» »

Zaseženi noži, shurikeni, ipd....

Zaseženi noži, shurikeni, ipd....

Twist ::

Pozdrav!

Bom poizkusil na kratko...
Že pred časom sem iz ZDA (pač dobra izbira in poceni) naročil več stvari (shurikeni, noži, meč, bič,...), nakar so mi bili zaseženi na carini in predani policiji. Sem bil precej presenečen, ko so zagnali tak trušč (še hišno so hoteli, pa se je policist usmilil), glede na to da se take stvari dobi v kupu spletnih trgovin pri nas brez česarkoli.

V glavnem mi je bilo potem razloženo, da vse to spada pod popolnoma prepovedano HO in da bi lahko obdržal samo kot zbiratelj ali pa član športnega (borilnega) kluba.

Pa bi vprašal, če se glede na to, da so enake zadeve pri nas praktično prosto dostopne, res ne da dobiti tega skozi sistem brez prejšnjih opcij? Mislim, pri vsej prodaji tega ki jo imamo pri nas...

Če pa ne uspe(mo) ugotovit nič glede tega, bi pa vprašal če kdo lahko priporoči ali pozna kakšen klub kamor bi se včlanil, da bi pridobil svoje zadeve na policiji nazaj?

Vsak komur povem me začne gledat postrani kot kakšnega kriminalca, ampak je to res samo (zdaj postaja precej drag) hobi. Bom pa vedel za naslednjič.

Res prosim za kakšen odgovor, pa hvala že vnaprej ;)

Lp
Twist

Tarzan ::

Gre za orožje in sem mnenja, da je kar prav da prijaviš. Je pa res, da v vsakem merkatorju dobiš skoraj pol metrski mesarski nož, ki je lahko še za dva odtenka bolj smrtonosen. Enako je z vrtnim orodjem in gradbenimi pripomočki. Kladivce, če imaš namen koga ugasnit, bo ugasnjen, da raje ne govorim o kakem velikem pajserju...

Nekje je treba postavit mejo in ti si jo nagazil - orodje dobiš, orožje boš pa prijavil.

Twist ::

Ja, imam smolo... Ne drugače pa prijavljeno oz. kakorkoli to bo že, stvar je samo v tem preko česa bi stvar šla naprej.

RejZoR ::

V določenih državah je prepovedano uvažat določene tipe orožja. Recimo ono kovinsko čudo za čez prste katerega ime se ne morem spomnit zdele vem da je v US of A prepovedan in ti ga bojo vedno zasegli. Po drugi strani pa kot ste omenili, greš v prvi Mercator al pa Merkur in se oborožiš z vsem kar se ti poželi srce. Tam pa te noben niti vpraša ne, pa tud če imaš poln voz nožev, mačet, sekir in podobnih pripomočkov. Naročiš pa shuriken, ki je bolj kot ne neuporaben kot orožje (razen v filmih), tam pa zganjajo celega hudiča. Čudna logika včasih ampak tko pač je.

Podobno je tud za npr katane. Če je dull blade, torej samo za izgled ni problema. Če pa ima pravo rezilo, ti pa jo bojo vedno zasegli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s1m0n ::

Če gre za hladno orožje je uvoz prepovedan! Nemci na letališču v Frankfurtu zasežejo tega na tone in veliko krat že od tam ne gre dalje.

Twist ::

To je res. Glede uvoza to drži, pa tudi požrem tisti globo (ki bo baje tam 100€).

Kar človeka zmoti je to (ne ravno kot tvoj primer), da lahko praktično VSE ISTO naročiš pri nas, pa če je kakšna omejitev je še to samo 18 let. Npr. http://extreme-pro.net/si/45-metalni-no..., da bo nekaj otipljivega :) . Nelogično (pa verjetno tudi pravno) je to, da se pa pri tem ne dela nobenih problemov.

Tista reč za čez prste je pa bokser ;)

pamž ::

Kup pajser pa macolo :)

Avenger ::

razlika med 50cm mesarskim nožem v mercatorju in recimo majhnim dvoreznim nožem za metanje je v namenu, pri slednjem bi v bistvu moral dokazat, da je namen šport.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

shadeX ::

Recimo ono kovinsko čudo za čez prste katerega ime se ne morem spomnit zdele vem da je v US of A prepovedan in ti ga bojo vedno zasegli.


misliš tole?

s1m0n ::

Boksar spada pod hladno orožje prav tako vsako bodalo, rezilo in podobno, ki se lahko skrije/prikrije...

eric_cartman ::

Ko smo ravno pri takšni temi me zanima, ali so solzivci dovoljeni, kot samoobrambno sredstvo? Ali ti ga policaj npr. lahko zaseže? Zadnje čase se mi zdi kar pametno met kaj takega s seboj, sploh če se veliko sprehajaš po Ljubljani.

Kaj pa paralizator oz. elektro šoker?

Twist ::

Solzivec lahko, paralizator pa tudi (če ni tisti, ki se izstreli).

A. Smith ::

shadeX je izjavil:

Recimo ono kovinsko čudo za čez prste katerega ime se ne morem spomnit zdele vem da je v US of A prepovedan in ti ga bojo vedno zasegli.


misliš tole?



Po angleško knuckle duster, po naše pa bokser.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

bluefish ::

eric_cartman je izjavil:

Zadnje čase se mi zdi kar pametno met kaj takega s seboj, sploh če se veliko sprehajaš po Ljubljani.
Aja?

einstein :P ::

bluefish je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Zadnje čase se mi zdi kar pametno met kaj takega s seboj, sploh če se veliko sprehajaš po Ljubljani.
Aja?


http://www.24ur.com/19-letnik-v-lokalu-...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bluefish ::

a) Za prepir sta potrebna vsaj dva, tudi v konkretnem primeru. Aja, pa še v baru, kjer je bil verjetno en bolj pameten od drugega in obratno.
b) Proti trem neuravnovešenim osebkom ti solzivec prav nič ne pomaga. Šprical boš enega v faco, drug te bo pa ta čas s stolom po buči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mailer ::

Boksar spada pod hladno orožje prav tako vsako bodalo, rezilo in podobno, ki se lahko skrije/prikrije...
Žepni noži so dovoljeni do določene dolžine rezila.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

sirotka ::

einstein :P je izjavil:

bluefish je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Zadnje čase se mi zdi kar pametno met kaj takega s seboj, sploh če se veliko sprehajaš po Ljubljani.
Aja?


http://www.24ur.com/19-letnik-v-lokalu-...


Trenirka party spet v igri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je Butterfly Knife (Metuljček - Balisong) dovoljen v Sloveniji?

Oddelek: Loža
2310504 (5101) Vazelin

Ali je v Sloveniji dovoljeno nošenje noža?

Oddelek: Loža
4718760 (17183) Mavrik

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16151101 (46261) dzinks63
»

Teleskopska palica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9242341 (35166) solatko
»

kako najhitreje ubiti psa.. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16735031 (29515) Vajenc

Več podobnih tem