Prijavi se z GoogleID

» »

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam)

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam)

strani: 1 2 »

otago ::

@S4NNY1
torrenti in p2p je protizakonito, dont you know. Se pa tolerira. Administratorji gledajo promet, je neka meja downloada/uploada (100gb/teden?), prvic je warning, drugic ?, tretjic te dajo offline za en teden. Lahko pa tudi sam povprasas za mesto administratorja v domu, je placano za bagatelo, imas pa dostop do par stvari. Bos pa ob priklopu in spletni aktivaciji dobil ves info glede omejitve dl/upl.

Pa obilo veselja s predator in terminator-jem :)

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: otago ()

BivšiUser2 ::

torrenti in p2p je protizakonito

Ni res! Odvisno od vsebine, potem bi prenos xyz linux distribucije, kjer sami na strani ponujajo, da (arch)linux zdownloadaš, bi protizakonit. Sicer pa hvala vsem za informacije.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Trenutno sem v študentu in nikakor se ne morem povezati na eduroam. Za chaos calmer, bi naj bil primeren wpad. Ve kdo kaj več? Slike
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Juwe ::

Ali to še deluje?

Bakunin ::

eduroam? da :)
http://ipv6.si/

Juwe ::

A mi lahko kdo pol pomaga z nano /etc/config/wpa.conf ker mi noče odpret ...
Programe sm naložo direkt v routerju in niti vem ne če je pol na telnet povezano, ker pomoem mi že to zajebe vse...

420mofo ::

Živjo!
Meni bo tale 802.1x spil vse živce. Sprva sem stvar hotel pognati na Asus RT N16 in po enih 10ih urah konfiguriranja ugotovil, da ne podpira več wpa-supplicanta. Nato sem zagrabil nekega starega WRT54GL, ker pač na tem bi pa le moralo delovati. Figo. Doma nanj namestim wpa supplicant, ustvarim konfiguracijsko datoteko... a mi ob vpisu ukaza:
wpa_supplicant -i eth0.1 -D roboswitch -p multicast_only=1 -c /etc/config/wpa.conf

izpiše naslednje:
wpa_supplicant -i eth0.1 -D roboswitch -p multicast_only=1 -c /e
tc/config/wpa.conf
eth0: Associated with xx:xx:xx:xx:xx:xx
eth0: CTRL-EVENT-EAP-STARTED EAP authentication started
eth0: CTRL-EVENT-EAP-PROPOSED-METHOD vendor=0 method=21
eth0: CTRL-EVENT-EAP-METHOD EAP vendor 0 method 21 (TTLS) selected
X509: Certificate not valid (now=1315501699 not_before=1512640921 not_after=1575712921)
eth0: CTRL-EVENT-EAP-FAILURE EAP authentication failed

Kakšen certifikat? :8) Pri TTLS avtentikaciji je namreč certifikat samo na strežniku, na klientu pa ne. Btw, avtentikacija se ni spremenila. Še vedno je prva TTLS, druga pa PAP (če gledam navodila za Android telefon).
Uporabniške podatke sem v config datoteko vpisal prave :)

Hvala!

Mavrik ::

Uro maš narobe na routerju - saj ti piše v errorju - "now" je 1315501699, strežnik pa vrača cert veljaven med 1512640921 in 1575712921 :)
The truth is rarely pure and never simple.

recmajkemi ::

Naletel na blog prispevek kjer opisuje, da v bodoče ne bo mogoče nameščati drugega frimweara na routerje ... ?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na. e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

lebang1 ::

Imam router TL-WR941ND (v.5)
Nanj se lahko naloži le OpwnWrt verzija 12 (LuCI). Saj pri kasnejših verzijah enostavno zmanjka prostora za vse dodatke (wpa-supplicant).
Problem je, da je internet (wifi) zelo nestabilen, večino časa ne deluje. (na drugem routerju z verzijo OpenWrt 14 je pa vse ok).

Kateri poceni router priporočate, da lahko nanj naložim zadnjo verzijo OpenWrt ter ima nato zadosti prostora še za wpa-supplicant?

420mofo ::

recmajkemi je izjavil:

Naletel na blog prispevek kjer opisuje, da v bodoče ne bo mogoče nameščati drugega frimweara na routerje ... ?

To se dogaja že zdaj. Nemalo nazaj sem imel težave z WR940N in tudi s privzeto PO od WRT54GL. Privzet GUI ne dovoljuje nalaganja 3rd party datotek. To se lahko reši z vstopom v recovery mode in nalaganjem datoteke preko TFTP, vendar se dostop do tega lahko močno razlikuje od routerja do routerja...
strani: 1 2 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje veljavnosti certifikata na usmerjevalniku

Oddelek: Omrežja in internet
81715 (1384) xardas
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5210552 (4710) ramiz?!