» »

Slušalke laptop statika-šum

Slušalke laptop statika-šum

chesn ::

Hoj, imam zanimivo situacijo...ko imam slušalke vklopljene v laptop v teh slišim neprekinjeno statiko/brnenje, sem pa opazil, ko se dotaknem karkoli kovinskega na laptopu (VGA priključek) pa šum preneha. Kako bi lahko težavo trajno odpravil?

Grega_K ::

Ozemlji si laptop.

EDIT: Potegni kabel do radiatorja.

Kaj bi pa lahko bila težava:
-nekaj znotraj laptopa nima v redu (ang) shieldinga - možno, da poslušaš vrtenje trdega diska
-slab design
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

chesn ::

Razmišljam, da je mogoče problem v slušalkah saj se enako dogaja tudi pri telefonu ampak le ko sta priklopljena v napajanje! Pri obeh pa sem odpiral ohišje in menjal dele, lahko s tem kaj razelektrim in nastane tovrstna težava, je kaj takega splošno znano?

Highlag ::

Meni se to sliši kot omrežni brum - frekvenca 50Hz. Glede na to, da zadeva zgine, ko se dotakneš mase gre lahko za kapacitivno sklopitev ločilnih transformatorjev v poceni kitajskih napajalnikih. Ozemljitev bi pomagala, glede na to da napajalniki oziroma izhodni del napajalnika običajno ni ozemljen.
Never trust a computer you can't throw out a window

chesn ::

Najlepsa hvala za odgovor, zelo si mi pomagal pri identificiranju tezave, torej ali menjava napajalnika ali ozemljitev izhodnega dela napajalnika. Se da ozemljitev kako uredit navzven neopazno?

chesn ::

Sem na sreco, se preden se lotim sraufanja, poskusil z menjavo zunanjega napajalnega adapterja in suma ni!

Temo se lahko zaklene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC povzroča preglavice (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
656970 (5709) gddr85
»

Polnilec za prenosnik - šuko vs. "navaden" kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162535 (2341) darkolord
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258704 (7935) mjanez
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635356 (4353) hyphh
»

popravilo xoro 415 dvd playerja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51569 (1448) bond007

Več podobnih tem