» »

Polnilec za prenosnik - šuko vs. "navaden" kabel

Polnilec za prenosnik - šuko vs. "navaden" kabel

kihc ::

Imam HPjev polnilec, ki ima na koncu po mojem mnenju precej štorast šuko vtikač za priklop na 220V. A je kakšna opcija, da bi ga zamenjal za tistega navadnega, ploščatega?

Imam tole:



Želim tole:



Polnilec ima trikotno luknjo za priklop kabla, sem gledal po DX.com če morda obstajal ne-šuko kabel, ki bi ga lahko priključil noter, ampak brez uspeha.




Hvala za info.
x

darkolord ::

Šuko je tam z razlogom.

Tak je ponavadi v redu (manj štorast):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tony1 ::

Šuko je tam zaradi ozemljitve, bodi pameten, in naj tako tudi ostane.

2loud4u ::

Tako je, tam je z razlogom.

(ozemljitev)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

kihc ::

Hm, no sej se mi je zdelo. Samo zakaj pa pol Dell nima (tovarniško, kupljen v SLO)?

Ker mi je smešno, da kupim HPjev SLIM adapter, pa je še vedno bolj štorast kot originalna priložena "krava" pri Dellu.

//še slika

x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

tony1 ::

Sine, svet je en velik vprašaj... :P

Pa saj vidiš, da ima Dell-by samo 2 žici... :P

kihc ::

Ja, vidim.

Ravno to me zanima, ker ne vem dosti o tem: zakaj ima Dell in Apple (MagSafe) iz napajalca samo 2 žici, HP in npr. tudi Lenovo in Toshiba pa imajo 3? Če logično sklepam, moj Dell s katerega pišem ni ozemljen (tretja žica je ozemljitev, ki je ni), pa sem še vedno živ, niti me ni še nikdar streslo.

So samo nesposobni ali je kakšen utemeljen razlog zadaj?
x

sandmat ::

dell ima prav tako 3 žice na vseh treh (različni tipi/serije) napajalnikih, ki jih imam. Pri katerem dobavitelju je bil napajalnik kupljen?

tony1 ::

Hja, tale na sliki ima samo 2. In tudi nekateri Dellovi laptopi, ki jih imamo na šihtu imajo samo 2. Nekateri pa 3.

sandmat ::

vem, tudi pri nas se nekje valja en dvožilni. ampak sumim, da je povezano z dobaviteljem (različna tržišča)

Mesar ::

Pri Dellu pač šparajo pa dajo zato žico manj, ne takih zmazkov od adapterja v HPje tišat, ne ker bi kaj crknilo ampak ker se to ne dela.
Your turn to burn!

mihec87 ::

Moj dell že bije 7 leto z 2 žilnim priključkom tovarniško(inspiron1520 iz bb)...Mesar rofl..

Highlag ::

Vse skupaj je povezano z elektromagnetno kopatibilnostjo, ter električno varnostjo. Različni dizajni napajalnikov zahtevajo različne rešitve priklopa na omrežje.
Ni to toliko povezano s ceno vsaj ne na prvo žogo.
Never trust a computer you can't throw out a window

kihc ::

Gre za isti laptop kot ga je omenil mihec87, Inspiron 1520, kupljen v BB leta 2007. Ni nek low budget PC.

Mesar: kot rečeno, enako uporablja Apple v MagSafe.



Skratka zanimivo, na prvi pogled malenkost, samo ko tlačiš zadevi v torbo je razlika kot dan in noč.
x

b4d ::

Pri MagSafe dobis zraven se "podaljsek", ki ima standarden prikljucek z ozemljitvijo. Se pozna razlika, vcasih malo prebija na ohisje pa rahlo trese, ce imas ta mali konektor brez zemlje :D
b4d.sablun.org

mujek ::

Poenostavljeno rečeno:
Če ni ozemljitvenega vodnika, potem je izhodna napetosto iz napajalnika "plavajoča" glede na ozemljitev. Med vodnikoma na izhodu je recimo 18V, ker pa sta plavajoča pa imata proti ozemljitvi nek potencial (recimo 40V). Če je ozemljitev priključena, pa imata proti ozemljitvi nič (oz + na izhodu ima tistih 18V).
Ni pa to noben problem. Recimo Apple (in tudi ostali, kjer imajo kovinske kontakte) malo prebija, ampak ni kaj hudega :)

Če te že tako hudo moti si najdi kabel brez ozemljitve. Je pa v mojem mnenju boljše, da je ozemljen.

darkolord ::

malo prebija, ampak ni kaj hudega
to je fićr, te mal strese če slučajno zaspiš pa glavno na tipkovnico nasloniš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava električnega stikala na sredo podaljška

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122815 (2567) Kaj
»

Nov obrnljiv USB-priključek dokončan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8130120 (23710) AtaStrudl
»

Prihajajo enotni polnilci za prenosne računalnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6623034 (18472) Malajlo
»

Vibriranje prenosnika ob dotiku

Oddelek: Pomoč in nasveti
294899 (4338) francek1
»

V pripravi enotni standard za polnilce prenosnih računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
9726461 (23559) Limit-sky

Več podobnih tem