi mogoče več davkov plača zato, ampak kako točno so davki povezani s tem? A davki mogoče razstrupijo NOx?

m0LN4r ::

Ja ko bo na primarnem mestu čistejši zrak na sekundarnem pa "čistizrakprofit" bo boljše
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

primar> tako je to treba gledati, ker jedrska ni nič drugo kot TE.

Razen tega, da nima praktično nikakršnih izpustov v ozračje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

Oberyn je izjavil:

Invictus je izjavil:

Na koncu bomo dobili real-time merilce onesnaževanja, kjer boš glede na onesnaževanje mesečno plačeval davek. Več svinjaš, več plačaš ...

Popolnoma napačen pristop. Bogatejši bodo potem lahko svinjali več, še bogatejši pa neomejeno. Že zdaj je razslojevanje po kategorijah vozil čisto mimo. Zakaj lahko kombi/tovornjak spusti tolk več NOx kot osebni avto? Če je NOx že strupen, je tisti iz kombija enako strupen kot iz passata. Kombi mogoče več davkov plača zato, ampak kako točno so davki povezani s tem? A davki mogoče razstrupijo NOx?

Moraš še gledat koristi. Od nekega tovornjaka je neka korist, malo se jih na izlete pelje s 30 tonskim šleparjem. Da se corsa po mestu vozi na dizel je pa čisto brez veze in nepotrebno.
Tisto o plačevanju glede na to koliko svinjaš je pa res brez veze.

Kandidat ::

primar je izjavil:

Meni je najbolj fascinantno, kako nekateri (predvidevam da ste vse druge stroke, le strojna in energetska ne...) prepričani, kako čisto EL energijo imamo in kar naenkrat razvijate teorije nastankov NOx, sanjate o super izpustih bencinarjev itd... Žal, vse je na koncu isto sranje.
In čisto iz mojega stališča, ki te toplotne stroje tudi šraufam. Pišem toplotne stroje, ker se dejansko ne omejujem na motorje z notranjim ali zunanjim zgorevanjem, pečmi itd... dokler je zgorevanje sem jaz zraven. In imamo en zakon - dokaj naraven, to je zakon o ohranitvi mase. In ker ta hudič še prekleto drži, je pri vsakem zgorevanju, ko nastavljaš motor, gorilnik ali navadno peč na drve samo igra z tehnico. Ali boš dovolil več CO, HC in manj PM, NOx ali obratno. Še bolj je smešno da se kup uradnikov, ki verjetno bijejo debate na istem nivoju kot se tukaj sedaj odvija odloči kaj je tisto kaj bomo merili in je pomembno, medtem ko je tu še na tisoče elementov ki so bolj ali manj nevarni za okolje, pa jih nihče niti ne meri. Čista banalnost iz sveta "fergazarjev" in mojih začetkov kot mlad avtomehanik. Nekoč so postavili mejo da avti ne gredo skozi tehnični, če je CO več kot 4%vol. No takrat sem, ker me je pač to zanimalo kupil inštrument, ki je poleg CO meril še HC. In že takrat sem se čudil, da je nekdo naredil tehničnega, ker je imel ob za njih dobro nastavljenem motorju 0,001%vol CO a meni je inštrument kazal 100000 ppm HC, torej nezgorelega bencina, saj je zmes bila prerevna da bi dobro zgorela.

In kako je to povezano z vw-jem. Enostavno. Ni težava narediti da motor dela v skladu z nekim standardem, težava pa je da dela 300kkm. In vw je imel s tem resne težave. Takoj ko je začel omejevati NOx z recirkulacijo izpušnih plinov se mu je pojavilo šopanje sesalnih cevi, posledično crkovanje turbin, težava z DPF itd... te stvari smo redno čistili tam do leta 2005, kasneje se je to nehalo - predvidevam da so tako kot vsak malo pametnejši mehanik na starem vw-ju MK3 in MK4 omeji delovanje EGR ventila na 20% in se ti nikoli več ne zašopa, tako so tudi oni tovarniško rešili zagato... Navodilo kako se to omeji je na spletu in z opozorilom, da to ni legalno. Očitno so wv inženirji to malo spregledali :).

Skratka jaz sem prepričan da katerekoli znamko avtomobila damo na prufštant, po prevoženih cca 50kkm več ne dosega standarda, če ga je kdaj sploh. Pač vw gre vsem v nos in so ga fajn dobili z roko v marmeladi.Sem pa prepričan da ni nič bolj ali nič manj onesnačeval okolja kot katerekoli drug. Še vedno je skuril neke kilograme zraka in goriva in enako maso izpušnih plinov emitiral nazaj v okolje - le v nekoliko drugačnem razmerju.

lp


Hja no. Sej tud strojniki včasih gledate malo preveč ozko is s strojniškega stališča. Verjamem, da v praksi obvladaš zadevo saj si zelo dobro napisal svoj koentar. Ampak ne vem pa kje si zdej ven dobil zakon o ohranitvi mase. Kajti za konkretno debato sploh nima veze! če prav razumem hočeš ti povedati, da imamo pri zgorevanju nekašen "zero sum game": Če nekaj izboljšamo pa drugo poslabšamo. Jaz mislim, da se vseeno da skupno precej izoljšati vse skup, je pa res, da potegne to zraven določene kopromise.

Npr. kemijske reakcije so seveda drugačne pri drugačnih pogojih. Zmes bogata s kisikom in višje temperature bo načeloma zagotavljala boljši izkoristek, ampak več NOx-ov. Ampak noben zakon, kot je npr. zakon o ohranitvi mase ne narekuje teh komproisov. In, vsaj v principu se (verjetno) da to še precej izboljšati. Ampak je pa res, da zaenkrat ni še nekih hudih izboljšav na tem področju.

Je pa res, da ne vidim nekega hudega smisla komplicirat za teh 5% al pa 10% več izkoristka. Sej na konc koncu je vse skup ista pašta. Kaj pa je 10%?

fujtajksel ::

Kandidat je izjavil:

... če prav razumem hočeš ti povedati, da imamo pri zgorevanju nekašen "zero sum game": Če nekaj izboljšamo pa drugo poslabšamo. Jaz mislim, da se vseeno da skupno precej izoljšati vse skup, je pa res, da potegne to zraven določene kopromise.

Npr. kemijske reakcije so seveda drugačne pri drugačnih pogojih. Zmes bogata s kisikom in višje temperature bo načeloma zagotavljala boljši izkoristek, ampak več NOx-ov. Ampak noben zakon, kot je npr. zakon o ohranitvi mase ne narekuje teh komproisov. In, vsaj v principu se (verjetno) da to še precej izboljšati. Ampak je pa res, da zaenkrat ni še nekih hudih izboljšav na tem področju.

Je pa res, da ne vidim nekega hudega smisla komplicirat za teh 5% al pa 10% več izkoristka. Sej na konc koncu je vse skup ista pašta. Kaj pa je 10%?


Problem tu zadaj je da automaherje eurokomisarji hkrati pritiskajo za znižanje strupenih emisij in tudi porabe (izpust CO2). Medtem ko oni trenutno znajo samo znižat emisije na račun rahlega dviga porabe ali vajs vrsa.

Utk ::

In v čem je problem? Zato par let v ZDA niso prodajali dizlov, ker jih pač nihče ni znal naredit po predpisih. Potem je pa prišel VW in rekel "mi pa znamo". Hja, ta laž ne bo poceni.

l0g1t3ch ::

Utk je izjavil:

In v čem je problem? Zato par let v ZDA niso prodajali dizlov, ker jih pač nihče ni znal naredit po predpisih. Potem je pa prišel VW in rekel "mi pa znamo". Hja, ta laž ne bo poceni.


So jih znali naredit tud ostali z uporabo AdBlue, ki pa se ne splača za male mlinčke.

Nato pa je prišel VW z 1.6 in 2.0 mlinčki in rekel, mi smo pa tako dobri da naši dizli tega ne rabijo, no tu se je pa izkazalo da lažejo ...

Rešitev za VW je da prekvalificirajo svoje dizle v gospodarska vozila (traktor.press), ker na ta način lahko pickupi v ZDA svinjajo po mili volji.

Utk ::

Tisto velja samo za nad 3,5 tone al kolk že. Edino če dva skup zašraufajo, potem bi morda šlo.

l0g1t3ch ::

Hm...
The VW centipede, nekaj podobnega kot v onem filmu the human centipede :) Izpuh enega spelješ v sesalni kolektor naslednjega in tako naprej :)

windigo ::

primar je izjavil:

Ali boš dovolil več CO, HC in manj PM, NOx ali obratno. Še bolj je smešno da se kup uradnikov, ki verjetno bijejo debate na istem nivoju kot se tukaj sedaj odvija odloči kaj je tisto kaj bomo merili in je pomembno, medtem ko je tu še na tisoče elementov ki so bolj ali manj nevarni za okolje, pa jih nihče niti ne meri.

Sicer nisem še nikdar zares pošraufal nobenega toplotnega stroja, ampak si po mojem zadel dobro temo tudi za slo-tech skupnost. Pred par leti je celotna industrija skupaj z okoljevarstveniki začela meriti izpuste CO2, kjer naj bi manj pomenilo boljše. CO2 je, kot so mi razložili že v osnovni šoli pri tehničnem pouku tista najmanj škodljiva in strupena reč, ki še nastane pri izgorevanju, razen morda v gorivu vsebovane vode in posledično vodne pare. Kar se izpustov tiče, bi bila že poraba sama, tista nepogoljufana, verjetno boljši pokazatelj, manj porabi, manjša je tudi vsota vseh izpustov. Znotraj tega pa morda še porazdelitev različnih skupin izpustov, v kakšnih pie-chartih (poraba je površina kroga) v različnih pogojih. To bi morda lahko imelo kak smisel in informacijsko vrednost, izpusti CO2 sami pa prav nobene. Odziv pa je bil, da se je kdo morda posmehoval sebi v brk v stilu lej jih kakšni cepci, kakšne izjave in akcije pa nikjer. Če se je kdo slučajno v kakšnem ožjem krogu kaj oglasil, je bil smatran za čudaka, nekoga ki ga je povozil čas in "ne razume dobro" okoljevarstvene problematike. Tako nam družbo pilotira najmanjši skupni imenovalec, ki se mu reče množično trženje, Univerza v Ljubljani pa recimo podeljuje doktorate o spominu vode brez vsakršne znanstvene vrednosti, formalizem je tudi tam že zamenjal razum. Kaj še sploh ostane?

Sori za teženje, ampak mi je preveč zrasel pritisk v toplotnem stroju.

Trololololol ::

Zakon o ohranitvi mase že dolgo ne velja. Obdržal se je zato, ker je dovolj dober približek.
Einstein pa to.

andrejus ::

J.McLane je izjavil:

andrejus je izjavil:


turbokompresorski DI motorji so po razpolozljivih podatkih po % izkoriscenosti dalec pred MPI.


Sources??? Mislim pa da je tvoj problem da mešaš porabo v realnem prometu in peak izkoristek, ti dve stvari nista eno in isto.

Moji viri:
- Toyota 1.2t v novem Aurisu 36% peak efficiency
- Toyota 1.33 NA MPI v novem Yarisu 38% peak efficiency
- 1.8 NA MPI v novem Prius "over 40% efficiency"

Gospodarska vozila nimajo tako strogih mej, lahka dostavna vozila so razdeljeni v 3 katergorije glede na maso
Tako dostavni kombi lahko dosega 0,125 g NOx osebna vozila pa 0,08 g NOx


Tvoji viri so Toyotin PR. In poleg tega za tak dosezek je zasluzen atkinsov cikelin ne MPI/DI.
večji toyotini motorji, ki uporabljajo atkinsov cikel bodo imeli tako DI in MPI vbrizgavanje.
So pa verjetno atkinsovi motorji precej nevozni, ker so optimalni samo v določenem območju. Počakajmo da Toyota osvoji fiatov multiair pa sa vidimo.

Dejansko sprasuješ dokaz da je zenlja okrogla.
http://www.sciencedirect.com/science/ar...
Od akreditiranega inštituta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

J.McLane ::

Tudi Toyotin 1.2t uporablja trik atkinsonovega cikla, tudi Mazda ga v svoje DI NA motorju ;) Morda pa Toyota ne zna naredit učinkovitega DI motorja, morda jih je to neslo letos v LeMansu ker je njihov NA MPI stroj zaostajal celih 2% za DI turbo konkurenco, naj samo spomnim moč motorja je tam omejena s fuel flow, zato je za moč treba imeti izkoristek.

BT52 ::

jype je izjavil:

primar> Še vedno je skuril neke kilograme zraka in goriva in enako maso izpušnih plinov emitiral nazaj v okolje - le v nekoliko drugačnem razmerju.

Seveda - zato je pa treba nehat investirat v vedno širše ceste za vedno več takih, skrajno neučinkovitih vozil.


Zanimiv koncept. i LIKE IT. :D Samo to bo še preteklo vode še pa še... Mogoče v stoletjih.

Bizkit45 ::

mene pa samo neki na kratko zanima. ali bodo avti (stari in novi) od VW sedaj cenejši zaradi tega in koliko, če ja?

Dr_M ::

Nekje od 0 do 100% bo ziher.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vesoljc ::

Bizkit45 je izjavil:

mene pa samo neki na kratko zanima. ali bodo avti (stari in novi) od VW sedaj cenejši zaradi tega in koliko, če ja?


ma talal jih bodo zastonj
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dr_M ::

jype je izjavil:

primar> Še vedno je skuril neke kilograme zraka in goriva in enako maso izpušnih plinov emitiral nazaj v okolje - le v nekoliko drugačnem razmerju.

Seveda - zato je pa treba nehat investirat v vedno širše ceste za vedno več takih, skrajno neučinkovitih vozil.


Ma tudi kocije potrebujejo nekaj prostora. Bodo pa 2 pasova iz enega nardil. Sej konji verjetno ne bodo imel nic proti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bbbbbb2015 ::

windigo je izjavil:

primar je izjavil:

Ali boš dovolil več CO, HC in manj PM, NOx ali obratno. Še bolj je smešno da se kup uradnikov, ki verjetno bijejo debate na istem nivoju kot se tukaj sedaj odvija odloči kaj je tisto kaj bomo merili in je pomembno, medtem ko je tu še na tisoče elementov ki so bolj ali manj nevarni za okolje, pa jih nihče niti ne meri.

Sicer nisem še nikdar zares pošraufal nobenega toplotnega stroja, ampak si po mojem zadel dobro temo tudi za slo-tech skupnost. Pred par leti je celotna industrija skupaj z okoljevarstveniki začela meriti izpuste CO2, kjer naj bi manj pomenilo boljše. CO2 je, kot so mi razložili že v osnovni šoli pri tehničnem pouku tista najmanj škodljiva in strupena reč, ki še nastane pri izgorevanju, razen morda v gorivu vsebovane vode in posledično vodne pare.

Sori za teženje, ampak mi je preveč zrasel pritisk v toplotnem stroju.


Mislim, da ti poante sploh ne razumeš.

Pa ti jo bom jaz povedal.

Ekonomija tega planeta je 'ogljična'. Kar pomeni, da tako ali drugače, kurimo (oksidiramo) spojine, ki imajo ujeto kemično energijo.
Ni nujno, da je to nafta. Lahko so to drva. Samo da je ogljik zraven.

Ostale 'ekonomije', vodikova reci mo - so preveč reaktivne. Še ostale, recimo žveplova, pušča hude posledice (žveplena kislina - kisli dež). Razen v nekih globinah oceanov, kjer laufa žveplova ekonomija, mi pač furamo ogljično. Zato tudi merijo ogljik, oz. co2.

Vunderkindi (tisti naj jači - z več doktorati), so prišli na briljantno idejo, da OBDAVČIJO LUFT. To nikar niso uradniki, ki komaj čakajo na tretjo uro, da spyzdijo domov. Nasprotno.

No, ker je pa pri obdavčenju čistega lufta (lahko mu daš drugo ime - nada njente, ništa, megla) pride do enega rahlega tehničnega problema, to je kako meriti porabo čistega lufta, so se zmislili - pa dajmo merimo izpuh.

Mimogrede, CO2 ni strupen, rastline naravnost uživajo v njem. Korale tudi.

Ker geniji morajo imeti argument, zakaj bi te opalili z davki, pač glej onesnažuješ.

Glej, takole bom rekel. Če je to onesnaženje pa tak problem, za začetek prosim, da obdavčijo vulkane, ker koliko pa tam gre co2 v luft, je neverjetno.

Pa zdaj če je to problem, pa naj obdavčijo krave, ker te pa tut spuščajo co2. Pa ne samo co2. Še kaj bolj smrdljivega tudi.

Vidiš - tu je poanta. Obdavčenje.

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Mimogrede, CO2 ni strupen, rastline naravnost uživajo v njem. Korale tudi.

Ja, korale uživajo v CO2, ubija pa jih kislost morja. Kaj je povzročitelj kislosti v vodi?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Bizkit45 ::

Vesoljc je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

mene pa samo neki na kratko zanima. ali bodo avti (stari in novi) od VW sedaj cenejši zaradi tega in koliko, če ja?


ma talal jih bodo zastonj


včasih so rekli: neumnih vprašanj ni, so samo neumni odgovori

fujtajksel ::

bbbbbb2015 je izjavil:

...
Vunderkindi (tisti naj jači - z več doktorati), so prišli na briljantno idejo, da OBDAVČIJO LUFT. To nikar niso uradniki, ki komaj čakajo na tretjo uro, da spyzdijo domov. Nasprotno.
...


Čak mal, to je pa tudi demagogija. Ni fora v tem da bi bil CO2 strupen ampak da je naša družba praktično obsedena s kurjenjem goriv, do te mere da nam baje resno grozi da se morje opazno dvigne. In da je znaten delež tega kurjenja brez posebnega namena, because we can. Ideja je bila da se natera automaherje da začnejo razmišljat o tem kako zmanjšat kurjenje, če že psiho autofarerjev ne moreš, npr z zmanjševanjem mase avtov ipd. Žal se je zadeva izrodila, automaherji niso bili dovolj domiselni pri zadovoljevanju egotov autofarerjev ob zmanjševanju kurjenja in so se rajši usmerili v friziranje testnih rezultatov. Limitirano in obdavčeno je kurjenje, ne luft.

bbbbbb2015 ::

fujtajksel je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

...
Vunderkindi (tisti naj jači - z več doktorati), so prišli na briljantno idejo, da OBDAVČIJO LUFT. To nikar niso uradniki, ki komaj čakajo na tretjo uro, da spyzdijo domov. Nasprotno.
...


Čak mal, to je pa tudi demagogija. Ni fora v tem da bi bil CO2 strupen ampak da je naša družba praktično obsedena s kurjenjem goriv, do te mere da nam baje resno grozi da se morje opazno dvigne. In da je znaten delež tega kurjenja brez posebnega namena, because we can. Ideja je bila da se natera automaherje da začnejo razmišljat o tem kako zmanjšat kurjenje, če že psiho autofarerjev ne moreš, npr z zmanjševanjem mase avtov ipd. Žal se je zadeva izrodila, automaherji niso bili dovolj domiselni pri zadovoljevanju egotov autofarerjev ob zmanjševanju kurjenja in so se rajši usmerili v friziranje testnih rezultatov. Limitirano in obdavčeno je kurjenje, ne luft.


Baje.

Baje pa tudi ne:
http://www.c3headlines.com/global-cooli...

Da se razumemo, sem za streamlined ekonomijo, optimizirano (slovenska ne igra v tej ligi).

Vendar še vedno ni jasno ali ima zemlja svoje cikle ogrevanja/hlajenja ali pa to inducira človek. In če inducira človek, potem do katere mere to inducira človek?

In če mora Evropa imeti EURO 6 in imajo Kalifornijci še jače standarde, kaj ko bi tut Kitajci kaj blagovolili prispevati? Pa Indoezijci, ko 25% folka živi tam.

Seveda je evropska ekonomija intenzivna (bolj kot indonezijska), pa dajmo urezat ista merila: EURO 6, pa ne fejkan.

In če se Američani tako zgražajo nad VW, pa si ti kdaj videl njihove avte v živo? Eni niti radialnih gum nimajo, pa konzerve z V8 motorji.

In Evropejci bi radi obdavčili avione, ki letijo MIMO Evrope:
http://www.bbc.com/news/world-europe-26...

pa so jim Kitajci in Američani dali en mrzel kozarec vode za spit. Lahko se tudi polijejo po glavi in malo stresejo.

Ker zaračunavat davek na emisijo na Kitajskem, je pa tu mač.

Zadaj je pa to, da avion tanka v Evropi, pa bi mu oni kar emisijo urezali.

Boš trdil, da je to demagogija?

fujtajksel ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Boš trdil, da je to demagogija?


Seveda bom! Ker ne moreš prepričljivo dokazat, da k globalnemu segrevanju človek ne prispeva pomembno. Pa tudi če ne bi bilo, prekomerno kurjenje ni dobro za nič in tisto gorivo ali denar kar lahko prihraniš, lahko porabiš za kaj drugega ali prihraniš za kasneje.

Mare2 ::

Tisti avtomobili, ki prekomerno onesnažujejo okolje niso za na cesto in ne bi smeli dobiti homologacije. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Invictus ::

Tukaj se pojavi zanimiv problem, če bodo prepovedali VW EURO5 modele.

To namreč tudi pomeni, da bo prenehala prodaja le teh rabljenih avtov ... In bodo lastniki morali do konca skurit avto, ali pa ga "uskladiščit".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stara mama ::

No, za začetek lahko njihov GM in podobni nehajo proizvajat svoje 4l+ tovornjake, ki so v večini cummins, duramax ipd., vozi jih veliko američanov in za njih pa menda veljajo drugi standardi.
Ampak iz finančnega stališča pa tako že vemo, kam pes tišči šapo...
Zdaj ni drugega kot počakat, da se kampanija umiri.

Utk ::

Drugi standardi veljajo za nad cca. 3800 kg. Ti imajo pa še veliko več kot 4l. 3 tonski tovornjak s 4000 kubiki je pa bolj čist od 1,6 tdi-ja. Tudi če je razlika v porabi 12 litrov.

WarpedGone ::

vozi jih veliko američanov

Kolk lepo se je ubadat s tem kaj drugi počno.
Ker s traktorjem se v služb vozit bi moralo bit prepovedano. Al pa v trgovino. Razen če je le 50m od doma in na poti do njive. In vmes ni nobenega vrtca. Al pa šole.

Amount of stupidity is high.
Zbogom in hvala za vse ribe

windigo ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Vidiš - tu je poanta. Obdavčenje.

Mogoče, ampak v ta namen že imamo druge več kot zadosti dobre inštrumente, trošarine za fosilna goriva.

Res bi potem pri nas, če bi jo močno dvignili, najprej tovornjakarji začeli klobasati o uničevanju industrije, kmalu za njimi pa še razni drugi kapitani. Ampak efekt obdavčitve izpustov, torej CO2, ni nič drugačen od trošarin, razen da bolj zviti lahko dobro goljufajo. ;)

(Aja, pozabil sem na inverzno progresivnost, ki z drugimi besedami pomeni, da tisti, ki naprimer nimajo denarja ali možganov za razne finte kako prikazati zmanjšane izpuste, plačujejo veliko več)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: windigo ()

BT52 ::

Invictus je izjavil:

Tukaj se pojavi zanimiv problem, če bodo prepovedali VW EURO5 modele.

To namreč tudi pomeni, da bo prenehala prodaja le teh rabljenih avtov ... In bodo lastniki morali do konca skurit avto, ali pa ga "uskladiščit".


Ali pa se ga preprogramira. Pač bo manj vrancev. Jgb.

stara mama ::

WarpedGone je izjavil:

vozi jih veliko američanov

Kolk lepo se je ubadat s tem kaj drugi počno.
Ker s traktorjem se v služb vozit bi moralo bit prepovedano. Al pa v trgovino. Razen če je le 50m od doma in na poti do njive. In vmes ni nobenega vrtca. Al pa šole.

A niso oni tisti, ki so začeli vse skupaj?
Recimo, da jim je šlo mal na živce uvoz evropskih avtov in hočejo mal pospešit prodajo svojih?
Če poznaš mal njihove zadeve, veš da niso niti polovico toliko dovršene kot naše.

WarpedGone je izjavil:

Amount of stupidity is high.

Likewise

Zgodovina sprememb…

mn ::

Recimo, da jim je šlo mal na živce uvoz evropskih avtov in hočejo mal pospešit prodajo svojih?


Sploh sedaj ko je dolar drag in euro poceni.

pirlo ::

Joj kaj ma zdaj veze, če je co2 škodljiv ali ne, če američani vozijo 4l mašine ali ne, kako dela toplotni stroj, kakšni so toyotini bencinarji... totalen offtopic. Imajo predpisane, VW jih ni samo kršil ampak še prirejal rezultate.
To temo spremljam, v upanju, da kdo zapiše kaj se bo dogajalo, kakšne bodo posledice, ne mislim pa brat o tem kaj američani delajo, hočejo ali nočejo, ker nima veze s to temo nič.

fujtajksel ::

stara mama je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

vozi jih veliko američanov

Kolk lepo se je ubadat s tem kaj drugi počno.
Ker s traktorjem se v služb vozit bi moralo bit prepovedano. Al pa v trgovino. Razen če je le 50m od doma in na poti do njive. In vmes ni nobenega vrtca. Al pa šole.

A niso oni tisti, ki so začeli vse skupaj?
Recimo, da jim je šlo mal na živce uvoz evropskih avtov in hočejo mal pospešit prodajo svojih?
Če poznaš mal njihove zadeve, veš da niso niti polovico toliko dovršene kot naše.


Ma ne vem zakaj je treba ravno tu pljuvat po Amerih ko so končno spet enkrat nekaj pošteno naredili, ko imaš toliko prikladnejših tematik za upravičeno pljuvanje po njih.
Pač ne dajejo ogromnih eko popustov za emisije NOx dizlom tako kot je dolgoletna čudna praksa v Evropi. Zato večina firm dizlov tam sploh ni poskušala prodajat. In VW je prodajal tudi bencince. Pri nas se npr otepamo ameriške gensko zmanipulirane koruze ;)
Pa če bi pri nas pri enaki goljufiji najprej zalotili Hyundai ali Kio bi zihr fasali instantno prepoved prodaje in razveljavitev homologacije, ne tako ko se kar nekaj čaka in VW sprašuje kako bodo rešili problem namesto da bi mu zdiktirali zahteve.

stara mama ::

Dobr, ameri so pač se obesili na to ja, in tud ni najboljše da je VW lagal in ja, kazen mora bit.
Ampak vrjeti ali ne, tud naša mala država je kr precej odvisna od evropske in predvsem nemške avtomobilske industrije, pa če si priznate al pa ne, to vam povem iz prve roke.
Od vsake prodane kie mamo drugače mi bolj malo, od golfa pa majo nekateri tud pri nas kaj za delat v službi.
Se strinjam, kaznovat pošteno kot se spodobi, ampak naprej je pa spet dobro če se podpira našo prozvodnjo.
Dajmo vsaj evropsko, če se že nekateri tako kurčijo čez slovenko.
Ker drugi se bojo vsekakor pa potegnili za svojo.

Mimgrede, mam raj ogrog sebe euro5 motorje ki so realno nekje euro3 mogoče, kot pa v neki indiji, kjer ne poznajo emisijskih standardov.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

A niso oni tisti, ki so začeli vse skupaj?
Recimo, da jim je šlo mal na živce uvoz evropskih avtov in hočejo mal pospešit prodajo svojih?
Če poznaš mal njihove zadeve, veš da niso niti polovico toliko dovršene kot naše.


Ja, v zrak ne poženejo niti polovico tolk NOx kot naši biseri.
Človek je šel računat in sam sebi ni mogel verjet:


That means a single VW TDI is emitting as much NOx as 10 Ford F150's!

Ja, evropski avti so 10x boljši kot ameriški...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

stara mama ::

Tole mora bit iz riti potegnjena slika.
Boš moral podat kak boljši vir.

(mimgrede, na sliki je bencinar :)) )

A ti zdrava kmečka pamet ne pove, da bi emisije bile lahko - vsaj približno - premosorazmerne s porabo?
Nevem no, zadnje čase opažam kronično pomanjkanje te pameti.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Ena beseda: NOx

Nesposoben, nepismen al samo butast?

The NOx emission standard that they've been cited for is a violation of US-EPA Tier2-Bin5 full useful life standard, which is 0.07 g/mi. They were said to exceed that by 15 to 35 times, which will yield 1.05 to 2.45 g/mile. So let's just say 2g/mile.

The NOx emissions standard (at least in CA) for a 10000lbs GVWR truck, of which all the common 2010+ pickup trucks (the ones in the F150/F250/F350 and 1500/2500/3500 classes), are in compliance with today is 0.2g/mi.

That means a single VW TDI is emitting as much NOx as 10 Ford F150's!
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Ja no, če zgornji sliki in članku res vrjameš, potem vrjamem do si to ti in ne jaz.
Saj ni NOx edina škodljiva stvar iz avspuha na tem svetu, ali ?

Sicer pa kdo se bo ukvarjal s persono rudis :P

WarpedGone ::

Kaj ko bi se raje ukvarajal s ciframi?
Aja, tiste so te že razorožile, tako da se lahko skrivaš za politiko parih ST bwan.

Ker to bo pa res invalidiralo golo dejstvo da en samcat VW Golf 2.0TDI v luft požene tolk NOx kot 10 grdodgrdih ameriških požrešnih svinjarij tipa F150.
Ja, američani so res grdi in to sploh ni nič res ker sem se v neki drugi temi zameril dotični ST bwani.

In jedro sporda je IMHO točno to, da sm si upal parim norcem rečt da so norci. In niso bili edini.
Zbogom in hvala za vse ribe

RedDrake ::

Od vsake prodane kie mamo drugače mi bolj malo, od golfa pa majo nekateri tud pri nas kaj za delat v službi.
Se strinjam, kaznovat pošteno kot se spodobi, ampak naprej je pa spet dobro če se podpira našo prozvodnjo.
Dajmo vsaj evropsko, če se že nekateri tako kurčijo čez slovenko.
Ker drugi se bojo vsekakor pa potegnili za svojo.


Sej naša (slovenska) proizvodnja ni nujno omejena na VW. To je samo omejenost naših managerjev, ki ne slovijo ravno po kakšni sposobnosti. Tam je problem, ne v tem da bi ena (izmed veliko!!!!) EU autoznamka šla v maloro.
Poleg VAG imamo v EU še Opel, BMW, Renault, PSA, FIAT, pa ne pozabit Hyundai i30/KIA Cee'd, ki jih tudi v celoti delajo v EU ...
Če bo VAG šel v maloro, potem bodo vakum nadomestili drugi proizvajalci. Potem je pa samo na naših manegerjih, da se o tem spogajajo z drugimi, ne da samo čakajo na propad.

stara mama ::

WarpedGone je izjavil:

Kaj ko bi se raje ukvarajal s ciframi?
Aja, tiste so te že razorožile, tako da se lahko skrivaš za politiko parih ST bwan.

Številke brez konkretnega vira so samo iz riti potegnjene številke.

They were said to exceed that by 15 to 35 times, which will yield 1.05 to 2.45 g/mile. So let's just say 2g/mile.

Jap, zelo strokovno ;)

Da ti bom vrjel, da link do kake prave laboratorijske raziskave, s tabelo z realnimi številkami, in ne samo nekim novinarskim premetavanjem krompirja.
Pol pa lahk začnemo resno debato.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

VW laže za 10-40 KRAT, ti bi pa zdaj štel ali je nek 1,6 tdi škodljiv kot 11 tovornjakov ali 10. Čisto nepomembno.

WarpedGone ::

Da ti bom vrjel, da link do kake prave laboratorijske raziskave

A takšne, kjer VW vklopi lab-test-mode?
Cesar je nag, ti pa tudi.
Zbogom in hvala za vse ribe

andrejus ::

Utk je izjavil:

VW laže za 10-40 KRAT, ti bi pa zdaj štel ali je nek 1,6 tdi škodljiv kot 11 tovornjakov ali 10. Čisto nepomembno.



sploh ne razumem kaj se eni razburjajo.
večina F150 je bencinskih z zastarelimi motorji ki spuščajo minimalno NOx v primerjavi z sodobnimi dizli. če primerjaš NOx je ford F150 vec kot 10x bolj čist kot TDI. In NOx je dejansko škodljiv ne tako kot kao CO2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

stara mama ::

Klanjam se vam, uspeli ste me prepričat, da je nekako VWju uspelo naredit avto še daleč bolj škodljiv in smrdljiv, kot pa so bili vsi avti 20 let nazaj, baje še celo bolj onesnažuje kot njihov lastni golf 2 :))
««
2 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volkswagen v novi aferi, tokrat davčni

Oddelek: Novice / Ostale najave
429847 (3575) poweroff
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632142484 (87211) krneki0001
»

Volkswagen pojasnjuje ozadje afere z izpusti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12736652 (32306) fujtajksel
»

V ZDA odkrili nove goljufive porscheje, VW priznal zavajanje glede porabe (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19260649 (53721) pirlo
»

Zaradi goljufanja pri meritvah Volkswagnu grozi milijardna globa (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27772668 (58890) stara mama

Več podobnih tem