» »

Preperji norost ali je kaj na tem

Preperji norost ali je kaj na tem

««
8 / 27
»»

bbbbbb2015 ::

yero7 je izjavil:

Kaj je izjavil:

Zanimiva tema.
Kako bi sploh vedel, kaj se dogaja, če ne bi bilo elektrike? Glede na to, da danes že skoraj vse v stanovanju poganja elektrika, bi bilo morda smiselno imeti neke solarne celice za na balkon. Vsaj za mobitel napolniti.
Hrane imam vedno doma veliko na zalogi, tudi dolgo obstojne (krompir,...). Kaj bi se dalo na tem področju narediti. Indukcija je na elektriko, štedilnik tudi, skrinja in hladilnik tudi, mikrovalovka tudi. Če ni elektrike, bi bilo morda fajn imeti vsaj neki na drva. In morda en-dva kubika drv v kleti. Če tako pride, komot na balkonu kuhaš/pečeš na drva. Kaka kompaktna mini varianta? Navaden žar?



No, dve stvari se izplača imeti v civilizaciji.

Ena stvar je elektro generator, po možnosti inveterski, da ni fuč občutljiva elektronika.
Jaz imam 2700W kar ni tako dosti (ampak tudi malo ni), ni dizelski, ampak štiritaktni bencinski. Zna pa obrate prilagajati obremenitvi.

Problem je edino, da tega ni možno gnati v neskončnost, ker kar spije 6L v 24 urah, kar sicer spet ni dosti, ampak 20L kanta bi torej bila za tri dni.

Drugi problem je, da če ga obremeniš na polno, pa rjove ko zver. Ima pa lep display, kjer se točno vidi moč, ki jo daje.

Stal me je 400 €, kar je bilo takrat poceni. Zdaj vidim, da so sploh inverterski dražji.

Druga stvar je črpalka za vodo, po možnosti taka, da 'srka' do na par milimetrov.

Bolj ko vojna so v Sloveniji mogoče poplave.

Konkretno je naša ulica imela poplavo, ker kanalizacija ni požirala in je ta najbolj srečnim zalilo hiše v nulo. Nam je ni, ampak zato, ker nismo imeli pred hišo škarpe. Sosed jo je imel in je plaval ko ribica.

Že samo da bi pumpo imel in izčrpaval vodo, najmanj mu ne bi vsega pohištva uničilo.

Kaj ::

mailer je izjavil:

Shranjevat razne slike na hdd in jih nosit sabo kot spomine? Bolje da si narediš kopije na BD nosilce in nekam zakoplješ, če ti je že toliko do njih. Sam verjetno sabo nebi jemal ničesar elektronskega, razen svetilke, mogoče mobitela in kakšnega mini radija (če se da z možnosto prisluškovanja frekvencam). Vzameš kar misliš, da boš nujno potreboval, manj imaš manj boš izgubil, ker boš točno vedel kaj imaš v torbi. Glavni spomini so v glavi, če ti nekdo ukrade disk ali ga izgubiš pa nisi naredil nič.


Ne govorim za zombi scenarije.
Govorim za enostaven primer, ko je recimo hud potres. Ko ponoči skočiš iz postelje in imaš 5sekund, da pograbiš, kar se ti zdi.
No, v takem primeru bi v teh parih sekundah pograbil ženo, denarnico in to torbo za vhodnimi vrati, v kateri bi bile obleke za nekaj dni in tudi ta disk.
Za tako situacijo se jaz pripravljam, ne pa za zombije in vojno. Tudi tisto je mord smiselno, ampak požar in potres sva veliko bolj verjetna. In v taki situaciji mi je smiselno vzeti disk, če mi pač toliko pomenijo določeni podatki. Vse ostale materialne stvari lahko zamenjam.
Torej torba v omari za vrati, notri pa stvari, ki jih porebuješ za neko situacijo+nenadomestljive stvari čustvene vrednosti.

Tudi to je preper. Potres, požar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

mailer ::

Mogoče boš pozabil, da je v torbi disk in bo letela po zraku par metrov. Potem je boljše, da jo imaš nekje izven hiše, recimo v garaži, pri sosedu,... Je umetnost spravit v srednje velik ruzak za oblečt in za nujne stvari, če imaš otroke pa sploh eden ni dovolj, mogoče samo za oblačila ja za ostalo pa ne.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Kaj ::

Mja, v stanovanju si glede marsičesa omejen.
Ko bo pa enkrat bajta, bo pa nujno pri hiši kos orožja, močno armiran kletni prostor, šporget na drva, vodna črpalka, sončne celice na strehi (in vse kar spada k pasivnosti hiše).
Je kar veselje razmišljati, kaj vse bi takole imel preventivnega in ziheraškega.
Proračun je seveda druga stvar.

hurikhan ::

Zakaj pa ne daš slike na google photos? High quality je free in se ne šteje pod used space. Pa se ne rabiš obremenjevati s tem diskom.

Kaj ::

Ne zaupam oblakom.

Magic1 ::

Jao, digitalne slike so po novem preper materijal... sodoben folk.
Magic

Kaj ::

Magic1 je izjavil:

Jao, digitalne slike so po novem preper materijal... sodoben folk.


Nehajte se tako spotikati ob vsako stvar.
Preperji so primerni za različne situacije.
Ne rabim kresilnega kamna jemati sabo, če mi pogori stanovanje, če imajo starši par kilometrov stran polno delujočo bajto. V takem primeru pač pograbim tisto, kar je vredno ali čustvene vrednosti. Če bo pa družbeni kolaps, bom pa raje kaj drugega pobasal. Zdaj pa dovolj o tem.
-----------------------------


Glede solarnih celic za polnjenje mobitela (Lumia 930) in tablice (Galaxy Tab 2). Na kaj se gleda ob nakupu? 7V (kaj pomeni, če je več, se ne da mobitela polniti?), potem Wati. Nekje je 1W, nekje manj/več. To pove, kako hitro se polni? (o elektriki nimam veliko pojma). Koliko je dovolj, da se zadeva v nekem normalnem času napolne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

matobeli ::

Telefona NIKOLI ne priklapljaj direktno na sončno celico :)
Vmes mora biti vezje ki bo napetost prilagodila na telefončkovih 5V. V povezavi s celico je koristno imeti tudi nek akumulator. Vezje ki skrbi za polnjenje baterije mora biti tudi dobro dizajnirano da tudi ob slabši svetlobi da ven nekaj elektrike.

Za primer:
tvoj polnilec ki ga imaš doma na steni je cca. 5V/1A, kar je 5W.
Toliko bo dala celica velika malo več kot A4 format, ampak ob res polnem osončenju. Kar pomeni da potrebuješ vsaj 10W da boš lahko še kaj pocuzal iz oblačnega vremena.

Za napajat telefon bi to bilo dovolj.

Kaj ::

matobeli je izjavil:

Telefona NIKOLI ne priklapljaj direktno na sončno celico :)
Vmes mora biti vezje ki bo napetost prilagodila na telefončkovih 5V. V povezavi s celico je koristno imeti tudi nek akumulator. Vezje ki skrbi za polnjenje baterije mora biti tudi dobro dizajnirano da tudi ob slabši svetlobi da ven nekaj elektrike.

Za primer:
tvoj polnilec ki ga imaš doma na steni je cca. 5V/1A, kar je 5W.
Toliko bo dala celica velika malo več kot A4 format, ampak ob res polnem osončenju. Kar pomeni da potrebuješ vsaj 10W da boš lahko še kaj pocuzal iz oblačnega vremena.

Za napajat telefon bi to bilo dovolj.


Hvala za info.
Torej kaj takega?
http://www.amazon.de/gp/product/B00NSAR...
Ne vidim pa, če ima akumulator. Zgleda kot da se direkt na mobitel priklopi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

joze67 ::

Zakaj ne bi za začetek utrdili domače hiše? Dober, visok in debel železobetonski zid zadaj pa majhen vrt, verjetno ste že pri nakupu parcele pazili (ali so vaši dedje, ne vem), da je na parceli izvir vode ali vodnjak. Skupaj s strojnico, ki je ta hip varna v kleti, je to več vredno kot gozd. S fotovoltiko pa do apokalipse žanješ subvencije, po apokalipsi pa imaš elektriko ne glede na to, kaj je zunaj. Še zastavo zapičiš in to je to.

razerznak2 ::

za take primere je najbolš če je kdo lovec,

in če ma kdo psa, priporočam ta video, da vam pomaga kaj nosit

harmony ::

Eni nimamo hise. Sam ce bi imel hiso bi si naredil bunker kot v USA. :)

Mogoce malo smesno, ampak vam povem, da prijatelji / sorodniki so v Bosni preziveli vojno, ker je le en sosed imel pod hiso zgrajeno pravo trdnjavo. Ko se je zacelo granatiranje so se vsi podali k njem in preziveli.

noraguta ::

joze67 je izjavil:

Zakaj ne bi za začetek utrdili domače hiše? Dober, visok in debel železobetonski zid zadaj pa majhen vrt, verjetno ste že pri nakupu parcele pazili (ali so vaši dedje, ne vem), da je na parceli izvir vode ali vodnjak. Skupaj s strojnico, ki je ta hip varna v kleti, je to več vredno kot gozd. S fotovoltiko pa do apokalipse žanješ subvencije, po apokalipsi pa imaš elektriko ne glede na to, kaj je zunaj. Še zastavo zapičiš in to je to.

No imaš podnev, polet, kte itak ni not. Ponoč pa lojenke kuriš
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

krneki0001 ::

matobeli je izjavil:

Telefona NIKOLI ne priklapljaj direktno na sončno celico :)
Vmes mora biti vezje ki bo napetost prilagodila na telefončkovih 5V. V povezavi s celico je koristno imeti tudi nek akumulator. Vezje ki skrbi za polnjenje baterije mora biti tudi dobro dizajnirano da tudi ob slabši svetlobi da ven nekaj elektrike.

Za primer:
tvoj polnilec ki ga imaš doma na steni je cca. 5V/1A, kar je 5W.
Toliko bo dala celica velika malo več kot A4 format, ampak ob res polnem osončenju. Kar pomeni da potrebuješ vsaj 10W da boš lahko še kaj pocuzal iz oblačnega vremena.

Za napajat telefon bi to bilo dovolj.


Vidim da ni noben pogeldal par postov nazaj, ko sem dal link do ene zadeve s 190W.

http://www.tacticalsolar.com/solar_tent...


Zadeva je v velikosti 2.4 x 2.8 metra in daje ven 190W na 12V. Lahko jo daš čez bivak in imaš še zaščito pred dežjem.

Še pdf
http://www.tacticalsolar.com/Solar_cell...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Kaj je izjavil:


Hvala za info.
Torej kaj takega?
http://www.amazon.de/gp/product/B00NSAR...
Ne vidim pa, če ima akumulator. Zgleda kot da se direkt na mobitel priklopi.


Nima akumulatorja, lahko katerkoli "powerbank" uporabiš, npr tegale:
http://www.gearbest.com/mobile-power-ba...
oziroma katerokoli podobno stvar ki se polne tako kot telefon - preko micro USBja

edit: nebivedu, sem videl, se na hitro poslinil, potem pa si nehal lagati da bom lahko kdaj upravičil nakup takge stvari. Ker pač stane skoraj 3kUSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

noraguta ::

Ma mobilc itak ne dela takrat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

matobeli ::

signala verjetno res nimaš, imaš pa v mobilcu lahko shranjene miljon ene literature, zemljevidov, programov... če ne drugega tudi glasbo/filme da ti malo dvigne moralo.

Ko smo že pri telefonih, par aplikacij za prepperje:
-Morse Tools (FREE, brez reklam), najbolša za delat z morse kodo
-SAS Survival Guide (6.89€), dost dober priročnik za survajvat
-Nokia Here maps (offline navigacija)

mailer ::

krneki0001 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Telefona NIKOLI ne priklapljaj direktno na sončno celico :)
Vmes mora biti vezje ki bo napetost prilagodila na telefončkovih 5V. V povezavi s celico je koristno imeti tudi nek akumulator. Vezje ki skrbi za polnjenje baterije mora biti tudi dobro dizajnirano da tudi ob slabši svetlobi da ven nekaj elektrike.

Za primer:
tvoj polnilec ki ga imaš doma na steni je cca. 5V/1A, kar je 5W.
Toliko bo dala celica velika malo več kot A4 format, ampak ob res polnem osončenju. Kar pomeni da potrebuješ vsaj 10W da boš lahko še kaj pocuzal iz oblačnega vremena.

Za napajat telefon bi to bilo dovolj.


Vidim da ni noben pogeldal par postov nazaj, ko sem dal link do ene zadeve s 190W.

http://www.tacticalsolar.com/solar_tent...


Zadeva je v velikosti 2.4 x 2.8 metra in daje ven 190W na 12V. Lahko jo daš čez bivak in imaš še zaščito pred dežjem.

Še pdf
http://www.tacticalsolar.com/Solar_cell...

Edina zadeva, ki bi bila zanimiva zame je tale:
http://www.tacticalsolar.com/ETI0000-50...

Pri podatkih piše, da je tok le 0.4A, kar je malo. Tudi napetost na USBju nikjer ne piše, če recimo polniš telefon direktno na soncu, brez vstavljenih AA baterij.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

krneki0001 ::

Potem je pa že boljši tale
http://www.tacticalsolar.com/ETI0021-60...

Ima tudi battery pack zraven. Samo cena je okol 340 dolarjev. Imajo pa verjetno kitajci že kopijo tega, tako da kak aliexpress ali banggood verjetno že ima v prodaji.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

Ravno testiram tole, kupu sodelavec pred parimi dnevi.
http://www.amazon.de/Ladeger%C3%A4t-Ein...

Lepo narejena zadeva, telefon mi se je hitro napolnil. No ko bi le cena bila za vsaj 10€ manj.

matobeli ::

Telefon se že napolni hitro, ker je preko akumulatorjev, ampak da bodo sončne celice napolnile powerbank pa zna trajati nekaj dni sonca. No, če pohajkuješ je vsekakor veliko bolje kot nič.

Je pa varjanta z 10W celico tisto pravo, ampak tele pregibne so zaenkrat še dost švoh in res rabiš šotor.

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

Ravno testiram tole, kupu sodelavec pred parimi dnevi.
http://www.amazon.de/Ladeger%C3%A4t-Ein...

Lepo narejena zadeva, telefon mi se je hitro napolnil. No ko bi le cena bila za vsaj 10€ manj.


Nokio lumio 920 s točno takim napolnim 3krat pa še eno malo ostane (nekje 30% baterije v četrtem polnjenju napolni). Baterija lumie ima 2000mAh, tako da 15.000mAh tukaj notri ni, polovico tega mogoče, mogoče celo 8000mAh, 15Ah pa sigurno ne.

Celice napolnijo akumulatorje nekje 7% na sončen dan. Ampak na soncu se zadeva tako segreje, da jo težko primeš v roke.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Aja, torej ni tole neka "survivor" zadeva, ce nimas stroma. :)

krneki0001 ::

Ne, ni.

Fila pa zelo hitro telefon. Lumia se polni 1% na minuto. Je prav zanimivo, ko priklopiš z 20% na to zadevo, greš scat in še nekaj popit pa prideš nazaj po desetih minutah in imaš 30% polno baterijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

Zato pravim, ce bi bla cena malo nizja bi bil dober gadget...bolj me zanima koliko drzi zadeva na standbaju, ko se jo nafila do konca.

krneki0001 ::

V dveh tednih ni nič izgubila, dlje pa še nisem imel polno napolnjene.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

Ni slabo se mi zdi.

Dejmo se malo razpisati o hrani, ki bi se jo lahko kupilo za par dni. Tile paketi BP-5 so sicer ql, ampak dokaj dragi. Najbrz kaksne konzerve, tuna...sicer jim je rok trajanja 2-3 leta, ampak itak sprot jes in menjavas.

Kaj bi se lahko dobilo za 12€, pa da je primerjivo z BP-5 v smislu kalorij...proteinske cokoladice so tud drage...100gramov za nekih 350kcal ti je tudi cez 2evrica...

koyotee ::

Med :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Jaz bi trajnostno spakiral 3kg riža, 6x mala mesna konzerva (moja hrana), 6x mala zelenjavna konzerva(ženina hrana).
Zraven pa še vsaj 0.5kg praška z multivitaminsko pijačo (cedevita oziroma kaj kvalitetnejšega).

Pomojem bi se od tega dalo čisto lepo preživet.

koyotee ::

Cedevita je 80% sladkor, če ne celo več :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Ja sej, tolko da ne padeš skupaj če se nimaš časa ustavit za normalno pojest :)

No, verjetno bi vzel vsaj isostar. Razen če najdemo tukaj kakšno prfektno mešanico z dovolj minerali, vitamini, pa še da ni okusa po straniščni školjki.

harmony ::

Kako bi zapakiral trajnostno?

matobeli ::

A vakumsko pakiran riž ali konzervo?
Mislil sem na to da bi bla ta hrana skoz v ruzaku. Čokolade bi pa menjal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

harmony ::

Mislil sem na riz. Nisem nikoli bil pozoren koliko dejasnko zdrzi riz.

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

Ni slabo se mi zdi.

Dejmo se malo razpisati o hrani, ki bi se jo lahko kupilo za par dni. Tile paketi BP-5 so sicer ql, ampak dokaj dragi. Najbrz kaksne konzerve, tuna...sicer jim je rok trajanja 2-3 leta, ampak itak sprot jes in menjavas.

Kaj bi se lahko dobilo za 12€, pa da je primerjivo z BP-5 v smislu kalorij...proteinske cokoladice so tud drage...100gramov za nekih 350kcal ti je tudi cez 2evrica...


Večina konzerv ima rok uporabe zato, da jih nimaš predogo doma, ne zato, ker bi se roba pokvarila. V JLA so še leta 1987 kolegi jedli ribe z letnico proizvodnje tam okoli 1960, pa niso bile nič pokvarjene.

Recimo od ete (naturete) jota, prebranac in pasulj. To samo pogreješ in imaš orenk kosilo. Pa fižol v konzervah, ribe v konzervah, doručak od gavriloviča vem da ima uporabo nekje 5 do 6 let, med, riž,...

Proteinske čokoladice podobne kot frutabela, samo brez čokolade imajo pa velikokrat v kamniku v tovarniški trgovini fruktala. So poceni (10 do 15 evrov mislim da pride kompelten paket teh čokoladic), so pa brez oznak, ker so delane za vojsko (ne vem zakaj tako).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Furbo ::

Niso brez oznak, samo niso pa kičaste kot komercialne, zgolj srebrna nepotiskana folija in deklaracija. Prejšnji teden so bile na zalogi, verjetno so še.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aston_11 ::

matobeli je izjavil:

verjetno bi vzel vsaj isostar.
Primerjaj sestavo s cedevito in se vprašaj, zakaj plačujejo 2x več za izostar.

harmony ::

Pogledal sem ze veliko teh prepper video posnetkov in nisem se zasledil, da je kdo omenil navadno ogledalo. Se mi zdi dosti uporabna zadeva. Recimo zacnes se praskat okrog na spodnjem delu riti in imas filing da je klop. Vzames ogledalo in potem lepo vidis kje se nahaja.

Se pa v lekarni da kupiti tudi orodje za pravilno odstranjevanje klopa. Se mi zdi dober del prepper opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

Pogledal sem ze veliko teh prepper video posnetkov in nisem se zasledil, da je kdo omenil navadno ogledalo. Se mi zdi dosti uporabna zadeva. Recimo zacnes se praskat okrog na spodnjem delu riti in imas filing da je klop. Vzames ogledalo in potem lepo vidis kje se nahaja.

Se pa v lekarni da kupiti tudi orodje za pravilno odstranjevanje klopa. Se mi zdi dober del prepper opreme.


Tisto orodje je enako kot v vsaki trgovini za male živali, samo da v lekarni stane 3x več.

Ogledalo je uporabno, če ga imaš na enem mestu, v ruzaku bo pa prej ko slej počil, če ga boš s seboj nosil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

Ce ga das v kaksno skatlico ne bo pocilo. To je enako kot moji filtri za fotoaparat. So lepo shranjeni in ni sans da pocijo. Tudi ce bi torbo metal po tleh.

mailer ::

Normalno, ogledalo gre zraven. Prav tako pinceta za odstranjevanje klopov, ki je nujen del prve pomoči. Na koncu koncev me je klopov bolj strah kot vseh drugih živali okoli samo zaradi bolezni, ki jih prenašajo.
Je kdo pomislil, da se da porabiti paket prve pomoči, ki mu je v avtomobilu pretekel rok trajanja?
Doma imamo že 3 cele škatle še v foliji in bi jih odprl ter iz njih vzel recimo polovico vsebine. Prav tako mi bo potekel paket prve pomoči za motor, ki je polovico manjši a je bolj nerodne oblike za v nahrbtnik.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Martin Krpan ::

No pa gremo od začetka :
1. oni tip ki ga najbolj skrbi če znamo memjati kolo na avtu !
Znamo.
Verjel ali ne včasih sploh NI BILO youtuba in smo se bili prisiljeni naučiti kaj o življenju tudi brez njega. Sploh pa so že kako leto ali dve pred youtubom izumili pisavo in tisk in marsikaj se je dalo naučiti iz čudne prečudne stvari , ki se ji reče knjiga.
Ta deluje v vseh pogojih , brez WI-FI , Bluetootha , interneta , elektrike , GPS in youtube.:))
Tudi medved gril , katerega oddaj na discoveriju tudi jaz ne maram preveč , ker so samo za zabavo in ne za izobraževanje je napisal knjigo Preživetje v naravi , katera je za začetnika 100x boljša od njegovih oddaj. Priporočam ! V slovenščini , cena okrog 7 €.
V PDF formatu lahko na internetu najdete tudi knjigo SAS Survival Handbook v hrvaščini. Priporočam ! Poleg tega imam še ogromno druge literature , tako na papirju kot na disku računalnika.

2. Prepperska audio navodila za oskrbo z bencinom za prijatelja nebivedu in ostale , ki mislite da je avto primeren prepperski pripomoček :D


3. hrana: pozabi krompir. Z seboj vzameš trajne mesne in ribje konzerve , čokolado , kakav , mleko v prahu , instant riž kuhan v 3 minutah , med , rozine , prepečenec , pašteto in Maggi kocke za juho. Z njimi je tudi juha iz bukovega listja za silo užitna , predvsem pa vsebujejo sol ki jo človeško telo nujno potrebuje.

4. Onemu ki ga skrbi apnenec v deževnici sporočam , da deževnica ne vsebuje nobenega apnenca in mineralov. Razen svinjarije iz zraka je najbolj podobna destilirani vodi.

5.Tisti , ki se preveč zanašate na pametne telefone razmislite , da je vaš telefon lahko tudi izdajalec , ki lahko zaradi kakih rootkitov sproti pošilja vaše koordinate kaki od tričrkovnih tajnih službi in vam nonstop prisluškuje!
Da ne omenjam , da bi ga solar flair ali eksplozija atomske bombe nekaj sto kilometrov nad vami scvrla.>:D

6. Ogledalo
Priporočam signalno ogledalo , ki je izdelano iz kovine ali kovinske plasti in plastike.
Uporabno za signaliziranje in tudi za britje in iskanje klopa na riti.
http://www.landing-zone.net/signalno-og...

7. Elektrika in ogrevanje
V bloku je to res jeba , če pa imaš lastno bajto kamot poskrbiš za vse
El. generator dobiš že za manj kot 100€. Rabiš pa še par kant bencina.
http://www.merkur.si/gradnja/elektroins...

Tudi ostale sisteme imam podvojene. Centralno imam na plin in tudi na drva katera deluje brez elektrike. Pa še v kuhinji za rezervo štedilnik na trda goriva.
Vodo imamo tudi dvojno , iz komunalskega in iz vaškega vodovoda.

krneki0001 ::

Martin Krpan je izjavil:

Prepperska audio navodila za oskrbo z bencinom za prijatelja nebivedu in ostale , ki mislite da je avto primeren prepperski pripomoček :D

Avto je odličen pripomoček, če se lahko pripelješ do mesta, kjer se boš ustalil. Notri imaš lahko veliko spravljeno in ed nevihtami in pred mrazom se lahko zatečeš vanj.

Martin Krpan je izjavil:


Elektrika in ogrevanje
V bloku je to res jeba , če pa imaš lastno bajto kamot poskrbiš za vse
El. generator dobiš že za manj kot 100€. Rabiš pa še par kant bencina.
http://www.merkur.si/gradnja/elektroins...

S 750W agregatom pa pri hiši ne boš nič naredil. Je veliko premalo. Tale crkne po desetih dneh dela tako, da ga nikoli več ne boš popravil. Mora biti vsaj 3 ali več kw.
Lahko koga, ki je imel pri žledu probleme vprašaš, koliko so bili kilowatni agregati, pa so vseeno crkovali, ker so samo skrinjo in hladilnik priklopili nanje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

matobeli ::

Ubistvu je treba samo dedka uprašat ali pa sosedovega Hasana kako se preživi.

So pa tudi v starejših blokih (npr. mojem) v vsakem prostoru dimniške cevi in v kleti drvarnicd, tko to ne bi bil problem za večino.

gembleru ::

Nism bral treda, ampak vrjetno je nekaj na tem. Če je za vrjet Randallu Carlsonu so katastrofalni dogodki dosti bolj pogosti, kot bi si mislil..

Martin Krpan ::

Nebivedu : jaz osebno imam precej močnejšega , ta je smo za ilustracijo , da ga dobiš že za male dnarje.
Za gledanje TV , črpalko in elektroniko od centralne , polnjenje akumulatorjev in osvetlitev tudi ta zadostuje.
Res ni nevemkaj pa vseeno veliko boljši kot nič.
Z škrinjo bi se že malo matral (zagonski tok).

Matobeli: sam dimnik brez peči in drv ti kaj malo koristi.

matobeli ::

Uh, ja. Kolko km/m pa ma povprečen prebivalec do propper gmajne? Če je kriza ni več lastnine

harmony ::

Martin Krpan je izjavil:

No pa gremo od začetka :
3. hrana: pozabi krompir. Z seboj vzameš trajne mesne in ribje konzerve , čokolado , kakav , mleko v prahu , instant riž kuhan v 3 minutah , med , rozine , prepečenec , pašteto in Maggi kocke za juho. Z njimi je tudi juha iz bukovega listja za silo užitna , predvsem pa vsebujejo sol ki jo človeško telo nujno potrebuje.

Konzerve so ql, ce se clovek ukopa v bajti / stanovanju. Zdej za na kaksno pot je treba vzeti vecjo kolicino tega vsega, kar pomeni tezji nahrbtnik.

Pri meni caka v kosarici 4x http://www.amazon.de/Notverpflegung-NRG...

Skupaj 2kg in taka zadeva, bi lahko bila za nekih 5-6 dni v kolikor se spara s hrano.
Jusne kocke so zelo dobra ideja.

DrG3 ::

Za vse ljubitelje malih bencinskih agregatov, pazite na kakovost oziroma rok uporabe bencina. Preizkušeno na lastni koži v času žledu.

Agregat je bil pri hiši že od prej, toda cca 2 leti ni bil v uporabi (uskladiščen v garaži). V času žledu, ko je sosednja vas ostala 10 dni brez električne povezave, naša vas pa je imela občasne (do 1 uro) izpade, smo za vsak primer testirali agregat (bencinski 2 kW nizkocenovnik za cca 400€). Vzamemo agregat, preverimo gorivo, dovolj ga bo za test. Gremo vžigati, ne gre. Vlečemo, preklinjamo, testiramo svečko, nič ne bo. Že iščemo številko lokalnega mehanika, ko predlagam menjavo goriva. Hišni gazda odkimava, to je brezveze. Saj se bencin ne more pokvariti. Ampak po prerekanju le popusti, odlijemo gorivo iz rezervarja, dolijemo novo od kosilnice. En poteg, dva, vžge kot namazano. In deluje.
Nauk te zgodbe, tudi bencin se lahko pokvari. Sicer ponavadi ga imamo na zalogi (kosilnica, avto), toda kaj če ga ni (recimo da imamo dizelski avto), do bencinske črpalke pa je 10 km, cesta pa neprevozna?
««
8 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17031394 (27481) FrRoSt
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841644 (23032) hammock

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16151283 (46443) dzinks63
»

Skupinski nakup - nahrbtniki Goruck

Oddelek: Loža
4913463 (11788) Okapi

Več podobnih tem