» »

Z novimi posodobitvami tudi Windows 7 in 8 razgaljata uporabnike

1
2
3

Šmorn ::

@jukoz
Core 2 quad q6600, 6 GB, grafična AMD R7 260, zvočna asus Xonar essence STX na PCIe - drugače dela, samo ne delajo front panel headerji. In ja, računalnik je star 7 let in pol (razen grafične ki mi je crknila pol leta nazaj). Za ta hardware bi pričakoval, da dela vse iz prve (razen grafične, ki je pač AMD). Drugače sem pa fural debianov strežnik doma 3 leta in sicer mail, ftp ter web. Brez guija. Hotel sem samo povedati, da se mi ne da več ukvarjati z nastavitvami da zadevo sploh spravim na uporaben nivo. Sem pa popolnoma sposoben rešiti vse probleme, ki sem jih naštel in jih tudi bom ... enkrat ... Samo trenutno nimam motivacije.

fujtajksel ::

mtosev je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Thuban je izjavil:

če braniš svoje pravice to storiš tako, da MS produktov ne uporabljaš. To pravico seveda imaš.


To je BS, ker ima MS monopol z Windows OS. Komaj cakam, da se vklopi EU in jim pojebe mater.
enako kot ima google monopol pri googl seachih


Ja bojim se da je res pri Guglju še hujše - Search + Android (s sledenjem lokacije vred) + Gmail etc., pa vtis je da so najbolj prizadevni pri okoriščanju s profiliranjem uporabnikov.

Zoprn ukrep M$ proti zavračanju problematičnih flik je da vse manj napišejo o vsebini svojih flik in da flike servirajo "kumulativno".

Dr_M ::

Moja je na android telefon v notification par dni nazaj dobila sporocilo, da aplikacija Navigon utegne posegat v njeno zasebnost.

Ja gogl, snofanje po telefonu za aplikacijami pa ni poseg v zasebnost? Ampak ja, to je google in ta je car, ni nic za skrbet, nihce se ne bo oglasil, MS je pa grdi grdi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thuban ::

na telefonu ne delaš niti približno tako občutljivih stvari kot na PC. verjetno.

sicer pa... a android is still a thing? sem mislil da gre narod počasi na windows phone.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

737 je izjavil:

Za gladek prehod na Linux je treba že pred nakupom strojne opreme rahlo paziti. Odpadejo predvsem AMD grafične kartice in nekateri Wifi adapterji.


Tole. Sam bom verjetno nabavil nov prenosnik za ta namen - (Windoze bo ostal na sedanjem prenosniku za backup nekih naslednjih par mesecev, če kaj zašteka).
Ima kdo kakšen namig (zdaj imam Elitebook 8570w z AMD grafično)? Wifi in SSD je obvezen (SSD ni problem naknadno vgraditi, iščem zanesljiv info kateri bi bili ok z Linux Trimom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Dr_M ::

Thuban je izjavil:

na telefonu ne delaš niti približno tako občutljivih stvari kot na PC. verjetno.


Ne, ni verjetno, tudi nc PCju ne delam prevec obcutljivh stvari. Me bolj skrbi snofanje po telefonu, kot po compu.
Ce bi res kaj obcutljivega delal na compu, bi bil ta offline.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thuban ::

zmaugy je izjavil:

737 je izjavil:

Za gladek prehod na Linux je treba že pred nakupom strojne opreme rahlo paziti. Odpadejo predvsem AMD grafične kartice in nekateri Wifi adapterji.


Tole. Sam bom verjetno nabavil nov prenosnik za ta namen - (Windoze bo ostal na sedanjem prenosniku za backup nekih naslednjih par mesecev, če kaj zašteka).
Ima kdo kakšen namig (zdaj imam Elitebook 8570w z AMD grafično)? Wifi in SSD je obvezen (SSD ni problem naknadno vgraditi, iščem zanesljiv info kateri bi bili ok z Linux Trimom).


odvisno od tega koliko si pripravljen plačati. Načeloma pa vsi Dell prenosniki delajo na Win in Ubuntu.

Če boš dal čez 1000 EUR: Dell XPS
Če boš dal do 1000 EUR: Dell Inspiron (samo je pač verjetno slabše ohišje kot to, kar si bil vajen do sedaj).

Dr_M je izjavil:

Thuban je izjavil:

na telefonu ne delaš niti približno tako občutljivih stvari kot na PC. verjetno.


Ne, ni verjetno, tudi nc PCju ne delam prevec obcutljivh stvari. Me bolj skrbi snofanje po telefonu, kot po compu.
Ce bi res kaj obcutljivega delal na compu, bi bil ta offline.


in kako si to rešil, kaj si kupil?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

broken/link ::

@zmaugy: najbolje je, da ima laptop zgolj intel grafiko in intel wifi.

se je pa ubuntu potrudil pa spacal skp stran, s katero si lahko mal pomagaš:
http://www.ubuntu.com/certification/des...

RT74639 ::

Thuban je izjavil:

...

sicer pa... a android is still a thing? sem mislil da gre narod počasi na windows phone.

Post leta.
Windows phone, OS s troletno stagnacijo. Ampak ne, sej ko bo MS dal na trg novo napravo blablabla...

Dr_M ::

in kako si to rešil, kaj si kupil?



Ce to mislis za telefon, to se je zgodilo 5 dni nazaj, ko sva sla na morje.
Jest sicer tudi uporabljam androida, bi z veseljem nabavil WP, pa zal ni nic pametnega.
Sem imel na testu lumio 930, pa mi ne odgovarja. Brez micro sd kartice niti od delec ne povoham.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jukoz ::

Thuban je izjavil:

mah alternative sem iskal za programe. Nič mi ni delalo kot sem bil vajen, zato sem na koncu ostal na Win.

Stvari, ki sem jih uspel urediti za osebno rabo:
MS office -> Libre office (za silo bi bilo ok, čeprav pač....bom raje tiho :D :P)
Adobe pdf -> adobe pdf
VLC -> VLC
Foobar2000 -> nekaj obstaja s podobnim imenom, sem pozabil kaj točno.
Chrome, Firefox -> Chrome, Firefox
Onedrive, skype -> / (ja, vem da obstaja skype za linux ampak enostavno ne deluje. si ne zapomni uporabniškega imena in gesla in vsakič znova zahteva prijavo. Nadležno v božjo mater)
thunderbird -> thunderbird

origin, steam -> / (oziroma steam obstaja ampak igre for some reason ne. Tudi če imaš Wine. Če imaš KVM sicer nekaj reči dela odlično. Moj Witcher se je odločil, da ne bo sodeloval. Skyrim je nekaj brcal ampak je bil problem z nexus mod managarjem.

Ostale programe pa sem se nekako odločil da jih itak ne uporabljam dovolj pogosto, da bi se mi sploh dalo iskat alternative in bi lahko živel tudi brez (v prostem času).

Kar pa se tiče profi orodij...
visual studio sem ugotovil da je končno tudi za linux.
Eclipse ima neko smešno namestitev ampak dela
netbeans dela.

samo pač vse je.... reicmo temu čudno.


OK, torej ta nedelovanje je po tvoje to, da nimaš istih programov kot prej.
Ne vem kaj naj rečem, jaz to razumem nekako tako, kot ko sem menjal avto: sedaj je dizl pa še stikalo za prižgat luči je kot da bi prižigal štedilnik. Torej je avto zanič in ni za uporabo.

jukoz ::

Šmorn je izjavil:

@jukoz
Core 2 quad q6600, 6 GB, grafična AMD R7 260, zvočna asus Xonar essence STX na PCIe - drugače dela, samo ne delajo front panel headerji. In ja, računalnik je star 7 let in pol (razen grafične ki mi je crknila pol leta nazaj). Za ta hardware bi pričakoval, da dela vse iz prve (razen grafične, ki je pač AMD). Drugače sem pa fural debianov strežnik doma 3 leta in sicer mail, ftp ter web. Brez guija. Hotel sem samo povedati, da se mi ne da več ukvarjati z nastavitvami da zadevo sploh spravim na uporaben nivo. Sem pa popolnoma sposoben rešiti vse probleme, ki sem jih naštel in jih tudi bom ... enkrat ... Samo trenutno nimam motivacije.


Nisem gledal kakšen je ta HW, ampak bi rekel da poizkusi z ubuntujem. Verjetno bo večino delovalo OK, kar ne bo je pa ene par miljinov userjev ki so se soočali s podobnimi problemi in so jih verjetno rešili. Če prav razumem je to desktop mašina in bi moralo res kar delati.
Editi problem ki ga do sedaj nisem uspel rešiti je kombinacija AMD Turiona X2 in radeon Hd 3200 - se greje ko hudič, problem je pa v kernelu - na kernelu 3.x in naprej mi dela težave.

Kron ::

KB3068708, KB3022345 sta na sistemih že od maja oz. junija letos.
=**=C64=**=

Markoff ::

mtosev je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Thuban je izjavil:

če braniš svoje pravice to storiš tako, da MS produktov ne uporabljaš. To pravico seveda imaš.


To je BS, ker ima MS monopol z Windows OS. Komaj cakam, da se vklopi EU in jim pojebe mater.
enako kot ima google monopol pri googl seachih

Google search je storitev in jo lahko poganjaš s skoraj vsake elektronske naprave na svetu, vključno z nekaterimi hladilniki in sedaj že urami, ne glede na to, kateri OS poganja napravo.
OS pa je produkt, ki je potreben, da poganjaš druge produkte oz. orodja (SW), ki morajo biti prilagojeni za delovanje s posameznim OS, sicer ne delujejo. Strošek prilagoditve SW na posamezen OS je hudo visok, zato je izjemno pomembna razširjenost OS. Kar pomeni, da je večina ljudi lepo zaklenjenih na uporabo Windows OS. Alternative so pač precej slabše za uporabnika.

Z guglom si ravnokar primerjal jabolka in kromirane izpušne cevi. Ja, motorist lahko med vožnjo žveči jabuk, šur.

Kot je omenil kolega pred menoj, tokrat bi jim EU res moral hebat celo familijo, 7 kolen v vse smeri. Ne pa nek defaultno nameščeni IE. You wanna do business in EU? You play by our rules!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Velki ::

Meni KB3022345 ne pokaže v windwos update, prav tako ne izgleda da jo imam inštalirano (preveril z systeminfo)?

Alexius Heristalski ::

Tudi meni ne.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mtosev ::

Markoff je izjavil:

mtosev je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Thuban je izjavil:

če braniš svoje pravice to storiš tako, da MS produktov ne uporabljaš. To pravico seveda imaš.


To je BS, ker ima MS monopol z Windows OS. Komaj cakam, da se vklopi EU in jim pojebe mater.
enako kot ima google monopol pri googl seachih

Google search je storitev in jo lahko poganjaš s skoraj vsake elektronske naprave na svetu, vključno z nekaterimi hladilniki in sedaj že urami, ne glede na to, kateri OS poganja napravo.
OS pa je produkt, ki je potreben, da poganjaš druge produkte oz. orodja (SW), ki morajo biti prilagojeni za delovanje s posameznim OS, sicer ne delujejo. Strošek prilagoditve SW na posamezen OS je hudo visok, zato je izjemno pomembna razširjenost OS. Kar pomeni, da je večina ljudi lepo zaklenjenih na uporabo Windows OS. Alternative so pač precej slabše za uporabnika.

Z guglom si ravnokar primerjal jabolka in kromirane izpušne cevi. Ja, motorist lahko med vožnjo žveči jabuk, šur.

Kot je omenil kolega pred menoj, tokrat bi jim EU res moral hebat celo familijo, 7 kolen v vse smeri. Ne pa nek defaultno nameščeni IE. You wanna do business in EU? You play by our rules!
o čem ti to razgljabljaš? jaz sn govoril o tem
https://privacy.google.com/data-we-coll...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BorutK-73 ::

Velki je izjavil:

Meni KB3022345 ne pokaže v windwos update, prav tako ne izgleda da jo imam inštalirano (preveril z systeminfo)?

Isto. Ostale tri sem pa dal na "hide". Vsaj enkrat sem vesel da ročno posodabljam windowse ker sem imel enkrat problem tipa "format and reinstall".

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

Velki je izjavil:

Meni KB3022345 ne pokaže v windwos update, prav tako ne izgleda da jo imam inštalirano (preveril z systeminfo)?


ja, ker ga je nadomestil KB3068708

This update has been replaced by the latest update for customer experience and diagnostic telemetry that was first released on June 2, 2015. To obtain the update, see 3068708 Update for customer experience and diagnostic telemetry.

https://support.microsoft.com/en-us/kb/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

zmaugy ::

Hvala za priporočila glede konfiguracij prenosnika za Linux (broken/link, Draconis). Videl sem da se prodajajo Delli z Ubuntujem, to bi po mojem moralo delovati out of the box vse.

Na prenosniku sem našel nekaj M$ nesnage (dva od v prispevku omenjenih) in na prvi pogled se zdi da je mletja v prazno konec, ob izklopu prvič po nekem času ni bilo opozorila da nek proces še teče blabla.

Ales ::

zmaugy je izjavil:

...Ima kdo kakšen namig (zdaj imam Elitebook 8570w z AMD grafično)? Wifi in SSD je obvezen (SSD ni problem naknadno vgraditi, iščem zanesljiv info kateri bi bili ok z Linux Trimom).
Se mi zdi, da še vedno mešaš NCQ TRIM in TRIM...?

andromedar ::

Thuban je izjavil:

na telefonu ne delaš niti približno tako občutljivih stvari kot na PC. verjetno.

sicer pa... a android is still a thing? sem mislil da gre narod počasi na windows phone.


Ta je dobra, ja. Win Phone ne poganja NIHČE.
No, tehnično gledano so v nekaj letih uspeli pridobiti tista 2% trga (in pada), ampak to je tako blizu nule, da lahko mirne duše rečemo, da razen nekaj ekscentrikov in MS-zaposlenih, tega ne uporablja nihče.
Eh?

Ales ::

Thuban je izjavil:

ko bo pogruntal kako rešiti njegove težave z gonilniki pa se bo par dni mučil da bo ugotovil kateri programi so približno tako dobri kot na windowsih.
In ko bo to rešil bo ugotovil da rabi dualboot ker 1 program pa na linuxu ne obstaja. ALi pa igra igre. In potem si bo rekel da je neumno imeti dualboot, vseeno če uporablja kar Win os, kjer dela vse.

Vse to načeloma drži, razen te zadnje izjave. Ne rečem, da ni za nekoga tako, ampak ni nujno.

Nekateri uporabniki bodo imeli konkretno količino dela (ure, dnevi), ko bodo šli na linux. Spoznavanje novih programov, osnovnih opravil, itd. Po začetnem obdobju bo še nekaj dela z doseganjem osnovnega nivoja poznavanja servisov v ozadju, itd. Nekateri to že delno ali v celoti poznajo in jim bi vse skupaj razmeroma hitro šlo, ko/če se odločijo.

Ko se enkrat prešalta na način razmišljanja, ki je bližji linuxu oz. distribucijam le-tega, gre zadeva kar hitro. Distribucije linuxa so precej logično sestavljene zadeve.

Kar bodo uporabniki vložili je svoj čas, pridobili bodo novo znanje in na koncu bodo imeli uporaben in razmeroma varen sistem. Seveda pa mora vsak sam presodit, ali želi vložiti svoj čas oz. ali ga sploh lahko in ali mu bo tak sistem sploh ustrezal. Ni isto kot Windows! Test čez vikend, poganjanje v virtualki ali celo dual boot, je dober začetek.

Za tistih nekaj programov, ki bodo uporabnike še naprej vezali na Windows, se uporabi Windows virtualko na linuxu, dual boot je v večini primerov overkill. V najslabšem primeru pa pač dual boot, kjer so Windows strogo namensko nujno zlo.

Sam priporočam Fedoro ali Ubuntu za začetnike (prej bi celo rekel Fedoro, sploh če je kaka želja po profesionalnem delu z Red Hatom oz. CentOS-om / Scientific Linuxom v prihodnosti) ter Arch Linux za naprednejše uporabnike. Seveda pa je še morje drugih dobrih distribucij, Debian, OpenSUSE, Mint ali celo kak Elementary OS itd. itd. Splača se najprej spoznat osnove, potem pa preizkusit par distribucij.

Thuban je izjavil:

na telefonu ne delaš niti približno tako občutljivih stvari kot na PC. verjetno.

sicer pa... a android is still a thing? sem mislil da gre narod počasi na windows phone.

Osebni podatki gredo praktično vsi čez telefone / tablice, vse od a do ž. Od slik mozoljev, do slik jošk, opisa sinočnjega zmenka kolegici, težav s starši, butastega prfoksa na faksu pa vse do dogovorov o obisku Ruske delegacije na Vršiču. Mladina na splošno nima nobene predstave o tem, zakaj so Viber ali WhatsApp ali Skype ali GMail ali Chrome zastonj, starejša generacija pa je še bolj butasta, večinoma ne dojemajo niti koncepta tega, kaj šele da bi razumeli delovanje naprav.

To o popularnosti Windows Phone je bolj statični šum na Slo-techu. Nekaj glasnih uporabnikov je tukaj. Realno gledano je Windows Phone med pametnimi napravami manj udeležen, kot so linux distroti med desktopi.

boolsheat ::

No ja, na Kitajskem trgu je WP delež ničla, če daš Kitajsko stran globalni delež iz 2% naraste nekam blizu 10%...


http://wmpoweruser.com/closer-look-wind...

Markoff ::

mtosev je izjavil:

Markoff je izjavil:

mtosev je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Thuban je izjavil:

če braniš svoje pravice to storiš tako, da MS produktov ne uporabljaš. To pravico seveda imaš.
To je BS, ker ima MS monopol z Windows OS. Komaj cakam, da se vklopi EU in jim pojebe mater.
enako kot ima google monopol pri googl seachih
...
o čem ti to razgljabljaš? jaz sn govoril o tem
https://privacy.google.com/data-we-coll...

Razglabljam o tem:

TI: "enako kot ima google monopol pri googl seachih"
JAZ: "Google nima monopola."

A naslednjič narišem?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

tor2 ::

Ales
Osebni podatki gredo praktično vsi čez telefone / tablice, vse od a do ž. Od slik mozoljev, do slik jošk, opisa sinočnjega zmenka kolegici, težav s starši, butastega prfoksa na faksu pa vse do dogovorov o obisku Ruske delegacije na Vršiču. Mladina na splošno nima nobene predstave o tem, zakaj so Viber ali WhatsApp ali Skype ali GMail ali Chrome zastonj, starejša generacija pa je še bolj butasta, večinoma ne dojemajo niti koncepta tega, kaj šele da bi razumeli delovanje naprav.

Potem praviš da "nobody gives a fuck about privacy" ?
Mladi ne, stari ne, kdo še ostane ? Srednji ?

mtosev ::

Markoff je izjavil:

mtosev je izjavil:

Markoff je izjavil:

mtosev je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Thuban je izjavil:

če braniš svoje pravice to storiš tako, da MS produktov ne uporabljaš. To pravico seveda imaš.
To je BS, ker ima MS monopol z Windows OS. Komaj cakam, da se vklopi EU in jim pojebe mater.
enako kot ima google monopol pri googl seachih
...
o čem ti to razgljabljaš? jaz sn govoril o tem
https://privacy.google.com/data-we-coll...

Razglabljam o tem:

TI: "enako kot ima google monopol pri googl seachih"
JAZ: "Google nima monopola."

A naslednjič narišem?
MS in google imata oba monopol in oba zbirata podatke o svojih uporabnikih/user usage data
razlike med googlom in msjem ni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

andromedar ::

mtosev je izjavil:

Markoff je izjavil:

mtosev je izjavil:

Markoff je izjavil:

mtosev je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Thuban je izjavil:

če braniš svoje pravice to storiš tako, da MS produktov ne uporabljaš. To pravico seveda imaš.
To je BS, ker ima MS monopol z Windows OS. Komaj cakam, da se vklopi EU in jim pojebe mater.
enako kot ima google monopol pri googl seachih
...
o čem ti to razgljabljaš? jaz sn govoril o tem
https://privacy.google.com/data-we-coll...

Razglabljam o tem:

TI: "enako kot ima google monopol pri googl seachih"
JAZ: "Google nima monopola."

A naslednjič narišem?
MS in google imata oba monopol in oba zbirata podatke o svojih uporabnikih/user usage data
razlike med googlom in msjem ni


Razlika je v tem, da MS TEBI računa, da mu TI lahko daš TVOJE podatke :)

Google dela vsaj zastonj...
Eh?

Velki ::

KB3068708 tudi ne najdem.

Ales ::

tor2 je izjavil:

Ales
Osebni podatki gredo praktično vsi čez telefone / tablice, vse od a do ž. Od slik mozoljev, do slik jošk, opisa sinočnjega zmenka kolegici, težav s starši, butastega prfoksa na faksu pa vse do dogovorov o obisku Ruske delegacije na Vršiču. Mladina na splošno nima nobene predstave o tem, zakaj so Viber ali WhatsApp ali Skype ali GMail ali Chrome zastonj, starejša generacija pa je še bolj butasta, večinoma ne dojemajo niti koncepta tega, kaj šele da bi razumeli delovanje naprav.

Potem praviš da "nobody gives a fuck about privacy" ?
Mladi ne, stari ne, kdo še ostane ? Srednji ?
Eh, na trenutek sem postal malo bolj pesimističen, pa sem napisal malo bolj površno in grobo, kot bi bilo treba.

Saj na splošno bi rekel, da ljudi zasebnost kar zanima, bolj je težava v pomanjkanju ozaveščenosti in v občutku vkleščenosti v sodobno družbo oz. v občutku, da nimajo prave možnosti izbire (izbira med recimo Google ali Bing ali Yahoo searchem pač ni neka izbira, kar se zasebnosti tiče). Poleg seveda tistih, ki jim resnično dol visi.

Po mojih izkušnjah je slednjih relativno malo. Sam pogosto izkoristim priliko in ljudem podam kako pripombo na zasebnostne vidike uporabe socialnih omrežij, telefonov, OS-a, itd.. Dosti teh potem podrobneje načne to temo ali pa se sami bolj izobrazijo o aspektih zasebnosti, ki se jih niso zavedali. Zelo pogosto pa potem pride do zaključka v smislu, "saj nimam izbire". Kar je na žalost čisto utemeljen odziv. Če bi človek čisto zares želel izstopiti iz vseh teh "user is a product" storitev, bi si precej omejil možnosti komunikacije in dostopa do informacij.

mat xxl ::

Kron je izjavil:

KB3068708, KB3022345 sta na sistemih že od maja oz. junija letos.



Res je pa še odstranit jih w7 noče ....

Manu ::

Meni ju je odstranilo (KB3068708, KB3022345), ampak je po ponovnem zagonu sistem 'konfiguriral' dolgo časa. Ne vem točno koliko (ampak več kot uro). Sem ga hotel že na silo ugasnit. Na srečo ga nisem in sem ga pustil da dela ter je dokončal.

KB3068708 mi potem prikaže kot nenameščeno posodobitev (sem ga potem skril), KB3022345 pa kar izgine in ga ni več videti nikjer.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

ncc2000 ::

Če več kot 5 let delučujoč win7 kaže tole:



predvidevam, da je skrb za kakršnim koli odteknajem podatkov odveč.

Se motim?

Lindir ::

phong je izjavil:

Nekateri zgornji komentarji me zelo negativno presenečajo. To, da ste se sprijaznili s tem, da ste postali vir podatkov in to pri produktu, za katerega ste plačali... nedopustno.

Mislim, da je resnično prišel čas za prehod na drug OS. Sam grem verjetno kar na Ubuntu.


Jast sem šel že kr nekaj časa nazaj. Mi ni žal. Winse imam samo še v VirtualBox-u in to samo zarad enega programa ki ga rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lindir ()

Lindir ::

jukoz je izjavil:

Šmorn je izjavil:

Do sedaj sem nekako še toleriral vse možne podatke, ki jih zbirajo o nas. Zgleda, da je vsaj doma čas za menjavo operacijskega sistema in korenito spremembo načina obnašanja na spletu. Vključno s postanjem na tem forumu. Začel sem pa prejšnji teden z namestitvijo zadnje verzije Debiana s KDE. In glej glej, nič ne dela tako kot bi moralo. Jebejo me gonilniki za grafično, zvočna ne dela tako kot mora, Youtube šteka na 360p, search datotek ne dela. To so samo stvari, ki so se pokazale v prvih 10 minutah uporabe. Niti ene od teh stvari nisem rešil po parih urah googlanja in drkanja raznih kofiguracijskih datotek ter inštaliranja dodatnih paketov. In potem naj mi nekdo reče, da je Linux zrel operacijski sistem. Ni. Pa nisem popoln idiot kar se Linuxa tiče. Po malem ga preizkušam in uporabljam od 1996 naprej, ravno toliko, da vem kaj dogaja na tem področju. Bi šel na Linux ja, samo kdo mi bo vrnil čas, ki ga porabim za to, da zadeva deluje tako kot mora.


Pomoje ti nisi zrel za debina in KDE.
Kaj ko bi poizkusu z Ubuntujem, pa če vas tako matra vse naložite ubuntu 14.04, ki naj bi bil bolj stabilen (uporabljam sam LTS verzije, tako da o vmesnih ne morem nič reči).
Mimogrede napiši se specifikacijo svoje mašine. Mam občutek da nabijaš na polno. Če mate takšne težave lahko tudi mailate Duh časa (duh-casa.si) če bodo imeli kakšno delavnico o inštalaciji.


Enako. Res nevem, a nekateri uporabljajo ene čudne distribucije ali pa imajo kakšn eksotičen hardware.

Doma na obeh računalnikih, en star intelov procesor in nvidia grafična (Ubuntu 15.04), drugi novejši AMD-jev procesor in Radeon grafična (Ubuntu 14.04) dela vse. Med inštalaciji lepo zaznalo vse. Nobenega dela ali problemov zaradi driverjev po inštalaciji, kot je bilo to ponavadi pri Windows-ih. In nobenih service packov, ki se ti nalagajo in strižejo po disku ene 2-3 ure in vmes še restartajo sistem ene trikrat. Potem samo inštaliranje programov je v Ubuntuju (in gotovo tudi nekaterih drugih distribucijah) totalno enostavno. Greš v software center in klikneš install, in to je to. Lahko pa tudi v terminalu narediš isto če ti paše. Fajn je tudi to, da so vse nastavitve od programov in desktopa lepo v /home particiji, tako da ne izgubljaš časa še s tem, če je slučajno potrebno nameščat cel sistem še enkrat.
Nevem no ampak kadar sem nameščal Windows na novo sem zapravil cel dan za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lindir ()

marjans ::

ncc2000 je izjavil:

Če več kot 5 let delučujoč win7 kaže tole:



predvidevam, da je skrb za kakršnim koli odteknajem podatkov odveč.

Se motim?


Če ne gre tukaj za kakšno "provokacijo" (ni nam poznano ozadje uporabe tvojega PC, povezav, mogoče osamel PC brez priklopa na mrežo ali druge komunikacije, ostali varnostni sistemi izven PC-ja ...), potem se IMHO motiš glede tvojega predvidevanja, da je skrb za kakršnim koli odtekanjem podatkov odveč.

Ta PC je zaradi nenameščenih varnostnih popravkov zelo ranljiv in je lahko zelo hitro "žrtev", kar pač pomeni, da lahko tudi odtekajo kakšni podatki. Ne trdim da se ti to dogaja, samo ne bi si upal reči, da je skrb za kakršnim koli odtekanjem podatkov odveč. Prej nasprotno - mene bi v takšni situaciji zelo skrbelo.

jan_g ::

mtosev je izjavil:

Markoff je izjavil:

mtosev je izjavil:

Markoff je izjavil:

mtosev je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Thuban je izjavil:

če braniš svoje pravice to storiš tako, da MS produktov ne uporabljaš. To pravico seveda imaš.
To je BS, ker ima MS monopol z Windows OS. Komaj cakam, da se vklopi EU in jim pojebe mater.
enako kot ima google monopol pri googl seachih
...
o čem ti to razgljabljaš? jaz sn govoril o tem
https://privacy.google.com/data-we-coll...

Razglabljam o tem:

TI: "enako kot ima google monopol pri googl seachih"
JAZ: "Google nima monopola."

A naslednjič narišem?
MS in google imata oba monopol in oba zbirata podatke o svojih uporabnikih/user usage data
razlike med googlom in msjem ni


Ampak nedolgo nazaj je bil Microsoft precej kritičen do Googla ravno zaradi teh stvari. Celo reklamno kampanjo proti Googlu so vodili par let (in jo lani končali). Zato je precej pomenljivo, da so se sedaj na tem področju pridružili Googlu, Facebooku, ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

matjazp ::

Če ne nameščaš popravkov, nisi prav nič bolj varen kot sicer. Beri recimo HackerNews.com (https://thehackernews.com/), pa boš videl kaj vse mrgoli naokoli, na VSEH sistemih. Je prav smešno, da se ljudje pritožujejo čez MS, kaj pa ostali???? Niso nič boljši samo da delajo vse lepo potiho in računajo na naivnost uporabnikov, da pač potrdi vsako vprašanje in klika "yes, yes, next, next, finish" :)

Za MS je vsekakor priporočljivo nameščat kritične in t.i. 0-day ter out-of-band popravke, tiste "optional" pa po želji. S tem, da nima samo MS teh pomanjkljivosti... Ves SW, ki je sedaj zunaj, si zasluži kvečjemu oznako RC ali pa CTP, ne pa RTM.

Mimogrede - tista slika brez popravkov - isti efekt lahko dobiš, če pobrišeš vsebino mape \Windows\SoftwareDistribution, kar pa ne priporočam nikomur razen, če pride do okvare v DataStore bazi.

Poldi112 ::

737 je izjavil:

Za gladek prehod na Linux je treba že pred nakupom strojne opreme rahlo paziti. Odpadejo predvsem AMD grafične kartice in nekateri Wifi adapterji.


Zakaj točno odpadejo AMD grafične? Ker jaz sem zadnjih 10 let večinoma to fural na linux-u. Tudi trenutno je amd grafična notri.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ncc2000 ::

marjans je izjavil:

ncc2000 je izjavil:

Če več kot 5 let delučujoč win7 kaže tole:



predvidevam, da je skrb za kakršnim koli odteknajem podatkov odveč.

Se motim?


Če ne gre tukaj za kakšno "provokacijo" (ni nam poznano ozadje uporabe tvojega PC, povezav, mogoče osamel PC brez priklopa na mrežo ali druge komunikacije, ostali varnostni sistemi izven PC-ja ...), potem se IMHO motiš glede tvojega predvidevanja, da je skrb za kakršnim koli odtekanjem podatkov odveč.

Ta PC je zaradi nenameščenih varnostnih popravkov zelo ranljiv in je lahko zelo hitro "žrtev", kar pač pomeni, da lahko tudi odtekajo kakšni podatki. Ne trdim da se ti to dogaja, samo ne bi si upal reči, da je skrb za kakršnim koli odtekanjem podatkov odveč. Prej nasprotno - mene bi v takšni situaciji zelo skrbelo.


Ne ne, ne gre za provokacijo, tako zgleda Wupdate history, če takoj ob namestitvi disejblaš winupdate, za vse programovje in hardver pa pač ročno nameščaš potrebne šoferje in morebitne dodatke, pridobljene na non MS controled lokacijah in medijih. PC je preko routerja v mreži in netu, uporaba pa klasična net, office, multimedia, nekaj standalone namenskega softwearja in tam pa tam kakšna offline igra. AVG in vsi maili preko pop-a, nobenih online storitev, oblakov etc..

Da te nekdo lahko sheka navkljub nevemkašni zaščiti in posobljenemu sistemu mi je jasno, moje vprašanje gre predvsem k nezaželjenmu avtomatskemu "razgaljanju podatkov MS-ju" po zadnjih MS-popravkih (tudi za win 7 in 8), kar je tudi vsebina tega topica.

fujtajksel ::

ncc2000 je izjavil:


Ne ne, ne gre za provokacijo, tako zgleda Wupdate history, če takoj ob namestitvi disejblaš winupdate, za vse programovje in hardver pa pač ročno nameščaš potrebne šoferje in morebitne dodatke, pridobljene na non MS controled lokacijah in medijih. PC je preko routerja v mreži in netu, uporaba pa klasična net, office, multimedia, nekaj standalone namenskega softwearja in tam pa tam kakšna offline igra. AVG in vsi maili preko pop-a, nobenih online storitev, oblakov etc..

Da te nekdo lahko sheka navkljub nevemkašni zaščiti in posobljenemu sistemu mi je jasno, moje vprašanje gre predvsem k nezaželjenmu avtomatskemu "razgaljanju podatkov MS-ju" po zadnjih MS-popravkih (tudi za win 7 in 8), kar je tudi vsebina tega topica.


Če nisi na netu bi še šlo. Če pa omenjaš "uporaba klasična net", te ownajo vsi okuženi web sajti na katere si slučajno zašel, saj to je dovolj pri marsikateri javno znani varnostni luknji nezaflikanih Win7. Še zmeraj rajši vidim da moji podatki odtekajo k M$ kot n hekerskim bandam ;) Tudi s sproti posodobljenim sistemom seveda nisi absolutno varen, ampak z neposodobljenim si toast.

boolsheat ::

ncc2000 je izjavil:

marjans je izjavil:

ncc2000 je izjavil:

Če več kot 5 let delučujoč win7 kaže tole:



predvidevam, da je skrb za kakršnim koli odteknajem podatkov odveč.

Se motim?


Če ne gre tukaj za kakšno "provokacijo" (ni nam poznano ozadje uporabe tvojega PC, povezav, mogoče osamel PC brez priklopa na mrežo ali druge komunikacije, ostali varnostni sistemi izven PC-ja ...), potem se IMHO motiš glede tvojega predvidevanja, da je skrb za kakršnim koli odtekanjem podatkov odveč.

Ta PC je zaradi nenameščenih varnostnih popravkov zelo ranljiv in je lahko zelo hitro "žrtev", kar pač pomeni, da lahko tudi odtekajo kakšni podatki. Ne trdim da se ti to dogaja, samo ne bi si upal reči, da je skrb za kakršnim koli odtekanjem podatkov odveč. Prej nasprotno - mene bi v takšni situaciji zelo skrbelo.


Ne ne, ne gre za provokacijo, tako zgleda Wupdate history, če takoj ob namestitvi disejblaš winupdate, za vse programovje in hardver pa pač ročno nameščaš potrebne šoferje in morebitne dodatke, pridobljene na non MS controled lokacijah in medijih. PC je preko routerja v mreži in netu, uporaba pa klasična net, office, multimedia, nekaj standalone namenskega softwearja in tam pa tam kakšna offline igra. AVG in vsi maili preko pop-a, nobenih online storitev, oblakov etc..

Da te nekdo lahko sheka navkljub nevemkašni zaščiti in posobljenemu sistemu mi je jasno, moje vprašanje gre predvsem k nezaželjenmu avtomatskemu "razgaljanju podatkov MS-ju" po zadnjih MS-popravkih (tudi za win 7 in 8), kar je tudi vsebina tega topica.


Pre MS si varen, pred Kitajskimi, Romunskimi, Ruskimi... hekerji pa ne, ampak saj to te ne moti, glavno da si zaščiten pred MS.

Markoff ::

mtosev je izjavil:

MS in google imata oba monopol in oba zbirata podatke o svojih uporabnikih/user usage data razlike med googlom in msjem ni

1. MS je zelo na robu monopola, Google je precej dlje od njega. MS ima za konkurenco Linux&MacOS (LOL), Google pa vsaj Bing, Yahoo, kitajske iskalnike, lokalne iskalnike tipa najdi.si.
2. Vsi zbirajo podatke od svojih uporabnikov. Je pa razlika, ali pri tem spoštujejo lokalno zakonodajo. Kje so šele želje uporabnikov. In še: Google, če se ne registriram na gmail ali drugo storitev, sledi mojemu IPju. Samo moj ISP ve, kateri uporabnik je povezan s katerim IPjem, če se odločim, da se ne prijavljam v nobeno storitev ali navajam svoje osebne podatke v webforme. Windows 10 lahko čaka, da vtipkam osebne podatke ali pa jih kadarkoli pozauga z diskovja. Google search in vse druge iskalnike lahko zaobidem z direktnim dostopom do želenega strežnika, OS ne moreš. Da pa bi namestil drug OS SAMO ZATO, ker ne želim, da MS posreduje moje osebne podatke, pri čemer moram žrtvovati funkcionalnosti programja, ki sedi nad OS, pa ni nič drugega kot izsiljevanje. Dokler Windows-compatible SW še deluje na verzijah 7 in 8.x, ne moremo govoriti o popolni odsotnosti alternative in s tem monopolu, a ko starejšim verzijam poteče support?

EU komisija bi tokrat morala opalit MS z multimilijardno šamarčino. Kazni zaradi IE in WMP so bile proti tej svinjariji navadna slaba šala.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Ales ::

Markoff je izjavil:

...Dokler Windows-compatible SW še deluje na verzijah 7 in 8.x, ne moremo govoriti o popolni odsotnosti alternative in s tem monopolu...

Seveda lahko. MS je uradno monopolist, v preteklosti so to dosodila sodišča in jim je zaradi tega bilo določeno, kako morajo v nekaterih primerih ravnati. Windows 7, 8, 10 itd. niso alternativa med sabo, vsaj ne v očeh sodišča.

Nisem podrobneje spremljal, ali je bil Google kot tak udeležen v kaki protimonopolni tožbi, a je v mojih očeh vsekakor monopolist. Mogoče ne v pravnem smislu, poljudno gledano pa.

mtosev ::

o googlu
European Union regulators decided Tuesday that they would file charges against Google stemming from an antitrust investigation, multiple news agencies reported.

Citing a source familiar with the matter, the Wall Street Journal reported that the Google decision will be discussed by EU commissioners on Wednesday. That source claimed to the news outlet that European antitrust chief Margrethe Vestager made the decision to file charges after consulting with European Commission President Jean-Claude Juncker.

The Financial Times and The New York Times also reported Tuesday that the EU would accuse the tech giant of abusing its market position, citing sources familiar with the regulators' decision.

Google faces fines of as much as $6.6 billion if the charges are proven.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boolsheat ::

andromedar je izjavil:

Thuban je izjavil:

na telefonu ne delaš niti približno tako občutljivih stvari kot na PC. verjetno.

sicer pa... a android is still a thing? sem mislil da gre narod počasi na windows phone.


Ta je dobra, ja. Win Phone ne poganja NIHČE.
No, tehnično gledano so v nekaj letih uspeli pridobiti tista 2% trga (in pada), ampak to je tako blizu nule, da lahko mirne duše rečemo, da razen nekaj ekscentrikov in MS-zaposlenih, tega ne uporablja nihče.


Kantar pravi drugače, greznica pada, ios in wp mu pa počasi pobirata delež, ljudje niso neumni:

Ales ::

boolsheat je izjavil:

andromedar je izjavil:

...
Ta je dobra, ja. Win Phone ne poganja NIHČE.
No, tehnično gledano so v nekaj letih uspeli pridobiti tista 2% trga (in pada), ampak to je tako blizu nule, da lahko mirne duše rečemo, da razen nekaj ekscentrikov in MS-zaposlenih, tega ne uporablja nihče.


Kantar pravi drugače, greznica pada, ios in wp mu pa počasi pobirata delež, ljudje niso neumni: ...

Uh ja, "statistika" z WMPoweruser sajta, "Get the latest Windows Phones news, reviews, rumors and more on..." :))

boolsheat ::

A si neumen? Statistika je od Kantar-ja.

Celotno poročilo:
http://uk.kantar.com/tech/mobile/2015/j...

Spodaj lahko downloadaš .docx

Gavran ::

Thuban je izjavil:

stegy je izjavil:

A je kdo že sprožil kakšno vprašanje pri informacijski pooblaščenki. Glede na to, da je za vse piškotke potrebno posebej soglasje je tole neprimerno hujši poseg v zasebnost uporabnika.


pa saj se s tem strinjaš ob namestitvi operacijskega sistema.

Ja, strinjal si se tudi ko si namestil windows 7. Če se z izjavo o zasebnosti ne strinjaš, to lahko storiš samo tako, da MS storitev ne uporabljaš.

Sicer pa dvomim, da bodo s temi podatki počeli kaj zlobnega (oziroma se notranje prepričuejm da niso tako neumni).

Ne, nisi se strinjal. V tisti EULI ni ničesar o vohunjenju, pardon, izboljšavi uporabniške izkušnje.
In tvoje mnenje oziroma dvom nima nikakšne veze z mikrošitovim vohunjenjem.
Ostajam na starih XP z izklopom updateov.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

vostok_1 ::

Jz selim počas vse sisteme na Mint. Priznam pa da ni ravno enostavno. Slabost linuxa je to, da brez interneta you're dead in the water...predvsem kar se tiče troubleshootinga. Razen če si globok poznavalec vseh sistemov, brez napotkov prek interneta ne narediš nč.

In ja...wifi integrirana kartica me jebe. Najde driverje, ampak vseeno ne dela. Naslednji računalniki bodo morali biti ovezno Linux compatible, prav tako morebitne komponente. Nekaj kar doslej nisem sploh upošteval.
A je kaka baza kjer so naštete kompatibilne komponente, preizkušene itd?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296557 (3232) MIHAc27
»

Kaspersky zaključil preiskavo: tajne dokumente NSA smo takoj izbrisali

Oddelek: Novice / Varnost
346228 (4519) Poldi112
»

Imate rajši Win 7 kot Win 10? Imamo rešitev. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15345086 (35317) Cervantes
»

Z novimi posodobitvami tudi Windows 7 in 8 razgaljata uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13148797 (40300) tor2
»

Je to res? A Traffic Analysis of Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
9322009 (58) Mr.B

Več podobnih tem