» »

Ali je Butterfly Knife (Metuljček - Balisong) dovoljen v Sloveniji?

Ali je Butterfly Knife (Metuljček - Balisong) dovoljen v Sloveniji?

JustMeErazem ::

Rad bi si kupil Balisong, ampak to ne tistega za treniranje, temveč pravega z rezilom. Ve da so v nekaterih državah prepovedani (Se mi zdi da v Nemčiji), vendar nisem prepričan. Ali kdo kaj ve glede tega?

Dva linka (Prvi za pravi Balisong, drugi za vadbenega):
http://goo.gl/Q7RYpz
http://goo.gl/kN6HaV


P.S. Hvala za vse odgovore!
P.S.S. Nikogar ne mislim ubiti...

Poldi112 ::

Jasno niso prepovedani. Če bi bili, jih ne bi mogel kupiti v trgovini...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

JustMeErazem ::

Hvala!

Drugace sem mislil kupiti na Amazonu, ampak sem pozabil na trgovine.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Mislm da niso prepovadani, ne moreš pa ga nosit kot kos garderobe ipd, še manj pa z njim javno nastopat, ker ti bo policija takoj izdala plačilni nalog nož pa zasegla, čeprav ga lahko legalno kupiš v trgovini, enako kot kuhinjski nož, olfa nož, skalpel ipd.

te zadeve so pač mišljene da jih lahko kupiš, ne moreš pa jo nosti naokoli kot obvezen gear :)

Avenger ::

Kot večina nožev tudi ta ni prepovedan, če ima rezilo samo na eni strani. Imam enega že več kot desetletje, ampka ne vem za kakšen trening ga misliš imet, ker je popolnoma neuporaben v praksi, igračka v bistvu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

branc ::

Kaj je pa z nožem 'klikerjem'? Ta pa naj bi bil prepovedan.

Phantomeye ::

JustMeErazem je izjavil:

Rad bi si kupil Balisong, ampak to ne tistega za treniranje, temveč pravega z rezilom. Ve da so v nekaterih državah prepovedani (Se mi zdi da v Nemčiji), vendar nisem prepričan. Ali kdo kaj ve glede tega?

Dva linka (Prvi za pravi Balisong, drugi za vadbenega):
http://goo.gl/Q7RYpz
http://goo.gl/kN6HaV


P.S. Hvala za vse odgovore!
P.S.S. Nikogar ne mislim ubiti...


1.Ta na linku NI butterfly. Si komentarje in faq prebral? Tudi v imenu produkta ne piše, da je.



2. Noža na linku ne dostavljajo v slovenijo.

koyotee ::

Zakaj ga pa nebi poslali?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Phantomeye ::

koyotee je izjavil:

Zakaj ga pa nebi poslali?


ce to leti name, zato, ker piše na amazon, da ne pošiljajo v slovenijo.

Trololololol ::

Is this a stat trek marble fade? :))
Ni, ni. Original pride 350 EUR, just saying

bukovnikbro ::

Rad bi izvedel kje se kupi ta balisong prosim ce mi odgovorite.

Hvala

JustMeErazem ::

bukovnikbro je izjavil:

Rad bi izvedel kje se kupi ta balisong prosim ce mi odgovorite.

Hvala


Ni problem. Jaz sem ga kupil že nekaj časa nazaj v Loribu, športni trgovini za ribolov pa petarde pa nože pa to. Najbljižji meni (v Ljubljani) je nasproti gospodarskega razstavišča, imajo pa tudi svojo spletno stran: www.loribu.si

Dobro si poglej katerega hočeš in kako deluje, ker ti verjetno ne bo povedal kaj rabiš paziti pri nakupu. Pazi, da se rezilo ne bo drsalo ob del noža, ker se bo težje odprl in da ne bo zdrsan. Jaz sem ga dobil za 18€, imajo jih pa kar ene 10 različnih.

Upam, da boš našel pravega!

Erazem

jms222 ::

#JustMeErazem
živijo, ali lahko z tem nožem iz http://www.loribu.si/ dela kšn fore, ker nekateri taki noži imajo bolj trden ročaj...
LP Jms222

YodaIAm ::

Kako pa je v Sloveniji z belasong trainerjem? Zanima me če sme to nositi v javnosti in ali se še vedno klasificira kot orožje.

TheBlueOne ::

YodaIAm je izjavil:

Kako pa je v Sloveniji z belasong trainerjem? Zanima me če sme to nositi v javnosti in ali se še vedno klasificira kot orožje.


Ce ga bo kdo videl in prijavil bos imel sranje. Ce ga bos kazal in koga ustrahoval (subjektivno mnenje ustrahovanega) bos imel veliko sranje.

St235 ::

YodaIAm je izjavil:

Kako pa je v Sloveniji z belasong trainerjem? Zanima me če sme to nositi v javnosti in ali se še vedno klasificira kot orožje.


Nož kot nož. Če ga boš imel na sprehodu na šmarno sabo za jabolka rezat ti ne bo nihče težil, če se boš sprehajal po centru ljubljane in opletal z njim bo pa druga zgodba. Noži se nikoli niso kvalificirali kot orožje.

St235 ::

A imaš orožni list za vsak nož v kuhinji?

Nož ni nikoli bil kvalificiran kot hladno orožje. Se kot tak seveda lahko uporabi, ampak sam po sebi ne sodi v klasifikacijo in ni neposredno prepovedan, kot na primer bodala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Leaker49 ::

Kmalu bomo nova Anglija?

Knife crime hits highest level in 10 years

There were a shocking 21,484 knife and offensive weapons offences recorded last year, according to official new crime figures


Priznam da ne razumem zakaj je pri njih toliko kriminala z noži? Jaz jih mam doma v kuhinji vsaj 5, pa ne štiham. V čemu je razlika med mano in njimi?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

PunkDude ::

A če rečem, da je pri njih bolj multikulti bom deležen zgražanja in izbrisa?

Furbo ::

Realnost slabo prenašajo nekateri admini, tako da gre vsaj objava ja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

borisk ::

sploh ne razumem zakaj bi nekdo nosil takšen nož okoli, še manj pa kako se najde nekdo ki je fasciniran nad temi "metuljčki". razumem pipec z 3cm rezila, ki ga imam tudi sam skoraj zmeraj v žepu s ključi, ampak ga imam za odpiranje paketov in pošte, ne za odpiranje črev... sploh pa ta bilatong nima ne ergonomskega ročaja, pa še dolg kot ponedeljek je...

St235 ::

kompenzacija za manko na drugih področjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gendale2018 ::

mislim če hočeš klat ljudi si raje kupi normalno bodalo, ko ga ne uporabljaš pa ga imej namočenega v drek
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

V osnovni smo meli mulci butterflye da smo potem tekmovali kdo bolje vrti tisti ročaj:D

To je bilo v času raznih American Ninja in ostalih konec 80s začetek 90s akcionerjev :D

Sweet old times
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Noži (kuhinjski, ne katane) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418150 (9336) UganiKdo
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812463 (9989) BorutO

Ali je v Sloveniji dovoljeno nošenje noža?

Oddelek: Loža
4718844 (17267) Mavrik

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16151318 (46478) dzinks63
»

Zaseženi noži, shurikeni, ipd....

Oddelek: Loža
173024 (2374) sirotka

Več podobnih tem