» »

Premočen backlight na novem prenosniku?

Premočen backlight na novem prenosniku?

XsenO ::

Pozdravljeni,

Par dni nazaj sem prejel nov prenosnik in sem včeraj opazil to težavo na črnih scenah na levem robu zaslona (glej sliko)



Je to v mejah normale in sem samo preobčutljiv? Lahko kako sam fiksam ali najboljše, da nesem nazaj v trgovino?

Hvala za nasvete
1 + 1 = 1

hojnikb ::

če maš ips display, je tak backlight bleed še kr normaln
#brezpodpisa

XsenO ::

Bi moral biti IPS. Se da kako to vseeno zmanjšati?
1 + 1 = 1

AnotherMe ::

Oprosti ker kradem temo;
meni se je podobna "packa" pojavila na skoraj sredini zaslona: kake 5cm široka, 0,5 - 1cm visoka...
Načeloma ni ful moteče, me pa jezi :D

Vzrok? možnost popravila, brez da se menja zaslon?

Aja, gre za zenbook, star cca 4 leta...

Zgodovina sprememb…

solatko ::

To lahko pride zaradi zvijanja pokrova ob odpiranju in zapiranju zaslona. Če odpirate in zapirate tako, da potisnete samo na levi strani ali desni, namesto na sredini opazujte, kako dolgo je nasprotni pant pri miru.

Zaradi tega prihaja do ramaknitve plasti zaslona, lahko pa tudi do loma zaslona, po navadi pa samo do različnih nijans osvetlitve.
Delo krepa človeka

korenje3 ::

hojnikb je izjavil:

če maš ips display, je tak backlight bleed še kr normaln

kaj ima to veze z ips? pač konstrukcija ekrana je slaba.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

AnotherMe ::

solatko je izjavil:

To lahko pride zaradi zvijanja pokrova ob odpiranju in zapiranju zaslona. Če odpirate in zapirate tako, da potisnete samo na levi strani ali desni, namesto na sredini opazujte, kako dolgo je nasprotni pant pri miru.

Zaradi tega prihaja do ramaknitve plasti zaslona, lahko pa tudi do loma zaslona, po navadi pa samo do različnih nijans osvetlitve.

Bi bilo kar mozno - zapiram ga pretezno z levo roko, tudi "anomalija" se je pojavila bolj na levi...
Je to mozno popravit?

Thuban ::

jaz bi takoj kontaktiral trgovino. Meni se ne zdi normalno. Lahko pa da sem pač čuden.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

gddr85 ::

backlight bleed, to je hit or miss

kixs ::

Preveri, ce morda rob zaslona, tam kjer je bleed najmocnejsi, ohisje prevec stisne LCD. Navadno je tak backlight bleed konstrukcijska napaka.

solatko ::

V vseh navodilih za prenosnike je celo narisano odpiranje pokrova prenosnika in iz izkušenj vam povem, da napake zaradi napačnega odpiranja, ne gredo v garancijo.
Vedno prenosnik odpirat in zapirat na sredini, pri odpiranju z drugo roko pridržat spodnji del (novi prenosniki so tako lahki, da gre mimo grede z mize.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

korenje3 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če maš ips display, je tak backlight bleed še kr normaln

kaj ima to veze z ips? pač konstrukcija ekrana je slaba.


Če bi kej poznal IPS, bi vedel, da je backlight bleed dokaj pogost
#brezpodpisa

lovro535v2 ::

korenje3 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če maš ips display, je tak backlight bleed še kr normaln

kaj ima to veze z ips? pač konstrukcija ekrana je slaba.
pove da lcd ne more bit čisto črn.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

hojnikb je izjavil:

korenje3 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če maš ips display, je tak backlight bleed še kr normaln

kaj ima to veze z ips? pač konstrukcija ekrana je slaba.


Če bi kej poznal IPS, bi vedel, da je backlight bleed dokaj pogost


če bi ti imel možgane za razmišljat, bi vedel da če bi bilo to odvisno od tehnologije izdelave lcd panelov, bi bil za "light bleed" po celem ekranu. zaradi postopka izdeave torej ne more biti bleed lokalno kot posledica izdelave lcd panela. to je izključno zaradi slabe montaže ali konstrukcije. torej tam kjer je lcd panel preblizu led diode ob strani ali pa led dioda nima ustreznega razprševanja zaradi zamaknjenosti led diode glede na lcd panel. čist tako, če pritisneš ob rob lcd zaslona bo ta light bleed bolj intenzivnejši ravno zaradi zgoraj napisanih vzrokov. (no razen pri malo dražjih profi lcdjih, kot je moj to nima vpliva). in ne, na ips panelih light bleed ni bolj izrazit zaradi mnogo večjega kontrasta ki ga nudi ips panel, torej intenzivnejše črne barve.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

XsenO ::

Očitno ni normalno. Kot so priporočali v Bigbangu sem se obrnil na uradni servis iz katerega so sporočili, da jim dostavim prenosnik za odpravo napake. Zdej edino ne vem ali to da kot popravilo v garanciji ali kot stvarno napako. Kaj bi bilo hitreje odpravljeno?
1 + 1 = 1

fosil ::

Pri stvarni napaki lahko zahtevaš nov prenosnik, pa v osmih dneh ti morajo odgovorit.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelik IPS Glow/BLB?

Oddelek: Zvok in slika
201811 (1375) neocodexx
»

ASUS ROG PG279Q Backlight-bleed

Oddelek: Strojna oprema
121178 (794) DuaL
»

backlight bleed

Oddelek: Strojna oprema
61319 (1078) TechBeats
»

Monitor Dell U2412M težave??

Oddelek: Zvok in slika
172846 (2329) safast
»

IPS monitor LG-ips226v

Oddelek: Kaj kupiti
203098 (2596) Jinto

Več podobnih tem