» »

Preperji norost ali je kaj na tem

Preperji norost ali je kaj na tem

««
22 / 27
»»

vostok_1 ::

Kot rečeno. Če imaš dovolj teritorija, daš gor koze.

Imaš mleko, meso, usnje...

Resnica je, da v vsakem primeru, kmalu po apokalipsi, če bodo ljudje še dela zmožni in da planet ne bo totalen toxic shithole, se bodo že po par mesecih začele formirati skupnosti kjer bo vsak nekaj delal. Eden gojil krompir, drugi koze, tretji lovil, četrti pobiral davke itd.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

stevie boy ::

harmony je izjavil:

Niti ne vem kako sem prisel do teh tako imenovanih preperjev, ki pripravljajo torbe, ki se imenujejo Bugout Bag oziroma preperji, ki si delajo bunkerje na svojem posestvu v primeru naravnih nesrec ipd.

Sem ene par youtube video pogledal in sem dobil filing, da so nekateri malo to vse skupaj vzeli prevec za resno. Po drugi strani se mi pa ideja, priprave neke torbe v katero zmeces par osnovnih stvari za prezivetje, dopade.

Mi v Evropi niti nimamo nekih vecjih naravnih nesrec, zato pomoje v Evropi ni takih geek preperjev kot v USA, ampak glede na vsakodnevne napetosti, ki jih je moc zaslediti v medijih niti nebi bila slaba ideja si pripraviti neko tako torbo, katero v res nujnem primeru das na rame in si poskusas resiti rit.

Kaksno je vas mnenje? Jaz mislim, da ni toliko slaba zadeva, vse dokler ti to ne stopi v mozgane in postanes obseden paraonik.


sicer je to ameriška posebnost, pogojena z zgodovinskimi izkušnjami ter mentaliteto družbe.
je oz. postaja pa modno tudi drugje po svetu.

izvira iz nedavne ameriške izkušnje, ko se je kontinent še poseljeval s prišleki, kateri so bili odvisni le od sebe ter niso mogli računati na državno pomoč.

prav tako izvira iz ustanovitve ameriške države katera je temeljila na tem, da je država potrebna, vseeno pa je pravica državljanov, da ima državni aparat pod skrbnim očesom za primer, da se država spremeni v tiranijo ter se le tej upre na vsakršen način vključno z orožjem. kar je tudi zapisano v njihovi ustavi kot drugi amandma oz. pravica do nošenja otožja.

torej je to prakticiranje, v bistvu prakticiranje drugega amandmaja, pomešano z treniranjem samozadostnosti, pripravljenosti na vse, noter lahko vržemo še ljubezen do narave, preživetje v naravi in veščin ročnih spretnosti.

res pa je, da to prakticira le del človeške populacije, večina živi v mestnih okoljih kjer preživetje sloni na popolnoma drugih konceptih.

tudi v rusiji, avstraliji in j. ameriki nekateri prakticirajo drugačen način te veščine, vendar ni tako populariziran kot ameriški način.

v sloveniji se ta način odraža tako, da zbiramo v garažah gromozanske količine navlake, o katerih si mislimo
" nekoč mi bo to prišlo prav "...

mihec87 ::

NikolormousB je izjavil:

Pa si preveril kako dolgo se to "dela", namreč do takrat da to našteto zraste si že mrtev od lakote...


Krompir rabi cca. 3 mesece.

Živali po drugi strani lahko loviš kadarkoli...


Yeah right. Okoliške pse in mačke?


Če ti v svoji okolici ne vidiš drugih živali ti ne morem pomagat...

NikolormousB ::

Za večino ljudi, ki živijo v mestih ali okolici, je lov povsem nepraktičen vir hrane.

Poleg tega pa govorimo o zalogah hrane. V tem primeru so pršuti in podobne suhe mesnine enostavno slaba izbira.

mihec87 ::

NikolormousB je izjavil:

Za večino ljudi, ki živijo v mestih ali okolici, je lov povsem nepraktičen vir hrane.

Poleg tega pa govorimo o zalogah hrane. V tem primeru so pršuti in podobne suhe mesnine enostavno slaba izbira.


Za tisto večino v mestu je sajenje še bolj nepraktično... Beef jerky je kar obstojna zadeva(bolj kot pršut), osebno bi zalogo naredil iz raznih žit, oreščkov, sušenih živil(meso,ribe,zelenjava,sadje) ter še vložil kaj..

NikolormousB ::

Za tisto večino v mestu je sajenje še bolj nepraktično...


Niti ne. Že na balkonu se da vzgojiti kar spodobno količino hrane.

Beef jerky je kar obstojna zadeva(bolj kot pršut)


1 do 2 leti.

mihec87 ::

NikolormousB je izjavil:

Za tisto večino v mestu je sajenje še bolj nepraktično...


Niti ne. Že na balkonu se da vzgojiti kar spodobno količino hrane.

Beef jerky je kar obstojna zadeva(bolj kot pršut)


1 do 2 leti.


Tačas da kaj zraste pa greš na zimsko spanje...? Dvomim da je v tem primeru smiselno ostajat v mestu..

Magic1 ::

Živali je čisto dovolj v gozdovih. V mestu pa ob apokalipsi itak nimaš kaj počet, ker te bo sosed pojedel.

Drugače je pa to sušenje mesa bolj mišljeno, kot za rezervo in hkrati še nekaj dobrega za sprot. Te kupljeni pršuti in salame so vsako leto bolj zanič. Jerky pa prodajajo po 100€+ na kilo...
Magic

kingsix ::

Narediš zalogo Whey proteinov in riža oz nekih žitaric. Pa je.
Pri wheyu je treba le pazit da jih hraniš v suhem prostoru in se praktično nikoli ne pokvarijo.
V primeru shtf pač tudi ješ manj in imaš tam 40-50g wheya na dan prek dovolj. Torej na osebo tam 1.5kg na mesec. Najceneje in najbolj enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

NikolormousB ::

ješ manj in imaš tam 40-50g wheya na dan prek dovolj.


To je cca. 150 do 200 kalorij.

Pa najcenejše te zadeve tudi niso, še manj pa mi je jasno, zakaj bi dodajal beljakovine prehrani v takem scenariju.

Magic1 ::

Pa dej nehi trolat, poberaš res samo kose, ki ti ustrezajo in popolno naprodukivno komentiraš. Ti lahko poješ za 1500 kalorij iz ogljikovih hidratov, še vedno pa telo potrebuje za 200 kalorij proteinov.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kingsix ::

Zakaj bi dodajal proteine?
Saj v tem primeru niso kot dodatek ampak tvoj glaven vir esencialnih amino kislin. To mi preprosto potrebujemo. Za energijo pa še imaš riž etc. oz OH.

Dokaj simpl.

NikolormousB ::

Zato pa pravim, da so žitarice, semena in oreški way to go. Imajo praktično popoln profil makro in mikro hranil, za razliko od mesa ali beljakovinskih praškov.

kingsix je izjavil:

Zakaj bi dodajal proteine?
Saj v tem primeru niso kot dodatek ampak tvoj glaven vir esencialnih amino kislin. To mi preprosto potrebujemo. Za energijo pa še imaš riž etc. oz OH.

Dokaj simpl.


Beljakovin (oz. esencialnih aminokislin) je v pšenici, soji, fižolu, ječmenu, lešnikih več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

glede cene wheya..nazadnje sem dal 33EUR za 5kg. To zadovolji moje potrebe po beljakovinah za dobre e mesece. Oreški niso ravno poceni. Žitarice imajo zelo malo beljakovin... ostanejo stročnice, ki pa nimajo polnega amino profila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

NikolormousB ::

Žitarice imajo zelo malo beljakovin...


Več kot dovolj v resnici.

ostanejo stročnice, ki pa nimajo polnega amino profila.


Ni res.

BigWhale ::

mihec87 je izjavil:

Pa si preveril kako dolgo se to "dela", namreč do takrat da to našteto zraste si že mrtev od lakote...Živali po drugi strani lahko loviš kadarkoli... Ni se za zanašat samo na en vir kar mislim da bi mogla bit osnova "preperstva"..


V bistvu bi vecina tukaj prej umrla od lakote, ce bi morali loviti zajce, kot ce bi morali saditi krompir. ;> Za slednje se skoraj srece ne rabis, da uspe.

krneki0001 ::

krneki0001 je izjavil:

Zarad mene lahko krompir sadiš, ampak v treh mesecih ne bo zrasel, če ga posadiš oktobra.
Oreški so tudi enkrat letno v naših krajih, gozdni sadeži tudi, srne in zajci pa so celo leto v gozdu.
Dober samostrel z daljnogledom, pa boš srno s 100m daleč podrl in bo cela familja imela za jest sveže meso.


Lačen lažje sediš s samostrelom v roki in streljaš od daleč, kot pa da loviš srne in zajce.

kingsix ::

NikolormousB je izjavil:

Žitarice imajo zelo malo beljakovin...


Več kot dovolj v resnici.

ostanejo stročnice, ki pa nimajo polnega amino profila.


Ni res.


Odvisno katere žitarice misliš..kakšna pšenica ma mogoče 10g na 100g. torej moraš pojest 400g tega da dobiš 40g proteinov. Ostane žitarice pa tudi znajo bit dražje kot whey.

Ne..stročnice nimajo kompletnega amino profila. Treba je kombinirat kar pa slet poveča stroške. Pa tudi prenašat je whey veliko lažje saj je zadeva bolj koncentrirana etc. Polek tega ne rabiš veliko vode oz energije da si pripraviš obrok. Za 50g wheya maš dovolj 1dcl vode in shaker.

skratka v vseh pogledih je whey superioren.

matobeli ::

Krompir je zakon. Beljakovine pa od koloradskega hrošča dobiš:P

Je bla pa te dni ravno obletnica konca lakote v evropi ko je AO cesarica zapovedala sajenje krompirja.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Kot rečeno. Če imaš dovolj teritorija, daš gor koze.

Imaš mleko, meso, usnje...


Ne nimas, ker koze verjetno se nahranit ne znas, kaj sele zaklat, odret in iz koze narest proper usnje. :>

krneki0001 ::

NikolormousB je izjavil:

Za večino ljudi, ki živijo v mestih ali okolici, je lov povsem nepraktičen vir hrane.


Živim na obrobju ljubljane. Tukaj imamo srne, lisice, zajce, ježe, celo medvedka z mladičem se potika naokoli. Srn je celo toliko da se kmetje pritožujejo, da jim preveč škode naredijo.

BigWhale je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Pa si preveril kako dolgo se to "dela", namreč do takrat da to našteto zraste si že mrtev od lakote...Živali po drugi strani lahko loviš kadarkoli... Ni se za zanašat samo na en vir kar mislim da bi mogla bit osnova "preperstva"..


V bistvu bi vecina tukaj prej umrla od lakote, ce bi morali loviti zajce, kot ce bi morali saditi krompir. ;> Za slednje se skoraj srece ne rabis, da uspe.


Zajce se lovi s pastmi, ne da jih fizično sam loviš in streljaš. So prehitri.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:

Zajce se lovi s pastmi, ne da jih fizično sam loviš in streljaš. So prehitri.


Zaradi dreves ne vidis gozda. Zato si zgresil bistvo sporocila. :)

matobeli ::

Ni šans, v roku 1 leta bi blo vse izlovljeno. Bi se bilo treba preselit kam v polhograjsko, pohorje, kočevje...

So pa koze optimalne. Hranijo se same z praktično vso hrano, pozimi rabijo minimalno zavetja, plodijo se hitro, kosijo lahko vsa področja ki niso primerna za poljedelstvo...

Edin eno strelno orožje rabiš. Za "zverjad" ;)

krneki0001 ::

BigWhale, ne. Postaviš 30 pasti in greš naslednji dan pogledat. Če je kaj notri, pobereš, drugače past pustiš na miru. Pri 30 pasteh, boš vsaj enega zajca ujel. To je na dan dovolj, da se naješ.

perci ::

Moras znat pasti nastavljat.

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:

Dober samostrel z daljnogledom, pa boš srno s 100m daleč podrl in bo cela familja imela za jest sveže meso.


Joj dej ne nakladaj. Kot prvi, 100m dalec v gozdu niti ne vidis, ker potem ni gozd ampak nekaj nakljucno razmetanih dreves. Kot drugo pa so za samostrel maximalne razdalje za zadeti kak plen morda 60m, pa se to za zelo izkusene strelce. 98% ljudi pa se na 10m nicesar ne zadane.

krneki0001 je izjavil:

BigWhale, ne. Postaviš 30 pasti in greš naslednji dan pogledat. Če je kaj notri, pobereš, drugače past pustiš na miru. Pri 30 pasteh, boš vsaj enega zajca ujel. To je na dan dovolj, da se naješ.


A ti je res treba narisat? :))

Niso bli misljeni zajci dobesedno ampak lov na splosno. Lazje je na zaplati zemlje posaditi krompir in vec moznosti je, da po dolocenem casu dejansko dobis hrano, kot pa iti v gozd in uloviti zival. Tudi nastavljenje pasti ni preprosta zadeva in ne deluje tako enostavno, kot vidis v risankah. Tega velika vecina ljudi ne zna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

perci ::

Na 40m sem solidno zadeval s compound lokom. Velikost cloveka, zajca bi tezlo zadel. Z laserjem pa precej lazje.

Pa sem bil neznalac, prijatelj mi je malo pokazal in gasa.

Je pa tko da na 40m ze s pistolo ni tko simpl zadet tarce.

Magic1 ::

Če ti divji prašiči eno noč razkopaja posajeno na njivi, boš težko zimo preživel brez lova.
Magic

matobeli ::

Srno seveda ne iščeš po gozdu ampak jo počakaš (na lovski opazovalnici) da pride pit/jest/na pivo...

Divje svinje... e to pa je druga žival, tam pa se večkrat zgodi da si bolj blizu kot pa je zdravo.

Če te res zanima povprečen strel na srno v naših gozdovih lahko vprašam kolega lovca.

Jasno pa je da loviš z dolgocevnim orožjem, z pištolo boš srno ranil in ti bo spizdila 5km stran in se zgrudila v sosedovem zelenjavnem vrtu.

Magic1 je izjavil:

Če ti divji prašiči eno noč razkopaja posajeno na njivi, boš težko zimo preživel brez lova.


A je res težko pomislit na to da moraš na njovo itak pazit?

Če pride pujs ga pač predelaš v klobase. 'e pride kakšen drug plenilec pa pač... jebiga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mihec87 ::

Glede na to da smo v temi o preperjih, bi človek pričakoval da postavljanje pasti ter lov živali in predelava plena ne predstavlja problema...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

matobeli ::

Načeloma pa se take zadeve relativno enostavno da naučit.

Knjih o življenju v naravi je kar jih češ, za preperje ki vidijo shtf brez EMPja pa obstajajo tudi aplikacije za telefone.

krneki0001 ::

BigWhale je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Dober samostrel z daljnogledom, pa boš srno s 100m daleč podrl in bo cela familja imela za jest sveže meso.


Joj dej ne nakladaj. Kot prvi, 100m dalec v gozdu niti ne vidis, ker potem ni gozd ampak nekaj nakljucno razmetanih dreves. Kot drugo pa so za samostrel maximalne razdalje za zadeti kak plen morda 60m, pa se to za zelo izkusene strelce. 98% ljudi pa se na 10m nicesar ne zadane.

krneki0001 je izjavil:

BigWhale, ne. Postaviš 30 pasti in greš naslednji dan pogledat. Če je kaj notri, pobereš, drugače past pustiš na miru. Pri 30 pasteh, boš vsaj enega zajca ujel. To je na dan dovolj, da se naješ.


A ti je res treba narisat? :))

Niso bli misljeni zajci dobesedno ampak lov na splosno. Lazje je na zaplati zemlje posaditi krompir in vec moznosti je, da po dolocenem casu dejansko dobis hrano, kot pa iti v gozd in uloviti zival. Tudi nastavljenje pasti ni preprosta zadeva in ne deluje tako enostavno, kot vidis v risankah. Tega velika vecina ljudi ne zna.


V okolici mest imaš lahko vrtiček, pa tam ne bo zraslo nič, ker ti bodo "meščani" še zeleno vse pojedli skupaj s plevelom (tisti, ki bodo preživeli). Boš moral svoj vrtiček kr dobro braniti pred lačnimi ljudmi.

Glede samostrela je pa tako, Orenk samostrel z daljnogledom strelja brez problemov na 100m. Res so pa cene takih samostrelov malo višje. Za svojega sem dal 1800 evrov, skupaj z optiko in laserjem.
Poleg tega ne loviš v gozdu med drevesi, ampak na travniku (počakaš da žival pride na pašo).
Tist, ki bo streljal v gozdu, res ne bo nič zadel.

vostok_1 ::

S samostrelom boš ti zadel srno na 100m?

Morda s kakim 500 funtnim. Samostreli niso znani po svojem dometu.

Lov poteka tam do 50m.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

matobeli ::

Ja, na divje svinje.

Če znaš uporabljat in imaš pravi samostrel, zakaj pa ne?

Tisti ki zna bo še z .38 revolverjem kaj ujel, tisti ki pa ne, pa pač nič.

krneki0001 ::

matobeli je izjavil:

Načeloma pa se take zadeve relativno enostavno da naučit.

Knjih o življenju v naravi je kar jih češ, za preperje ki vidijo shtf brez EMPja pa obstajajo tudi aplikacije za telefone.


Ean izmed boljših knjig je ŽVN (Življenje v naravi)
http://www.bukvarna.net/izdelek/zivljen...

Res je še iz časov jugoslavije (1981), ampak za našo državo zelo kvalitetno napisano.
Je pa to skoraj 700 strani priročnika o rastlinah, živalih, pasteh, pripravi pasti, pripravi hrane, bivakih,...

vostok_1 je izjavil:

S samostrelom boš ti zadel srno na 100m?

Morda s kakim 500 funtnim. Samostreli niso znani po svojem dometu.

Lov poteka tam do 50m.


Sej ne rabim na 100m streljat. Če sem ob robu gozda na opazovalnici in pride srna na travnik, lahko na veliko manj.

matobeli je izjavil:

Ja, na divje svinje.

Če znaš uporabljat in imaš pravi samostrel, zakaj pa ne?

Tisti ki zna bo še z .38 revolverjem kaj ujel, tisti ki pa ne, pa pač nič.


Divje svinje jaz s samostrelom nebi šel streljat. Mogoče kot skupina (3 ali več strelcev). Sam pa ne. Če ne zadaneš prav, te ni več.
Divja svinja se tudi z medvedom v gozdu ne sreča ravno velikokrat, se je celo medved izogiba. Je res nevarna žival.
Ampak ena divja svinja pa vseeno da kr nekaj mesa.

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

vostok_1 je izjavil:

S samostrelom boš ti zadel srno na 100m?

Morda s kakim 500 funtnim. Samostreli niso znani po svojem dometu.

Lov poteka tam do 50m.



In potem je še ne zadaneš v srce, zbeži 300 metrov stran, se zavleče v grmovje, kjer pogine.



Če hočeš realistično loviti živali si kupiš zračno puško in greš na ptice. Par sinic, vrabcev ali kosov pa imaš obrok.
#TeamFelix

vostok_1 ::

Heavy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

S samostrelom boš ti zadel srno na 100m?

Morda s kakim 500 funtnim. Samostreli niso znani po svojem dometu.

Lov poteka tam do 50m.



In potem je še ne zadaneš v srce, zbeži 300 metrov stran, se zavleče v grmovje, kjer pogine.



Če hočeš realistično loviti živali si kupiš zračno puško in greš na ptice. Par sinic, vrabcev ali kosov pa imaš obrok.


Better choice, se strinjam.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

perci ::

Jst ne vem kakšne divje svinje vi to videvate, da se jih še medved ustraši. Ste kakšno grozljivko gledal al kaj?

Okapi ::

Nebivedu je itak parodija. Najprej bo srno na 100 metrov s svojim samostrelom za 1800 evrov, potem se bo pa divje svinje bal. Mislim, a tega modela sploh še kdo resno jemlje?

krneki0001 ::

Pa si ti kdaj videl odraslo divjo svinjo v živo?

Zgodovina sprememb…

perci ::

Si že kdaj videl, kako srnjak napade? Se boš tudi srnjaka bal ustreliti? Jaki prepper.

krneki0001 ::

Vsaka žival se prepriča, če je varno napasti drugo žival. Medved jelena ne bo kr tako napadel, divje svinje tudi ne. Tvega hude rane pri takem boju in zato se temu izogne.
Pa ni poanta v tem ali biti prepper ali ne, ampak zdrava kmečka pamet, ki ti da vedet, da če srno obstreliš, te ne bo nazaj napadla, medtem ko jelen, medved ali divja svinja pa te bodo.
Zakaj bi tvegal, če ni potrebe - ti moraš preživet, ne pa bit Bear Grylls, ki bo po koncu snemanja odšel na tortice v bližnji hotel.

BigWhale ::

perci je izjavil:

Na 40m sem solidno zadeval s compound lokom. Velikost cloveka, zajca bi tezlo zadel. Z laserjem pa precej lazje.

Pa sem bil neznalac, prijatelj mi je malo pokazal in gasa.

Je pa tko da na 40m ze s pistolo ni tko simpl zadet tarce.


Srne, medtem, ko se sprehajajo po gozdu? Po moznosti si bil se lacen in ne nisi vedel kdaj te bo kak drug prepper zamenjal za srno. :> Poleg tega, zadeti tarco in je ena stvar, zadeti tako, da bo kaj efekta je pa druga. Srna lahko s puscico v telesu prehodi se lepo razdaljo. Verjetno hitreje kot ti.

Lov ni enostaven. Sploh pa ne v nekih stresnih pogojih in takrat, ko je v gozdu se polno drugih ljudi. Nesrec, ko lovec ustreli lovca je precej, pa lovi zelo malo ljudi. Ce bi pa vsi prepperji leteli v gozdove streljat, bi bla pa ze guzva. :))

S pistolo je pa ze na 10m tezko zadet tarco, ce ne ves kaj delas.

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

perci je izjavil:

Na 40m sem solidno zadeval s compound lokom. Velikost cloveka, zajca bi tezlo zadel. Z laserjem pa precej lazje.

Pa sem bil neznalac, prijatelj mi je malo pokazal in gasa.

Je pa tko da na 40m ze s pistolo ni tko simpl zadet tarce.


Srne, medtem, ko se sprehajajo po gozdu? Po moznosti si bil se lacen in ne nisi vedel kdaj te bo kak drug prepper zamenjal za srno. :> Poleg tega, zadeti tarco in je ena stvar, zadeti tako, da bo kaj efekta je pa druga. Srna lahko s puscico v telesu prehodi se lepo razdaljo. Verjetno hitreje kot ti.

Lov ni enostaven. Sploh pa ne v nekih stresnih pogojih in takrat, ko je v gozdu se polno drugih ljudi. Nesrec, ko lovec ustreli lovca je precej, pa lovi zelo malo ljudi. Ce bi pa vsi prepperji leteli v gozdove streljat, bi bla pa ze guzva. :))

S pistolo je pa ze na 10m tezko zadet tarco, ce ne ves kaj delas.


No ... sam na 10 m te je pa lahk sram če ne zadaneš vsaj v papir.

A veš un vic. Hitler pride na strelske vaje pa enga gleda... strela pa nč ne trofne. Pa se mu soldat opravič, ja veste drgač sem ostrostrelc sam dnes mi gre pa tko slabo da bi od sramu najraj vzel metk pa pištolo in se šu ustrelit za škarpo...

Pa hitler mal gleda. Pa reče jah zdele ko to tarčo gledam bi na vašem mestu kr dva vzel za vsak slučaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

perci ::

BigWhale je izjavil:

perci je izjavil:

Na 40m sem solidno zadeval s compound lokom. Velikost cloveka, zajca bi tezlo zadel. Z laserjem pa precej lazje.

Pa sem bil neznalac, prijatelj mi je malo pokazal in gasa.

Je pa tko da na 40m ze s pistolo ni tko simpl zadet tarce.


Srne, medtem, ko se sprehajajo po gozdu? Po moznosti si bil se lacen in ne nisi vedel kdaj te bo kak drug prepper zamenjal za srno. :> Poleg tega, zadeti tarco in je ena stvar, zadeti tako, da bo kaj efekta je pa druga. Srna lahko s puscico v telesu prehodi se lepo razdaljo. Verjetno hitreje kot ti.

Lov ni enostaven. Sploh pa ne v nekih stresnih pogojih in takrat, ko je v gozdu se polno drugih ljudi. Nesrec, ko lovec ustreli lovca je precej, pa lovi zelo malo ljudi. Ce bi pa vsi prepperji leteli v gozdove streljat, bi bla pa ze guzva. :))

S pistolo je pa ze na 10m tezko zadet tarco, ce ne ves kaj delas.

Nene, streljal sem v tarče. Nikoli v žival. Lokostrelci sicer imajo tudi neke gumijaste tarče v obliki živali, vendar tega nisem nikoli sprobal. Baje, da je kar zajeban, ker moraš pod pravim kotom zadeti.

Hotu sem samo rečt, da se da z lokom ali samostrelom zadet žival na 50m, ČE OBVLADAŠ. Jaz ne. Na 100m pa zagotovo ne.

Drugač pa si predstavljam, da srne običajno ne strelaš med gibanjem ampak v mirovanju.

Ne govorim o preperskih scenarijih.

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:

No ... sam na 10 m te je pa lahk sram če ne zadaneš vsaj v papir.


Sram? Zakaj? V bistvu je streljanje s pistolo kr zahtevna rec in ce to delas malokrat, sploh pa ce to delas prvic, ni v bistvu prav nic nenavadnega, ce na 10m niti tarce ne zadanes.

BigWhale ::

perci je izjavil:

Hotu sem samo rečt, da se da z lokom ali samostrelom zadet žival na 50m, ČE OBVLADAŠ.


Seveda. Ampak to so ze maksimalne razdalje in pogoji morajo biti precej ugodni. Zadanes lahko tudi na vecji razdalji ampak moras imeti sreco in ce plena ne ubijes, ga verjetno ne najdes vec. :)

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

No ... sam na 10 m te je pa lahk sram če ne zadaneš vsaj v papir.


Sram? Zakaj? V bistvu je streljanje s pistolo kr zahtevna rec in ce to delas malokrat, sploh pa ce to delas prvic, ni v bistvu prav nic nenavadnega, ce na 10m niti tarce ne zadanes.


Nisem še takega človeka srečal da bi mu na tako blizu ratalo vse mimo pihnit. Ko sem jaz prvič samostojno streljal (fotr je bil nekdaj IPSC strelc pa sem mel možnost probat prej) smo bili zbrani ala družba. Mešano. Taki si so po naturi bolj štorast in taki ki smo že z zračno prej pokali.

Streljal smo na 25 metrov. 9mm klasika polavtomat pištolj sposojen (bolj slabo očuvan če smem pojamrat). Vsi smo se domov vrnili z dodobra prerešetanimi tarčami.

Vsa umetnost. Stoj razkorak, primi ročaj z obema rokama, palec DOL s kladiva !, nameri, vdihni, vleci dokler petelin rahlo ne zatakne, BAM kratek poteg do konca in to je to. Nice and clean precizen zadetek. Par jih je sprva probalo na hitro vlečt pa so videli da jim je ob hitrem sitsku zapestje trznilo dol in posledično so luknjali tla.

Potrpežljivost je ključ.

My point. Vsako budalo lahko za silo naučiš streljat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

3D je kr zanimivo streljat. Pa ponavadi jih še med drevesa postavijo, tako da po gozdni poti hodiš in streljaš med drevesi, kar je orenk težje kot na travniku v tarčo.

jype ::

Tribok @ Wikipedia je edino smiselno lovsko orožje za take čase.
««
22 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17030624 (26711) FrRoSt
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841454 (22842) hammock

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16150779 (45939) dzinks63
»

Skupinski nakup - nahrbtniki Goruck

Oddelek: Loža
4913400 (11725) Okapi

Več podobnih tem