» »

Sony Z3 wifi problem opt. IP address

Sony Z3 wifi problem opt. IP address

WIngs ::

Zdravo,

na novem sony z3 se mi noče povezat na laptop hostspot (pred CMD)... Telefon je updatean, nafilan, STAMINA je off, itd... Težavo imam ker če dam pod IP DHCP mi skoz piše da moram vpisat IP, potem dam tam static in vpišem svoj ip (k ga najdem na netu: 212.235.180.160) potem pa so še ostale nastavitve k nevem točn ka morm vpisat... kar je "prednastavljeno" se mi telefon poveže na hotspot sam na internet pa ne :/ v meniju kaže vse OK, zgoraj na ekranu pa je strog wifi vendar zraven klicaj tudi internet strani mi ne odpira...

pomoč prosim

Thunder wave ::

Se ti kaka druga naprava uspešno poveže na t Hotspot in lahko dostopa do interneta? Če ne, potem obstaja možnost, da maš Hotspot napačno konfiguriran.

WIngs ::

Ja vse štima...

SaXsIm ::

Ja ne moreš napravi kr zunanjega IPja nastavit. Zunanji IP ima samo hotspot, ki potem povezanim napravam razdeli lokalne IPje preko DHCPja in izvaja routanje. Možno, da še lease za IP ni potekel, IPja pa Sony ni "vrnil," zato mu noče dat novega. Na hotspotu pobriši DHCP tabelo oz. dodaj MAC rezervacijo IPja za telefon.
SaXsIm

WIngs ::

S kerimi komandami pa morm to nardit? oz kako

(https://kb.wisc.edu/helpdesk/page.php?i...

WIngs ::

Sedaj sem probal na "resetiranem" S4 in mi isto takoj meče pridobivanje IP. DHCP izklopim, dam statično vpišem IP od kompa in se mi POVEŽE! nevem zakaj se mi pa sony ne... Pri S4 je rešitev DHCP off in statični IP ON ter vnos IPja...

crniangeo ::

potem imas na routerju izklopjen dhcp :) mogoce imas nastavljen mac filter?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Ja, sam on ma neko čudno verzijo hotspota, pa ne pove točno kakšno.
SaXsIm

WIngs ::

Po tem sm naredu... http://www.wikihow.com/Create-a-WiFi-Ho... pa sm že več telefonov gor povezu, sam tale moj sony me j***.

SaXsIm ::

Ja potem imaš dve možnosti, ali inštaliraš še DHCP server na svoj računalnik ter ga ustrezno konfiguriraš, ali pa ročno vneseš konfiguracijo na telefonu. Ampak na telefonu ne smeš vpisat zunanjega IPja hotspota (oz računalnika), temveč lokalni IP, ki mora biti v istem subnetu kot lokalni IP računalnika, za GW pa vneseš lokalni IP računalnika.
SaXsIm

WIngs ::

ki pa vidim ta localni IP?

WIngs ::

Aha že najdu, ok bom sprobu k bom nazaj v lj... zaenkrat hvala vsem za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329025 (29481) ignats
»

Nastavitve interneta

Oddelek: Omrežja in internet
371793 (1344) Daniel
»

Problemi z vzpostavljanjem Wi-Fi povezave na Windows 8 laptopu

Oddelek: Omrežja in internet
215498 (4234) znj_
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951156 (22906) simone
»

subnet(?) za počasne

Oddelek: Omrežja in internet
91074 (864) NeMeTko

Več podobnih tem