» »

Padec računalnika

Padec računalnika

Johnny12345 ::

Kakšne so lahko poškodbe namiznega računalnika če pade z višine okoli 1m.
?
  • predlagal izbris: starboi ()

krneki0001 ::

HDD lahko crkne, premakne se hladilnik na procesorju, stakne se kaka kartica, ohišje se skrivi,...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

Počena keramična ploščica, luknja v tepihu, luknja v parketu,.....

Če po padcu še vse normalno dela, potem drugih posledic ni, sicer pa je lahko tudi uničen računalnik.
Delo krepa človeka

klinker ::

Ce mas kako Noctuo monrirano ti verjetno celo plato potrga :D

Er333 ::

solatko je izjavil:


Če po padcu še vse normalno dela, potem drugih posledic ni, sicer pa je lahko tudi uničen računalnik.

Ni nujno res!
Če se odpneta ena ali 2 sponki na hladilniku procesorja, bo na začetku vse delovalo bp, sčasoma se bo pa računalnik začel pregrevat.
Treba je odpret ohišje in pregledat vse spoje. Ziher je ziher.

solatko ::

Er333 - Sem napisal, če normalno dela, če popusti hladilnik, računalnik ne dela več nosrmalno, če drugega ne, so temperature občutno višje.
Itak se pa po padcu najprej pregleda notranjost in preveri grafično, RAM-e, priklope na disku,......
Delo krepa človeka

stalker ::

Sodelavcu je zletel PC z mize. Šel je disk in varovalke v omarici, na srečo se je dalo z diska prebrati vse podatke.

Er333 ::

solatko je izjavil:

Er333 - Sem napisal, če normalno dela, če popusti hladilnik, računalnik ne dela več nosrmalno, če drugega ne, so temperature občutno višje.
Itak se pa po padcu najprej pregleda notranjost in preveri grafično, RAM-e, priklope na disku,......

Nek povprečen uporabnik sploh ne ve, da se mu računalnik pregreva, dokler se mu ne začne resetirat. (Preverjeno 100x)
Kako bo človek, ki sprašuje kaj se zgodi ob padcu računalnika, vedel da so temperature npr. za 15° višje od povprečja?

solatko ::

Er333 - Za pričakovat je, da uporabnik v primeru padca, mašine sploh ne zažene, dokler to nekdo ne pregleda in oceni škodo, sicer pa kar veliko uporabnikov nemiznike odpirajo in čistijo vsake toliko časa, tako, da jim je tudi še kaj drugega vsaj malo jasno.
Delo krepa človeka

Er333 ::

Veš kaj, marsikaj je za pričakovat od uporabnikov nekega izdelka, pa vemo da ni vedno tako. Moje dosedanje izkušnje z ljudmi mi govorijo da si naiven, pa brez zamere. Saj marsikdo zna odpret računalnik, zamenjat ploščico rama ali ga spihat s kompresorjem, to je pa tudi vse. Pa še to vemo, da ni ravno dobro, ker se prah zabije še globje v računalnik.
Zavedat se moraš, da smo na računalniškem forumu, kjer je marsikatera stvar samoumevna in se o nekaterih podrobnostih niti ne govori, ker "to pa itak vsak ve". Zunaj tega foruma so stvari drugačne.

da uporabnik v primeru padca, mašine sploh ne zažene

AVTOMATSKO bo 95% ljudi mašino postavilo nazaj na mizo, in če dela, potem dela. Šele če potem kaj ne dela, se začne razmišljat o servisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

solatko ::

Ne vem kakšne so tvoje izkušnje z ljudmi, moje so pač take, da ljudje, katerim se vsaj malo sanja o računalnikih, delujejo tako, kot sem opisal zgoraj, tisti, ki nimajo pojma, pa takoj telefon v roke in naredijo alarem pri neznanih in znanih strokovnjakih. Le redki, zadevo, ki je padla, potem tudi zaženejo, brez, da to nek "poznavalec" pregleda.

Izjema so šolarji, ki pa itak vse znajo, dokler zadeva čisto ne crkne.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk - problem !?!

Oddelek: Strojna oprema
242016 (703) buttcrack
»

Par smartphone vprašanj

Oddelek: Mobilne tehnologije
171742 (1155) Bizkit45
»

Velika čistka na Instagramu zdesetkala sledilce

Oddelek: Novice / Ostale najave
3411529 (7762) zee
»

Trdi disk padel na tla:(

Oddelek: Pomoč in nasveti
263168 (2374) opeter
»

Okvara grafične kartice/Servis prenosnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
63460 (3235) opeter

Več podobnih tem