» »

'Crknil' Wifi Adapter

'Crknil' Wifi Adapter

DKirbi ::

Torej, za zadnjo možnost se obračam na večje društvo, če se slučajno komu sanja.

Imam Asus N76vz laptop, pri kateremu je v zadnjih tednih tu in tam ugasnil wireless adapter. Nisem ga mogel prižgati niti s funkcijsko tipko (fn+f2) in ob tem prav tako ni zagorela niti lučka. Nazaj sem ga bil lahko vzpostavil in tudi med device manager priklical le ob več vnovičnih zagonih. Nato je vse delovalo tako kot bi moralo, hitro in brez napak. Ves čas sem krivil programsko opremo, da je bil kriv gonilnik ali celo sam windows ampak trenutno wireless adapterja ne morem več najti nikjer na računalniku. Poskušal sem z novimi gonilinki, ki mi povedo da Wireless adapter ni fizično prisoten ("wireless adapter not physically installed"). Poskušal sem pognati ubuntu ampak ga tudi tam ne najde. Če razumem pravilno zadevo, se tale kartica za wireless noče več prižgati. Kakšne so možne naslednje rešitve?

Do interneta trenutno dostopam preko kabla. So kartice ponavadi integrirane v novejših laptopih ali jih je možno zamenjati?

Lp

aiko ::

Ponavadi se jih da zamenjat. Imam eno če boš rabil.

radmannsdorf ::

V najslabšem primeru, lahko uporabiš tudi wifi dongle. Imam točno tega za vsak slučaj, če kaj crkne. Preverjeno deluje, le malo se greje :)
http://www.ebay.com/itm/Nano-Mini-150M-...

Zgodovina sprememb…

nejodagreat ::

Jaz mam doma en adapter iz starega Acer-ja, takle zgleda
 wifi adapter

wifi adapter



Ugodno prodam.

Zgodovina sprememb…

DKirbi ::

radmannsdorf je izjavil:

V najslabšem primeru, lahko uporabiš tudi wifi dongle. Imam točno tega za vsak slučaj, če kaj crkne. Preverjeno deluje, le malo se greje :)
http://www.ebay.com/itm/Nano-Mini-150M-...


Kako pa uporabiš tale mini adapter? A moraš namestit kakšne gonilnike? Deluje potemtakem enako kot celotna kartica? Nisem nek računalniški genij...

Drugače pa mislim, da bi bilo najboljše kupiti kartico ki je kompatibilna za moj laptop. Tudi ko sem ga hotel odpreti, se pravi ko sem hotel vzet ven baterijo, se je ta nenadoma zaskočila in ne gre več ven. Tak da ga sam več ne znam razstavit na nič kaj manjšega.

Ales ::

Oprosti, ampak en prijateljski nasvet - če ne moreš vzeti niti baterije iz laptopa, nesi za zamenjavo wifi kartice zadevo na servis. ;)

DKirbi ::

Hm ok. Ja nimam očitno druge izbire, no hvala vseeno za nasvete in pomoč.

andromedar ::

radmannsdorf je izjavil:

V najslabšem primeru, lahko uporabiš tudi wifi dongle. Imam točno tega za vsak slučaj, če kaj crkne. Preverjeno deluje, le malo se greje :)
http://www.ebay.com/itm/Nano-Mini-150M-...


Imam enak adapter za cca. 0 denarja (s poštnino) Deluje super!

Če slučajno ni gonilnikov priloženih naložiš tele: Mediatek MT7601 Link
Eh?

radmannsdorf ::

DKirbi je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

V najslabšem primeru, lahko uporabiš tudi wifi dongle. Imam točno tega za vsak slučaj, če kaj crkne. Preverjeno deluje, le malo se greje :)
http://www.ebay.com/itm/Nano-Mini-150M-...


Kako pa uporabiš tale mini adapter? A moraš namestit kakšne gonilnike? Deluje potemtakem enako kot celotna kartica? Nisem nek računalniški genij...

Drugače pa mislim, da bi bilo najboljše kupiti kartico ki je kompatibilna za moj laptop. Tudi ko sem ga hotel odpreti, se pravi ko sem hotel vzet ven baterijo, se je ta nenadoma zaskočila in ne gre več ven. Tak da ga sam več ne znam razstavit na nič kaj manjšega.

vtakneš v usb, gonilnike mi je windows sam našel.

DKirbi ::

Hvala vsem za dodatne odgovore! Lp

solatko ::



V mašini imaš mini kombinirano wi-fi BT kartico in za zamenjavo moraš računalnik skoraj komplet razstavit. Na videu boš videl, ko mojster odklopi belo žico. Če nisi še nikoli razdiral prenosnika, je najbolje, da zaneseš zadevo k lokalnemu mojstru. Te mini kartice, kar precej pogosto crkujejo. Ni pa vsaka kompatabilna z vsemi prenosniki, tako, da je potrebno zadevo preizkusit.
Delo krepa človeka

Likalnik ::

fantje imam tezavo...prenosnik acer ne najde nobenega wi fi povezave....fizicno je treba vsakic wifi na prenosniku vklopiti(wi fi tipka)...vendar tipka ne deluje...oziroma celotna vrsta tipk..bt,email, wifi nic ne deluje....winse sem na novo nalozil pa ni nic bolje...se igral v device manager...ni nic bolje....kako lahko povezem komp na net preko wifija....se da se kje v nastavitvah vklopiti wifi? na servis se mi ga ne splaca...je ze v letih...ni pa za v smeti...v najslabsem primeru bi kupil wifi dongl in net uporabljal preko tega....kaksna ideja kako odpraviti to tezavo...preden grem narocat

solatko ::

Kaj ti kaže upravitelj naprav?
Gonilnik chipseta, touchpada, wi-fi, lan, zvočne, grafike.
Delo krepa človeka

#000000 ::

super I/0 ali čipset, oboje od teh dveh kontrolira tudi wifi

broken/link ::

če je slučaj crknil, maš nano wi-fi adapterje, ki zgledajo tako:
 nano wi-fi

nano wi-fi


vtakneš v USB in niti ne veš, da je notr vtaknjen (odštevši to, da ti en USB port porabi). cena: okrog 10eur.

solatko ::

Na bolhi imaš pa na desetine wi-fi kartic za prenosnike, moraš samo poiskti pravo.
Posebne tipke na tipkovnici ne delajo, če ni naložen gonilnik, za tipkovnico je dosti, po navadi, gonilnik za chipset, saj imajo le redki gonilnik za tipkovnico posebej.
Delo krepa človeka

broken/link ::

ja, najprej tipke poskust zrihtat, ampak če ti jih ne bo uspelo, ti niti wi-fi kartica za 200eur ne bo pomagala, če je ne morš aktivirat. ti wi-fi apaterji so pač izhod v sili, poceni izhod v sili. Omenil sem jih za to, da se ve, da ne rabiš zapravlat premoženja, da zrihtaš wi-fi. Se pa moramo zavedat, da to ni rešitev @Likalnik-ovega problema.

Likalnik ::

sem narocil ta wifi dongle...dobra 2$ plus free shiping...posebej gonilnikov za tipkovnico oziroma tipke nisem nalagal...v device manager mi nikjer ne kaze rumenega klicaja...razen pod opcijo other devices....sam ne vem ce ima to kaj vloge...pod network je pa vse ql....bom malo poguglal se za driverje za tipke...ce bo to kaj pomagalo....

Likalnik ::

sem nalozil sedaj vse driverje...tudi tam kje so bili prej rumeni klicaji jih ni vec...nalozil sem program kateri ti poskenira komp in ti pokaze kateri driverji ti manjkajo oziroma so stari....vse sem updatal tako, da to je ql....tipke pa se vedno ne delajo...s to razliko, da se mi je tipka za BT ob zagonu racunalnika prizgala in potem izginla....kar pomeni, da ni hardverska napaka....komp ima na levi in desni strani po stiri tipke...desna stran deluje leva ne...in ker celotna leva stran ne deluje sem mislil,da je lahko kaj hardwersko...tako kot sem rekel...lucka za BT deluje...ampak samo dolocen cas...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miracast Dongl

Oddelek: Kaj kupiti
61632 (1501) cekr
»

Prenos podatkov iz odrezanih koncev sveta preko SMS-ov, satelita, ?, ...

Oddelek: Omrežja in internet
102136 (1712) mojca
»

TV kartica PCI na PCI-E

Oddelek: Strojna oprema
5719 (641) tintorel
»

WIFI sprejemnik Ralink

Oddelek: Omrežja in internet
62256 (2173) krop
»

Wireless WIFI antena

Oddelek: Omrežja in internet
208121 (7360) hodor

Več podobnih tem