» »

Nov ruter namesto Asus RT-N16

Nov ruter namesto Asus RT-N16

Kebab ::

Sem pri T-2, hitrost povezave je sedaj iz 100/10 povečana na 200/20. Ugotovil sem, da moj Asus RT-N16 več kot 120 ne zmore in rabim nov ruter zgleda :(

Gor naložim vedno ddwrt, da se lažje znajdem. Kakšen predlog kateri ruter za zamenjavo?

starfotr ::

zee ::

Si prepričan, da je ddwrt dobra izbira? Če ddwrt ne podpira povsem mrežne kartice, se routing/preusmerjanje dogaja na glavnem CPU-ju, kar je daleč od optimalnega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Han ::

Na kablu bi ta router moral prebavit vsaj 500 Mbps, brezžično pa rabiš AC ali boljši N.

DD-WRT je v zatonu. Boljša alternativa je OpenWRT.

Kebab ::

Han je izjavil:

Na kablu bi ta router moral prebavit vsaj 500 Mbps, brezžično pa rabiš AC ali boljši N.

DD-WRT je v zatonu. Boljša alternativa je OpenWRT.


Hmm več kot 120 ne prebavi tale moj na kablu. Imam celo dva in pri obeh enako, ne gre čez 120 8-O

Han ::

Ima T-2 modem sploh gigabiten LAN port? Si poskusil z boljšim kablom, npr. CAT6?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

2dark ::

Lohk vprašam, kok zadev mate priključenih na modem, da potrebujete dodatni router?

Han ::

Jaz nimam priključeno nič. Router imam zato, ker je modem (Ubee) neuporaben za WiFi in druge napredne zadeve, ki jih podpira router.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

2dark ::

Han je izjavil:

Jaz nimam priključeno nič. Router imam zato, ker je modem (Ubee) neuporaben za WiFi in druge napredne zadeve, ki jih podpira router.



Ok. Ker sam imam optiko in telekomov modem router in dela vse gor ( tv , 1 računalnik preko utp-ja, dva preko wi-fija, 3-4 telefoni istočasno preko wi-fi-ja )

Kebab ::

Han je izjavil:

Ima T-2 modem sploh gigabiten LAN port? Si poskusil z boljšim kablom, npr. CAT6?


Ima, ruter so menjali. Kabli 5e. Direktno priklopljen iz modema pride na 180. Preko ruterja pa max 125, Ker imam dva RT-N16 pri roki in je pri obeh enako (gor so različne verzije ddwrt), sklepam, da ne zmoreta.

Berem, da je tale dober; RT-AC86U. Je pa kar drag...

Han ::

Če ne rabiš USB priključka, je TP-Link Archer C6 V2 za 39,99 eur najboljši nakup. Če bi rad Asus, pa npr. RT-AC58U (nikakor ne V2) ali RT-AC66U B1. Oba sta na amazon.de pod 100 eur.

Kebab ::

starfotr je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t509478/


Hvala za tole.

Kebab ::

Kar se pa mojega RT-N16 tiče, pa sem našel spodnje:

Routing throughput measured 141 Mbps WAN to LAN and 143 Mbps LAN to WAN.

Glede na tole je to max očitno, kar lahko pričakujem, je že v letih.

Archerja sem pogledal review, ne podpira repeater mode. RT-AC66U B1 pa ravno gledam in mislim, da bo tale ok. Hvala.

zee ::

Omenjeni Archer C2 je ze mocno v letih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Han ::

Nihče ni omenjal Archerja C2.

BStard ::

Ta router je še danes top izbira in brez problemov gre wan->lan preko 300 mb/s. Težava je v ddwrt in tomato fw. Namesti zadnji "uradni" fw in poročaj.
https://www.asus.com/Networking/RTN16/H...

Z neuradnimi ne boš prilezel več kot 140 mb/s. Ne menjaj routerja ampak fw :)

Poročaj

Ti je uspelo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BStard ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63061190611 (26) andi5
»

WiFi po celi hiši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
253414 (2844) SeMiNeSanja
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831449 (24319) mevden
»

Kateri High-End Router za domačo rabo?

Oddelek: Kaj kupiti
4911720 (8821) OldSkul

Več podobnih tem