» »

Backlight bleeding na novem laptopu - naj vrnem?

Backlight bleeding na novem laptopu - naj vrnem?

javier ::

Imam problem z backlight bleedingom na novem laptopu, zato se obračam na vas forumaše, da mi svetujete kaj storiti.
Moram povedati, da sem z laptopom drugače zelo zadovoljen. Ima lepo sliko saj je fhd, se pravi 1920x1080, i5, nvidia grafika... Vse super. Tik preden sem mislil zamenjati operacijski sistem (sedaj ubuntu po defaultu) sem opazil ta bleeding v bootu. Potem sem odprl črno sliko in jo dal v fullscreen in opazil ves bleeding. Je to v mejah normale ali naj ga vrnem? Med samim brskanjem in gledanjem youtuba se niti ne opazi, dostikrat sploh ne, vendar ko je kadar kaj zares črno je opazno. In ne vem kaj naj storim. Za laptop sem dal 650 EUR in ne vem ali naj to požrem in ga obdržim saj je drugače super ali naj zamenjam? Prilagam 2 fotki. Kaj pravite?


  • zavaroval slike: Mavrik ()

gddr85 ::

če te ne moti, uporabljaj naprej, če dobiš novega itak ne veš kakšen bo ta, lahko bo bolje, lahko slabše

javier ::

Kaj bi vi storili? Razočaran sem nad tem, je moteče ampak bi lahko preživel. Ampak to ni to :/
Je pa res da bo drug mogoče brez napak, lahko bodo mrtvi piksli (imel na monitorju in sem vrnil nazaj).+Ne vem.

Je pa led osvetlitev ali je to normalno za led tako kot je ta bleeding pogost pri IPS zaslonu?

gddr85 ::

bleed je pri ips in tudi va kar pogost pojav, eni ga imajo skoraj nič, pri drugih zelo opazen, pač proizvodnja, ni pa nikjer 100% da bo drug panel brez bleedinga

technolog ::

To je potem pri vseh laptopih iste serije tako. Skratka, to ni napaka samo tega določenega laptopa.

Je pa tako, da skoraj ni zaslona, ki tega ne bi imel.

javier ::

Hja moj monitor pri desktopu tega ni imel, prav tako ne netbook.

dj_uro ::

Tole reklamiraj...ker ti bo vedno žal, da tega nisi storil...
vw-klub.si

javier ::

Kako tole reklamirati? Eno je da pošlješ nazaj za vračilo denarja no questions asked, drugo pa je da reklamiraš in zahtevaš drug laptop oz da ti ga zamenjajo za drug laptop istega modela.

technolog ::

Isti model bo imel isto "napako".

Zamenjat so ti ga dolžni samo če je bil nakup opravljen prek spleta.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

lahko ga vrneš brez vprašanj, ampak zamenjajo ti ga pa kako/zakaj, če bleed ni neka napaka?

javier ::

Saj to me zanima ce bodo zamenjali. Sem pa narocil preko spleta. In zame je to napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javier ()

technolog ::

Koliko časa nazaj?

javier ::

Danes sem dobil.

MIHAc27 ::

To sam menjaj, ne sprašuj neumnosti.

Bizkit45 ::

tole je pa res mal preveč, moja ocena. tud sam imam acerja z ips in mi skoraj nič ne "uhaja". imam pa probleme z "ghosting/shadowing". ampak to je drug problem - cheap lcd. Ali nam lahko zaupaš znamko in model? mogoče se pri isti znamki to veliko dogaja? google is your friend ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

technolog ::

Očitno se večina tukaj ne zaveda, da mobitel, s katerim je bilo to slikano pojača svetilnost temne silke, poveča nasičenost, zato problem iz slike zgleda hujši, kot je v resnici. Tako da je brez veze, da ocenjujete kako resen je ta problem iz ene fotke.

Na sliki deluje kot da je display bleeding mavričen, samo to sigurno ni. Če mu hočete kaj svetovat, morate laptop videt v živo.

OP, vsaj znamko in točen model nam povej.

Zgodovina sprememb…

javier ::

Hja slika res malo pojača vse skupaj ampak tam ko so žarišča po robih se pa res tako vidi, ni tako svetlo ampak še zmeraj precej.
Ja laptop pa je Dell Inspiron 5558.

Imam dve opciji. Kaj mi svetujete? Prva je da ga pošljem nazaj no questions asked in zahtevam vračilo denarja. Druga pa da prosim za zamenjavo ali pa ga vzamem v drugi trgovini če nebi želeli zamenjati. Z računalnikom sem res zadovoljen, slika je fantastična, hiter je tako, da bi definitivno vzel še enkrat ta model, če bi bil le tako kot treba.

Razen če ni to res "serijska" napaka potem bi pač vzel drug laptop, drugega proizvajalca.

gddr85 ::

vrni, če lahko, menjali za drugega pa ne vem, če ti bojo zaradi ips bleedinga, lahko pa seveda vprašaš

javier ::

Panel je led tn tft. Pise tudi tako na specifikacijah tako da to ni ips bleeding da ne bo pomote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javier ()

gddr85 ::

pošlješ screenshot dellu in vprašaš, če je to normalno, če ne pa vrneš in nazaj keš

javier ::

Bi tole šlo pod stvarno napako ali bo potrebno na servis? Dajte prosim svetovat.

solatko ::

javier - verjetno bi šlo za stvarno napako, če taka osvetlitev ni običajna.
Delo krepa človeka

javier ::

Vprašanje kaj je normalno za proizvajalca. Mislim da je očitno da to ni normalno sploh ker je navaden tft led zaslon in ne ips.

solatko ::

Običajno je takrat, ko se večina novih izdelkov obnaša enako. Torej, če imajo vsi ekarani to "napako", potem je pač falen model in je vprašanje, če ti ga zamenjajo, da bi drugi deloval bolje, lepše,.......

Poglej na FAQ proizvajalca in boš videl izkušnje drugih kupcev, kadar je napaka moteča in pogosta, je forum poln pritožb.
Delo krepa človeka

technolog ::

Očitno se večina tukaj ne zaveda, da mobitel, s katerim je bilo to slikano pojača svetilnost temne silke, poveča nasičenost, zato problem iz slike zgleda hujši, kot je v resnici. Tako da je brez veze, da ocenjujete kako resen je ta problem iz ene fotke.

solatko ::

technolog - Nihče ne ocenjuje, saj le uporabnik ve, koliko je vse skupaj moteče. Če to ni na vseh enakih napravah, potem je pač upravičen do popravila ali stvarne napake, če pa je na vseh, lahko poizkusi s stvarno napako, da stvar pač nima takih karakteristik, kot so bile oglaševane.
Delo krepa človeka

javier ::

Zadeva je zelo moteća. Ogledal sem si nekaj temnih posnetkov na youtubu in zadeva je zelo opazna. In slike niti ne napihnejo toliko bi rekel, da so precej realne. Posebno druga.

Če se da uveljavit stvarno napako bi jo definitivno uveljavil, drugače pa servis.

shadeX ::

17 sep. si dobil laptop in do danes ga še nisi vrnil?

javier ::

Dolga zgodba. Nameravam drug teden. Za stvarno napako je 2 meseca casa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG 34WK95U

Oddelek: Zvok in slika
5631 (428) LeQuack
»

Mrtvi piksel na nove 4k monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
201135 (734) filip007
»

Premočen backlight na novem prenosniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152766 (2174) fosil
»

Monitor na desni bolj osvetljen kot na levi

Oddelek: Zvok in slika
10901 (616) deejay2
»

Povsem nov laptop.. na servisu že več kot 1 mesec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887112 (5702) Zheegec

Več podobnih tem