» »

Preperji norost ali je kaj na tem

Preperji norost ali je kaj na tem

««
23 / 27
»»

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Tribok @ Wikipedia je edino smiselno lovsko orožje za take čase.


Res je, pa če nimaš zob bo tut v redu, ker če s skalo dobro zadaneš tisto srno, jo lahko tut s slamco posrkaš s tal.

NikolormousB ::

kingsix je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Žitarice imajo zelo malo beljakovin...


Več kot dovolj v resnici.

ostanejo stročnice, ki pa nimajo polnega amino profila.


Ni res.


Odvisno katere žitarice misliš..kakšna pšenica ma mogoče 10g na 100g. torej moraš pojest 400g tega da dobiš 40g proteinov. Ostane žitarice pa tudi znajo bit dražje kot whey.

Ne..stročnice nimajo kompletnega amino profila. Treba je kombinirat kar pa slet poveča stroške. Pa tudi prenašat je whey veliko lažje saj je zadeva bolj koncentrirana etc. Polek tega ne rabiš veliko vode oz energije da si pripraviš obrok. Za 50g wheya maš dovolj 1dcl vode in shaker.

skratka v vseh pogledih je whey superioren.


Kruh ima 10 do 15g beljakovin na 100g. Polnozrnat več kot bel. Določene stročnice skoraj 40g / 100g.

Stročnice (konkretno soja) in aminokisline: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/191...

Soybeans contain all of the essential amino acids necessary for human nutrition and have been grown and harvested for thousands of years.


Žita, stročnice in še posebej semena imajo tudi veliko večjo hranilno vrednost. Lešniki npr. imajo cca. 2x več kalorij kot proteinski praški, pa zelo enostavno jih je pripraviti (daš v usta in zgrizeš).

Dodajanje proteinskih praškov je neumnost, v katerikoli situaciji, v SHTF pa še posebej. Če bi že delal zalogo s praški, bi vzel Soylent oz. kakšno od teh varjant.

NikolormousB ::

V okolici mest imaš lahko vrtiček, pa tam ne bo zraslo nič, ker ti bodo "meščani" še zeleno vse pojedli skupaj s plevelom (tisti, ki bodo preživeli). Boš moral svoj vrtiček kr dobro braniti pred lačnimi ljudmi.




Če nisi ravno v garsonjeri, imaš tako ali tako tole v hiši.

Samael ::

NikolormousB je izjavil:

V okolici mest imaš lahko vrtiček, pa tam ne bo zraslo nič, ker ti bodo "meščani" še zeleno vse pojedli skupaj s plevelom (tisti, ki bodo preživeli). Boš moral svoj vrtiček kr dobro braniti pred lačnimi ljudmi.




Če nisi ravno v garsonjeri, imaš tako ali tako tole v hiši.


Luštn vrtiček za občasno popestritev obroka s kakšno eko solato, pa še začimbe imaš sveže ;)

Jerry000 ::

Kdo ima še kakšen survival kit :)? Kaj imaste kaj v avtu ali v hiši? Zanimiva tema :)

maco-maco ::

Za prepper namene nič, a imam verjetno vse, kar naj bi prepper imel. Slovenija je itak ena velika kmetija, polna gozdarjev, lovcev, skavtov, zeliščarjev, gobarjev, kampistov, vrtičkarjev, planincev,...
Kaj?

matobeli ::

Jerry000 je izjavil:

Kdo ima še kakšen survival kit :)? Kaj imaste kaj v avtu ali v hiši? Zanimiva tema :)


SHTF kit imam v avtu. Jasno takega realnega (naravne katastrofe, okvare/nesreče). Sekira, pozimi tudi lopata, SV šotorka, svetilka, vlečna vrv, kleme, volnena piknik dekca, flis dekca.

Dostikrat tudi kak sixpack (piva jasno).

harmony ::

Nemorem verjeti, da je minilo ze dve leti odkar sem to temo postavil. Na zacetku sem bil full zagrizen, sedaj pa torba nekako stoji v kotu in je nisem nic upgrejdal, do vceraj...

Skratka kupil sem boljso torbo, to drugo bo pa prevzela zena. Se ze veselim nove torbe, namrec le ta je dejansko zelo pomembna, saj ce je torba zanic in ti v neki stresni situaciji odpove si ga nasrkal...

Torba: 5.11 Rush72 stane kar nekaj evricev, ampak mislim da je to to.

Jerry000 ::

harmony je izjavil:

Nemorem verjeti, da je minilo ze dve leti odkar sem to temo postavil. Na zacetku sem bil full zagrizen, sedaj pa torba nekako stoji v kotu in je nisem nic upgrejdal, do vceraj...

Skratka kupil sem boljso torbo, to drugo bo pa prevzela zena. Se ze veselim nove torbe, namrec le ta je dejansko zelo pomembna, saj ce je torba zanic in ti v neki stresni situaciji odpove si ga nasrkal...

Torba: 5.11 Rush72 stane kar nekaj evricev, ampak mislim da je to to.

Hja, za slovence je po večini tako da se takemu kitu nabira prah :).

perci ::

Problem, ki ga jst vidim na teh taktičnih ruzakih, je to, da so en kurac za nosit. Če hočeš daleč hajkat, je nujno imet dober sistem pritrditve na boke - deuter vario tu poseka tele taktične zadeve na polno.

jype ::

Jerry000 je izjavil:

Kaj imaste kaj v avtu
Js mam imbuse na biciklu.

Jerry000 ::

jype je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kaj imaste kaj v avtu
Js mam imbuse na biciklu.

Tudi to šteje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Heavy ::

Jerry000 je izjavil:

Kdo ima še kakšen survival kit :)?


V avtu imam par drobnarij:
- WC papir
- vezice
- paracord
- preklopni nož in multitool
- izolir trak
- higienske robčke za roke
- 3x velike vreče za smeti
- vžigalnik, čajna svečka
- baterijska svetilka
- space blanket
- vse to imam v nepremočljivih vrečkah v pederpaku

V kofani pa nekaj orodja, šotorko, pozimi še lopatko in kable za vžigati. Doma pa je celi preper set, ampak to zaradi uporabe. Agregat in bencin zanj, nafta za traktor, polna delavnica orodja, šparget na drva, hrane, da se ne hodi vsak dan do špara...

Namen je pa bolj ta, da če obstaneš kje z avtom sredi zime ali pa da za par dni med zimo zmanjka elektrike doma... Oboje se je že zgodilo.
#TeamFelix

perci ::

Sekstant? Kot obvezna preperska oprema? Mišljeno za na morje ali tudi za celinske preperje?

gruntfürmich ::

tisti ki imate orožje pripravljeno za dan d povejte kakšno (dolgocevno-kratkocevno), način proženja (polavtomatsko-repetirno-enostrelno), kaliber ter količina streliva za na pot.

jst mislim da je najbolj pametno imeti mali kaliber (223 oz 5,56 nato), lahko celo 22lr, v polavtomatski različici če je puška. pištola pa 9x19...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

tisti ki imate orožje pripravljeno za dan d povejte kakšno (dolgocevno-kratkocevno), način proženja (polavtomatsko-repetirno-enostrelno), kaliber ter količina streliva za na pot.
Meni je dedek rekel, da partizan orožja ne potrebuje nujno, mora pa vedno imeti pri sebi žlico.

Tega se držim, prav pride tudi, ko srečam nutello.

vostok_1 ::

Dajmo špekulirat kako bi zgledal dan d scenarij za slovenijo?

-Meteorit sred evrope
-Atomska bomba nad trst/dunaj, minhen ...
-Pandemija smrtno nevarne gripe
-Klasična vojna

...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Isotropic ::

cia napoveduje eno bolj orenk vojno v vzhodni evropi tam do 2030
tako, da bomo mogli tut slo mobilizirat (mogoče še rezerviste)

njah ::

Tole povabite sem,punca snema dobre videe,pa se soseda je:-)

https://www.youtube.com/user/alonewolve...

harmony ::

perci je izjavil:

Problem, ki ga jst vidim na teh taktičnih ruzakih, je to, da so en kurac za nosit. Če hočeš daleč hajkat, je nujno imet dober sistem pritrditve na boke - deuter vario tu poseka tele taktične zadeve na polno.


Ruzak, katerega sem jaz narocil ima sistem za pritrditve na boke in po ocenah je tudi udoben za nosnjo. Tudi jaz bi rajsi videl kakega deuterja, ampak to ni takticni ruzak in ko rabis kaj na hitro moras cel ruzak raskopap, da prides do zadeve. Ce imas pa predalcke, pa dobro ves kje ti kaj stoji in si zagotovo bolj fleksibilen.

NikolormousB ::

vostok_1 je izjavil:

Dajmo špekulirat kako bi zgledal dan d scenarij za slovenijo?

-Meteorit sred evrope
-Atomska bomba nad trst/dunaj, minhen ...
-Pandemija smrtno nevarne gripe
-Klasična vojna

...


Vsi našteti scenariji so zelo malo verjetni. Nas lahko skrbijo poplave na nekaterih koncih Slovenije, žled, mogoče kak večji potres.

vostok_1 ::

Torej prepperstvo v EU je res bolj modna muha.

Fanj je sicer imet nekaj minimalnega ob sebi ampak nič več kot za 1 dan. To je liter vode, dva paketa študentske hrane, prva pomoč, kak švicarski, dvojne nogavice, in spodnja majca, idealno športna, da se ne prešvicaš in ostaneš moker cel dan.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

To je isto kot osnovnošolc, ki pozira v kotu za šolo s švicarskim noščkom sam kar je pač next level. Pač odrasli == otroci z dražjimi igračami.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Magic1 ::

Vsak pravi preper bi moral imeti vikend izven obljudnih krajev. Danes itak vsi rinejo v mesta, tako se da hiše dobit dobesedno za drobiž kje na samem.
Magic

Okapi ::

Vsaj pravi preper ima šotor, da gre lahko tja, kjer je manj nevarno in lažje za preživeti. Da bo to ravno tam, kjer imaš vikend, je bolj malo verjetno.

NikolormousB ::

Torej prepperstvo v EU je res bolj modna muha.


Ne. Prepperstvo je kul. Samo tisto, kar kažejo na Discovery channel je krneki.

Vsak pravi preper bi moral imeti vikend izven obljudnih krajev.


Dovolj je airbnb.com account in kreditna kartica.

Magic1 ::

Sej nisem mislil vikend na morju, Rakitni, ali na mariborskem pohorju... Ogromno imaš samotnih hiš sredi gozdov po Sloveniji in prodajajo se za par 10k€.
Magic

NikolormousB ::

In kaj boš s podrtijo sredi neke hoste? Zmrznil?

Magic1 ::

Vikend si boš pa je zrihtal, da boš lahko not živel?!? Eni ste pa res keyboard warriorji...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

vostok_1 ::

Jz bi hotu vikend v neki zabačeni vukujebini sredi gora. Če pride vojna se vsaj tam zatečem pa lay low.
Problem je ker te bo itak sosed zatožil, ko pridejo SSovci.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

chort ::

Magic1 je izjavil:

Sej nisem mislil vikend na morju, Rakitni, ali na mariborskem pohorju... Ogromno imaš samotnih hiš sredi gozdov po Sloveniji in prodajajo se za par 10k€.


Imaš, vendar mora biti vzdrževan vikend. Poleg tega je približno polovica Slovenije klasični visoki kras in kot taka brez površinskih vod, kar pomeni da moraš imeti dobro poštelano štirno. Pa fino zalogo drv, hrane in knjig.
Že dve leti živim v nečem takem (sicer z elektriko in netom) sredi snežniških gozdov, tako ti postane bit pripravljen na par neprijetnosti način življenja. Pa ne za EMP in izbruh sarsa, ampak za to da si lahko sam pomagaš, če te dovolj zamete da dva tedna ne moreš v dolino. Ali pa da preživiš noč v avtu, če zdrsneš s ceste. Da si lahko ogreješ hišo in splakneš WC če ni elektrike. Da bi si pa bugout rukzak pripravljal ki bi stal na polici mi pa na pamet ne pade. Kamorkoli grem je z mano leatherman wave, par metrov prusika, čelka, survajval folija, vžigalnik in osnovna prva pomoč, ostalina od taborniških cajtov. Če vem da grem kam, kjer je pitna voda lahko problem, vzemem še notranji filter za flašo, v kateri imam sicer vodo (pozabil firmo, neko švicasrsko sranje ki sicer odlično dela, ampak moraš dober blowjob naredit da se napiješ).
V avtu so vedno kaki štriki, kabli, svetilka, šotorka, deka, vžigalnik, kaka flaša vode, osnovno orodje, lopata. Zadnje cajte se z mano vozi tudi nafrizirana Midland PMR postajca, ker večinoma nimam GSM signala, razmišljam pa o kaki resnejši (predlogi?), spet bolj zaradi potrebe kot priprave na NedajBožeTM event.

vostok_1 ::

Tisti grab bag ni napačen. Bi pa jaz mal drugače spremenil.

Wind up radio ej mal ekscesen. Dobiš FM/AM radije ki laufajo na dve AA bateriji, doooolgo časa in so veliki kot ena tiktak škatlica. Dovolj da prebrodiš nesrečo.
Canned food?

Težka zadeva za nosti. Oreščki, sušeno meso itd je boljše.

Portable toilet???
Prvo drevo in ga spustiš.

Bom mogoče mal razmislil in modificiral nek ultimate short term prep bag.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

NikolormousB ::

Vikend si boš pa je zrihtal, da boš lahko not živel?!? Eni ste pa res keyboard warriorji...


Hiša oz. vikend, v katerem lahko živiš, je konkretna investicija. Ni to 20 jurjev. Če hočeš, da je hiša pripravljena na vselitev, je tudi upkeep precej visok. Moraš redno hoditi na ta vikend, prezračevati, vsake tolk časa spustit vodo, paziti, da kake cevi ne zamerznejo popokajo sredi zime, obnavljati in barvati lesene dele...

Stanje na TRR in nekaj gotovine je veliko boljša rešitev za krizne situacije. Greš lepo za nekaj časa na dopust, ko pride žledolom ali orkan ali karkoli.

Kamorkoli grem je z mano leatherman wave


Jaz ga imam praktično vedno sabo. Pa leatherman style na ključih od avtomobila. 2 najbolj uporabni stvari za vse priložnosti.

Magic1 ::

Jao, nekateri imajo izgleda čudne poglede na preperstvo. To da rabiš preživet par dni brez sodobnih stvari zame ni preperstvo. Take stvari se da preživet brez kakšne posebne opreme. Mene bolj zanima kako preživet par mesecev in to ne samo jaz, temveč tudi familija...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

NikolormousB ::

Meni že več kot 30 let uspeva preživeti, mojim staršem še 2x toliko itd. Nekaj mesecev res ni problem.

Unknown_001 ::

Magic1 je izjavil:

Jao, nekateri imajo izgleda čudne poglede na preperstvo. To da rabiš preživet par dni brez sodobnih stvari zame ni preperstvo. Take stvari se da preživet brez kakšne posebne opreme. Mene bolj zanima kako preživet par mesecev in to ne samo jaz, temveč tudi familija...


Preživiš tako, da vseskozi zadovoljuješ fiziološke potrebe.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

chort ::

Magic1 je izjavil:

Jao, nekateri imajo izgleda čudne poglede na preperstvo. To da rabiš preživet par dni brez sodobnih stvari zame ni preperstvo. Take stvari se da preživet brez kakšne posebne opreme. Mene bolj zanima kako preživet par mesecev in to ne samo jaz, temveč tudi familija...


Itak, sto ljudi sto čudi.

Za preživet par mesecev totalnega sranja je verjetno edina resna opcija hiša z dobro založeno kletjo nekje v pripizdini, ali pa kreditna kartica. Morda tudi survival kampiranje, ampak temu bi se jaz (pa sem tega precej počel) če se le da izogibal, ker je prokleto težko delo. Cele dneve se ukvarjaš večinoma s tem, kaj boš jedel, kje boš spal in s čim se boš ogrel, da o pomanjkanju vode ne govorimo. Sicer pa, če je človek kadarkoli kampiral ima tričetrt obvezne opreme itak doma, zakaj bi se ji odpovedal?
Realno gledano sva z zalogami v kleti z drago za par mesecev tako ali tako dobra, ne da bi za to dejansko planirala. No, nimava dovolj kave, pa verjetno ne bi ravno jedla kulinaričnih mojstrovin, bi pa preživela.

harmony ::

Ne vem kaj je narobe s torbo v kotu. Saj tudi zavarovanje placuje clovek vsak mesec, pa ti "stoji v kotu". Edino narobe je, da je v kotu par let in da se je ne povoha...jo je treba vcasih spraznit, pregleda zalogo, it eno rundo okrog...najbolje bi bilo res kampiranje...

oracle ::

Ne morem verjet, da tud kej tazga obstaja. In fasciniran sem, da ta "niša" uspeva tud v SLO.

Zdej ne vem, a mam js premal domišljije, al sta pa sam dva možna scenarija:
1. blaga katastrofa: stvari so v pomanjkanju, ampak več al manj vsi preživimo
2. huda katastrofa: preživi tisti, ki ima največ municije za svoj AK47

Za prvi scenarij rabim samo par platojev pitne vode, za drug scenarij mi pa samo sveta pomagavka lahko pomaga. Al sm mogoče še kej pozabu?

Okapi ::

Premalo domišljije imaš.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Fanj je sicer imet nekaj minimalnega ob sebi ampak nič več kot za 1 dan.
Tisti, ki s tem živijo, so te reči že zdavnaj preštudirali v nulo: http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pa...

gruntfürmich ::

slo-tech vikend kamp preperjev

to bi bila zadevšna!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Premalo domišljije imaš.


Sej...

Kje so v tem scenariju zmaji z dežniki?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

Jerry000 je izjavil:

Kdo ima še kakšen survival kit :)? Kaj imaste kaj v avtu ali v hiši? Zanimiva tema :)


Ruzak v avtu
- spalka
- deka
- brisača
- goretex hlače in jakna (zame in za otroka)
- spodnje perilo in nogavice (zame in za otroka)
- 4x 18650 baterija + skillhunt h02 lučka
- nekaj oreščkov + family pack smokijev + sok ali druga pijača (vsaj 6x 2 deci, se pa menja na tedenski bazi, ker je otrok ena velka žeja)

V prtljažniku pa še:
- gojzarji (zame in za otroka)
- gerber MP600
- gerber metolius (bo zamenjan v kratkem z usmc elite tactical)
- sekira
- lopata
- gurtna 6m + gurtna 2.5m + 3x škopec
- powerbank 10.000mAh + kabli za napajanje telefona, gps-a, računalnika (ta je za v 12V v avtu),...

vostok_1 ::

Veliko ljudi sploh ne gre za tem, da so suhe nogavice in spodnja obleka vredna več od neke šare, ki jo preperji kopičijo.

Vsakič na kampiranju v nepoletnih krajih, so čiste suhe spodnje hlače zlata vredne. Bit moker fucking sucks. Mrzlo, sluzasto fuj, fej.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

BigWhale ::

A se vam je utrgal? O praskih in soji dejte debatirati v kaki drugi temi. Tukaj se govori o prezivetju, ko obstaja moznost, da bos moral preziveti nekaj mesecev na krompirju, vi se pa kregate kolk je soja skodljiva in kje dobiti dovolj beljakovin?

Fritz ::

gruntfürmich je izjavil:

tisti ki imate orožje pripravljeno za dan d povejte kakšno (dolgocevno-kratkocevno), način proženja (polavtomatsko-repetirno-enostrelno), kaliber ter količina streliva za na pot.

jst mislim da je najbolj pametno imeti mali kaliber (223 oz 5,56 nato), lahko celo 22lr, v polavtomatski različici če je puška. pištola pa 9x19...

Tukaj je predvsem vprašanje namena in transporta.

Če je v igri vozilo, kakšna transportna priprava ali več ljudi, je lahko orožja in streliva več, samo orožje pa bolj raznoliko.

Če si sam, je z obzirom na namen vprašanje ali je pričakovana resna grožnja, srednja grožnja ali nizka stopnja ogrožanja. Če je resna, potem polavtomat v .223/7,62x39 ali čem primerljivem oz. močnejšem in kaj kratkocevnega. Če je grožnja srednja, je dovolj npr. srednja/dolga cev + kratka cev v pištolskem kalibru, kar pomeni, da boš s seboj vlačil samo eno vrsto streliva. Če je pričakovana stopnja ogrožanja nizka, je lahko dovolj ena ali pa dve cevi v .22lr.

Če misliš orožje uporabljati tudi za lov, se da večino živali majhnih živali pa vse do srnjadi loviti tudi z .22lr in podobnim (.22WMR...). Govorim o lovu v sili in ne v skladu z veljavnimi predpisi.

Vse napisano je samo moje mnenje. Sam imam za te namene polavtomat v .223 in glocka v 9mm, če bi imel možnost pa bi vzel s seboj tudi repetirko v .308 in šibrovko a vse skupaj nanese precej mase, še posebej če je zraven ustrezna količina streliva. Ker imam družino, ima tudi boljša polovica svoje orožje, otroci pa bi ga dobili glede na potrebe in sposobnost.

Orožje jemljem kot smiseln del neke pripravljenosti na morebitni razpad civilizacije, ne kot nujno potrebo v primeru vremenskih ujm ali česa podobnega. Čeprav sem športni strelec , lovec in delam z orožjem tudi v službi, nisem gun nut v smislu samega izraza. Orožje je pač orodje za določen namen. Sem pacifist in si ne želim vojne še manj pa tega, da bi kadarkoli moral orožje uporabiti proti človeku. Kar pa ne pomeni, da ga ne bi, če bi ta ogrožal moje življenje ali življenje mojih bližnjih in nedolžnih. Pojasnilo je podano v izogib nepotrebnim komentarjem v to smer 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

Če misliš orožje uporabljati tudi za lov, se da večino živali majhnih živali pa vse do srnjadi loviti tudi z .22lr in podobnim (.22WMR...). Govorim o lovu v sili in ne v skladu z veljavnimi predpisi.
Če moraš loviti zato, da preživiš, tega ne počneš kot nek rambo, z lokostrelom za 1800 evrov, ali puško, ampak z žico. Je veliko bolj učinkovito, ker moraš vedno pazit, da za lov ne porabiš več kalorij, kot jih uloviš.
Par sto metrov žice in si preskrbljen, dokler je kaj živali v gozdu.

vostok_1 ::

Exactly. Ta aktivni lov je sam za wannabe preperje. Pasti so workhorse. Nastavi in greš enkrat na dan pogledat.

Pa ne samo to. Tavanje po gozdu, plezanje na višino...to je vse nevarno početje. Ena globlja ureznina in ne bo bepantena, kup vitamina c in topla soba, ki bi načeloma to vse pozdravila brez problema. Ampak infekcija, komaj kaj hrane, leden šotor.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

krneki0001 ::

Kakšen aktivni lov. Lov je pasiven. Postaviš se na rob travnika in mirno čakaš. Zakaj bi zalezoval divjad, če pa na pašo sama pride na travnik.
««
23 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17030612 (26699) FrRoSt
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841445 (22833) hammock

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16150768 (45928) dzinks63
»

Skupinski nakup - nahrbtniki Goruck

Oddelek: Loža
4913397 (11722) Okapi

Več podobnih tem