» »

Digitalna antena..switch..obstaja?

Digitalna antena..switch..obstaja?

morosito ::

Lp vsem.
Sem iz kopra. Imam UHF anteno postavljeno v smeri Trsta in lovim vse njihove kanale rai, mediaset itd nekje 150 free programov tudi v hd. Imam pa tudi klasicno VHF anteno obrnjeno proti piranu in lovim vse hrvaške in slovenske kanale. Vse to združeno v en kabel (fracarro zunanji vmesnik 2in - 1 out).

Rad bi recimo razdelil zdaj ta kabel na 10 (10x tv). Obstaja kaksen antenski switch varjanta tako kot imajo hoteli? Ker imam tudi cam kartico od mediaset premium. Obstaja naprava ki bi čitala kartico, in mi pol ta signal razdelil na 10x tv?

Hoteli recimo imajo klasično anteno ki gre v TV samo se vidi da je nekdo že razporedil seznam oziroma se avtomatsko nastavijo kanali tako da sklepam da nekje mora bit kaksen switch?

matobeli ::

Če so ti TVji "smart" TVji bi rekel da boš veliko boljš naredil če boš vzel en PC in iz njega naredil DVR (digital video recorder).

Torej, ne da furaš analogni signal do vsakega TVja, ampak analogni signal zbereš v PCju, tam shranjuješ (kar ti omogoča tudi funkcije kot je zamik ipd.) in potem digitalno prenašaš do vsakega TVja.

Če tvji niso smart se da dokupit kakšen smart vmesnik za njih.

Ker hotelska varjanta ne verjamem da bo poceni.

Recimo SW ki bi laufal na PCju http://nextpvr.com/

Daniel ::

Vsak antenski delilnik bi moral biti OK, po potrebi še ojačevalec. In SmartWi za kodiranje (2x za več tv).

d4vid ::

matobeli je izjavil:

Če so ti TVji "smart" TVji bi rekel da boš veliko boljš naredil če boš vzel en PC in iz njega naredil DVR (digital video recorder).

Torej, ne da furaš analogni signal do vsakega TVja, ampak analogni signal zbereš v PCju, tam shranjuješ (kar ti omogoča tudi funkcije kot je zamik ipd.) in potem digitalno prenašaš do vsakega TVja.

Če tvji niso smart se da dokupit kakšen smart vmesnik za njih.

Ker hotelska varjanta ne verjamem da bo poceni.

Recimo SW ki bi laufal na PCju http://nextpvr.com/


Imam smart tv s opera TV. Kako bi si ustimal TV preko neta?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

737 ::

Deljenje antenskega signala ni bil nikoli problem, za razliko od združevanja. Čimbližje anteni, da ne pokvariš šumnega števila sistema, zmontiraj dober predojačevalnik in potem lahko signal deliš z delilniki ali odcepniki. Delilnik razdeli signal na približno enake dele, odcepnik pa od glavnega voda odcepi desetinko ali stotinko moči (-10 ali -20 dB).

Delilnike in odcepnike lahko tudi kombiniraš. Odcepnik za krajše, delilnik za daljše kable.

S predojačevalniki je zadnja leta velika težava. Zadnji meni poznani dobri so bili Anttron-ovi K400. Njihovo slabšo kakovost trenutno rešujem z boljšimi antenami. Tudi ponudba slednjih se počasi krči, ker se prehaja na IP TV, ali pa televizorja ljudje več nimajo. DVB-T signal je izjemno občutljiv na intermodulacijska popačenja v predojačevalniku in sprejemniku. Močan lokalni oddajnik zna šibke signale kar "povoziti," čeprav je njihov signal s sprejemnikom direktno na anteni soliden.

Pri nakupu predojačevalnika bodi pozoren na:
- visok izhodni nivo (vsaj 110 dBuV),
- ne preveliko ojačenje (največ 20 do 25 dB),
- čim nižje šumno število (NF).

Če bi imeli na voljo podatek o vrednosti IP3 (presečna točka intermodulacijskega popačenja tretjega reda) predojačevalnika (in tudi sprejemnikov), bi se v zahtevnejših inštalacijah dalo še kaj izračunati, tako smo pa prepuščeni oceni in izkušnjam. Nekaj pove tudi delovna točka (bias) tranzistorja. Dober predojačevalnik bo imel porabo toka večjo od 50 mA.

matobeli ::

d4vid je izjavil:

matobeli je izjavil:

Če so ti TVji "smart" TVji bi rekel da boš veliko boljš naredil če boš vzel en PC in iz njega naredil DVR (digital video recorder).

Torej, ne da furaš analogni signal do vsakega TVja, ampak analogni signal zbereš v PCju, tam shranjuješ (kar ti omogoča tudi funkcije kot je zamik ipd.) in potem digitalno prenašaš do vsakega TVja.

Če tvji niso smart se da dokupit kakšen smart vmesnik za njih.

Ker hotelska varjanta ne verjamem da bo poceni.

Recimo SW ki bi laufal na PCju http://nextpvr.com/


Imam smart tv s opera TV. Kako bi si ustimal TV preko neta?


Poglej če imata opera TV in izbrani PC (server) program kakšno skupno točko. Z tistmu linkom ki sem ti ga dal vem da dela KODI, ampak na opera TV kodi ni podprt.

Skratka, dal sem ti samo idejo ker vem da to obstaja, kako skonfiguritati pa v resnici nimam pojma.

fpbs ::

"morosito", rabiš antenski aktivni razdelilec.
"motobeli", te tvoje nasvete obdrži zase!

matobeli ::

Dej prosim obrazloži kaj je v osnovi narobe z mojo rešitvijo.

Ponuja precej več opcij kot pa samo kodiranje in multipliciranje signalov.

Sicer je pa 737 "malo" bolje opisal stvar in očitno ni ravno "rabiš antenski aktivni razdelilec", kene?

fpbs ::

matobeli je izjavil:

Dej prosim obrazloži kaj je v osnovi narobe z mojo rešitvijo.

Vse!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z digitalnim zemeljskim signalom

Oddelek: Zvok in slika
193640 (1553) AštiriL
»

Dve zunanji TV anteni - težava s signalom

Oddelek: Pomoč in nasveti
153502 (3190) Frenckie
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122452 (18381) Domn
»

LCD TV - 15m od vira signala. Kabli? Ojacevalec?

Oddelek: Zvok in slika
135050 (4729) J.McLane
»

tv - antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193722 (3154) Alexius Heristalski

Več podobnih tem