» »

Trdi disk padel na tla:(

Trdi disk padel na tla:(

damjan11 ::

Kolega ima dva otroka ki pa sta nehote butnila prenosni trdi disk na tla in od tistega trenutka računalnik ne zazna več diska.Disk sem prestavil v drugo ohišje in prižgal.. po disku melje, vendar ga na compu ne prikaže.
Problem je ker so gor slike v razdobju 10 let in so nepogrešljive.
Kako priti ponovno do slik? Kakšen domači mojster ali podjetje? Kolikšna bi bila cena obnove itd...
Je pa samsungov 500gb disk....

Hvala za vsakršen nasvet


Lep dan še naprej

jype ::

Skoraj nemogoče, da boš dobil kaj bistveno pametnega dol. Čim manj prižigat pa nest k nekomu, ki stvari obvlada.

R-S-LoVe ::

Seagate recovery service Nizozemska ali Nemčija. Poštnino plačajo oni.
Tja pošlješ na ocenitev in sporočili ti bodo kakšna je cena in kako naprej.
http://seagatedatarecovery.com/
Če so slike nepogrešljive nikar kakem domačem mojstru dat in čim manj disk priklapljat, ker so
se lahko naredi še več škode.

Samo za info:
Men je disk (ST3500320AS) zamlelo (tovarniška napaka) in so ocenili pridobivanje podatkov od 800€ dalje.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Pyr0Beast ::

Time to move on ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

damjan11 ::

Te slike bodo pa prekleto drage:(

bluefish ::

Imaš tudi pri nas podjetja, ki se ukvarjajo z obnovo. So pa cene precej visoke in moraš res ceniti podatke, da se ti splača.

Pyr0Beast ::

Je bil disk vsaj ugasnjen, ko se je to zgodilo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

terryww ::

In če poskusiš za hec s SpinRite ? Recovery FAQ.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Mavrik ::

Njemu diska niti ne prepozna, tako da bo ta program neuporaben. Vsako dodatno vklapljanje pa bo samo povecevalo storjeno skodo in unicevalo podatke.
The truth is rarely pure and never simple.

bzp ::

Nesi v Kotar, daš cca. 50 EUR za ocenitev stroškov potem pa preračunaš ali se splača. Lahko je popravilo za 100 ali pa za 1000 EUR.

Buggy ::

se mene zaboli ob takih neljubih pripetljajih. Morda bo res najbolje da zacnes iskati, ce se se kje valjajo mediji ali pa direktoriji iz kjer ste zbrali slike na disku.

Okapi ::

Hvala za vsakršen nasvet
Greš v Portorož na plažo. V žep vtakneš disk, s seboj vzameš fotoaparat in se delaš, da slikaš gole otroke. Slej ko prej te bo kdo opazil in prijavil policiji. Policaji ti bodo zaplenili fotoaparat in disk, ki bo šel na forenzično analizo in če se bo dalo kaj rešit, bodo rešili. Malce neprijeten postopek, ampak zastonj:P

O.

Buggy ::

he he...ti pa si iznajdljiv Okapi :)

Blinder ::

Haha okapi, ta je dobra :))
No če bi jaz ko sem bil mali tako ponesreči poškovodal disk, bi mi starši dali disk in rekli "ne boš šel iz hiše dokler ne bomo spet lahko videli fotke, pa znajdi se kot veš in znaš".
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

damjan11 ::

Mogoče kdo ve, če najde isti tip diska ali se da potem kaj skompletirat?

Okapi ::

Če ti crkne elektronika, se da kaj sčarati, ampak pri padcu diska na tla ponavadi ni elektronika tista, ki odpove.

O.

Pyr0Beast ::

Mogoče je zanič PCB in prekinja. Probati ni greh. Lahko kupiš kar enak zunanji disk in, če zadeva ne dela ga imaš za backup :D



____
Še vedno ne vem ali je bil disk ugasnjen, ko je padel ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

damjan11 ::

Ma verjetno je bil disk na on ko je padel.... Našli smo identični disk, vendar pa ni junaka ki bi zamenjal ploščke.

Malajlo ::

Elektroniko zamenjat ni problem. Niti ne moreš kakšne velike škode narediti.
Označi elektronike in ohišja, premontiraj in preveri.
Če ne dela, oboje odnesi Kotarju. Če se ne motim, imajo komoro, pa lahko zamenjajo diske notri.
Če ti ga ne prepozna takoj, počakaj nekaj časa. Win so malce počasni in ti predlagajo format po nekaj deset minutah.
Poskusi z obstoječim stanjem še "PC Inspector FileRecovery" (Google it).

damjan11 ::

Hvala za odgovore.... bomo že nekaj poštudirali

Pyr0Beast ::

Diska pa ne odpiraj, sploh tam, kjer so plate (pokrov). Elektroniko ni problem menjat, rabiš samo torx 8 izvijač :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Yohan del Sud ::

Evo še ena preizkušena rešitev, v mojem primeru na dveh diskih s podobnimi simptomi. Ampak prej opozarjam, če so podatki zares občutljivi in boš nesel profesionalcu, tega ne počet, ker te bo okrog kepe. V takih primerih (padci) se ponavadi nekje zatakne mehanika. Simptomi so neprestano meljenje, glasnost in čudni zvoki. Če daš disk zmrznit se ta mehanika lahko sprosti in bo disk delal potem normalno. Nekaj časa. Ker si naredil dodatno škodo (beri mali tisk na disku koliko prenese temperature in vlage in boš videl, zakaj ti potem ne bo nihče več priznal garancije), bi crknil že samo zaradi tega. Ma pravim, pri meni je v dveh primerih delovalo, vsaj toliko da sem rešil pomembnejše podatke in v enem primeru ne sploh. Pri rešenih sta oba diska crknilna (isti simptom nazaj), še preden sem rešil vse podatke (v roku dveh ur), je bilo pa rešena večina.
www.strancar.com

Furbo ::

Pa če boš dal zamrzovati, daj disk prej v antistatično vrečko in jo zrakotesno zapri.

To ne pomeni da podpiram predlog zamrzovanja, samo ker vidim da gre za peke, ki so jim spomini neprecenljivi, ne bi pa dali 50€ za ocenitev škode, raje opozorim na očitno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

jishiri ::

imel tudi podoben problem... ki mi je mlajsi bratec butnil racunalnik, nato je padel (racunalnik) na tla... na koncu sem ugotovil kot v tvojem primeru da ne zazna diska...

najvecji hec je bil pa to da sem imel diplomsko nalogo gor in naslednji dan je bil rok za oddajo...:)


drugace pa tako kot ostali ce so te slike neprogresljive... se malo pozanimi za podjetja ki se ukvarjajo z obnovo/resitev podatkov...




LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jishiri ()

Pyr0Beast ::

Če je disk zataknjen, zmrzovalnik metoda dela. Če je elektronika temperaturno poškodovana včasih tudi dela.
Ponavadi ne.

Ne, to mu ne škodi.

Lahko ga pustiš mleti cel dan, če ti ga ni več škoda, da preskenira in prelocira tiste slabe sektorje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Malajlo ::

Na skrinjo sem pa pozabil, vidiš... Jaz disk vhladilbi gel oblečem, da dlje ostane hladen. samo kondenz je bolj vprašljiv, da se na elektroniki ne nabira.

opeter ::

Daj Kotarju, da ti oceni škodo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov iz diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51474 (1286) Baja
»

Servis prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
355007 (4342) BorutK-73
»

ne zazna diska = crknjen disk?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
172620 (2413) bluefish
»

Prosim za pomoč- izgubljene slike in posnetki- "crknjen" in formatiran disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
111276 (1206) Naya
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354667 (3913) Spajky

Več podobnih tem