» »

Preperji norost ali je kaj na tem

Preperji norost ali je kaj na tem

««
9 / 27
»»

Martin Krpan ::

@Harmony
Kaj pa je vsebina tega čudnega paketa?

Je kdo kupoval MRE (SDO po starem) ? Kakšen in čigav ?

Ja , pa za par dni pride prav tudi kaka suha salama , zaseka in trdo kuhana jajca.
Pa vrečkice z čajem.

@DrG3
Vem !
Bencin naj bi imel rok trajanja od 9 mesecev do 1 leta
Jaz na kante z bencinom napišem datum tankanja in po 6-9 mesecih ta bencin zlijem v avto in grem v kante nalit drugega "svežega"

matobeli ::

SDO še vedno obsaja, teli iz sv so suhi dnevni obrok, kar pomeni cel dan. Ameriški mre, meal ready to eat, pa je bolj en obrok + pribolški. Če jih dobiš poceni ( 3 eur) so ok, drugače pa kvaliteta ni nevem kaj. Ameriški so fajn ker rabiš samo vodo, imajo karbid grelec ki res pogreje (pozimi sem ga imel poleg gretja hrane še kot termofor)

Imajo pa par nagravžnih menijev takot da je fajn nekaj vadbe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

vostok_1 ::

Se strinjam z enim prejšnjim. V zgodovini je skoraj vedno bila kaka ornk pizdarija na stoletje. 21.stoletje se je šele začelo. Če ne drugega, napovedujejo za 2030 malo ledeno dobo.

harmony ::

Sem zamenjal z BP-5, pa se ugodneje sem dobil juhuhuuu. Tale amazon je res top zadeva. Eni prodajalci so hoteli se dodatnih 15evricev za pakiranje. Tako sem dobil 4x500g za 36,3€

V opisu pise, da norvezani kao zakonsko nesmejo napisti vec kot 10let rok trajanja ter da hrana zdrzi tudi do 25 let, ce se jo pravilno skladisci. Tole pa mora biti neka oring kemija...ne gre mi cisto v glavo tale rok trajanja. Ampak v krizni situaciji bi clovek IMO drek pojedu, samo da prezivi.

Magic1 ::

Jaz v koslnico tankam bencin od prejšnje sezone vsako leto in dela normalno. Po moje sem že tankal več kot 2 leti starega, vendar so novi avti malo bolj izbirčni.
Magic

krneki0001 ::

Eni imamo stare avte, pa tudi bencin v Maroku in Tuniziji ni problem, čeprav potem avto ni šel preko 130, s pedalom zabitim v poden. Ko sem v evropi natankal bencin, je pa avto brez problemov dosegal 180 in več km/h.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Šmorn ::

Bencin se kvari. Zadnjič, ko smo žagali drva, motorka ni vžgala dokler nismo zamenjali bencina. Uporabljana ni bila cca 1 leto. Pa še eno vprašanje. Kaj potrebujem za 1 mesec preživetja v urbanem okolju? Poleg vode, hrane, zdravil in prve pomoči. Pa en osnovni paket za v avto sestavljam, če obtičim recimo kje za kak dan ali tri. Pa da ne zasede celega prtljažnika.

krneki0001 ::

Kako misliš, če obtičiš nekje dan ali tri? Te zasuje sneg in ostaneš na avtocesti, si nekje in se usuje plaz, pa ne moreš nikamor, so poplave, pa si na enem hribčku sredi jezera obstal?

V vseh primerih toplo deko, da se lahko pokriješ, nekaj za pojest (prepečenc in konzerva doručka ali pa pašteta in dovolj tekočine. Prav pride še ena 20litrska kanta bencina (jerry can) in lopata, pa kaka gurtna za avto povlečt.

Pa da ne bo kdo slučajno kdaj probal pit tekočine za hlajenje motorja - v parih urah lahko odpovejo ledvice že ob manjši količini.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

krneki0001 je izjavil:


Pa da ne bo kdo slučajno kdaj probal pit tekočine za hlajenje motorja - v parih urah lahko odpovejo ledvice že ob manjši količini.


Nemorem verjeti, da bi se kdo na to potezo odlocil.

krneki0001 ::

Se jih je že dost.
Pa psi recimo, ker jim zadeva full diši, probajo pit, če je kje nastavljeno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

tor2 ::

AnS
@DrG3
Vem !
Bencin naj bi imel rok trajanja od 9 mesecev do 1 leta
Jaz na kante z bencinom napišem datum tankanja in po 6-9 mesecih ta bencin zlijem v avto in grem v kante nalit drugega "svežega"

V Jugi je vojska menjala bencin na 3 mesece, in tisto je bil osvinčen.
Ta nova benzenova brozga ima kak mesec uporabnosti (za staro kosilnico je dobra tudi 1 leto stara :D).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

noraguta ::

Bencin se kvar v tanku ker ima oddušek. V 200l sodu zdrži desetletja. Mali aparati kot so agregati, freze, vodne pumpe,.. , kateri se laufajo enkrat na let se puščajo za nekaj malega bencina da se ne presušijo cevke nikakor pa ne prazni. Potem se bencin zgolj dolije in gasa. Mašino je pa treba na vsake toliko časa vseeno zalaufat ali pa konzervirat. Pri cvajtahtarjih je pa se problem da bencin pocasi degradira mazalne sposobnosti olja posotopek je enkak kot zgoraj. Nikol pa pustit stroja suhega.

Sicer pa dizel s predkomoro požre vse od stare nafte do kurilca, olja za fritezo, ..., do polen(uplinjevanje).
Menjanje zalog goriva je pa kraljevska idiotija. Samo skladiščit ga je treba prav.
Glede elektrike pa itak zmaga en star deutz ali imt in traktorski agregat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Cervantes ::

harmony je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Pa da ne bo kdo slučajno kdaj probal pit tekočine za hlajenje motorja - v parih urah lahko odpovejo ledvice že ob manjši količini.


Nemorem verjeti, da bi se kdo na to potezo odlocil.

Treba je biti previden kaj piješ.
Jaz prisegam na Laphroag.

noraguta ::

Cervantes je izjavil:

harmony je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Pa da ne bo kdo slučajno kdaj probal pit tekočine za hlajenje motorja - v parih urah lahko odpovejo ledvice že ob manjši količini.


Nemorem verjeti, da bi se kdo na to potezo odlocil.

Treba je biti previden kaj piješ.
Jaz prisegam na Laphroag.

Eh avstrinci so njega dni imel afero ker so mešal antifriz v dokaj priznana vina.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/1985_di...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

harmony ::

Ruzak je danes prispel. Dober ruzak, ampak ne izgleda, da gre za 30L varianto. Not nisem spravil niti stvari, katere imam doma, kaj sele 2kg hrane, noz, sekira, posodice za kuhanje, ter ostale potrebscine.

Evo kako izgleda v primerjavi s 15" laptopom...



Sedaj razmisljam, da vzamem 50L varianto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

harmony ::

No sedaj prebiram ponovno komentarje na amazonu in folk pravi, da tudi 50L ne izgleda, kot da ima 50L...eh sedaj sem skepticen al narocit al ne...sicer vedno ga lahko vrnem brez dodatnih stroskov, ampak vseeno...

mailer ::

Če ti je premajhen zamenjaj in doplačaj razliko.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

matobeli ::

Ma, 30l je. Ampak šele ko ga čisto raztegneš v vse možne dimenzije. Postane pa zaradi ozkosti, kot si že sam ugotovil, precej neuporaben.

Poglej si raje "AIII style" nahrbtnike



So širši in manj "globoki" -torej nimaš tolko grbe in bi lahko celo 15" leptop dal notri. So pa tudi okoli 30-35l

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

Ruzak je danes prispel. Dober ruzak, ampak ne izgleda, da gre za 30L varianto. Not nisem spravil niti stvari, katere imam doma, kaj sele 2kg hrane, noz, sekira, posodice za kuhanje, ter ostale potrebscine.

Evo kako izgleda v primerjavi s 15" laptopom...



Sedaj razmisljam, da vzamem 50L varianto.


Si odpel vse vezice, ki ga držijo skupaj. Razleze se za ene 30cm v debelino, ko odpneš vse trake. V glavnem notri gre sigurnio 30 litrov, (ampak če jih nalivaš, ne zlagaš).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

@nebivedu
Vse sem odprl. Ni sans, da spravim not zeljeno robo. V glavni predel sem za hec spravil 1x hlace, 1x pulover ter 1x ultratenki anorak. Zvil sem jih res v nulo, ampak vseeno se je prostor zafilal.

Sedaj pa se 2kg hrane, sekirca, noz, ostali pripomocki ni sans.

Imam nahrbtnik od jack wolfskina od 30L in notri sem spravil vse pa se placa je ostalo, torej ravno se za hrano in ostale potrebscine. Ne vem cudno vglavnem.

Se en komentar iz amazona - izracun prostornine:
50 liter: - Maße: B/H/T ca. 30 x 53 x 30 cm -> 0.3m*0.53m*0.3m = 0.0477 m?=47.7 dm? bzw. Liter
30 liter: - Maße: B/H/T ca. 27 x 43 x 25 cm -> 0.27m*0.43m*0.25m = 0.02902 m?=29.02 dm? bzw. Liter

radmannsdorf ::

se strinjam, tale ruzak postane precej širok, ko ga napolniš. 2 6 packa gresta lih lepo noter en na drugega :) + ostala šara.

Pithlit ::

krneki0001 je izjavil:

V glavnem notri gre sigurnio 30 litrov, (ampak če jih nalivaš, ne zlagaš).

Sej lahko vodo not nalije če ne verjame. Tolk vodotesen za tak test zdržat je verejetno.
Life is as complicated as we make it...

harmony ::

Kdor razume nemsko en komentar na amazonu...no se tole potem pa res nima smisla odkrivat tople vode...

Niemals passen in diesen Rucksack 50 Liter !Ich bezweifle das sogar 30 liter hineinpassen.Einevorrezension schreibt es passen 6 mal 1.5 liter Flaschen rein.Das stimmt.Allerdings ist er dann auch schon komplett voll.9 Liter und dann passen noch ein paar Socken hinein.Wenn das ein 20l Rucksack wäre,hätte ich 4 Sterne gegeben.50 liter niemals nie nie never!!!Das Ding geht zurück sorry.Ich hasse es umtauschen oder zurücksenden.....aber hier sas geht garnicht.

Skratka model pravi, da celo dvomi, da v 50tko pase 30L, kaj sele pravih 50l...men tud tole izgleda kot na nek 15-20literski ruzak.

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

@nebivedu
Vse sem odprl. Ni sans, da spravim not zeljeno robo. V glavni predel sem za hec spravil 1x hlace, 1x pulover ter 1x ultratenki anorak. Zvil sem jih res v nulo, ampak vseeno se je prostor zafilal.

Sedaj pa se 2kg hrane, sekirca, noz, ostali pripomocki ni sans.

Imam nahrbtnik od jack wolfskina od 30L in notri sem spravil vse pa se placa je ostalo, torej ravno se za hrano in ostale potrebscine. Ne vem cudno vglavnem.

Se en komentar iz amazona - izracun prostornine:
50 liter: - Maße: B/H/T ca. 30 x 53 x 30 cm -> 0.3m*0.53m*0.3m = 0.0477 m?=47.7 dm? bzw. Liter
30 liter: - Maße: B/H/T ca. 27 x 43 x 25 cm -> 0.27m*0.43m*0.25m = 0.02902 m?=29.02 dm? bzw. Liter


Ali gredo v glavni žep 3 liter in pol flaše od pepsija? Ali gresta samo 2?
Če gresta samo 2 je to potem nekje 20 litrov prostornine in ni taprav ruzak.
Tapravi od milteca pa je približno 30 litrov in gredo 3 flaše v glavni žep. Jaz imam takega, kjer 3 flaše spravim notri.


V glavni žep gresta 2 prenosnika en 14,1 in en 15,6. Sprobano. Lahko ti pa tudi to slikam.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Martin Krpan ::

V tega manjšega gredo 3 plastenke Radenske.
Samo meni se zdi , da so par let nazaj tak nahrbtnik prodajali kot 24 literski.

P:S.
pišem za Mil-Tecovega , lahko , da so od drugih proizvajalcev še manjši.

http://www.maxairsoft.com/index.php?cPa...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Martin Krpan je izjavil:

V tega manjšega gredo 3 plastenke Radenske.
Samo meni se zdi , da so par let nazaj tak nahrbtnik prodajali kot 24 literski.

P:S.
pišem za Mil-Tecovega , lahko , da so od drugih proizvajalcev še manjši.

http://www.maxairsoft.com/index.php?cPa...


Evo, našel račun od miltecovega ruzaka. Prodan mi je bil kot 20 litrski ruzak, za ceno 23 evrov. Vanj spravim 3 liter in pol flaše od pepsija v glavni predal in 2 liter in pol v srednji predal.

To je v bistvu assault rucksack in naj bi noter spravil stvari za en dan, 50 litrski ruzak naj bi zadoščal za 3 dni. ("kao")
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Huh sem se prejle namucu s pakiranjem. Sem se vseeno potrudil in nafilal ruzak. Torej brez dveh kg hrane, brez spalke je bil ruzak v nulo nafilan.

Teza 6,4kg, na polno zategnjen, sivi tudi raztegnjeni...skratka ni to to.

krneki0001 ::

Spalko zapneš spodaj, ob strani daš še kak predal (se dobijo posebaj taki, da se pripnejo na ta ruzak in gre več stvari notri.

Sam dam v glavni predal hlače in jakno iz goretexa, šotorko, v sekundarnem predalu je majica, dvoji štumfi, manjša brisača in gate. V tretjem predalu je multitool, sekirca, prva pomoč, zippo vžigalnik, bencin za vžigalnik, kresilo, brus za nože in rokavice. Zgornji tamali predal je prazen. Tam je pa prostor za telefon in denarnico.
V hrbtnem delu pa je vložek od camelbacka. Samo brez vode. Vodo bi nalil v primeru, če bi rabil hodit nekam daleč.

V veliki predal gre brez problema še flaša vode (liter vode jana)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Problem pri tem ruzaku ni samo prostor, ampak tudi teza. Kot sem rekel torba je tezka 6.4kg.

Notri pa ni:
- male sekirce,
- "survivor" noza,
- orodja za pripravo hrane
- notri ni niti 1l vode
...

in ce so sivi pri samo 6.4kg teze raztegnjeni, potem si ne predstavljam, kaj bi bilo, ce bi jo se vec nafilal (s tezo, ker prosotrsko ni sans vec).

Ruzak nesme pri teh "survivor" zadevah biti najsibkejsi clen. Ker, ko ti enkrat vse razpoci si v riti, posebej kot sem prej omenil v kaksni guzvi, katere zadnje dni gledamo v medijih.

krneki0001 ::

Ti si dal v osnovni predal hlače in pulover, ter anorak, in je prostor ves zafilan?
Kok pa so debele hlače in pulover? Namreč kvalitetni puloverji niso več debeli, ampak tanki in topli, enako je s hlačami. V debelih cunjah si neokreten, tega pa nočeš.

Jaz jih zložim na širino in višino ruzaka, pa mi goretex hlače pokrijejo mogoče 2cm debeline ruzaka, enako jakno in šotorko, pa ostane še dosti prostora, bi lahko še kak pulover notri spravil. Goretex je res tanek, ker so hlače in jakna brez podloge, šotorka je pa tudi tanova (ko narediš pončo iz nje) in se tudi zloži na zelo malo prostora.
Pač predvidevam, da imam obleke na sebi, čez pa potem samo goretex povlečem (v bistvu je to NADobleka, za zaščito pred dežjem in vetrom).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

Srednja debelina tako puloverja kot hlac.
Mi lahko priporocis kak pulover in hlace ter jakno s kaksnim linkom?

Martin Krpan ::

harmony je izjavil:

Problem pri tem ruzaku ni samo prostor, ampak tudi teza. Kot sem rekel torba je tezka 6.4kg.

Notri pa ni:
- male sekirce,
- "survivor" noza,
- orodja za pripravo hrane
- notri ni niti 1l vode
...

in ce so sivi pri samo 6.4kg teze raztegnjeni, potem si ne predstavljam, kaj bi bilo, ce bi jo se vec nafilal (s tezo, ker prosotrsko ni sans vec).

Ruzak nesme pri teh "survivor" zadevah biti najsibkejsi clen. Ker, ko ti enkrat vse razpoci si v riti, posebej kot sem prej omenil v kaksni guzvi, katere zadnje dni gledamo v medijih.


Lej , tale tamali (20 L ?) jaz uporabljam le za enodnevne izlete.
Za kak dan več rabiš tavelkega kao 50 L , čeprav sem tudi zanj skoraj prepričan , da so jih pred leti prodajali kot 36 L. Primeren bi bil tudi prepperski nahrbtnik za večje otroke in ženske.

Za resne slučaje pa bi jaz uporabil kar svoj + 15 let star 60 L planinski nahrbtnik.
Še boljši pa bi bil +70 L.

Teža 6.5 kg ?!
To ni nič.8-) Vojska vlači v svojih nahrbtnikih tudi do 25 kg kar res ne zmore več vsak.
Najtežje je seveda strelivo. 1000 kom 7.62x39 tehta skoraj 18 kg.
Sem si l.91 naklačil v nahrbtnik tudi par sto nabojev in potem nahrbtnik komaj nesel.:D

Zato sem tudi v enem prejšnih postov omenil , da bi jaz vzel kolo in težji tovor pritrdil nanj.

matobeli ::

Samo za info, moderni vojaki furajo ruzake na humvijih, redko, redko, gre kater full pack na misijo brez transporta

vostok_1 ::

IMO je tam do 10kg (odvisno od konstitucije človeka) max za emergency survival pack. Upoštevati treba, da se bo z njim tudi teklo, vlačilo po čudnih poteh, skozi gužvo.

krneki0001 ::

Martin Krpan je izjavil:


To ni nič.8-) Vojska vlači v svojih nahrbtnikih tudi do 25 kg kar res ne zmore več vsak.
Najtežje je seveda strelivo. 1000 kom 7.62x39 tehta skoraj 18 kg.
Sem si l.91 naklačil v nahrbtnik tudi par sto nabojev in potem nahrbtnik komaj nesel.:D

Zato sem tudi v enem prejšnih postov omenil , da bi jaz vzel kolo in težji tovor pritrdil nanj.


1 metek za zastavo 70AB2 je težek nekje 25.6g, tako da si malo premalo napisal. 1000 metkov je nekje 25.6kg.
Cartridge weight 16.3g
Bullet weight 7.9g
Filling weight 1.6g
Skupaj 25.6g

V vojski je bilo določeno na vojaka 400 metkov streliva, ki jih je nosil s seboj. To je nekje 10kg teže + puška, ki tehta 4kg, torej 14kg opreme je samo orožje in municija, potem pa vsa oprema, ki jo rabiš še nekje dodatnih 20kg + SDO (smrt dolazi odmah ali po slovensko suhi dnevni obrok), ki je imel 1kg, od tega pol kg polbele štruce, tako da je bilo opreme točno 35kg na vojaka. Če si še kadil cigarete in si vedel da greš na teren za več časa, se je to povečalo še za kako flašo in šteko cigaret.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mailer ::

Hm, 70 litrski nahrbtnik... Jaz ga nebi mogel nosit. Še tisti v vojski je bil težak na 8 urnem orientacijskem pohodu skupaj z AK, da bi mel zraven še 1000 patronov je pa sploh neumno. Sicer pa so nato kalibri manjši in lažji. Tukaj se ne pogovarjamo o vojaških misijah ampak preživetju v primeru kakšnih naravnih katastrof, recimo potres. Sam bi rad imel tak sistem, da če tudi tečem sredi noči nag ven, da se oblečem in z obleko, ki jo imam spakirano preživim recimo par mesecev. Hrana je pa druga zgodba.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

krneki0001 ::

Malokalibrsko orožje, 0.22 kaliber(5.56mm).
Pištola walter P22Q stane 285 evrov
M4 ravno tako malokalibrska puška pa 583 evrov
1000 metkov je pa od 60 do 170 evrov (odvisno od znamke in kvalitete)

Recimo za 1000 evrov imaš dost lahko orožje. Srno boš podrl, žloveka od blizu tudi, če ne bo imel neprebojca (ampak to je dodatnih 20kg)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mailer ::

Lahko je še tako poceni, če ne smeš kupit. Črnega trga ne rabiš omenjat.
Recimo za 1000 evrov imaš dost lahko orožje. Srno boš podrl, žloveka od blizu tudi, če ne bo imel neprebojca (ampak to je dodatnih 20kg)

Z dodatnimi kilami misliš na jopič ali na kaj drugega?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Heisenberg ::

A ima kdo že sestavljen kakšen nahrbtnik z osnovnimi stvarmi? Bi lahko prosim slikal in podal spisek?! (vem da je na netu dovolj tega, samo me zanima stanje v SLO-podnebje ipd je tukaj drugačno kot v USA...)

noraguta ::

mailer je izjavil:

Lahko je še tako poceni, če ne smeš kupit. Črnega trga ne rabiš omenjat.
Recimo za 1000 evrov imaš dost lahko orožje. Srno boš podrl, žloveka od blizu tudi, če ne bo imel neprebojca (ampak to je dodatnih 20kg)

Z dodatnimi kilami misliš na jopič ali na kaj drugega?

Kaj je trenutno nelegalno, je ob razpadu sistema irelavantno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

harmony ::

noraguta je izjavil:

mailer je izjavil:

Lahko je še tako poceni, če ne smeš kupit. Črnega trga ne rabiš omenjat.
Recimo za 1000 evrov imaš dost lahko orožje. Srno boš podrl, žloveka od blizu tudi, če ne bo imel neprebojca (ampak to je dodatnih 20kg)

Z dodatnimi kilami misliš na jopič ali na kaj drugega?

Kaj je trenutno nelegalno, je ob razpadu sistema irelavantno.

Ja, ampak do takrat nesmes teh nelegalnih stvari posedovati. Ko pa pride do razpada sistema, je pa ze prepozno.

Heisenberg je izjavil:

A ima kdo že sestavljen kakšen nahrbtnik z osnovnimi stvarmi? Bi lahko prosim slikal in podal spisek?! (vem da je na netu dovolj tega, samo me zanima stanje v SLO-podnebje ipd je tukaj drugačno kot v USA...)

Bom jaz slikal, ko ga zrihtam. Cez kaksen slab mesec lahko pricakujes.

Osnova je v vsakem podnebju ista.

1.)Oprema za spanje in zascito pred dezjem / snegom
2.)Pribor za pripravo ognja
3.)Hrana in voda
4.)Ostali pripomocki (noz, svetilka, baterije, vrv, lepilo...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

yero7 ::

Heisenberg je izjavil:

A ima kdo že sestavljen kakšen nahrbtnik z osnovnimi stvarmi? Bi lahko prosim slikal in podal spisek?! (vem da je na netu dovolj tega, samo me zanima stanje v SLO-podnebje ipd je tukaj drugačno kot v USA...)


mene zanima za kaj bi ti uporabljal tale nahrbtnik, ker imaš: "nahrbtnik za zbežat stran" ali "nahrbtnit za zbežat domov" oba sa skoraj ista samo za zbežat domov rabiš lažjega npt do 10kg(npr od službe do doma in ti se pokvari avto) za zbežat stran pa težjega, ker neveš kam greš(npr v gozd).

Heisenberg ::

@harmony: super! Pod podnebje sem bolj mislil na to kaj se da kupiti pri nas ali v bližini, ker v USA imajo sigurno tega ogromno na voljo, pri nas pa samo sem pa tja kakšna lovska štacuna. Iščem pa seveda poceni stvari, ker to bi začel nabirati bolj tako na stran, ker nimam ravno super duper dohodkov ;)


@yero7 Ne vem... stara mama in moja mami je imela vedno pripravljen kufer oblek in deke za vsak slučaj! Stari ljudje so se zavedali da je vedno lahko hitro kakšno sranje. Še posebej potem ko je bila vojna 91'.
Nekako smo ratali apatični napram nevarnosti in kar mislimo, da se nam ne more zgoditi nič. Naprimer: potres, popolave, obsežni požari, pandemije, nikoli pa ne smemo izključiti tudi ekonomskega kolapsa in vojne.

Enkrat sem gledal intervju iz leta (mislim da) 1985 ko je ruski KGB agent govoril kako 80% časa in denarja nemanjajo ne filmskemu vohunjenju ampak temu da ljudi psihično operejo tako, da ne vidijo nevarnost pa če jih pripelješ tja in jim pokažeš. Šele ko dobijo brco v rit se premaknejo. - dobesedno njegove besede.

vostok_1 ::

Heisenberg je izjavil:

@harmony: super! Pod podnebje sem bolj mislil na to kaj se da kupiti pri nas ali v bližini, ker v USA imajo sigurno tega ogromno na voljo, pri nas pa samo sem pa tja kakšna lovska štacuna. Iščem pa seveda poceni stvari, ker to bi začel nabirati bolj tako na stran, ker nimam ravno super duper dohodkov ;)


@yero7 Ne vem... stara mama in moja mami je imela vedno pripravljen kufer oblek in deke za vsak slučaj! Stari ljudje so se zavedali da je vedno lahko hitro kakšno sranje. Še posebej potem ko je bila vojna 91'.
Nekako smo ratali apatični napram nevarnosti in kar mislimo, da se nam ne more zgoditi nič. Naprimer: potres, popolave, obsežni požari, pandemije, nikoli pa ne smemo izključiti tudi ekonomskega kolapsa in vojne.

Enkrat sem gledal intervju iz leta (mislim da) 1985 ko je ruski KGB agent govoril kako 80% časa in denarja nemanjajo ne filmskemu vohunjenju ampak temu da ljudi psihično operejo tako, da ne vidijo nevarnost pa če jih pripelješ tja in jim pokažeš. Šele ko dobijo brco v rit se premaknejo. - dobesedno njegove besede.


Totalno true.

Sem rekel, da če se pogovarjaš z ljudmi, ki jih je resno prizadela vojna imajo čist drugi pogled nad tem. Razumem, da ljudje na zahodu, ki niso doživeli tega, da jim je grupa tujih vojakov sredi noči vdrla v dom, jih ločila od družine, pri tem še koga ustrelila in jih odpeljala neznano kam, so precej apatični.
Ampak drugače ja...en ornk potres, plaz ali polava and you're homeless. Pametni ljudje bi se morali zavedati realnosti in se temu ustrezno pripraviti. If you care, that is.

yero7 ::

Heisenberg je izjavil:

@harmony: super! Pod podnebje sem bolj mislil na to kaj se da kupiti pri nas ali v bliĹžini, ker v USA imajo sigurno tega ogromno na voljo, pri nas pa samo sem pa tja kakĹĄna lovska ĹĄtacuna. IĹĄÄem pa seveda poceni stvari, ker to bi zaÄel nabirati bolj tako na stran, ker nimam ravno super duper dohodkov ;)


@yero7 Ne vem... stara mama in moja mami je imela vedno pripravljen kufer oblek in deke za vsak sluÄaj! Stari ljudje so se zavedali da je vedno lahko hitro kakĹĄno sranje. Ĺ e posebej potem ko je bila vojna 91'.
Nekako smo ratali apatiÄni napram nevarnosti in kar mislimo, da se nam ne more zgoditi niÄ. Naprimer: potres, popolave, obseĹžni poĹžari, pandemije, nikoli pa ne smemo izkljuÄiti tudi ekonomskega kolapsa in vojne.

Enkrat sem gledal intervju iz leta (mislim da) 1985 ko je ruski KGB agent govoril kako 80% Äasa in denarja nemanjajo ne filmskemu vohunjenju ampak temu da ljudi psihiÄno operejo tako, da ne vidijo nevarnost pa Äe jih pripeljeĹĄ tja in jim pokaĹžeĹĄ. Ĺ ele ko dobijo brco v rit se premaknejo. - dobesedno njegove besede.


Zanimivo bi moral pogledat=). Noja ne obstaja nek recept kaj rabiš, ker vsakdo ima različne potrebe jst bi ti predlagal da npr vzameš multi vitamine,sol, sladkor, in če se zgodi pozimi vsaj nekaj za preobleč ker če se zmočiš lahko umreš zelo hitro. Pod glavno bi rekel, da rabiš prvo pomoč, in če nadaljujem od harmony še lonec za kuhanje(nekje sem bral da v Ameriški vojski so za trening preživetja pustili vojake v gozdu (vsak posebej) po enem tednu so bili vsi izčrpani razen enega vojaka, ki je imel lonec s sabo in si je lahko skuhar riž ki so ga dobili za jest).
Reševalna folija ti lahko reši življenje, kompas da veš da hodiš ravno Äče imaš destinacijo, luč na dinamo, pončo(najraje gumijast ker je bolj odporen na udarce in ureznine ko hodiš po gozdu), osebne dokumente.
Navadne rokavice in lateks(za oskrbo ran)
dodatne reči: daljnogled, dihalna maska(če pride do biloške okužbe ali nuklearne) milo v trdnem stanju, in kot je naredila tvoja stara mama ponjava in obleke(določi težko ki si jo pripravljen nositi šnops(za rane in maralno podporo XD) Če ste velika družina ne vidim drugega kot avto ali bicikle kot je omenil nekdo prej
če sem kaj pozabu ali mislite da sem kje pretiraval povejte prosim.

vostok_1 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

@harmony: super! Pod podnebje sem bolj mislil na to kaj se da kupiti pri nas ali v bližini, ker v USA imajo sigurno tega ogromno na voljo, pri nas pa samo sem pa tja kakšna lovska štacuna. Iščem pa seveda poceni stvari, ker to bi začel nabirati bolj tako na stran, ker nimam ravno super duper dohodkov ;)


@yero7 Ne vem... stara mama in moja mami je imela vedno pripravljen kufer oblek in deke za vsak slučaj! Stari ljudje so se zavedali da je vedno lahko hitro kakšno sranje. Še posebej potem ko je bila vojna 91'.
Nekako smo ratali apatični napram nevarnosti in kar mislimo, da se nam ne more zgoditi nič. Naprimer: potres, popolave, obsežni požari, pandemije, nikoli pa ne smemo izključiti tudi ekonomskega kolapsa in vojne.

Enkrat sem gledal intervju iz leta (mislim da) 1985 ko je ruski KGB agent govoril kako 80% časa in denarja nemanjajo ne filmskemu vohunjenju ampak temu da ljudi psihično operejo tako, da ne vidijo nevarnost pa če jih pripelješ tja in jim pokažeš. Šele ko dobijo brco v rit se premaknejo. - dobesedno njegove besede.


Totalno true.

Sem rekel, da če se pogovarjaš z ljudmi, ki jih je resno prizadela vojna imajo čist drugi pogled nad tem. Razumem, da ljudje na zahodu, ki niso doživeli tega, da jim je grupa tujih vojakov sredi noči vdrla v dom, jih ločila od družine, pri tem še koga ustrelila in jih odpeljala neznano kam, so precej apatični.
Ampak drugače ja...en ornk potres, plaz ali polava and you're homeless. Pametni ljudje bi se morali zavedati realnosti in se temu ustrezno pripraviti. If you care, that is.


Se strinjam ljuje mislijo, da bo država poskrbela za njih in sej do neke mere ja samo kot stari ljudje so rekli pomagaj si sam in bog ti bo pomagal. ne moreš pričakovat da država bo bila na vseh koncih če pride npr do naravme katastrofe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yero7 ()

Martin Krpan ::

mailer je izjavil:

Lahko je še tako poceni, če ne smeš kupit. Črnega trga ne rabiš omenjat.
Recimo za 1000 evrov imaš dost lahko orožje. Srno boš podrl, žloveka od blizu tudi, če ne bo imel neprebojca (ampak to je dodatnih 20kg)

Z dodatnimi kilami misliš na jopič ali na kaj drugega?


Kje si pa to pobral , da tega ne smeš kupiti ?!8-O Če imaš papirje kupiš enako kot štruco kruha.
Če papirjev nimaš si sam kriv , ker si jih bodisi nisi uredil ali pa si kriminalec in ti jih zato ne dajo!>:D
Kot bi jamral , da ti ne dovolijo voziti avta brez vozniškega izpita!8-O

@nebivedu: smo malce izven teme ampak kompleten naboj za kalaša tehta 16-17 g. Ravnokar osebno stehtal.

harmony ::

Ali papirji za orozje veljajo v vseh clanicah EU, ce imas stalno bivanje v eni od teh?

yero7 ::

Martin Krpan je izjavil:

mailer je izjavil:

Lahko je še tako poceni, če ne smeš kupit. Črnega trga ne rabiš omenjat.
Recimo za 1000 evrov imaš dost lahko orožje. Srno boš podrl, žloveka od blizu tudi, če ne bo imel neprebojca (ampak to je dodatnih 20kg)

Z dodatnimi kilami misliš na jopič ali na kaj drugega?


Kje si pa to pobral , da tega ne smeš kupiti ?!8-O Če imaš papirje kupiš enako kot štruco kruha.
Če papirjev nimaš si sam kriv , ker si jih bodisi nisi uredil ali pa si kriminalec in ti jih zato ne dajo!>:D
Kot bi jamral , da ti ne dovolijo voziti avta brez vozniškega izpita!8-O

@nebivedu: smo malce izven teme ampak kompleten naboj za kalaša tehta 16-17 g. Ravnokar osebno stehtal.


čaki malo kaj ti lahko imaš legalno kalašnika(kaj ne spada pod avtomatsko orožje) v sloveniji ali delaš v vojski/policiji.

Martin Krpan ::

Hja , zdaj si me pa našel. Na tekmo/lov kamot greš z našim orožnim listom in svojim orožjem v drugo državo , niti ni pomembno , da je članica EU. Iz našega društva so redno in brez težav hodili na tekme na Hrvaško , ko še ni bila članica EU in v Srbijo.

Kako pa je će se tja preseliš pa pojma nimam !

@yero7 : lahko imaš polavtomatskega kalaša ali katerokoli drugo jurišno puško. Pa bi bila za prepperske potrebe dovolj že repetirka!
http://www.rebec.si/si/puska-sdm-ak-47-...

Poišči tu:
http://www.strelec.si/forum/

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

p4888147 @DrG3 Vem ! Bencin naj bi imel rok trajanja od 9 mesecev do 1 leta Jaz na kante z bencinom napišem datum tankanja in po 6-9 mesecih ta bencin zlijem v avto in grem v kante nalit drugega "svežega"[/st.citat naj bi izjavil:



Verjetno zaradi oktanov... pri osvinčenem bencinu tega problema ne bi


Verjetno zaradi oktanov... pri osvinčenem bencinu tega problema ne bi smelo biti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
««
9 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17031367 (27454) FrRoSt
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841632 (23020) hammock

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16151235 (46395) dzinks63
»

Skupinski nakup - nahrbtniki Goruck

Oddelek: Loža
4913458 (11783) Okapi

Več podobnih tem