» »

Gaming PC povzroča preglavice

Gaming PC povzroča preglavice

1
2
»

gddr85 ::

ta "gaming" pc porabi mogoče na full load ene 200w (razen če nima notr 20 hdd-jev in so vsi aktivni), ne rečem če bi notr tlaču grafo z 200w+ in imel še ne vem kako navit cpu, je pa vse stock in ima grafo, ki porabi mogoče 80w na max in to bi moral poganjat vsak nedefekten psu z dovolj w na +12v, za to ne rabiš 800w+ gold psu ;((

hojnikb ::

Sam tisto Solatko ko si napisal da plata za 100e in proc za 300e negresta skupaj si pa ustrelu kozla.

Mogoče bi še to pogojno držal precej časa nazaj, ko je bil power delivery precej slab na platkah. Danes, ko pa praktičo vse funkcijo dela procesor sam (vkjučo z regulacijo napetosti) je plata praktično postranskega pomena (pod pogojem, da nerabiš bombonćkov):
#brezpodpisa

acerne ::

Ok, vidim da gre tu za ogromno nekega nestrinjanja.

Vsekakor se opravičujem vsakemu, ki ga je prizadelo to, da sem računalniku s temi komponentami rekel "Gaming PC". Konec koncev je to moj prvi build, nihče od znancev se ne spozna na take reči prav nič, zato sem lepo po občutku skupaj zmetal kar se mi je zdelo. Vsak ima svojo idejo PC builda, nekdo bi očitno raje vtaknil 2.0GHz dual-core na 300€ vredno matično, jaz sem raje naredil obratno, ker potrebujem zmogljiv procesor za non-gaming procese.

Kar se tiče problematike te teme (zmrzovanje miške in zvoka), se ne dogaja več, tako da si upam reči, da je bil problem SSD priklopljen na SATA port, kateri uporablja nek switch. Po preklopu na drug SATA port računalnik dela kot urica, če odmislim občasni Wi-Fi izpad.

Skratka hvala vsem, ki ste pripomogli k rešitvi in mi pomagali, čeprav je bil še tako neumen vzrok za moj problem

m0LN4r ::

Vzrok niti ni tako neumen. Bi lahko reportal proizvajalcu, da naredijo bios update ali odpravijo težavo.
Možno da nisi edini.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

sj boot naprave se nikol ne daje na externe sata kontrolerje, ampak vedno na intel.
#brezpodpisa

MStrix ::

Seveda je razlika med Mb za 100€ ali 300€, ampak če je LGA kompatibilen zadeva deluje. Je pa res da ni smiselen nakup matične za 80€ in i7 4790K

hojnikb ::

Seveda je.
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Ti imaš pač svoj prav in v redu je tako, samo pa ni potrebno ta svoj prav razglašat, kot sveto resnico.
Na ploščah istega proizvajalca je pri različnih modelih ogromna razlika ravno v segmentu stabilnosti na ploščo postavljenega sistema, boljši materiali, kvalitetnejša tiskovina in je res, da na najcenejši plati, deluje najboljši procesor, vendar sistem tudi pod slučajno ne bo stabilen.
Tu sploh ne gre za bombončke, razen pri približno enakovrednih ploščah, kjer je pri malo dražji, kakšen priključek več.

Preveč računalnikov sem zložil v življenju, da bi se mogel strinjati s teboj. Če nič drugega ne, bo sistem na highend plošči deloval občutno hitreje.

Eno je kadar se sestavlja low budget mašina, za kakšna pisarniška opravila, drugo pa, ko sestavljaš mašino za človeka, ki v prvem momentu niti ne ve, kaj vse bo počel na mašini in takih strank je največ.

Tam pač izbereš boljšo MB, solidno ohišje in soliden napajalnik, pozneje pa mašino dograjuješ, z močnejšim procesorjem, več rama, dodaš SSD v RAID........., skratka naslednjih nekaj let nimaš problemov.
Za tiste, ki si sestavljate mašine za 2 leti, je pa tvoje razmišljanje v redu.
Nekaj mojih strank ima še 775 podnožje in jim na odličnih ploščah tečejo 4-jederni extremi, mašine pa uporabljajo za grafično oblikovanje, delo z multimedijo, glasbo...... in zadeve ne štekajo nikoli. Ko se bodo čez kakšno leto ali dve odločali za nov HW, sem prepričan, da bodo zopet šli po enaki poti.

Novi kvalitetni procesorji so namreč dokaj dragi, v letu ali dveh, pa se dobijo na eBay-u, praktično za četrtino cene in kaj bi takrat počel z lowbudget MB?
Delo krepa človeka

hojnikb ::

hojnikb - Ti imaš pač svoj prav in v redu je tako, samo pa ni potrebno ta svoj prav razglašat, kot sveto resnico.
Na ploščah istega proizvajalca je pri različnih modelih ogromna razlika ravno v segmentu stabilnosti na ploščo postavljenega sistema, boljši materiali, kvalitetnejša tiskovina in je res, da na najcenejši plati, deluje najboljši procesor, vendar sistem tudi pod slučajno ne bo stabilen.
Tu sploh ne gre za bombončke, razen pri približno enakovrednih ploščah, kjer je pri malo dražji, kakšen priključek več.

Spet še en bluz, ki je pokrepljen z 0 viri.

Preveč računalnikov sem zložil v življenju, da bi se mogel strinjati s teboj. Če nič drugega ne, bo sistem na highend plošči deloval občutno hitreje.

Spet še en bluz.

Lej, treba se bo zbudit. Ne piše se več leto 2000, kjer je bla stabilnost na poceni matičnah dejanski problem.

Tam pač izbereš boljšo MB, solidno ohišje in soliden napajalnik, pozneje pa mašino dograjuješ, z močnejšim procesorjem, več rama, dodaš SSD v RAID........., skratka naslednjih nekaj let nimaš problemov.

Spet. Danes se to redko počne, ker se socketi prehitro menjujejo, da bi blo to smiselno (zakaj bi recimo šel iz i5 na i7 iste generacije ?)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Care87 ::

bratu sestavljam racunalnik pa mam dvojne razlicne ddr2 rame eni so 2,1 drugi pa 1,8V ka to pase kup k jerazlicna napetost.mam pa 2x2gb pa 2x1gb

prosim za hiter odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Care87 ()

hojnikb ::

Care87 je izjavil:

bratu sestavljam racunalnik pa mam dvojne razlicne ddr2 rame eni so 2,1 drugi pa 1,8V ka to pase kup k jerazlicna napetost.

prosim za hiter odgovor

Bo pasal.
#brezpodpisa

Care87 ::

ne bo kaj narobe ce jih skup dam? k latence so pa enake.

hojnikb ::

nič nebo narobe. Oba rama bosta delala na frekvenci najpočasnejšega in 1.8V
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Mene tut zanima kolko in kje bo hitreje delal 4790 na 50€ plati in na 200€ plati?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dominuspro ::

MStrix je izjavil:

Seveda je razlika med Mb za 100€ ali 300€, ampak če je LGA kompatibilen zadeva deluje. Je pa res da ni smiselen nakup matične za 80€ in i7 4790K


Največja razlika je seveda v ceni. Pod 100EUR imaš cel kup dobrih H97 plošč, ki delajo odlično z vsemi 1150 procesorji. Tudi s xeoni in procesorji s črko K na koncu. Stabilnost mora bit enaka, če plošča ni okvarjena in nič ne bo delovalo hitreje.
150+ EUR za 1150 ploščo je metanje denarja stran.
Še navijalcem se ne splača kupovat take, ker vsi možni dodatni moduli kvečjemu škodijo pri stabilnosti navitega sistema.

gddr85 ::

Tud ena z97 plata z 8 fazami za 120eur bo furala k cpu bp, ne vem zkaj ne bi. Ne rabiš za to 300eur plate, seveda pa lahko, če keš ni problem.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141627 (77286) Riff
»

Je možno da tak "slab" napajalnik poganja vse to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403943 (2898) Yohan del Sud

Budget pc ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17428146 (25577) krneki0001
»

kaj se dogaja z pcjem ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
253339 (2786) Nummy

Več podobnih tem