» »

2 audio vira na ene zvočnike

2 audio vira na ene zvočnike

d0rK ::

Zdravo, mene pa zanima če obstaja kakšna možnost, da se dva audio vira (htpc in radio) priklopi na ene zvočnike. Imam računalniške 2.1 zvočnike ki se na audio vir priklopi preko standardnega 3.5mm (?) prključka. Sedaj ga lahko imam vštekanega ali v izhod za slušalke na radio ali pa v HTPC.

Ali obstaja način kako bi priklopil tako kabel iz HTPCja kot radia v neko vmesno napravo na katero bi se potem priklopili zvočniki? Vedno bi predvajal zvok samo iz enega vira, torej ali radio ali HTPC. Vendar pa bi bilo oboje priklopljeno na zvočnike. Tole v obratni smeri recimo:

 Splitter

Splitter



Hvala.

d0rK ::

Torej berem da splitter ni ok ker bodo impedance vse narobe. Kar naj bi rabil je "mixer".

Lahko kdo ki se bolje spozna na te zadeve priporoči od kakšnega kitajca zelo poceni primer?

b3D_950 ::

Nekaj takega: Audio Switching Board

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

d0rK ::

Ne bom sam gradil. Nekaj takega bi potreboval ane? Rolls mixer

Tole je verzija ki je z napajanjem (aktiven mixer) ker drugače naj bi bila glasnost opazno zmanjšana.

solatko ::

http://www.conrad.de/ce/de/product/3507...

Rabiš tole, ima tudi Conrad v LJ.
Delo krepa človeka

d0rK ::

To je potrebno ročno preklapljat ane? Mislim da tega ni potrebno pri tistem z mojega linka. Res bi rad imel nekaj kar lahko stoji v omarici pod tvjem pa samo dela.

b3D_950 ::

Če prav razumem imaš tri naprave/vire: PC, HTPC in radio? Vse to bi rad zvezal na zvočnike in da bi avtomatsko preklapljalo med viri?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

d0rK ::

Ja. Ubistvu celo 4. TV, HTPC, radio in DVD player. Vse kar imam, bi zvezal na ene računalniške 2.1 zvočnike ki sproducirajo boljši zvok od zvočnikov na TVju. In bi rad da vse priklopim, nato pa samo spusti skozi vse kar pride vanj. Jaz vem da ne bom nikoli uporabljal več kot enega vira. Stvar bo nekje zadaj v omarici pod tvjem in ne bi vsakič točno prestavljal inputa.

Ta rolls MX44S Mini Mix IV 1/4 and 1/8 Mixer mislim da omogoča to. Ima prav 4 1/8" vhode. Plus naj bi pomagalo, da je aktiven mikser. Naj bi imel možnost da naenkrat spusti čez vse 4 inpute ker gre za bolj beden studijski mixer. Ampak jaz potrebujem samo en input naenkrat. Drugače itak ne vem kaj poslušam. Jeba jes amo cena ki je 80 brez nekih pristojbin ki jih že amazon pobere, 100 pa z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

b3D_950 ::

Potem potrebuješ nek AV sprejemnik, ki ima več vhodov in na vsak vhod priklopiš vsako napravo posebej. Z daljincem pa preklapljaš med vhodi.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

DuleKrtola ::

d0rK ::

Kvaliteten receiver je predrag, slabega pa ne bom kupoval ta moment.

DuleKrtola, tole bi bila idealna rešitev, ampak je output samo mono. Jaz potrebujem stereo. :/

d0rK ::

Po drugi strani sem pa prišel do zaključka da so to ACTIVE zvočniki ker imajo svoj vir napajanja. Tako da bo passive mixer povsem OK.

d0rK ::

Če se bo še kdo spuščal v to..

Danes dobil ART SPLITMix4 in jutri ga pošljem nazaj v nemčijo. Ni to, to. Izguba zvoka je ogromna, moram zvok na izhodu (radio) in zvočnikih res navit da pride ven. Pa še vedno ni enak kot če je radio direkt priklopljen na zvočnike. Sploh pri basih se pozna. Škoda 60 evrov za to. Edina rešitev je očitno res receiver + pasiven 2.1 sistem ki se priklopi nanj. Potem pa lahko na receiver vežem kar mi srce poželi (radio, dvd, tv in htpc).

DuleKrtola ::

d0rK je izjavil:

Kvaliteten receiver je predrag, slabega pa ne bom kupoval ta moment.

DuleKrtola, tole bi bila idealna rešitev, ampak je output samo mono. Jaz potrebujem stereo. :/



Kupi dva?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475991 (4776) Bearrorist
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546433 (27898) Anney
»

Kateri avdio receiver za predvajanje flac (gapless) fm in mp3

Oddelek: Kaj kupiti
374247 (3523) umexteacher
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
579785 (8713) axee
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310566 (9841) T-Majo

Več podobnih tem