» »

Kateri avdio receiver za predvajanje flac (gapless) fm in mp3

Kateri avdio receiver za predvajanje flac (gapless) fm in mp3

umexteacher ::

In kje kupiti?

umexteacher ::

predvajal bi flac in mp3 (320kbs) ter navaden radio sem in tja. Squeezebox je bila prvotna ideja, ampak je precej drag, niti novih ne delajo več.

clancy ::

Morda kakšen multimedijski predvajalnik, recimo Xtreamer ali kaj podobnega.

jamiroq ::

umexteacher je izjavil:

predvajal bi flac in mp3 (320kbs) ter navaden radio sem in tja. Squeezebox je bila prvotna ideja, ampak je precej drag, niti novih ne delajo več.

Sporoči, če boš našel kaj pametnega. Jaz že nekaj časa iščem podobno zadevo in nisem našel nič. Razne komercialne rešitve so drage (Sonos Connect, Squeezebox, vsak streamer/player raznih priznanih proizvajalcev) in bolj ali manj zahtevajo glasbo na drugem računalniku. Kakšen rabljen Squeezebox Classic mogoče ni tako zelo drag ampak se jih redko dobi in imho niso vredni 150-200eur, po kolikor se prodajajo. Razni multimedijski predvajalniki (Xtreamer, Apple TV) so tudi no-go, ker zahtevajo priklop na TV (vsaj zame, ki televizije nimam :P).

Ena relativno poceni rešitev je (bil?) Applov Airport Express, ki ima analogni in digitalni avdio izhod. Ali pa kakšen NAD wireless USB DAC oz. nekaj podobnega. V obeh primerih potrebuješ računalnik na katerem je shranjena glasba. Kontroliraš preko računalnika ali telefona oz. tablice.

DIY je tudi rešitev ampak se cena nevarno približa komercialnim produktom, takoj, ko vkalkuliraš strošek ohišja in/ali ostalih komponent, če jih še nimaš. Za raspberry pi tako potrebuješ usb hub, usb hdd, usb wifi in usb zvočno kartico, ter seveda ohišje, ki ga moraš narediti sam, če hočeš, da je vse skupaj kolikor toliko lično zapakirano.

neres ::

Dandanes bi se bilo mogoče smiselno ozreti po kakih pametnih (Android) napravah, ki bi nudile kaj več fleksibilnosti glede programske opreme (npr. da bi lahko inštaliral XBMC oz. en spodoben predvajalnik z vsemi funkcijami).


clancy je izjavil:

Morda kakšen multimedijski predvajalnik, recimo Xtreamer ali kaj podobnega.

Problem je da ti predvajalniki velikokrat nimajo gapless predvajanja.

umexteacher ::

NE zanima me naprava, ki ni samostojna - potrebuje 100 zunanjih pripomočkov od katerih je njeno delovanje odvisno in potrebuje 5 podmenijev za vklop/predvajanje ter vsakomesečno nadgradnjo prog. opreme, 8 minut za zagon... Obstajajo cenene rešitve ranga 50€ , potem nič, potem pa rešitve ranga 600€. Vmesna je bila squeezebox 210€, pa so ga začuda nehali proizvajati (očitno je bil preveč dober). Airport imam, koristim digitalni spdif izhod, ampak mi zvok (preko vmesnika airfoil) ni dovolj dober (mogoče imam pa slab dac v receiverju).

Iščem nek dober predvajalnik, samostojen (ki za delovanje ne rabi tvja - menu, le vklop z daljincem). Nevem kako se obnesejo ti receiverji (cenovno dokaj ugodna zadeva), ki imajo spredaj usb vhod in bojda berejo FLAC.

jamiroq ::

mogoce te bo zanimalo (ali pa tudi ne :)).
nabavil sem iskratelov nettop 30 za 114€ (z dvd enoto) ter nanj namestil debian in mpd. ni se mi dalo vec zafrkavati z raspberry pi in njegovim zanic usbjem.
nettop ima dovolj usbjev za priklop usb zvocne/daca, usb diska z glasbo in usb wifi kljucka. ceprav ima v notranjosti en mini pci express slot in anteno za wifi se mi ni dalo iskati dovolj majhne wifi kartice, ker je prostora zanjo, tako, od oka, ene 3 cm.
rec ima tudi opticni izhod, tako da nanj lahko tudi brez dodatne zvocne kartice priklopis dac.
namestitev in konfiguracija je sicer trajala kaksno uro (predvsem zaradi wifija - ce imas na kablu se temu izognes) ampak, ko je enkrat postavljeno deluje kot appliance. nadgradnje os so seveda cisto optional. ce se ti ne da pes namescati vsake komponente posebej lahko uporabis kaksen voyage mpd, verjetno.
out-of-the-box deluje vklop/izklop s pritiskom na gumb, zagon je relativno hiter (ce bi hdd zamenjal s cim hitrejsim bi bilo se bolje), bp predvaja 24bit/96khz flac datoteke (fwiw), vse skupaj se lahko kontrolira s katerimkoli klientom za mpd. sam uporabljam mpod in mpdroid.
z malo truda lahko usposobis avtomaticno ripanje cdjev v flac ali pa kaksen digital room correction, recimo.

umexteacher ::

Edino kar pogrešam je pol nek majhen ekran (ne zaradi slikc, samo čas ipd., npr. kot ekran winampa) na napravi in takojšen odziv (brez zamika) z kakim IR daljinskim upravljalnikom (aplikacija prek androida, pa pol čez wireless nekak dvomim, da je hitra - takojšna odzivnost - ob pritisku gumba brez laga/zamika). Pa tipke na daljincu so mi bol všeč. Bi pa verjel, da je linux vredu za te stvari (nimam -še- izkušenj z njim).

Car pc je tud ena podobna zadeva, fajn bi blo mal pogledat, da se vidi kaj v živo. Bom mal forume prebrskal...

jamiroq ::

za nek "now playing" se lcd da usposobiti brez večjih težav. nekaj takega:


verjetno se da narediti tudi kakšen menu. čeprav je 16x2 lcd zaradi majhnosti neuporaben, kaj večjega je pa že drago (sploh kakšni 40x2 ali x4 vfd-ji, ki zgledajo precej lepše in so bolj berljivi).

zamik pri upravljanju je mogoče izmerljiv, opazen pa gotovo ni. oz., če je, je problem nekje drugje.

> Car pc je tud ena podobna zadeva, fajn bi blo mal pogledat, da se vidi kaj v živo. Bom mal forume prebrskal...

načeloma lahko vzameš zgoraj omenjeni voyage mpd, ga namestiš v virtualbox in sprobaš dodajanje glasbe, razne cliente, in predvajanje (mogoče, ne vem kako je z zvokom v vm-jih).

zmaugy ::

jamiroq je izjavil:

mogoce te bo zanimalo (ali pa tudi ne :)).
nabavil sem iskratelov nettop 30 za 114€ (z dvd enoto) ter nanj namestil debian in mpd. ni se mi dalo vec zafrkavati z raspberry pi in njegovim zanic usbjem.
nettop ima dovolj usbjev za priklop usb zvocne/daca, usb diska z glasbo in usb wifi kljucka. ceprav ima v notranjosti en mini pci express slot in anteno za wifi se mi ni dalo iskati dovolj majhne wifi kartice, ker je prostora zanjo, tako, od oka, ene 3 cm.
rec ima tudi opticni izhod, tako da nanj lahko tudi brez dodatne zvocne kartice priklopis dac.
namestitev in konfiguracija je sicer trajala kaksno uro (predvsem zaradi wifija - ce imas na kablu se temu izognes) ampak, ko je enkrat postavljeno deluje kot appliance. nadgradnje os so seveda cisto optional. ce se ti ne da pes namescati vsake komponente posebej lahko uporabis kaksen voyage mpd, verjetno.
out-of-the-box deluje vklop/izklop s pritiskom na gumb, zagon je relativno hiter (ce bi hdd zamenjal s cim hitrejsim bi bilo se bolje), bp predvaja 24bit/96khz flac datoteke (fwiw), vse skupaj se lahko kontrolira s katerimkoli klientom za mpd. sam uporabljam mpod in mpdroid.
z malo truda lahko usposobis avtomaticno ripanje cdjev v flac ali pa kaksen digital room correction, recimo.


Nekako ne najdem optičnega izhoda. Kje točno? SPIDF je koaksialen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jamiroq ::

na dnu je 3.5mm jack:



> SPIDF je koaksialen.
tudi optičen.

zmaugy ::

Bi torej tja lahko priključil tisto reč, ki sem jo dobil v enem od optičnih kablov kot vmesni člen za podalšanje optičnega kabla?

jamiroq ::

boš moral malo bolje opisati 'reč'. v 3.5mm luknjo paše le mini-toslink priključek.

zmaugy ::

Malce sem pobrskal po netu in točno to imam (in tudi paše notri). Super! Hvala.:)

jamiroq je izjavil:

boš moral malo bolje opisati 'reč'. v 3.5mm luknjo paše le mini-toslink priključek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

umexteacher ::

Imaš kak načrt. Če bi recimo hotel tak LCD dodat neki napravi kot je WD live player, bi šlo? Kak boljši predlog? Spajkat znam.

jamiroq ::

verjetno preko usbja? odvisno od naprave in operacijskega sistema.

umexteacher ::

hvala, evo sploh nisem vedel da obstaja usb lcd ekran...

umexteacher ::

če bo še kdo iskal se najde nekaj receiverjev, ki predvajajo iz usb/mp3/flac poleg tega pa še tale cocktail audio x10 z dobro oceno 4/5 v reviji hi-fi http://www.ebay.de/sch/?_nkw=cocktail%2...

Okapi ::

Pri nas ga prodaja Corrado, so ga imeli prejšnji mesec na hi-fi sejmu.

O.

umexteacher ::

dobijo jih naslednji teden. Tačas me pa zanima, če kdo ve, ali je to boljši zvok ali je ekvivalent kakemu mp3/divx predvajalniku. Ker imam že dokaj dober ojačevalec, h kateremu bi to priključil... ubistvu iščem nek malo boljši ali skoraj avdiofilski mp3 predvajalnik. Kateri naj bi imel čimbol nekomplicirano upravljanje.

Trenutno sem našel 3 naprave: cocktail x10 (nov 300€), squeezebox (250€ rabljen) in wd live (50€ rabljen). Upam da po kvaliteti zvoka niso isti (btw moj ojačevalnik ima svoj dac vhod-optični).

Okapi ::

Vprašanje, kaj sploh lahko slišiš oziroma ločiš. Večina ljudi ne loči 192 kb/s mp3 od flaca ali original wava, praktični nihče pa ne loči 256 kb/s mp3 od originala.

O.

umexteacher ::

Imel sem en hyunday dvd/cd predvajalnik (50€), pa je bla kvaliteta zvoka res slaba (predvajano iz cdja preko optičnega izhoda). Nočem zdej vzdigovati nekega tabuja o audiofilih, ampak med enoto za 50 in enoto za 500€ je neka razlika v zvoku imho.

Okapi ::

Je ali pa tudi ne. 50 evrov je več kot dovolj za natančno čitanje digitalnega zapisa.

O.

steev ::

Kak onkyo http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-... zna preko etherneta ali usbja
:|

umexteacher ::

@O: Po moji logiki bi tud mogl bit isto, 1 in 0, ampak kolkor sem sprobal, ni in mi ni blo všeč. K po tvoji logiki bi mogl pol imet tud vsi DAC isto, nizko, ceno, pa nimajo. Znajo bit kr visoke.
@S: tnx, bomo mal preverili te receiverje, čeprov so prodajalci u bang bangu čist leni, ampak bom enga že nahecal. Pa da pol vidim pri katerem bo najkrajša pot do predvajanja in lep zvok.

Sej neb tolk kompliciral, ampak mi je mal žal stran dat fršterk, ki ga imam u dnevni. Mi je pa tud mal hecn, da bi nov receiver vezal na sedanji/star ojačevalec. Opcija 3 je še mogoče kak cd player ki ima usb. Zaenkrat mam en grd kabl čez celo dnevno na pc zvezan na izhod za slušalke. Za htpc imam pa močne pomisleke, ker, vedno neki updejti... Bom poročal.

jamiroq ::

> Za htpc imam pa močne pomisleke, ker, vedno neki updejti... Bom poročal.

Nihce te ne sili, da jih nalagas. Tbh je boljse tako, kot pa s kaksnimi ready-made applianci, pri katerih bi si zelel kaksnega popravka pa ga nikoli ne bos dobil.

se na tole sem se spomnil: vortexbox. nic kar ne bi zmogel narediti sam - pac placas, da ti nekdo licno zapakira htpc in ga proda kot celosten produkt. tale zgleda cute, je pa drag:

umexteacher ::

Ne, htpc sux, kup ene šare in žic potegne za sabo taka naprava (na sliki valda ne pokažejo tega:) dokupit moraš daljinca, miško, tipkovnico, monitor ipd...

Ko pridem domov vtaknem usb z mp3, prižgem komponento in zadeva v kratkem času igra, pa menu naj bi bil enostaven in zvok spodoben. Z sony avtoradijem sem bil kar se tega tiče super zadovoljen.

jamiroq ::

> Ne, htpc sux, kup ene šare in žic potegne za sabo taka naprava (na sliki valda ne pokažejo tega:) dokupit moraš daljinca, miško, tipkovnico, monitor ipd...

ce ti tako pravis :).

> Ko pridem domov vtaknem usb z mp3, prižgem komponento in zadeva v kratkem času igra, pa menu naj bi bil enostaven in zvok spodoben.

potem ti bo dovolj obicajen ipod/ipad/poljuben gizmo. vklopis ga v dock in udaris play.

> Z sony avtoradijem sem bil kar se tega tiče super zadovoljen.

now, there's an idea... ;)

umexteacher ::

Je res, ampak imajo vse te naštete majhne napravce zvok bol za en d.

Htpc pač ne pride v poštev, ker ni pa tud nočem tvja.

Ne, avtoradia pa res ne bom priklapljal, hecn zgleda imet to sred dnevne...

jamiroq ::

> Je res, ampak imajo vse te naštete majhne napravce zvok bol za en d.

mogoce. mogoce ne. dvomim, da bi v abx testu locil od cesa drugega.

> Htpc pač ne pride v poštev, ker ni pa tud nočem tvja.

kaj ima tv veze s predvajanjem glasbe?

umexteacher ::

Če bi tvoja trditev držala, nihče nebi kupil cd predvajalnika nad 100+€ ampak res nočem tu netiti spora o audiofilih. Sem pisal zgoraj, da sem imel en hyunday cd/dvd/mp3 player (po mnenju nekaterih reč samo bere enke in nule iz cdja in preko optike pošlje to naprej, jaz pač z njim nisem bil zadovoljen in sem ga odstranil). Motil me je tudi dokaj nepriročen način upravljanja, dolg zagon itd...

Htpc pa potegne preveč "gadgetov" (in posledično tudi kablov) za sabo (ekran, tipkovnico, miško, software ...)

Okapi ::

Če bi tvoja trditev držala, nihče nebi kupil cd predvajalnika nad 100+€
V laserskem gramofonu je tudi digitalno-analogni pretvornik, in tu lahko nastanejo razlike. Pri zgolj branju in prenašanju digitalnega zapisa pa precej težje (tudi lahko, ampak v veliki večini primerov razlike niso slišne). Poleg tega pa je dejstvo, da večina na slepem testu ne sliši razlike med laserskim gramofonom za 100 in 1000 evrov (tudi večina tistih, ki so takega za jurja ali še več kupili, v trdnem prepričanju, da razliko slišijo).

Pri hi-fiju je večina razlik, ki jih ljudje slišijo, "navideznih" - nekakšen placebo učinek, ki ga proizvedejo naši možgani. Od tistih, ki jih dejansko slišimo (na slepem testu, ko nas možgani ne morejo goljufati), pa jih kakšnih 90% odpade na zvočnike. V resničnem življenju je velik del slišnih razlik tudi posledica akustike prostora. Sam sem velik pristaš sodobnih receiverjev, ki znajo zvok digitalno prilagoditi prostoru, z dodatnimi ročnimi nastavitvami pa ga lahko prilagodiš tudi svojemu okusu oziroma zvočnikom (včasih pa smo za to uporabljali ekvilajzerje).

O.

umexteacher ::

V tem postu sam sebe negiraš, kajti cd predvajalnik ima notri DAC kjer praviš, da so razlike... Pustmo to, mogoče spadam med onih 10%, ki slišijo. Druga opcija je, da imam slab DAC v ojačevalcu.
Vsekakor bom oboje rešil z menjavo cd predvajalnika ali pa kar z nakupom recieverja z usb/mp3 vhodom.

Pogoj je predvajanje gapless mp3 (mogoče še flac) in nekomplicirano upravljanje.

bili_39a ::

Preveri Denon piccolo in Marantz MCR 510. Prvi bi moral biti nekaj nad 300, drugi p nad 400. Oba imata gappless možnost (vsaj za FLAC).
To je v bistvu edina izbira pod 500.

umexteacher ::

bom, hvala

Okapi ::

V tem postu sam sebe negiraš, kajti cd predvajalnik ima notri DAC kjer praviš, da so razlike... Pustmo to, mogoče spadam med onih 10%, ki slišijo. Druga opcija je, da imam slab DAC v ojačevalcu.
Nič ne negiram. Razumel sem te, da potrebuješ samo vir digitalnega signala, ker imaš DAC v ojačevalniku. Pri branju digitalnega zapisa in pošiljanju do DAC-a ne bi smelo prihajati do slišnih razlik, tudi pri (naj)cenejših napravah. Karkoli z digitalnim izhodom bi moralo biti enako dobro. Razen če mogoče misliš, da lahko slišiš razliko med recimo dvema diskoma, na katerih imaš posnete flace ali empetrije.

Kar se slišnih razlik med DACi tiče, so te malo bolj opazne, ampak v glavnem samo med res zanič zadevami in vsemi ostalimi. Na slepem testu pogori 99% tistih, ki mislijo, da slišijo razliko med dvema različnima digitalno-analognima pretvornikoma (če noben od njiju ni zelo zanič).

Drugače pa, če imaš DAC v ojačevalniku, se moraš pač odločiti, kateri je boljši, ali tisti v predvajalniku ali oni v ojačevalniku.

O.

floyd1 ::

Htpc pa potegne preveč "gadgetov" (in posledično tudi kablov) za sabo (ekran, tipkovnico, miško, software ...)

Na HTPC-ju imam (če govorim o poslušanju glasbe) le squeeze play software, kompletno upravljanje pa je preko android ali ios telefona. Ekrana zato ne rabiš, edino ko sistem postavljaš. Daljinsko miško in tipkovnico pa zlahka skrijem za comp.

Drugače pa, če imaš DAC v ojačevalniku, se moraš pač odločiti, kateri je boljši, ali tisti v predvajalniku ali oni v ojačevalniku.

Ker večina folka ne da ravno nekega denarja za kable (povedano po domače - uporabiš kable za 10 centov, ki pridejo s komponento), je navadno boljše, da zvok pripelješ do ojačevalca digitalno, torej uporabiš DAC v ojačevalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

umexteacher ::

@O jasno kvaliteta ne raste sorazmerno s ceno (to nikjer ne) ampak tudi nisem videl "audiofila" z cd enoto za 10€ in dacom za 500.
@F se strinjam, edin nevem kolk kvaliteten je dac v ojačevalcu... po čem lahko sklepam "razred" daca?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295928 (2611) Likalnik
»

budget DAC

Oddelek: Kaj kupiti
232828 (1441) JackOdpirac
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
579784 (8712) axee
»

Audiofilski računalnik

Oddelek: Zvok in slika
455934 (4932) Trancedeejay
»

Audiofilska zvočna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
72394 (2135) Naabo

Več podobnih tem