» »

Preperji norost ali je kaj na tem

Preperji norost ali je kaj na tem

««
7 / 27
»»

krneki0001 ::

BW, ne vem zakaj bi bilo postavljanje pasti daleč od enostavnega. Pregledaš kje so sledi živali, jim slediš do primernega mesta in postaviš past.

Glede streljanja z doma izdelanim lokom, ti pa to čisto verjamem. Večina jih niti pravega lesa ne zna najti za tak lok, da bi pa leseni puščici dodal oster kamen za konico in to zalil s smolo ter malo povil z vrvjo, se pa tudi noben ne bo spomnil.


Ekstremne razmere? Kdo pa bo po 1m snega bežal v gozd? Koliko prehodiš po 1m snega, po možnosti brez krpelj? Sam sem brez krpelj po 60cm snega brez krpelj hodil s psoma (pa sta haskija in grajena za take razmere) nekje 3 ure, pa sem bil crknjen, psa pa tudi. Ja če je sneg na vrhu zmrznjen in se ne udira. Potem psa brez problema vlečeta hčerko in ženo na saneh nekje 25km, jaz ju samo usmerjam in zraven hodim teh 25km brez nekih problemov.

Ampak kot sem že prej povedal, večina bo ostala doma, zabarikadirana v blokih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

noraguta ::

Če bi šli v splošnem na nabiralništvo in lov, bi zreduciral najbrž 90% prebivalstva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

echo ::



En čist osnovn video o želodih.
Potem imaš polže na žaru, žabe se da brez težav nalovit, razne žuželke se da zelo lepo popečt na ponvici...
Dobr je znat tut mal o trajnem shranjevanju - fermentacija zelenjave in prekajevanje mesa - če hočeš preživeti zimo.
Pa recimo narediti si glineno posodje - tut bazična stvar, ki še kmalu prav pride.

krneki0001 ::

noraguta je izjavil:

Če bi šli v splošnem na nabiralništvo in lov, bi zreduciral najbrž 90% prebivalstva.


Jap.

echo je izjavil:


Potem imaš polže na žaru, žabe se da brez težav nalovit, razne žuželke se da zelo lepo popečt na ponvici...
Dobr je znat tut mal o trajnem shranjevanju - fermentacija zelenjave in prekajevanje mesa - če hočeš preživeti zimo.
Pa recimo narediti si glineno posodje - tut bazična stvar, ki še kmalu prav pride.


Pri mili zimi ti tudi prekajevanje mesa ne pomaga dosti, ker je stalna vlaga in bi vse plesnelo. Če je celo zimo pod nulo, pa ni problem shranjevanje, ker je itak vse zmrznjeno.

Težava, ki jo sam vidim so kaki paraziti v živalih, ki bi jih lahko sam dobil, pa kake bolezni. Tisto te pa pobere lahko zelo hitro.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

yero7 ::

dve glavni stvari ki sem zasledli je da ni dobro jesti kostni mozeg in možgane ker so lahko razne bolezni v njih

krneki0001 ::

yero7 je izjavil:

dve glavni stvari ki sem zasledli je da ni dobro jesti kostni mozeg in možgane ker so lahko razne bolezni v njih


V samem slabo pečenem ali slabo kuhanem mesu je lahko od trakulje, ostalih zajedalcev, do kake salmonele ali drugih svinjarij, tako da imaš lahko velike probleme.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

vostok_1 ::

Saj vam pravim. Če hočete preživet imejte za silo nekaj s seboj nato pa čimprej najt ostanke civilizacije.

harmony ::

Zato bi se jaz fokusiral na ribe mmmm :)

Vanich ::

harmony ::

Razmisljam na glas okrog zascite torbe, katero sem narocil.
Spremljam tele novice okrog beguncev ipd...recimo da se zgodi kaj takega nam in da moramo pobrati to torbo in enostavno iti. Ti si kao pripravljen, mas v torbi recimo za par dni hrane, vode...znas tud ulovit ribo...AMPAK najdes se nekje v guzvi in ti lepo nekdo odpre torbo in sune vse kar mas...

Za ta namen je recimo dobra foto torba od lowepro 400aw, kjer se enostavno torba odpre na hrbtu in ne nazaj. To pred nakupom torbe nisem razmisljal, ampak sedaj me pa res zanima, kako bi jo lahko zascitu...najbrz teska...

mihec87 ::

Če sta na zadrgi dva ključka ok čolnička lahko daš čez manjšo ključavnico/vezico-samo z tem si verjetno še bolj zanimiv..

harmony ::

Tole?
http://www.amazon.com/gp/product/B000WO...

No ja...zanimiv ali ne...v mnozici ljudi IMO ni slaba ideja...

matobeli ::

Za prvo silo bi bila tudi dežna prevleka za nahrbtnik dobra. Ali pa nahrbtnik na prsih če je to mogoče

harmony ::

matobeli je izjavil:

Za prvo silo bi bila tudi dežna prevleka za nahrbtnik dobra. Ali pa nahrbtnik na prsih če je to mogoče

To je prva stvar, ki mi je padla na misel - dezna prevleka. Na prsih pa hmmm si dokaj okoren, ce se znajdes v taki mnozici, kjer se ze brze torbe opotekas, kaj sele, da je teza nahrbtnika naprej.

IMO se najbolj s temi kljucki...sicer pa bi moral dati sasiti dodatno dezno prevleko na torbo :)

krneki0001 ::

Vsi te ruzaki imajo po 2 "čolnička na vseh predalih. Daš vezico skozi oba in še skozi te stranske našite trakove (ki so namenjeni dodatnim razširitvam in pripenjanju ostaloh stvari gor) in ti noben ne bo nič vzel. Samo v žepu moraš pa imet pipec, da ko boš kaj rabil iz ruzaka, da boš lahko prerezal vezico.

Rabiš pa 4 vezice, ker so 4 zadrge. V ruzaku jih imaš pa lahko ogromno. Saj je to ena izmed boljši pogruntavšn in so uporabne na veliko področjih.

Evo, jaz imam točno takega:
http://www.amazon.co.uk/Mil-Tec-Militar...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Modularno orodje

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Avenger ::

Kar se mene tiče je to čista paranoja. Imam pa punco ki je tabornica in ima survival krame čez glavo.. tko da sem tud po črnem scenariju preskrbljen. :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

harmony ::

Paranoja, mogoce? Ampak, v kolikor se zgodi crn scenarij tako kot se je zgodil tem beguncem, se lahko tudi nam zgodi in kdor ni vsaj nekako osnovno pripravljen je v riti.

SimplyMiha ::

Ampak ti begunci ne gredo v gozd, pač pa v Nemčijo.

matobeli ::

Bomo vidli kam bodo šli;)
Mogoče bi bilo fajn na nahrbtniku met neke napihljive zadeve. Ne sicer da imamo do nemčije kakšno morje ampak še vedno obstaja možnost da padeš v kakšno vodo.

Prav bi prišlo tudi v primeru velike gužve, da bi malo prostornine pridobil

mailer ::

krneki0001 je izjavil:

Modularno orodje

Tole je verjetno težko in okorno.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Furbo ::

Kakor kažejo zadeve, bi bilo najbolje imeti potni list kake razvite države.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SimplyMiha ::

Ja, bo treba pogruntat, kako preživeti v betonski džungli... ker bo drugega ostalo kaj malo.

krneki0001 ::

Kaj pa na tole zadevo pravte?

http://www.tacticalsolar.com/solar_tent...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

matobeli je izjavil:

Za prvo silo bi bila tudi dežna prevleka za nahrbtnik dobra. Ali pa nahrbtnik na prsih če je to mogoče

To je prva stvar, ki mi je padla na misel - dezna prevleka. Na prsih pa hmmm si dokaj okoren, ce se znajdes v taki mnozici, kjer se ze brze torbe opotekas, kaj sele, da je teza nahrbtnika naprej.

IMO se najbolj s temi kljucki...sicer pa bi moral dati sasiti dodatno dezno prevleko na torbo :)


Ruzak s ključavnicami že zraven - cena 105 evrov
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Martin Krpan ::

Za vso kramo , ki jo imate namen kupiti se vprašajte kdo bo vse to nosil.
Jaz bi v primeru sranja vzel bicikel z potovalnimi torbami in tovor navesil nanj. Boljše kot vsak đip ali subaru.:D Sploh ni treba da se z njim pelješ , lahko ga rineš , na njem pa tovoriš nekaj 10 kg tovora , ki ga drugače nikakor ne bi mogel vzeti s sabo.
Vietkongovci so med vojno tako na biciklu tovorili na jug po več kot 200 kg tovora.

Hrano seveda vzameš konzervirano s seboj , tudi malce zaloge okrog pasu ne škoduje.
Jaz še hecam , da imam zalogo za 2x okrog sveta , kot atomska podmornica.:))

Pasti teoretrično znam izdelati , se pa baje bolje obnesejo kupljene pasti , tiste tavelke za podgane. Pa še na to se nebi preveč zanašal.
Imam pa puškico nabasano in sem zelo dober strelec , to mi je prvi planirani način za pridobivanja hrane.

Tudi če te bodo hoteli oropati verjemi da boljša od vseh vezic in ključavnic jurišna puška v rokah in pištola v holsterju.:D Ali še boljše več nijih.8-)

Dokler res ni nujno potrebno seveda ne rineš nikamor , zabarikadiraš se kje na prijateljevi ali sorodnikovi kmetiji in si preskrbljen z hrano , skupaj potem obdelujate kmetijo in jo branite pred roparji.

Odideš le v skrajni sili.
Seveda po svetu ne lutaš sam ampak spet z družino in prijatelji.
Stara mama pa bi na žalost ostala doma , ker bi preveč upočasnjevala skupino in vse spravljala v nepotrebno nevarnost.:'(
Žal.

matobeli ::

Kolo je dobra varjanta, me prav zanima zakaj jih v skoraj nobenem zombi filmu ne uporabljajo

Martin Krpan ::

Ni tako sexy kot Jeep v maskirnem vzorcu ovešen z kantami goriva , meglenkami ,lopato , krampom , strojnico, šotorom....

matobeli ::

Martin Krpan je izjavil:

Ni tako sexy kot Jeep v maskirnem vzorcu ovešen z kantami goriva , meglenkami ,lopato , krampom , strojnico, šotorom....


To že, ampak zakaj (poleg sponzorskega denarja) so se pa potem v npr. TWD stalno vozili z tistim brezveznim Hyundajčkom :P

well, da ne bo čisto offtopic, a ima kdo kakšno dobro rešitev za nosit potomstvo seboj? Ruzak je sicer opcija ampak potem ne morem nest še enega z opremo.

bbbbbb2015 ::

SimplyMiha je izjavil:

Ja, bo treba pogruntat, kako preživeti v betonski džungli... ker bo drugega ostalo kaj malo.


Moram priznati, da imate vsi črne scenarije naspidirane do takih nijans, da to ni za verjeti. Opletate z loki, rukzaki s ključavnicami, noži, no tu in tam kakšna puškica nabasana... Pripravljeni da žrete od mravelj do trakulj (v redu, tudi ribe). Pa na koline se vabite in odiranje svega in svačega.

Jezus kristus.

Ameriški preperji so vajenci za vas. No, mogoče ne vsi. Un recimo, ki se je skril v opuščen silos od jedrske rakete. Ta bi bil eventuelno doktor za vas.

Evo, predlagam ta najjači med vami, odprite ekstra forum. Pa tam lahko potegnete na plano vse, kar mate, ter ugotavljate, kateri ima daljšega. Nož, seveda.

yero7 ::

jst bi predlagal, da si naredistve več modulov(ki se jih lahko vrže v nahrbtnik) kjer imaste vse pripravljeno:
1 nek osnvni paket(vžigalice, firesteel, nož(večji), multitool, kompas, zemljevid nerjaveča posoda(lahko je tudi termos) v glavnem stvari, ki vam bi prišle prav v vsakem primeru, ta paket je minimalističen(okoli pol kile do ene kile),
2 paket je bolj(velik) za v gozd npr žaga, sekira, olje proti rjavenju, pasti ali za v mesto pajser.
3 paket tri pare nogavic,spodje majice,gate (jst bi predlagal tudi kakšno gumjasto pelerino(pride prav poleti in pozimi)itd
4 paket za hrano lahko v posodi(če greš kje kjer so medvedi prodajajo posebne posode ) ali vrečkah, ki se zaprejo
5 paket prva pomoč(po moje glavno, ker ostale stvari se, da lažje nadomestiti(nož se da narediti iz kamna, obliže in lekadol pa ne(razen če si super expert master survival xD))
6 ostala krama kot je papir za vc, ducktape, vezice, daljnogled,polnilec za telefon karkoli misliš, da je uporabno in, da se težko najde(samo, da je lahko ker vsak kilogram se pozna).

Aja poskušajte razmislit kere stvari se, da uporabit v več primerih npr super attack se, da uporabit za rane in za zlepit podplat od čevljev. drugače to sem si bolj zamislu kot paket za hajkanje, ker, da civilizacija proapade je manj možno poleg tega v tistem primeru bi verjetno ostal doma kot in branu družino in sosede kot bežal po gozdovih.

krneki0001 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Ja, bo treba pogruntat, kako preživeti v betonski džungli... ker bo drugega ostalo kaj malo.


Moram priznati, da imate vsi črne scenarije naspidirane do takih nijans, da to ni za verjeti. Opletate z loki, rukzaki s ključavnicami, noži, no tu in tam kakšna puškica nabasana... Pripravljeni da žrete od mravelj do trakulj (v redu, tudi ribe). Pa na koline se vabite in odiranje svega in svačega.

Jezus kristus.

Ameriški preperji so vajenci za vas. No, mogoče ne vsi. Un recimo, ki se je skril v opuščen silos od jedrske rakete. Ta bi bil eventuelno doktor za vas.

Evo, predlagam ta najjači med vami, odprite ekstra forum. Pa tam lahko potegnete na plano vse, kar mate, ter ugotavljate, kateri ima daljšega. Nož, seveda.


Nekateri hodimo na preživetja v naravi za en teden, ker nam tako paše in ne zato, ker bi bili prepresi. Oprema je pa podobna, samo da za en teden v hosti rabiš veliko manj stvari, kot za življenje v gozdu za neznano dolgo časa.
Pa za en teden naprej približno veš, kakšno bo vreme in se lahko tudi na to pripraviš. Ko si enkrat v hosti za nedoločen čas zaradi vojnih razmer, ti noben ne bo povedal, kakšno vreme bo naslednji dan.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Martin Krpan ::

V ranjki YU je naš takratni predsednik Tito rekel "Delajmo kot da bo sto let mit , pripravljamo se kot da bo jutri vojna" . In še 100% prav je imel.

Tisti malce starejši se gotovo spomnite posnetkov Bošnjakov iz Sarajeva kako odhajajo v hribe nad mestom v "partizane" popolnoma neprimerno opremljeni v Adidas trenirkah , teniških copatah in z športnimi torbami na ramah.

Če so se ti ljudje sploh na kaj pripravljali so se očitno na primer , da bi jih vpoklicali v nogometni klub Željezničar Sarajevo , na vojno ali izredne razmere se sigurno niso.;(
Ker tudi oni so tudi menili , da ne bo nikoli več vojne in da jih bo v primeru vojne branila JNA.

Mislim da mi ni treba posebej povdarjati kako grdo so se motili.8-O

Martin Krpan ::

matobeli je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

Ni tako sexy kot Jeep v maskirnem vzorcu ovešen z kantami goriva , meglenkami ,lopato , krampom , strojnico, šotorom....


To že, ampak zakaj (poleg sponzorskega denarja) so se pa potem v npr. TWD stalno vozili z tistim brezveznim Hyundajčkom :P

well, da ne bo čisto offtopic, a ima kdo kakšno dobro rešitev za nosit potomstvo seboj? Ruzak je sicer opcija ampak potem ne morem nest še enega z opremo.


Otroški sedež na kolesu .

keber ::

Od vseh teh silnih razprav nisem nikjer zasledil, če zna kdo od vas brez navodil in youtuba gumo zamenjat na lastnem avtu. To je namreč popolnoma prvi korak do survivala.

Pa še to: nekaj je oprema, ampak če bodo res zombiji zavladali zemlji (vsaj tako kaže v tej razpravi, očitno že čez kak mesec), takrat youtube navodila kljub prenosnikom z dodatnimi baterijami ne bodo delala. A znate delati z vso to kramo brez navodil?

Pithlit ::

keber je izjavil:

Od vseh teh silnih razprav nisem nikjer zasledil, če zna kdo od vas brez navodil in youtuba gumo zamenjat na lastnem avtu. To je namreč popolnoma prvi korak do survivala.

Pa še to: nekaj je oprema, ampak če bodo res zombiji zavladali zemlji (vsaj tako kaže v tej razpravi, očitno že čez kak mesec), takrat youtube navodila kljub prenosnikom z dodatnimi baterijami ne bodo delala. A znate delati z vso to kramo brez navodil?

Pa dobro no... s kje si se pa ti vzel?

Prvič: kje ti je kunšt gumo na avtu zamenjat?
Drugič: kaj ti bo avto pomagal v survival situaciji?
Life is as complicated as we make it...

krneki0001 ::

keber je izjavil:

Od vseh teh silnih razprav nisem nikjer zasledil, če zna kdo od vas brez navodil in youtuba gumo zamenjat na lastnem avtu. To je namreč popolnoma prvi korak do survivala.

Pa še to: nekaj je oprema, ampak če bodo res zombiji zavladali zemlji (vsaj tako kaže v tej razpravi, očitno že čez kak mesec), takrat youtube navodila kljub prenosnikom z dodatnimi baterijami ne bodo delala. A znate delati z vso to kramo brez navodil?


Navodila? za žago, sekiro, nož,... rabiš navodila?
Za gumo na avtu zamenjat rabiš youtube in navodila?

A ti mora mama zemljevid narisat, kako se iz tvoje sobe pride do wc-ja?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Pithlit je izjavil:

kaj ti bo avto pomagal v survival situaciji?


V avto gre več stvari, kot jih lahko nosiš ali voziš na kolesu. Avto je lahko tudi kot neka soba v kateri boš spal, lahko je agregat za proizvodnjo elektrike.
Je pa problem, če si v središču mesta doma, kako se boš odpeljal ven. Tisti, ki smo na obrobju in imamo 20m do gozda, to ne predstavlja ovire.

Je pa tako, s terencem, recimo, se lahko odpelješ čez drn in strn. Se nekje, kjer se ti zdi dovolj varno, utaboriš, recimo vkoplješ avto in ga zakamufliraš. Notri lahko potem spiš, živiš, se skrivaš,....
Če imaš recimo vgrajen vebasto in si si naredil zalogo nekaj kant goriva, ali pa kak sod 200 litrski (odvisno od terenca ali avta. Nekatere tavelike toyote imajo tudi po 300 litrov tanka za gorivo, tako da če imaš povhen tank in še par kant zraven,...), lahko pozimi imaš tudi gretje v kabini. Saj ga ne rabiš imeti stalno vklopljenega, ampak da recimo ogrevaš kabino avta na vsake par ur malo zalaufaš, da se ogreje da ravno ne zmrzneš. Poraba vebasta ni tako velika in imaš 200 litrov nafte lahko za kar nekaj časa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

yero7 ::

keber je izjavil:

Od vseh teh silnih razprav nisem nikjer zasledil, če zna kdo od vas brez navodil in youtuba gumo zamenjat na lastnem avtu. To je namreč popolnoma prvi korak do survivala.

Pa še to: nekaj je oprema, ampak če bodo res zombiji zavladali zemlji (vsaj tako kaže v tej razpravi, očitno že čez kak mesec), takrat youtube navodila kljub prenosnikom z dodatnimi baterijami ne bodo delala. A znate delati z vso to kramo brez navodil?


kot prvo gumo na avto zna vsak idiot zamenja kot drugo govoriš kod, da na youtubu ne najdeš uporabnih podatkov ki bi se dalo aplicirat na resnično življenje seveda je ogromno šrota ampak so tudi uprabne stvari jst npr. če nebi videl na youtubu kako se pravilno brusi nož(pod kotom 20 stopinj za survival 10stopinj za file in 25 in več za sekiro) tega nebi znal tako vsaj dobiš neko teoretično znanje ki ga seveda obogatiš z veliko prakse in ga uporabiš lahko v resničnem življenju.

keber ::

krneki0001 je izjavil:


Navodila? za žago, sekiro, nož,... rabiš navodila?
Za gumo na avtu zamenjat rabiš youtube in navodila?

Glede na to, kake brihtne tukaj berem in kolikor poznam vso to "izkušeno" mladino in niti ne toliko mladino, sem prepričan, da pri navadni menjavi gume iznenada za enim ovinkom velika večina zmrzne in začne klicat naokoli pomoč, če to seveda še ni počela. Ali pa ko sem parkrat gledal sekanje drv, kjer so z vihtenjem sekire bolj nevarni sebi in okolici kot pa samemu lesu.
Ali pa ko sem bil na jadranju, ni niti eden od devetih znal ročno ubiti migajočo ribico na trnku, razen razmesarjenja z nožem. Ali pa enostavnega čiščenja rib, jojmene ...

krneki0001 ::

keber je izjavil:

Glede na to, kake brihtne tukaj berem in kolikor poznam vso to "izkušeno" mladino in niti ne toliko mladino, sem prepričan, da pri navadni menjavi gume iznenada za enim ovinkom velika večina zmrzne in začne klicat naokoli pomoč, če to seveda še ni počela. Ali pa ko sem parkrat gledal sekanje drv, kjer so z vihtenjem sekire bolj nevarni sebi in okolici kot pa samemu lesu.
Ali pa ko sem bil na jadranju, ni niti eden od devetih znal ročno ubiti migajočo ribico na trnku, razen razmesarjenja z nožem. Ali pa enostavnega čiščenja rib, jojmene ...


Se strinjam, ampak kot sem že parkrat rekel, vsi ne bodo šli v hosto in verjetno nekdo, ki ne zna ključa v rokah držat (ima dve leve roke) še posebaj ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

keber ::

yero7 je izjavil:

kot prvo gumo na avto zna vsak idiot zamenja kot drugo govoriš kod, da na youtubu ne najdeš uporabnih podatkov ki bi se dalo aplicirat na resnično življenje seveda je ogromno šrota ampak so tudi uprabne stvari jst npr. če nebi videl na youtubu kako se pravilno brusi nož(pod kotom 20 stopinj za survival 10stopinj za file in 25 in več za sekiro) tega nebi znal tako vsaj dobiš neko teoretično znanje ki ga seveda obogatiš z veliko prakse in ga uporabiš lahko v resničnem življenju.

Funkcionalna pismenost je na dnu, očitno.
Vsak idiot zna gumo zamenjat, ja me zanima, kako ... :)
Glede youtuba pa še enkrat preberi, kaj sem napisal prej. Potem pa še enkrat. Tisto, kar si enkrat ali trikrat videl iz domačega kavča, pa verjemi, da v kritični situaciji, ko ne bo youtuba, ne boš znal uporabiti, ker nisi si niti zapomnil tega. Praksa dandanašnji manjka veliki večini, mladim in starim, te bedaste oddaje od teh medvedjih grilov pa itak samo še dodatno poneumljajo.

Kaj ::

Zanimiva tema.
Tudi sam sem pred meseci razmišljal, da bi si sestavil eno Get-away torbo, čeprav v smislu, da imaš notri stvari, ki imajo čustveno vrednost (na prvem mestu prenosni 1TB disk nabasan z vsem kar mi kaj pomeni, zapakiran v plehnati škatli), dokumente, neki oblek za v civilizacijo ipd. - recimo za situacijo, da ti zgori sstanovanje.

Ob vsem tem pa sem razmišljal, kako bi se znašel v situaciji in koliko časa bi se znašel, če bi ostal doma (v stanovanju v Lj). Ob kaki manjši krizi (družbeni ali naravni) dvomim, da bi kar v gozd takoj stekel, tako kot vsi tule pišete. Tudi večina od vas, ki to pišete, dvomim, da bi kar v gozd zbežali takoj. Morda sčasoma,ne pa kar takoj. Bo jeba z begunci in boste zbežali v gozd? No jaz ne bom. Vi v gozd, oni pa v vaša stanovanja na udobno.

Sam bi, če kaj pride, ostal v stanovanju vsaj dokler je kaj hrane na zalogi, da bi čuval svojo lastnino. In večina kriz bi se verjetno končala še preden bi pošle zaloge.
Zato se mi bolj realno zdi najprej načrtovati za situacije, ko ostaneš doma in recimo zmanjka vode, elektrike, plina.

Kako bi sploh vedel, kaj se dogaja, če ne bi bilo elektrike? Glede na to, da danes že skoraj vse v stanovanju poganja elektrika, bi bilo morda smiselno imeti neke solarne celice za na balkon. Vsaj za mobitel napolniti.
Hrane imam vedno doma veliko na zalogi, tudi dolgo obstojne (krompir,...). Kaj bi se dalo na tem področju narediti. Indukcija je na elektriko, štedilnik tudi, skrinja in hladilnik tudi, mikrovalovka tudi. Če ni elektrike, bi bilo morda fajn imeti vsaj neki na drva. In morda en-dva kubika drv v kleti. Če tako pride, komot na balkonu kuhaš/pečeš na drva. Kaka kompaktna mini varianta? Navaden žar?

Voda. Kaj pa glede tega? Zmanjka vode (v Slo morda bolj malo možnosti). Pač piješ minimalno, kolikor imaš na zalogi. Če je dež, lahko z balkona nekako vodo ujameš in jo filtriraš. Tu me zanima, kaj se potrebuje (upoštevajoč slovenski vodni kamen).
V res grozni sili spiješ urin, kot je pokazal un hecko iz Ultimate Survival. Menda če ga takoj po uriniranju spiješ, še preden se naredijo bakterije, da se da (nisem pa zih, če se prav spomnim). No ampak pustimo to, na tej točki je že čas da zapustiš utrdbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

yero7 ::

keber je izjavil:

yero7 je izjavil:

kot prvo gumo na avto zna vsak idiot zamenja kot drugo govoriĹĄ kod, da na youtubu ne najdeĹĄ uporabnih podatkov ki bi se dalo aplicirat na resniÄno Ĺživljenje seveda je ogromno ĹĄrota ampak so tudi uprabne stvari jst npr. Äe nebi videl na youtubu kako se pravilno brusi noĹž(pod kotom 20 stopinj za survival 10stopinj za file in 25 in veÄ za sekiro) tega nebi znal tako vsaj dobiĹĄ neko teoretiÄno znanje ki ga seveda obogatiĹĄ z veliko prakse in ga uporabiĹĄ lahko v resniÄnem Ĺživljenju.

Funkcionalna pismenost je na dnu, oÄitno.
Vsak idiot zna gumo zamenjat, ja me zanima, kako ... :)
Glede youtuba pa ĹĄe enkrat preberi, kaj sem napisal prej. Potem pa ĹĄe enkrat. Tisto, kar si enkrat ali trikrat videl iz domaÄega kavÄa, pa verjemi, da v kritiÄni situaciji, ko ne bo youtuba, ne boĹĄ znal uporabiti, ker nisi si niti zapomnil tega. Praksa dandanaĹĄnji manjka veliki veÄini, mladim in starim, te bedaste oddaje od teh medvedjih grilov pa itak samo ĹĄe dodatno poneumljajo.


veš kaj s troli se mi ne da ukvarjat, ker čene gre tema v čisto drugo smer. ker tema ni ali mladi ljudje znajo delat stvari ampak ali so preperji nori ali ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yero7 ()

yero7 ::

Kaj je izjavil:

Zanimiva tema.
Tudi sam sem pred meseci razmišljal, da bi si sestavil eno Get-away torbo, čeprav v smislu, da imaš notri stvari, ki imajo čustveno vrednost (na prvem mestu prenosni 1TB disk nabasan z vsem kar mi kaj pomeni, zapakiran v plehnati škatli), dokumente, neki oblek za v civilizacijo ipd. - recimo za situacijo, da ti zgori sstanovanje.

Ob vsem tem pa sem razmišljal, kako bi se znašel v situaciji in koliko časa bi se znašel, če bi ostal doma (v stanovanju v Lj). Ob kaki manjši krizi (družbeni ali naravni) dvomim, da bi kar v gozd takoj stekel, tako kot vsi tule pišete. Tudi večina od vas, ki to pišete, dvomim, da bi kar v gozd zbežali takoj. Morda sčasoma,ne pa kar takoj. Bo jeba z begunci in boste zbežali v gozd? No jaz ne bom. Vi v gozd, oni pa v vaša stanovanja na udobno.

Sam bi, če kaj pride, ostal v stanovanju vsaj dokler je kaj hrane na zalogi, da bi čuval svojo lastnino. In večina kriz bi se verjetno končala še preden bi pošle zaloge.
Zato se mi bolj realno zdi najprej načrtovati za situacije, ko ostaneš doma in recimo zmanjka vode, elektrike, plina.

Kako bi sploh vedel, kaj se dogaja, če ne bi bilo elektrike? Glede na to, da danes že skoraj vse v stanovanju poganja elektrika, bi bilo morda smiselno imeti neke solarne celice za na balkon. Vsaj za mobitel napolniti.
Hrane imam vedno doma veliko na zalogi, tudi dolgo obstojne (krompir,...). Kaj bi se dalo na tem področju narediti. Indukcija je na elektriko, štedilnik tudi, skrinja in hladilnik tudi, mikrovalovka tudi. Če ni elektrike, bi bilo morda fajn imeti vsaj neki na drva. In morda en-dva kubika drv v kleti. Če tako pride, komot na balkonu kuhaš/pečeš na drva. Kaka kompaktna mini varianta? Navaden žar?

Voda. Kaj pa glede tega? Zmanjka vode (v Slo morda bolj malo možnosti). Pač piješ minimalno, kolikor imaš na zalogi. Če je dež, lahko z balkona nekako vodo ujameš in jo filtriraš. Tu me zanima, kaj se potrebuje (upoštevajoč slovenski vodni kamen).
V res grozni sili spiješ urin, kot je pokazal un hecko iz Ultimate Survival. Menda če ga takoj po uriniranju spiješ, še preden se naredijo bakterije, da se da (nisem pa zih, če se prav spomnim). No ampak pustimo to, na tej točki je že čas da zapustiš utrdbo.


no jst ti bi predlagal namesto trdega diska raje usb ključ ker je odporen na vodo in udarce. Urin se ne pije pod nobenim pogojem, ker če boš pil urin boš še bolj dehidriral tole je ena največjih neumnosti na tv. jst tudi mislim, da v 95% primerih je bolje ostati doma kot pa it v gozd.

vostok_1 ::

Veliko preperjev ima v glavi, da ko bo kolaps bodo vsi lepo šli po svoje. V resnici bodo lokalne tolpe in/ali rednecki prvi na vrsti, ki se bodo združili in začeli plenit. Mogoče te bo sosed takoj izdal.
Scenarijev je preveliko za predvidet. V takih primerih je sreča velikega pomena, da nisi ob nepravem času na nepravem mestu.

Kaj ::

Na PCju mam 800GB fotografij + še veliko drugega. Sentimentalna vrednost, ki ne gre na ključ. Bolje 3,5 HDD kot nič.
Sem razmišljal, da če bi mi stanovanje zgorelo, bi najbolj žaloval za podarki na PCju. Zato sem žrtvoval WD prenosni disk, zapakiral vse kat mi je drago, dal v plehnato škatlo od piškotov in lepo čaka v omari. Če ne drugega, je pametno imeti backup x metrov od PCja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

yero7 ::

Kaj je izjavil:

Na PCju mam 800GB fotografij + še veliko drugega. Sentimentalna vrednost, ki ne gre na ključ. Bolje 3,5 HDD kot nič.
Sem razmišljal, da če bi mi stanovanje zgorelo, bi najbolj žaloval za podarki na PCju. Zato sem žrtvoval WD prenosni disk, zapakiral vse kat mi je drago, dal v plehnato škatlo od piškotov in lepo čaka v omari. Če ne drugega, je pametno imeti backup x metrov od PCja.


To je pa ogromno podatkov. Moje mnenje je da hdd je odličen če ga imaš spravljenega v sefu samo ni tako dober za hodit z njim naokoli, ker udarci ga lahko poškodujejo.

bbbbbb2015 ::

keber je izjavil:

Od vseh teh silnih razprav nisem nikjer zasledil, če zna kdo od vas brez navodil in youtuba gumo zamenjat na lastnem avtu. To je namreč popolnoma prvi korak do survivala.

Pa še to: nekaj je oprema, ampak če bodo res zombiji zavladali zemlji (vsaj tako kaže v tej razpravi, očitno že čez kak mesec), takrat youtube navodila kljub prenosnikom z dodatnimi baterijami ne bodo delala. A znate delati z vso to kramo brez navodil?


Če sem odkrit, nazadnje sem ugotovil, da na prejšnjem avtu ne bi mogel zamenjati gume.

Imel sem zimske gume, na železnih felnah. Rekel sem, da jih 'porabim' do konca, pa sem jih 2 sezoni pustil gor.

Na koncu še niso bile izrabljene, ko je začelo avto malo tresti.

Grem k mehaniku in eno vodilo volanskega droga je imelo luft.

Mehanik se spravi snemat kolesa in jih ni mogel vzeti dol. Na dvigalu je najprej z rokami probal sneti kolo, ni šlo, potem s kovinsko palico tolkel po gumi sami, nič. Potem vzel eno guma-leseno kladivo, ter zopet tolkel, da sem mislil, da bo avto z dvigala padel. Po uri in pol mučenja je uspel sneti vsa štiri kolesa.

Potem sva ugotavljala, da dobro, da me avto ni na cesti pustil, ker ne bi imel šanse sneti gumo, na dvigalki pa sploh ne.

mailer ::

Shranjevat razne slike na hdd in jih nosit sabo kot spomine? Bolje da si narediš kopije na BD nosilce in nekam zakoplješ, če ti je že toliko do njih. Sam verjetno sabo nebi jemal ničesar elektronskega, razen svetilke, mogoče mobitela in kakšnega mini radija (če se da z možnosto prisluškovanja frekvencam). Vzameš kar misliš, da boš nujno potreboval, manj imaš manj boš izgubil, ker boš točno vedel kaj imaš v torbi. Glavni spomini so v glavi, če ti nekdo ukrade disk ali ga izgubiš pa nisi naredil nič.

Problem je bil, ker imaš avto star in se je feltna, ki je rjava "prilepila" na os, meni se to zgodi vedno ko menjam gume, bolj kot so ceste soljene pozimi večji problem je feltno dobit dol. Pošpricat z wdjem in počakat pol ure, potem pa leseno klado na fetno z notranje strani in parkrat udariš po njej pa je, pazit moraš le na to, da ne poškoduješ volanskega mehanizma.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()
««
7 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17031352 (27439) FrRoSt
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841630 (23018) hammock

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16151228 (46388) dzinks63
»

Skupinski nakup - nahrbtniki Goruck

Oddelek: Loža
4913445 (11770) Okapi

Več podobnih tem