» »

slab kabelki razdelilnik ali kabel ...

slab kabelki razdelilnik ali kabel ...

LordTado ::

Lp
Imam razdelilnik na 3 veje in gor priklopleni dve veji ena gre na tv direkt
Druga na nasledni enak razdelilec.
Na tem drugem razdelilcu delujejo tvji normalno oz vidim vse programe na vseh tvjih na prvem razdelilcu pa ta en tv vidi samo polovico programov...?
A na teh razdelilcih lahko samo en izhod crkne?
Na vseh prikljuckih sem iskal kanale z istim tvjem pa spoje na kablih sem tudi preveril da so ovoji lepo stisnjeni...

Daniel ::

Možno je, da je preslab signal. Jaz sem moral na telekomovi kabelski uporabiti ojačevalec, ker vsi programi na višjih frekvencah niso delovali. Sicer so potem to popravili tako, da so dodali vmes ob cesti v omarico še en ojačevalec.

LordTado ::

Hm možno da razdelilci ne smejo bit zaporedno vezani...
Potem prvi izgubi moč signala...

Jaz zgublam nizke frekvence se pravi slovenske programe slo1 slo2 pop in kanal a planet tv pa že dela...in nekje med zmes...

Sem pa direkt na ojačevalci v omarici...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Daniel ::

Načeloma je dobro, če en razdelilnik deli za vse TV-je. Meni so pobrali ven še tistega v zunanji omarici, znotraj pa imam 8 vejnega pa ni sedaj nobenih težav. Bi pa verjel, da se lahko pojavijo, če vežeš razdelilnik za razdelilnik.

LordTado ::

Zanimivo je to da na drugih dveh vsi tvji dobijo vse kanale na prvem pa je en tv in naprej do razdelilca in tale tv dobi polovico kanalov.
Mogoče bi blo treba samo pri tem tvji dat en ojačevalc...?
Ker enkrat dobim 60 kanalov enkrat 80 zgleda da je na meji moč signala...

A se dobi kaki ojačevalc samo za en tv da nebi rabil komplet signala ojačevat na podstrešju?

int47 ::

LordTado je izjavil:

A se dobi kaki ojačevalc samo za en tv da nebi rabil komplet signala ojačevat na podstrešju?

Ni vseeno, na katerem mestu se signal ojači. Ojačevalnik mora povečati razmerje signal/šum, zato se mora nahajati na mestu, kjer je signal še dober.
Montaža ojačevalnika na koncu kabla neposredno pred TV v večini primerov nima smisla.

Nisi napisal, kakšne delilnike imaš (podatki).
Pri delilniku je pomembna pasovna širina in slabljenje signala, ki ni nujno na vseh priključkih enako.

dope1337 ::

Si ze probal slucajno z novim iskanjem kanalov na posamicni televiziji? Sem imel podobne probleme in je ponovno iskanje seznama kanalov ter njihovih frekvenc cudezno delovalo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

fpbs ::

Domnevam, da imaš pasivni delilnik, brez ojačevalca. Zamenjaj ga z aktivnim delilnikom.

LordTado ::

Delilniki so tastari še na šrauf ne na f konektorje.
Sem večkrat probal iskat kanale enkrat najde 60 enkrat 80...različno
Samo na tem izhodu iz prvega delilnika...
ostali delilniki so ok najdem vse kanale...
Zgleda da ga druga dva potegneta tolko da zmanka za izhod prvega na katerem je ta problem...

Omarcomam na zemlji 50m zemeljskega kabla je do omarce in svoj izhod iz ojačevalca za hišo...
A so to not nastavljivi ojač. ali fiksni?
Verjetno nastavljivi da se glede na dolžino zemeljskega kabla nastavi ojačanje za eno hišo ali?

mogoče bi bla to rešitev da se tam dvigne malce ojačanje ker zgleda da je glih na meji...
Ampak to z operaterom dosečt je druga...

Nebi rad zaradi enga tvja vlačo 220V po podstrešju za ojačevalc...

fpbs ::

Saj ti ni potrebno vlečt 220V do podstrehe. Napajanje dobi kar po že obstoječem koaksialnem kablu.

LordTado ::

Hm ne vem ce bi pasivni bil dovolj...
A nimajo ze delilniki nekaj ojacanja...?

Invictus ::

fpbs je izjavil:

Saj ti ni potrebno vlečt 220V do podstrehe. Napajanje dobi kar po že obstoječem koaksialnem kablu.

Od kdaj pa to?

LordTado je izjavil:

Hm ne vem ce bi pasivni bil dovolj...
A nimajo ze delilniki nekaj ojacanja...?

Seveda, negativno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

dope1337 ::

fpbs je izjavil:

Saj ti ni potrebno vlečt 220V do podstrehe. Napajanje dobi kar po že obstoječem koaksialnem kablu.


To že s kmečko logiko ne gre skupi ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

fpbs ::

dope1337 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Saj ti ni potrebno vlečt 220V do podstrehe. Napajanje dobi kar po že obstoječem koaksialnem kablu.

To že s kmečko logiko ne gre skupi ...

Ne žali kmečke logike če si popoln brezveznik. Pri Tveju imaš napajalnik 5-12V, ta napetost se pelje do ojačevalca, lahko delilnika z ojačevalcem. Samo potrebno je biti pozoren, da se priklopi na pravi izhod, oziroma vhod za istosmerno napetost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalna antena..switch..obstaja?

Oddelek: Zvok in slika
81603 (1344) fpbs
»

DTV signal na Krku (HR)

Oddelek: Pomoč in nasveti
122894 (2493) Frenckie
»

Kabelska televizija (3 tv-ji)

Oddelek: Zvok in slika
172573 (2234) fpbs
»

Ojačevalec kabelskega TV signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2214002 (11339) boysta
»

CATV ojacevalniki & stuff

Oddelek: Zvok in slika
131954 (1787) MadMax

Več podobnih tem