» »

Srečen dan brisače! / Happy towel day!

Srečen dan brisače! / Happy towel day!

trillian ::

ja, danes 25. maja je dan brisace. ce pomnite je 14. maja leta 2001 umrl nas predragi avtor stoparskega vodnika po galaksiji, douglas adams. in nekaj dni po obletnici njegove smrti vsi privrzenci v spomin in vecno hvalo nosimo okoli brisaco...

samo spomniti sem vas hotela...

aja, za tiste, ki ne veste zakaj ravno brisaco se insert iz stoparja..

...A towel is about the most massively useful thing an interstellar hitchhiker can have. Partly it has great practical value - you can wrap it around you for warmth as you bound across the cold moons of Jaglan Beta; you can lie on it on the brilliant marble-sanded beaches of Santraginus V, inhaling the heady sea vapours; you can sleep under it beneath the stars which shine soredly on the desert world of Kakrafoon; use it to sail a mini raft down the slow heavy river Moth; wet it for use in hand-to-hand-combat; wrap it round your head to ward off noxious fumes or to avoid the gaze of the Ravenous Bugblatter Beast of Traal (a mindboggingly stupid animal, it assumes that if you can't see it, it can't see you - daft as a brush, but very ravenous); you can wave your towel in emergencies as a distress signal, and of course dry yourself off with it if it still seems to be clean enough.

More importantly, a towel has immense psychological value. For some reason, if a strag (strag: non-hitch hiker) discovers that a hitchhiker has his towel with him, he will automatically assume that he is also in possession of a toothbrush, face flannel, soap, tin of biscuits, flask, compass, map, ball of string, gnat spray, wet weather gear, space suit etc., etc. Furthermore, the strag will then happily lend the hitchhiker any of these or a dozen other items that the hitchhiker might accidentally have "lost". What the strag will think is that any man who can hitch the length and breadth of the galaxy, rough it, slum it, struggle against terrible odds, win through, and still knows where his towel is is clearly a man to be reckoned with.



:)
torej, lepo praznujte...

p.s. moja brisaca je ima vse barve mavrice...

trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"
  • spremenil: darh ()

BigWhale ::

Jaz sem danes ponucal ze N brisac za nadvse koristne zadeve... Clovek ne bi verjel kaj vse lahko pocnes z brisaco...

Douglas Adams will be missed for many long years...

> p.s. moja brisaca je ima vse barve mavrice...

Gay towel? Cute :)

Tody ::

zakaj 25 maja če je pa 14 umru ?

Highlag ::

Saj bi rekel, da je njegov rojstni dan pa ni :\ (rojen 11. Marca 1952)

Tko da tud mene zanima
:D

trillian ::

pojma nimam zakaj ravno danes.
pogooglat bi blo treba...
ampak nisem nicesar pametnega nasla, naprej iskat pa se mi ne da...
ve pa, da je ta dan pac towl day.

verjetno zato, ker ljudje niso takoj vedeli, da je adams umrl, pa so nekaj dni zatem zeleli zalovati, pa ker imajo v sebi nekaj humorja in obsesijo s stoparjem, se je zgodil towel day... od smrti do dneva brisace je pa ravno zadosti za pripravo zalovanja.

trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Highlag ::

Tule je "towel day" kar lepo opisan.
Bolj na dnu strani se nahaja tudi FAQ, ki opisuje zakaj 25 maj. :D

buba švabe ::

Kaki dan brisače? Danes je dan mladosti!
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

Mercier ::

Pa še hepi dan mladosti! (nekaj podobnega kot towel day, le po enem drugem duhovitežu)

Ustvari je pa en bedn dan dans. :|

undefined ::

Nikoli ne bom razumel, kako lahko ljudje žalujejo za nekom, ki ga niso niti osebno poznali. Na tej podlagi lahko žalujemo za vsakega posameznika, ki dnevno umre... teh je pa kar nekaj tisoč, baje. Aja, morda zaradi popularnosti? Ah, to je pa potem še bolj plitko. :)

IceIceBaby ::

kdo je duglas adams. A je to un k je v eni nadaljevanki mel enga medveda ?

buba švabe ::

Douglas Adams je bil en Anglež, ki je ene par zlo kewl kjig napisal (Štoparski vodnik po galaksiji), pa za Monty Pythone je skeče pisal...
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

Zgodovina sprememb…

(sic) ::

Ice Man:

podpis.
Fuck you all!!!

undefined ::

> podpis.

Kaj, a moje mnenje želiš slišat o svojem podpisu? Hja, tvoj podpis je plod nezrele osebnosti. :)

Binji ::

Douglas Adams je biu faca. Skoda ku ne bo napisal nobene knjige vec
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

R33D3M33R ::

Še sreča da ga ne poznam :\
Se bom malo pozanimal o tem
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tody ::

Pizda ste smotanci!! Recimor da ful obužujate F1 in šumaherja al pa rajkonena, al pa pač enga. In se model zaleti in umre in pol folk ful žaluje za njim vsi neki žalostni in to pa čeprav ga 99 % osebno ne pozna.Mislim kere buče eni stresate naokol :D

undefined ::

Tody, točn tko! Že tisto poprejšnje oboževanje je bolj patetične narave, sploh pa kakšnega Schumacherja. :)

BigWhale ::

Kdo je pa rekel, da zalujemo za njim? In tudi ce bi? 25. Maj je dan ko se ga spomnimo. Primerjava z F1 je pa popolnoma brezpredmetna... Preberi kaksno njegovo knjigo, bos videl zakaj se ga ljudje spomnijo...

Tody ::

odgovor je letel na sic in generatorja

ahac ::

Jaz sem pa mislu, da so uni, k z brisačami okrog hodjo Erkan und Stefan fani!




em.. drugač pa .. moje mnenje: debilnost!
go see a doctor al pa neki..

sej kul, da se spomneš na nekoga, ki ti je bil ql.. sam.. vse do neke meje..


sam upam, da se ne bo folk mene spominjal tko, da si bo dal gate na glavo..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Binji ::

ahac kaj ti gre pa tko na zivce ce rece folk da skoda ku je umrl ker je biu pac faca in je dobre knjige pisal???
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

undefined ::

> ahac kaj ti gre pa tko na zivce ce rece folk da skoda ku je umrl ker je biu pac faca in je dobre knjige pisal???

Škoda ga je bilo verjetno res, tako kot je škoda vsakega, ki umre.

Faca je bil verjetno tud, tako kot je vsak po svoje.

Da bi pa zgolj zaradi teh dejstev hodil na določen dan v letu z brisačo okoli vratu, je pa že vzorec norosti. :)

Binji ::

Ja, IceMan, tkoj zdej si dam okoli vratu vse brisace kar jih mam v kopalnci in grem marsirat okuli.
A gres ti na dan svobode h starmu atu po partizansko uniformo&pusko pol pa se na gmajno uprizarjat bitke med partizani pa nemci?? Dej dej..
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

undefined ::

Binji, kaj si hotel povedat? :)

(sic) ::

Tody:

odgovor je letel na sic in generatorja

WTF pa mi ti hočeš povedat?
Fuck you all!!!

IceIceBaby ::

Iceman, a greš ti za 1. november na pokopališče, pa postaviš za božič smreko in jo okrasiš. A mogoče za pusta hodiš zamaskriran ?
Če počneš karkoli od tega že malo mejiš na norca.

Btw...moj prejšnji post je bil joke. Čeprav nisem ravno oboževalec duglasa adamsa vem kdo je bil in poznam nekaj njegovih del, da nebote me mel za butla :)

undefined ::

Kst, imaš prav, oboje je brez smisla. :)

Tody ::

Sic o tem pol k prideš iz vrtca a prov ?

Dr_M ::

Brisaca... Smeh:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Falcon Heavy uspešno poletel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8428462 (22101) energetik
»

Dan brisače

Oddelek: Loža
5892 (709) Lonsarg
»

Dan brisače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
10815117 (7254) iggy
»

fore Štoparskega vodnika po galaksiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
507930 (6702) gzibret

Več podobnih tem