» »

Uporablja kdo Amazon Glacier?

Uporablja kdo Amazon Glacier?

Netrunner ::

Malo sem gledal backup storitve in ta Glacier od Amazona se mi zdi da je še najbolj ugodna rešitev, saj plačaš dejansko kolikor potrebuješ.

Vsi cloud-i imajo cca 10€ / mesec za 1TB, kar je enako kot pri amazonu, s tem da nimajo manjših planov oz. zelo malo. Trenutno imam na one drive kjer je 100gb 2€ / mesec in potem lahko povišam 200gb za 4€ in zatem še 1tb za 10€ na mesec. Glede na to da imam trenutno cca 80gb podatkov kateri rastejo za cca 5gb na leto je Amazon glacier dobra opcija.

Omejitve pri amazonu je ta, da moreš priti takoj do svojih datotek ter da prenos nazaj nekaj malega stane (kar pa načeloma bi potreboval samo če mi crknejo vsi domači backupi). Glede na to da iščem samo strogi backup na drugi lokaciji me ta omejitev ne moti.

Google je že napravil konkurenčno storitev, vendar je le ta še v beta in cilja bolj na poslovne uporabnike če se ne motim.

Ima kdo izkušnje iz prve roke s to njihovo storitvijo?

Invictus ::

Vzameš Office365 Personal. 1 TB, 70 USD/leto in legalen Office.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Netrunner ::

Invictus je izjavil:

Vzameš Office365 Personal. 1 TB, 70 USD/leto in legalen Office.

Zakaj bi plačeval za prostor ki ga ne potrebujem ? In kaj naj z Office365 delam, glede na to da napišem mogoče 1 dokument na leto?

Tvoj odgovor je čisto offtopic.

Glede amazon glacier pa mi ni prav jasno glede cene, saj imajo informativni izračun: click kjer izberem regijo "EU Ireland" ter določim 100gb kar bi moralo nanesti 1$/mesec vendar mi pokaže 2.1$/mesec saj mi zaračuna:

Amazon Glacier Service (US-East) 1$
Amazon Glacier Service (Europe) 1.1$
AWS Data Transfer Out 0.81$
AWS Support (Basic) -0.81$

Zakaj mi vsili US east mi ni jasno...

PandaFlow2 ::

Glacier je v redu rešitev, vendar je uporabna samo v primeru, ko lahko počakaš kakšen dan, da podatke dobiš nazaj in si pripravljen za restore (download z njihovih strežnikov) plačati.

Sam interface je sicer katastrofa, ampak z malo branja in kakšnim dobrim klientom ni grozne panike.

Invictus ::

Netrunner je izjavil:

Invictus je izjavil:

Vzameš Office365 Personal. 1 TB, 70 USD/leto in legalen Office.

Zakaj bi plačeval za prostor ki ga ne potrebujem ? In kaj naj z Office365 delam, glede na to da napišem mogoče 1 dokument na leto?

Tvoj odgovor je čisto offtopic.

Kaj pa misliš da je OneDrive? Online space brez Offica ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jan_g ::

Ja, jaz ga uporabljam za backup - kot sam praviš za primer, če vse drugo crkne. Do zdaj še ni, tako da še nisem bil prisiljen ničesar downloadati. Če/ko bom moral, bom požrl tisti strošek. No, če vlečeš dol bolj počasi (vsak dan določen procent), potem je ta strošek bistveno nižji. Če pa hočeš naenkrat potegniti vse dol, potem zna iti v več sto dolarjev.
Zdaj plačujem v grobem okrog $1/mesec za 100GB + davek (VAT, dodatnih ~20 centov). Točno zdaj iz glave ne vem, ker imam raztreseno po več regijah in v vsaki je cena malenkost drugačna.

Netrunner ::

FileGo1 => Točno tako, za pure backup. To potrebujem predvsem za domače fotografije in video posnetke. Če zgubim vse kopije doma lahko komot polčakam tudi mesec dni za restore. Kar se interface-a tiče pa baje obstaja nekaj klientov ki olepšajo zadeve.

Invictus => Spet offtopic .. Omenil sem samo, da trenutno imam one drive in to je tudi vse. Kaj to je in čemu je podobno ipd. nima niti malo veze z tem kar sprašujem, tako da če nimaš komentarev v zvezi z AMAZON GLACIER se prosim umakni iz debate.

jan_g => Zakaj pa imaš razmetano po regijah? Je kakšna prednost? Kako pa kaj delujejo oni vault-i? Kaj to je en kontainer na eni lokaciji kateri nosi več podatkov alimaš lahko več teh na eni lokaciji? Ker baje lahko daš restore samo celotnega vault-a in ne samo določenih podatkov v njem?

jan_g ::

Na kratko: Glacier ne uporabljam na način kot je običajno za backupe (kjer delaš inkrementalne backupe ves čas), temveč na približno vsake pol leta vržem gor vse možne podatke (od dokumentov do fotografij in video posnetkov), kar znese blizu 200GB. Vsakič izberem drugo regijo, ker se mi zdi bolj varno, če bi slučajno v eni regiji prišlo do kakšne naravne katastrofe (call me paranoid). Ohranjam pa te polletne backupe za 2 leti nazaj, kar gre čez to mejo, zbrišem.

EDIT: aja, še glede vault-ov. Noter imaš veliko različnih datotek in vsako lahko posebej downloadaš, če želiš. Težava bi lahko bila v primeru, če bi imel backup v obliki ene glomazne datoteke (več 10GB), ker potem res nimaš druge izbire kot da potegneš dol celo datoteko. Jaz razbijem na približno 1GB velike zip fajle, posebej tudi ločim dokumente od slik/video posnetkov. Včasih sem delal to na roke z GUI klientom, potem pa sem si raje napisal lastno skripto, ki uporablja python boto knjižnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

jype ::

Še cenejši je backblaze, ampak še vedno nimajo niti APIja, niti Linux odjemalca :(

Glacier postane za domačo uporabo kar drag, ko prideš na terabajte.

Netrunner ::

Amazonu nekako bolj zaupam kot backblaze-u (Skoraj nemogoče da propade). Pa ne računam da bom prišel preko 1TB, saj se gre predvsem za slike in videoposnetke, katerih pa ni toliko. Sedaj imam cca 80gb podatkov, tako da preden pridem do 1Tb bo še kar nekaj let.

OrkAA ::

jype: crashplan ima podobno ceno kot backblaze + improviziran linux client, ce ti kaj pomaga.

jc ::

Poglejte še za Amazon Cloud drive, 60usd letno in je "unlimited". Trenutno sem pri 8TB, pa še ni omejitve.

McMallar ::

Kako pa kaj rešujete enkripcijo? Namreč svojih podatkov nebi ravno dal v oblak nekriptiranih, drobiti v posamezne kriptirane zip datoteke se mi pa tudi ne da.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Netrunner ::

jc je izjavil:

Poglejte še za Amazon Cloud drive, 60usd letno in je "unlimited". Trenutno sem pri 8TB, pa še ni omejitve.


Unlimited teoretično. Verjetno več kot imaš počaseje ti dela vse skupaj. Drugače pa sem že gledal njihov cloud drive, vendar sem pozabil na njega :)

McMallar => Glacier ti sam zakripta, vendar jaz temu ne zaupam, zato si še sam enkriptam s 7zip-om. Uporabljam pa CryptSync kateri mi to dela avtomatsko ker ročno je tečno. Določee zadeve imam v trueCrypt containerjih, katere bom pa preselil na veracrypt.

PandaFlow2 ::

McMallar je izjavil:

Kako pa kaj rešujete enkripcijo? Namreč svojih podatkov nebi ravno dal v oblak nekriptiranih, drobiti v posamezne kriptirane zip datoteke se mi pa tudi ne da.


Jaz uporabljam AESCrypt. Če si pa na Linux platformi, pa kak openssl z AES256 ali GnuPG ni slaba ideja.

McMallar ::

Hvala StarCitizen in FileGo1. Bom pogledal, imam pa mesano okolje - Linux in Windows tako da bi bilo lepo, ce bi bila stvar cross platform.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cloud backup - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
818619 (6600) Lonsarg
»

Disk za življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789302 (6490) Jst
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614118 (7693) crniangeo
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8326842 (21311) Lonsarg
»

Amazon zelo pocenil shrambo v oblaku

Oddelek: Novice / Ostale najave
4614379 (9346) Mr_Globus

Več podobnih tem