» »

Gaming PC povzroča preglavice

Gaming PC povzroča preglavice

«
1
2

acerne ::

Pozdravljeni,

sestavil sem si dostojen PC namenjen igram in obdelavi zahtevnejših računskih algoritmov, kateri mi dela preglavice zadnjih nekaj dni...

Gre za:
Matična plošča: Gigabyte Z97X Gaming 5
Procesor: Intel i7-4890k @4000GHz
Grafična kartica: Gigabyte GeForce GTX 750 Ti
RAM: Kingston HyperX Fury DDR3-1866 Black 8GB (x2)
Napajalnik: LC-Power Silent Giant LC6650GP3 ATX2.3 (650W)
Disk: Samsung SSD 840 EVO Series 250GB Basic-Edition
Wi-Fi PCI kartica: Digitus DN-7066-1 300mbps
AEM procesorski hladilnik: Arctic Freezer Xtreme Rev.2
Optična CD/DVD enota: Samsung SH-224DB
Ohišje: BitFenix Shinobi Core Window
Monitor: LG 25UM64 25" Ultrawide (21:9)

Uporabljam Windows 7, kateremu se kasneje z novim diskom pridruži še Ubuntu 14.04. Imam probleme z grafiko, zvokom in Wi-Fi-jem.

Če naložim vse driverje od grafične kartice, mi Wi-Fi iz nekega razloga ne dela (sumim driverje za 3D reči). Tudi takrat, ko najde router se z njem ne zna povezati, in če slučajno se, je le lokalno. Če naložim samo osnovni driver za grafično kartico, Wi-Fi deluje. Sicer po občutku nekje na 10-20% zmožnosti, ampak deluje. Nekajkrat mi je ven vrglo Wi-Fi tudi ko sem priklopil dodatni monitor.

Naslednji problem sta zvok in grafika. Miška že v OS, ko sploh nič takega ne teče, preskakuje po ekranu. Če se to dogaja v igri ali pri kakem videu, se temu pridruži še močno popačen zvok, tako na izhodih matične, ohišja in monitorja (via HDMI).

Zanič Wi-Fi kartico izključujem, saj sem prvo skočil v trgovino po drugo, vendar problem ostaja. BIOS je zadnja verzija, vsi driverji so se posodobili, ravno tako Windows update.

Kaj bi mi lahko povzročalo te težave? Grafična? Matična? Napajalnik? OS sem v zadnjih petih dneh že neštetokrat ponovno naložil, ravno tako driverje v vseh možnih kombinacijah. PC sem utegnil testirati na Team Fortress 2 in Skyrim (oboje na ultra-high). Pri TF2 nagaja ping, pri Skyrim pa preskakovanje (s popačenim zvokom).

XsenO ::

1. Testiraj RAM
2. Poskusi z USB wifi kartico, če nimaš opcije direktnega priklopa na kabel.

Sam sumim corrupane rame ali poškodbo matične
1 + 1 = 1

Han ::

Jaz bi najprej menjal napajalnik za NAPAJALNIK, sledila bi grafična.

solatko ::

Napajalnik, ki ga imaš, ne zadošča vsem potrebam mašine. Kupi LC gold serije ali pa kakšno drugo firmo, okoli 700W, ki daje na 12V vsaj 600W. Tvoj daje okoli 420W na teh linijah. Napajlnik bi moral biti v stalnem delovanju obremenjen med 40-70%, tvoj pa je ob zahtevnejšem delu skozi obremenjen na polno.
Delo krepa človeka

GTX970 ::

Kaj bluzite z psu, njegov pc ne porabi več kot 200W skupno.
http://www.guru3d.com/articles-pages/nv...

Kje si našel procesor i7 4890k ?? Ga ne prodaja nobena trgovina.


Kdo ti je predlagal a psu http://www.mlacom.si/napajalniki/lc-pow... ?

Tega vzemi:
http://www.mlacom.si/xfx-ts550-550w-80p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

FX6300B ::

to je sam za grafično drugače pa ja xfx škoda denarja za neki šrot od lcpower

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Napajalnik, ki ga imaš, ne zadošča vsem potrebam mašine. Kupi LC gold serije ali pa kakšno drugo firmo, okoli 700W, ki daje na 12V vsaj 600W. Tvoj daje okoli 420W na teh linijah. Napajlnik bi moral biti v stalnem delovanju obremenjen med 40-70%, tvoj pa je ob zahtevnejšem delu skozi obremenjen na polno.

Ne ga tak biksat, ker tale sistem nerabi vec kot 150-200w na 12v liniji ;((
#brezpodpisa

GTX970 ::

FX6300B
Slabo bereš.

Measured power consumption GTX 750 card

System in IDLE = 120 W
System Wattage with GPU in FULL Stress = 186W
Difference (GPU load) = 66W
Add average IDLE wattage ~10W
Subjective obtained GPU power consumption = ~ 76 Watts

acerne ::

GTX970 je izjavil:

Kje si našel procesor i7 4890k ?? Ga ne prodaja nobena trgovina.

Pardon, zatipkal sem se, gre za i7 4790k.

Torej sumite, da težave dela napajalnik? Nekako ne razberem enotnosti iz odgovorov...
Ne poznam firm, ko pride do napajalnikov, in sem si pač izbral enega, ki ima razmeroma dovolj moči.

Pride pa v bližnji prihodnosti še 1TB HDD disk, 3-je ventilatorji za ohišje in verjetno še en SSD disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acerne ()

MStrix ::

Če bi delal težave napajalnik, bi se računalnik ugašal, resetiral.... zaradi pomanjkanja moči. Če boš pa v prihodnosti še nadgrajeval bo pa tudi napajalnik treba nadgraditi.

TOP ::

Kaj ma napajalnik veze.Nekateri pa res ga biksaste.Daj probaj rame mal stestirat in tudi SSD.

acerne ::

Ok, stestiral sem RAMe z Windows Memory Diagnostic, brez napak.

Testiral sem mrežo prek USB Wi-Fi adapterja, deluje nekoliko bolje od Wi-Fi kartice, ampak pomoje to ni izvor težav:
USB adapter : ping >20ms, DL 10MB, UL 20MB
PCI kartica : ping >20ms, DL 5MB, UL 10MB

Testiral sem še SSD disk s Samsung Magician, vse videti v redu, nastavil nastavitve na Maximum Performance.

Sporočim v kratkem, če to slučajno kaj popravi.

Machete ::

Sčisti vse driverje in njivo pod programčke, in spucaj vsa pomagalna orodja in pohitritvene ter razne performance toolse itd.. To so same smeti. Malo preveri tudi vlogo FWala, kakšnega AVja.. Itd..

m0LN4r ::

Bro tip:
1. Obrni PCI kartico proti routerju, da nebo šel signal čez ohišje.
2. Namesti najnovejše nvidia drivere, izključno samo driverje ostalo odkljukaj. Pa izkljukaj clean install.
3. Unigine 4.0 ti dela normalno recimo na medium brez zatikanja in popačenega zvoka?

Vprašanje:
Si se kaj poigraval z navijanjem? S kakim signalom je povezana pci kartica b/g/n ?

Tole se mi sliši kot freeze:
Naslednji problem sta zvok in grafika. Miška že v OS, ko sploh nič takega ne teče, preskakuje po ekranu.


Garancijo še imaš? Kupil pri AGT ? Naj popravijo. Pošli jim slike in posnetek o težavi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GTX970 ::

Preveri problematično delovanje v linuxu (zvok, grafika, wifi, miška).
Mint, ubuntu, manjaro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

acerne ::

@Machete:
Tokrat driverjev sploh nisem nalagal, pustil sem, da Windows opravi svoje in je očitno naložil potrebne driverje. Wi-Fi problemov zaenkrat ni opaziti, "kolcanje", oziroma super-kratko zmrzovanje s popačenim zvokom pa je še prisotno. Antivirusa nimam, Firewall je videti v redu...

@m0LN4r:
Za Unigine 4.0 prvič slišim, bom preizkusil. Navijal nisem ničesar, nič se igral z biosi, vse je default tovarniško.
Kupil sem pri nemškem Computer Universe, zato bi se rad izognil vračanju stvari, s katerimi ni nič narobe.

@GTX970:
Sem imel v planu naložiti dual boot z Ubuntu, vendar se mi sedaj ne da "zajebavati" še z MDR in GPT particijskimi tabelami, zato sem lepo naložil Windows 7, Ubuntu pa pride kasneje na ločenem disku.
Sem pa sprva naložil Ubuntu 14.04, kjer grafična sploh ni delovala. Nisem posvetil prav dosti časa temu, saj je to na Linuxu ponavadi rešeno z nekaj vrsticam v terminalu... Obnašanje je bilo sicer slednje:
BIOS (oz UEFI) se je pokazal na izhodu grafične, Ubuntu boot pa se je nadaljeval na izhodu matične. Tako, da same grafične nisem uspel testirati pod Linux okoljem.

Pozna kdo kakšno dobro diagnostično orodje? Freeware seveda. Morda kakšno orodje , ki riše grafe napetosti, temperatur in drugih parametrov, katere bi lahko pogledal ko računalnik "kolcne"?

XsenO ::

Ok, stestiral sem RAMe z Windows Memory Diagnostic, brez napak.


Raje poskusi preko memtest86 - pobereš in bootaš iz usb ključa. Pusti vsaj 2 cikla
1 + 1 = 1

Han ::

MStrix je izjavil:

Če bi delal težave napajalnik, bi se računalnik ugašal, resetiral.... zaradi pomanjkanja moči. Če boš pa v prihodnosti še nadgrajeval bo pa tudi napajalnik treba nadgraditi.

Primer: 350W LC Power jajc od napajalnika navidez normalno poganja pisarniški računalnik, ki dejansko rabi le okrog 100W. Računalnik se ne ugaša, niti se ne resetira. Tu in tam naključno zmrzne, konstantno pa nagaja USB miška. Ker po menjavi miške ni nič bolje, menjamo napajalnik za 430W Corsair. Računalnik in (stara) miška delujeta brezhibno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

TOP ::

Han je izjavil:

MStrix je izjavil:

Če bi delal težave napajalnik, bi se računalnik ugašal, resetiral.... zaradi pomanjkanja moči. Če boš pa v prihodnosti še nadgrajeval bo pa tudi napajalnik treba nadgraditi.

Primer: 350W LC Power jajc od napajalnika navidez normalno poganja pisarniški računalnik, ki dejansko rabi le okrog 100W. Računalnik se ne ugaša, niti se ne resetira. Tu in tam naključno zmrzne, konstantno pa nagaja USB miška. Ker po menjavi miške ni nič bolje, menjamo napajalnik za 430W Corsair. Računalnik in (stara) miška delujeta brezhibno.

Tukaj PC ne zmrzne in miška dela sam skače.Ne mešaj stvari.V tvojem primeru je pa lahko kriv napajalnik ker ma premal moči na en priklop in če gor obesiš dva diska recimo začne zafrkavat.On pa nima prešvoh napajalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Seljak ::

Napajalnik imaš jajca,to ve vsak,ki vsaj malo sestavlja sisteme. Prvo menjaj napajalnik,potem pa dalje iskati problem. Kupiš Mercedez SLS, noter pa daš baterijo za fičota,to ne gre skupaj. Če sestavljaš gaming kišto se prej pozanimaš kaj spada v takšno kišto.

TOP je izjavil:

Han je izjavil:

MStrix je izjavil:

Če bi delal težave napajalnik, bi se računalnik ugašal, resetiral.... zaradi pomanjkanja moči. Če boš pa v prihodnosti še nadgrajeval bo pa tudi napajalnik treba nadgraditi.

Primer: 350W LC Power jajc od napajalnika navidez normalno poganja pisarniški računalnik, ki dejansko rabi le okrog 100W. Računalnik se ne ugaša, niti se ne resetira. Tu in tam naključno zmrzne, konstantno pa nagaja USB miška. Ker po menjavi miške ni nič bolje, menjamo napajalnik za 430W Corsair. Računalnik in (stara) miška delujeta brezhibno.

Tukaj PC ne zmrzne in miška dela sam skače.Ne mešaj stvari.V tvojem primeru je pa lahko kriv napajalnik ker ma premal moči na en priklop in če gor obesiš dva diska recimo začne zafrkavat.On pa nima prešvoh napajalnika.


Ne on nima prešfoh napajalnika,on ima sranje od napajlnika,ki že v trgovini ni imel 650W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

gddr85 ::

če je stvar nenavita in psu dela ok, potem ni kriv psu, drugo je če je defekten, drugač bi moral tole furat tud tale lc650w

sistem rabi max cca 200w z vsem skupej

TOP ::

Pa kdo govori o prešvoh napajalniku to sem tud napisal,sranje je pa lahko še večje sam če dela dela najbolše da kupi nov napajalnik za ene 100e pa bo napisal da se isto dogaja.

Seljak ::

Vseeno naj menja napajalnik,ker ne spada v gaming kišto. Za proc,rame,kišto,...je dal celo premoženje,za napajalnik pa 50€.

FX6300B ::

Pa nej stestira pri kolegu al pa u drugmu PCju

Han ::

Če bi ta LC priklopil na tester, kakršnega npr. uporablja TechPowerUp, bi ti bilo takoj jasno, da tak napajalnik ni zmožen brezhibno poganjat gaming mašine...

gddr85 ::

Eno je defekten psu, drugo je poganjanje kvazi gaming mašine.

FX6300B ::

pa dobr no nehite če bi skos en če bi pa ni to je lihk kokr če bi reku da če bi peteln nesu jajca bi pa jih ne lejte nemormo vedt če usak neki posvoje čebi čebi ..... jst ti priporočam da vse komponente stestiraš (kolegov PC ali kater drug PC)

acerne ::

Ok, glede na to, da imajo vsi kolegi in znanci laptope in hoferjeve desktope, in ker sem ravno nekoliko pri denarju, bom kar kupil drug napajalnik, da hitro potrdimo ali ovržemo te domneve. Malo sem googlal okoli LC Power in so bolj kot ne so precej slabe izkušnje... Razen na mimovrste nekako ta napajalnik dobiva večinoma same hvale.

Torej, katera znamka napajalnikov je trenutno najbolj zanesljiva? Corsair? XFX?

Loocas ::

Han je izjavil:

Če bi ta LC priklopil na tester, kakršnega npr. uporablja TechPowerUp, bi ti bilo takoj jasno, da tak napajalnik ni zmožen brezhibno poganjat gaming mašine...


In kako napajalnik ve, da ima opravka z gaming mašino v kateri je grafična kartica z reci in piši celih 75W porabe??
Lahko bi bil tudi kakšen Quadro, al pa kaj drugega.
Matev - najslabši troll vseh časov

hojnikb ::

acerne je izjavil:

Ok, glede na to, da imajo vsi kolegi in znanci laptope in hoferjeve desktope, in ker sem ravno nekoliko pri denarju, bom kar kupil drug napajalnik, da hitro potrdimo ali ovržemo te domneve. Malo sem googlal okoli LC Power in so bolj kot ne so precej slabe izkušnje... Razen na mimovrste nekako ta napajalnik dobiva večinoma same hvale.

Torej, katera znamka napajalnikov je trenutno najbolj zanesljiva? Corsair? XFX?

xfx, seasonic, be quiet...
#brezpodpisa

Han ::

Če si pri denarju, razmisli o XFX XTR 650W Hybrid Fan 80+Gold Modular. Za tvoj sistem bo dober tudi XFX TS 550. XFX = Seasonic.

m0LN4r ::

Glej lahko probaš tudi z bilokakšnim drugim napajalnikom, saj ti sistem praktično ne ponuca v idle nič.
Miška že v OS, ko sploh nič takega ne teče, preskakuje po ekranu.


Če mu šteka v idle v OS. Kolko W pa ga muči, če cel sistem nuca 200W under max load.
Magari samo za tole štekanje z miško si sposodi drug napajalnik, bilokakšen.

Zakaj pa ti Livelinux iz kakega usbja ne dela? To mora delat sprve.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

wini ::

Predvsem poglej da si ssd priklopil na sata600 port in ne na 300.
Enake simptome kot ji opisuješ je imel kolega z samsung 250gb diskom na sata300 portu
Ko sem mu preklopil na sata600 je mašina poletela.

edit: vidim da ima samo sata600 porte, torej ni to to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

MatH ::

Pred štirimi leti sem kupil Napajalnik LC Power LC6650GP3, ki še danes poganja: GTX 460 1GB, Phenom II X4 945, 4x2GB ram, SSD, HDD in DVD-RW. PSU kalkulator pravi, da bi moja mašina potrebovala 440W napajalnik.
Računalnik zašteka le, če vstavim kak pokvarjen USB stick ali dotrajan DVD. Ali imam jaz tako srečo ali pa dražji (50€+) LC napajalniki le niso tako slabi.

Sem imel pa tudi sam težave s cenenim LC napajalnikom, ki je prišel skupaj z ohišjem.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

acerne ::

Ok, današnji update:

ugotovil sem, da sem imel SSD disk priključen na SATA port, ki gre preko nekega switcha za SATA express (glej shemo). Preklopil na direktni SATA port in zadeva zaenkrat deluje. Prekmalu je, da bi se reklo ali je to rešilo problem, ampak močno upam da je.

Wi-Fi problem zgleda, da nekako še ostaja, ga rešujem z USB adapterjem. Morda kdo ve kako je s temi PCI Wi-Fi karticami? Namreč ta, ki dela probleme se priklopi na navaden PCI, tista ki sem jo kupil naknadno se pa na PCIe x1. Predvidevam, da to načeloma nima nobene veze, ampak zdaj mi ta na PCIe x1 deluje, medtem ko tista na PCI ne...

Kot kaže napajalnik ni problem, čeprav "čipšit", bom poročal o delovanju v kratkem.

Seljak ::

Lahko,da je tudi na plati problem. To je sranje,ker sedaj boš moral vse testirati,da boš našel krivca. Super bi bilo,če bi kdo od prijateljev imel podobno konfiguracijo,da bi lahko testirala. Jaz sem nazadnje nesel kišto v ComShop trgovino,kjer smo z novimi komponentami testirali katera komponenta je kriva za nedelovanje. Fantje so zelo prijazni in smo lepo prišli do zaključka,da je napajalnik krivec. Lahko neseš kišto tudi na servis(mislim,da je cca 18€ pregled in testiranje komponent).

TOP ::

To smo nekateri že cel čas trdili,da tukaj nima napajalnik veze sam nekateri hočejo biti pametni in pač trdijo in ustrajajo na svojem.

solatko ::

TOP - Seveda, sploh kadar 5V-na linija pade na 3V in 12V-na na 10V in še manj. Testirne naprave nima nihče doma, da bi preveril stabilnost linij (ni vedno slabo porazdeljena obremenitev vzrok), je pa zato lahko najti prijatelja, pri katerem si sposodiš napajalnik in vidiš rezultat. Saj ni potrebno takoj v trgovino po novega.
Večkrat je vzrok takih napak, slaba hišna instalacija in slaba ozemljitev omrežja, včasih je vzrok poškodovano ohišje......., najlažje pač prvo preveriš RAM-e in napajalnik.

Sicer pa vse iz kište ven, sestaviš na mizi in vidiš s primerjavo komponent, kaj je lahko vzrok.
Delo krepa človeka

Han ::

Dober napajalnik lahko slabo hišno napeljavo v določeni meri kompenzira, slab pa bo to neposredno prenesel na komponente računalnika.

LC Power se je z leti nekoliko popravil, a je še vedno daleč za npr. Seasonicom. Ko so se pred ca. 10 leti pojavili prvi LC pri nas, je bil to največji jajc od napajalnika. Če je napetost v omrežju le malo zanihala, se je računalnik izklopil ali resetiral...

Seljak ::

TOP je izjavil:

To smo nekateri že cel čas trdili,da tukaj nima napajalnik veze sam nekateri hočejo biti pametni in pač trdijo in ustrajajo na svojem.


Nikoli in zares nikoli nisem rekel,da morda napajalnik ni kriv in trenutno te možnosti ne smeš črtati z seznama možnih krivcev. Vsi,ki sestavljamo gaming kište vemo,da ta LC Power nima kaj iskati v takšni kišti,ker že v trgovini,ko je na polici ne da ven to kar piše na papirjih. Na njegovem mestu bi najprej zamenjal napajalnik,potem pa bi testiral plato. Sicer nisem zasledil ali so komponente nove oziroma ali so še v garanciji. Če so še v garanciji,jih zapakiraš in pošlješ nazaj in dopišeš,da zadeva ne deluje in potem oni lepo zadevo testirajo,seveda zastonj in tako prideš do krivca.

dominuspro ::

Po moje so najverjetnejši krivci:
1 okvarjena osnovna plošča(mogoče se da simptome omiliti z izklopom posameznih komponent v biosu)
2 slaba ozemljitev -probat drugo vtičnico ali cel računalnik preizkusiti v neki drugi hiši
3 nekaj narobe priklopljenega na ploščo -front panel, audio, usb, serijski...
4 okvarjen napajalc(manj verjetno), ki je sicer dovolj dober za ta sistem

solatko ::

benji - Nekaj let nazaj, je bil LC praktično edini napajalnik, ki se je vgrajeval v sestavljene računalnike, saj so brand name firme šele pred nekaj leti (cca 5let) prišle v segment nizkocenovnikov.
Pri vgradnji, oziroma nakupu komponent, se je pač upoštevalo predvideno uporabo in se nabavilo dovolj močan LC. Jajčka od 420W so se pač vgrajevala v office mašine, z integrirano grafo, za gamer mašine pa so se uporablile dražje serije Metatron.
Reklamacij praktično ni bilo, saj so večinoma preživeli celoten čas uporabe, tako sestavljenih mašin.
Seveda pa so bili problemi z kupljenimi, sestavljenimi mašinami (skoraj vseh domačih firm), ki so eno ali dve komponenti v sestavi, po ceni in performansah štrleli iz sestave (po navadi - procesor in grafika), vse ostalo je bilo na najcenejših komponentah, vključno s cenenim ohišjem, skupaj z napajalnikom.

Razni Enermax-i in drugi brand name napajalniki so bili namreč, več kot enkrat dražji, od približno enako zmogljivih LC Power.
Meni še vedno več kot 10 let stara Metatrona, poganjata dve mašini, ki sta bili že večkrat nadgrajeni.

Vedno je večina problemov na "gamer" računalnikih, pri katerih je glavni povdarek na procesorju, količini RAM-a in grafiki, vse ostalo pa ne sledi trem zadevam iz najvišjega cenovnega razreda.
Mi smo vedno dajali največji povdarek na odlični matični plošči, solidno izdelanem ohišju in dovolj močnem in kvalitetnem napajanju, vse ostale komponente pa so bile dodane, glede na potrebe uporabnika.
Najcenejši procesor, bo lepo deloval v plošči visokega cenovnega razreda, dočim zelo sposoben procesor na chip plošči, no go.

Vedno mi gre na smeh, ko prebiram predlagane sestave gamer mašin, kjer se predlaga highend komponente, postaviti na Asrock plate za nekaj 10EUR.
Praviloma je cena MB nekaj 10EUR cenejša, ali pa celo enaka cena, kot procesor, ki bo na njej deloval. Plošča za 100EUR in procesor za 300EUR+, pač ne gresta skupaj, obratno pa deluje odlično.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

hojnikb ::

Najcenejši procesor, bo lepo deloval v plošči visokega cenovnega razreda, dočim zelo sposoben procesor na chip plošči, no go.

Se bo treba zbudit in pridit v leto 2014. Namreč časov pentiumIII in podobnih procesorjev je konec. Danes lahko posadiš i7-k procesor na asrock platko za 35€, pa bo delal identično kot na platki za 300€+.
Časi se spreminjajo in matična plošča igra vedno manj vloge. To je še posebaj očitno pri amdju, kjer AM1 socket sploh nima več chipseta.
#brezpodpisa

Loocas ::

Plošča za 100EUR in procesor za 300EUR+, pač ne gresta skupaj, obratno pa deluje odlično.


ah lepo te prosim, ne piši neumnosti..
Matev - najslabši troll vseh časov

solatko ::

hojnikb - Ravno o tem govorim. Ni to iz časov pIII, temveč iz časov 478, 775, 1156, 1155, 1366, 1150.....
Vse dela v redu, dokler uporabnik ne počne kakšnih zahtevnejših zadev.
Sicer pa mi ni jasno, zakaj ne delajo samo plošč za 35€, oziroma, čemu niso v npr. delovnih postajah, samo plošče za 35€?

Ravno zaradi tega, prihaja do problemov, ki jih ima OP v tej in podobnih temah. Nikoli ni bilo nikakršnih HW problemov na dobrih MB.

Loocas - Potem ne odpirajte tem, kot je ta in ne iščite možnih napak na slabo sestavljenih sistemih.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Zato pa vse štacune v slo rinejo 100€ plate in 100€ napajalnike v svoje sestavljene kište :)
Zaradi zanesljivosti in kompatibilnosti.
Yeah right.

Cena plate lahko drastično zaniha že pri istem modelu, kjer ima drugi le en eksotični priključek več, vse ostalo pa identično.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gddr85 ::

Plate so vse enake in dela vsak cpu v redu, cene se razlikujejo zaradi velikosti, zmogljivosti navijanja in drugih bonbončkov.

hojnikb ::

solatko je izjavil:


Vse dela v redu, dokler uporabnik ne počne kakšnih zahtevnejših zadev.


Ravno zaradi tega, prihaja do problemov, ki jih ima OP v tej in podobnih temah. Nikoli ni bilo nikakršnih HW problemov na dobrih MB.

Dvojni bluz right there. Zarad poceni plate ti sistem nebo delal nič slabše kot na dragi. To je neizpodbitno dejstvo, ki ga razume vsak, ki vsaj malo pozna design novejših procesorjev/plat.

In probleme ti lahko povzroča tako poceni kot draga plata.

Sicer pa mi ni jasno, zakaj ne delajo samo plošč za 35€, oziroma, čemu niso v npr. delovnih postajah, samo plošče za 35€?


Ker so tam potrebe po čisto drugih zadevah kot v enem tipičnem consumer računalniku.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Praviloma je cena MB nekaj 10EUR cenejša, ali pa celo enaka cena, kot procesor, ki bo na njej deloval. Plošča za 100EUR in procesor za 300EUR+, pač ne gresta skupaj, obratno pa deluje odlično.

Prosim, sam ne s takimi bluzi, ker ti bo še kdo verjel.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TOP ::

Seljak je izjavil:

TOP je izjavil:

To smo nekateri že cel čas trdili,da tukaj nima napajalnik veze sam nekateri hočejo biti pametni in pač trdijo in ustrajajo na svojem.


Nikoli in zares nikoli nisem rekel,da morda napajalnik ni kriv in trenutno te možnosti ne smeš črtati z seznama možnih krivcev. Vsi,ki sestavljamo gaming kište vemo,da ta LC Power nima kaj iskati v takšni kišti,ker že v trgovini,ko je na polici ne da ven to kar piše na papirjih. Na njegovem mestu bi najprej zamenjal napajalnik,potem pa bi testiral plato. Sicer nisem zasledil ali so komponente nove oziroma ali so še v garanciji. Če so še v garanciji,jih zapakiraš in pošlješ nazaj in dopišeš,da zadeva ne deluje in potem oni lepo zadevo testirajo,seveda zastonj in tako prideš do krivca.

Se popolnoma strinjam,da ne bo pomote,kar si napisal glede napajalnika,sam glede na tisto kar je on napisal,kakšne težave ima nemore biti kriv napajalnik.Tisto kar je napisal Solatko glede moči na sami linji vem,da se dogaja sam takrat maš drugačne težave ne pa takšne kot je on opisal.Sam tisto Solatko ko si napisal da plata za 100e in proc za 300e negresta skupaj si pa ustrelu kozla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141636 (77295) Riff
»

Je možno da tak "slab" napajalnik poganja vse to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403943 (2898) Yohan del Sud

Budget pc ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17428146 (25577) krneki0001
»

kaj se dogaja z pcjem ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
253339 (2786) Nummy

Več podobnih tem