» »

New FCC rules could mean the end of OpenWRT and other custom firmware

New FCC rules could mean the end of OpenWRT and other custom firmware

tupee ::

Oc¨itno bojo prepovedali uporabniku naloĹžiti OpenWrt, Tomato, DDWrt... z zakonom :(

Velja za EU, USA...

The FCC is taking comments until Sep 8th on the following rule:

https://www.fcc.gov/blog/modernizing-fc...

which would ban firmware modifications on all devices with a 5GHz radio. Which could mean that OpenWRT could not continue to be developed legally for most, if not all newer routers.

I was caught by surprise the the EU has already passed a directive outlawing hardware in 9 months time.

https://translate.googleusercontent.com...

Tema na OpenWrt forumu:

https://forum.openwrt.org/viewtopic.php...

tor2 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

misek ::

Ribič ::

Za FCC mi kompletno dol visi, ker k sreči nimajo nobene avtoritete v EU. Za tale nov zakon v EU pa prvič slišim. V vsakem primeru pa bi bilo potrebno takšne zakone takoj uničiti, saj lahko povzročijo gromozansko škodo. Sprejemajo pa jih samo ljudje, ki nimajo pojma o računalniški varnosti... Če bo sprememba firmware prepovedana oz. onemogočena, kako naj potem uporabniki nadgradijo oz. zakrpajo varnostne luknje v primerih, ko proizvajalec ne podpira več strojne opreme?

Dr_M ::

kako naj potem uporabniki nadgradijo oz. zakrpajo varnostne luknje v primerih, ko proizvajalec ne podpira več strojne opreme?


Na take routerje se tudi teh custom fwjev ne da dat gor oz ce ze, je potrebno imet veliko vec znanja in se druge opreme, kot je na voljo obicajnemu uporabniku.

Ddwrt je itak pain in the ass za konfiguracijo, vsake toliko kaksen nightly build nardi vec skode kot koristi ipd.
Sem zaj... z tplinkom wdr3600, nalozil gor ddwrt, nimam pol leta casa nastudirat za konfiguracijo, na stock pa ne morem, ker;
-so navodila pomanjkljiva (po ddwrt forumu krozi neka oklescena neuradna verzija)
ali
-popolnoma napacna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ribič ::

No jaz imam osebno nekaj več izkušenj, zato sem malo zaskrbljen, ko slišim take neumnosti s strani politikov. Za dd-wrt ne vem, ker ga že vsaj 5 let ne uporabljam več z identičnih razlogov. Izdelujem pa svoje OpenWRT "slike", ki jih flešam na razne napravice in s tem razširim njihovo obzorje. OpenWRT pa omogoča tudi avtomatsko posodablanje paketov iz njihovega repozitorija.

SeMiNeSanja ::

Če banajo DD-WRT, potem naj bannajo oz. kaznujejo tudi vse proizvajalce, ki ne bodo nudili popravkov stock firmware-a vsaj za obdobje 5 let od nakupa izdelka.

Takointako se na trg meče veliko preveč novih (nedodelanih?) modelov. 1 HW refresh letno bi moral povsem zadoščati za vsako kategorijo proizvodov. Tako bi potem bilo tudi bistveno lažje vzdrževati stock firmware.

Podobna scena je tudi pri mobitelih. Koliko je lowcost mobitelov na trgu, ki jih po enem letu nihče več ne podpira? Ponavadi zanje niti alternativni firmware ne obstaja. Zato pa toliko več nepokrpanih varnostnih lukenj.

borisk ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Koliko je lowcost mobitelov na trgu, ki jih po enem letu nihče več ne podpira? Ponavadi zanje niti alternativni firmware ne obstaja. Zato pa toliko več nepokrpanih varnostnih lukenj.


tudi NElowcost telefoni imajo težave s tem

SeMiNeSanja ::

borisk je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Koliko je lowcost mobitelov na trgu, ki jih po enem letu nihče več ne podpira? Ponavadi zanje niti alternativni firmware ne obstaja. Zato pa toliko več nepokrpanih varnostnih lukenj.


tudi NElowcost telefoni imajo težave s tem

Pri dražjih mobitelih je podpora vseeno malenkost boljša, v povprečju 2-3 leta - kar pa je dejansko tudi premalo z vidika normalnega uporabnika.
Popolni nesmisel je, da bi vsake 3 leta kupoval nov (drag) mobitel, samo da bi imel supportiran OS, če telefon sicer popolnoma ustreza tvojim zahtevam.

matijadmin ::

borisk je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Koliko je lowcost mobitelov na trgu, ki jih po enem letu nihče več ne podpira? Ponavadi zanje niti alternativni firmware ne obstaja. Zato pa toliko več nepokrpanih varnostnih lukenj.


tudi NElowcost telefoni imajo težave s tem


Točno to, Samsung recimo.

SeMiNeSanja je izjavil:

borisk je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Koliko je lowcost mobitelov na trgu, ki jih po enem letu nihče več ne podpira? Ponavadi zanje niti alternativni firmware ne obstaja. Zato pa toliko več nepokrpanih varnostnih lukenj.


tudi NElowcost telefoni imajo težave s tem

Pri dražjih mobitelih je podpora vseeno malenkost boljša, v povprečju 2-3 leta - kar pa je dejansko tudi premalo z vidika normalnega uporabnika.
Popolni nesmisel je, da bi vsake 3 leta kupoval nov (drag) mobitel, samo da bi imel supportiran OS, če telefon sicer popolnoma ustreza tvojim zahtevam.


Dražjih, boljše? Ni rečeno.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Dražjih, boljše? Ni rečeno.

Seveda ne, tako kot pri mnogih rečeh. Žal.

čuhalev ::

Če se bo Openwrt končal, potem bodo tudi proizvajalci imeli nekaj več dela, saj ga ne bodo mogli uporabiti za svojo osnovo, ali pa bo močno zastarel.

D3m ::

Dr_M je izjavil:

kako naj potem uporabniki nadgradijo oz. zakrpajo varnostne luknje v primerih, ko proizvajalec ne podpira več strojne opreme?


Na take routerje se tudi teh custom fwjev ne da dat gor oz ce ze, je potrebno imet veliko vec znanja in se druge opreme, kot je na voljo obicajnemu uporabniku.

Ddwrt je itak pain in the ass za konfiguracijo, vsake toliko kaksen nightly build nardi vec skode kot koristi ipd.
Sem zaj... z tplinkom wdr3600, nalozil gor ddwrt, nimam pol leta casa nastudirat za konfiguracijo, na stock pa ne morem, ker;
-so navodila pomanjkljiva (po ddwrt forumu krozi neka oklescena neuradna verzija)
ali
-popolnoma napacna.


In kaj ne znaš oz. ti ni jasno?

Nightly build?

Ne moreš na stock?
|HP EliteBook|R5 6650U|

tupee ::

Jah, ni to za vsakogar. Se pa da na stock z DDWRT na WDR3600, ker sem tudi sam to naredil (ne vem kako ne moreš na googlu poiskati rešitve?).

Verjetno je namen prepovedi predvsem s strani državnih inštitucij, ki ne morejo brati 100% prometa čez ruter, ker na OpenWrt pozabijo vgrajevati backdoore za vlado.

Moj OpenWRT ruter že sam skriva moje početje na internetu (sem zlobni heker ki krade informacije top laboratorijem za biološko orožje), imaš opcije VPN, TOR za celoten promet in Windowsi ne morejo bypasati. AdBlock in host block pa tudi povzročata preglavice Chromu ko mi hoče pokazati reklamo za novo viagro, ki jo menda rabijo vsi pravi moški. Isto je Microsoft jezen, ker ne dobijo vsakih 15minut screenshota mojega namizja in ne morajo poslušati mojega dihanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6661227 (9300) kremsnitka
»

Nov ruter namesto Asus RT-N16

Oddelek: Kaj kupiti
151423 (1135) BStard
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166899 (31792) hojnikb
»

linksys wrt54gl-firmware openwrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
132469 (1970) BCSman
»

Reševanja vojaka ruterja 1043nd, pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
111566 (1334) BlaY0

Več podobnih tem