» »

Kateri karavan kupiti ?

Kateri karavan kupiti ?

ingeniero ::

Utk: 180.000 sem jih naredil. Ne, dizel.

Utk ::

Si imel pač srečo. Poznam enega, ki je kupil takega mondeota, pa bi bilo veliko ceneje, če bi kupil novega.
Če ti sploh verjamemo, da v 180 jurjih nisi šel na izredni servis...

ingeniero ::

Utk: Verjetno je odvisno od letnika in od lastnika, ki ga je imel. Morda sem sam res imel srečo ...

Isotropic ::

ingeniero je izjavil:

Utk: Ford Mondeo, cena novega 18.000, po 5. letih še samo 6.000 €, se pravi je izgubil 2/3 cene. Trenutno pri 330.000 prede brez izrednega servisa (hitro potrkam). Dacia dvomim, da pri taksni kilometrini se diha ...

koliko km je pa imel pri 5 letih? ker tako poceni še focus ni pri taki starosti.

ingeniero ::

Isotropic: 155.000 je imel. Bil je kupljen pri uradnem prodajalcu ...

Bellzmet ::

ingeniero je izjavil:

Isotropic: 155.000 je imel. Bil je kupljen pri uradnem prodajalcu ...


...kar v Sloveniji ni nobeno zagotovilo.

ingeniero ::

Belzmet: Kar hocem povedati je to, da je verjetno prejsnji lastnik zanj dobil se manj ...

Bellzmet ::

Če je z avtom res vse OK, kar po teh km verjetno je (in ČE so bili km realni) potem so ga verjetno dobro nategnili pri staro za novo.

ingeniero ::

Bellzmet: Kilometri so bili realni, vsaj glede na interval servisov (pridobil sem račune in vse servisne zapiske ...). Tudi avto je odznotraj ohranjen, kot da je nov, se pravi so tudi materiali kvalitetni, kar ne vem kako je pri Dacii (morda so tudi ok ...).

balluf ::

Preden grem jutri na lov ma zanima koliko se da dodatno spogyjati/ znižati ceno, predvsem me zanima za Ford kjer imajo že v osnovi 4100€ popusta ali se dy dodatno se kaj zdilat, Pri škodi ni nikjer videti kaksen popust ,se da pri trgovcu?

Hvala

Kdorkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

Not A Number ::

Nazadnje ko sem se jaz zanimal za Forda so mi rekli, da so cene takšne kot so objavljene na netu in da ne more nič več narediti. Da je že "popust" v višini cca. 4k€ ...

Moj nasvet je, da že v uvodu rečeš nekaj v stilu: "Dober dan, kupil bom avto. Kje ga bom kupil je odvisno pa predvsem od vas". Potem na koncu vprašaš za popust in če ga ni v nobeni obliki, se lepo zahvališ in poveš, da boš šel še drugam, kjer bodo morda bolj zainteresirani za sklenitev prodaje. Prodajalcev Fordov je več kot dovolj. Vseeno jim pa pusti tvojo kontaktno številko, če si morda premislijo.

Aja, še tole: ko prodajalec zavrne popust ga vprašaj v stilu, če je res povsem brez moči, da ne more niti malo priti nasproti tebi, kot kupcu (češ, da si že skoraj odločen). Večina ljudi nima radih, da jih drugi vidijo, da so brez moči (powerless) in včasih potem nekako najdejo način, da se pokažejo.

balluf ::

Not A Number je izjavil:

Nazadnje ko sem se jaz zanimal za Forda so mi rekli, da so cene takšne kot so objavljene na netu in da ne more nič več narediti. Da je že "popust" v višini cca. 4k€ ...

Moj nasvet je, da že v uvodu rečeš nekaj v stilu: "Dober dan, kupil bom avto. Kje ga bom kupil je odvisno pa predvsem od vas". Potem na koncu vprašaš za popust in če ga ni v nobeni obliki, se lepo zahvališ in poveš, da boš šel še drugam, kjer bodo morda bolj zainteresirani za sklenitev prodaje. Prodajalcev Fordov je več kot dovolj. Vseeno jim pa pusti tvojo kontaktno številko, če si morda premislijo.

Aja, še tole: ko prodajalec zavrne popust ga vprašaj v stilu, če je res povsem brez moči, da ne more niti malo priti nasproti tebi, kot kupcu (češ, da si že skoraj odločen). Večina ljudi nima radih, da jih drugi vidijo, da so brez moči (powerless) in včasih potem nekako najdejo način, da se pokažejo.



Če ne upoštevam ženine zainteresiranosti kupim focusa samo če se mi bo zdelo ,da sem dobil uredu ceno ali kar nekaj dodatne opreme, kot sem že napisal focusa imam že sedaj in me ni tako navdušil da bi ga kupil brezpogojno.
Predusem me zanima kako je s popusti pri Škodi(glede na popularnost octavije imam občutek da bo sfoh)?

Invictus ::

Not A Number je izjavil:

Nazadnje ko sem se jaz zanimal za Forda so mi rekli, da so cene takšne kot so objavljene na netu in da ne more nič več narediti. Da je že "popust" v višini cca. 4k€ ...

Moj nasvet je, da že v uvodu rečeš nekaj v stilu: "Dober dan, kupil bom avto. Kje ga bom kupil je odvisno pa predvsem od vas". Potem na koncu vprašaš za popust in če ga ni v nobeni obliki, se lepo zahvališ in poveš, da boš šel še drugam, kjer bodo morda bolj zainteresirani za sklenitev prodaje. Prodajalcev Fordov je več kot dovolj. Vseeno jim pa pusti tvojo kontaktno številko, če si morda premislijo.

Aja, še tole: ko prodajalec zavrne popust ga vprašaj v stilu, če je res povsem brez moči, da ne more niti malo priti nasproti tebi, kot kupcu (češ, da si že skoraj odločen). Večina ljudi nima radih, da jih drugi vidijo, da so brez moči (powerless) in včasih potem nekako najdejo način, da se pokažejo.

To je budalaština.

Oni gredo na ničelno maržo (ali max 100 - 200 EUR), ti bi pa še popust.

Oni predvsem računajo da ga boš vozil k njim na servis, zato tak popust.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Ko sem nazadnje kupil nov avto za 30k, so mi odkrito rekli, da bodo zaslužili 300€. Nekaj dodatnega zaslužka bodo dobili pa tako, da mi dajo namesto 2 leti 8 let garancije, če seveda vozim avtomobil k njim na servis. Marže so praktično neobstoječe.

krneki0001 ::

Marže so na nekatere avtomobile tudi 40% in več. Koncesionarji dobijo recimo 40% na avto, ampak to je en ali dva na slovenijo (koncesionarja mislim). Potem pa se avtomobili od koncesionarja vozijo v firme, ki niso koncesionarji. Seveda si koncesionar vzame 20% ali več, tako da ostane navadni firmi samo 20% ali manj. Če sedaj dajo 19% popusta, morajo živeti z 1%.


Vem, da je Kalan iz Medvod nekoč dobival 8% na avto, renault novo mesto pa si je vzel večino pogače. Torej če je imel 8%, pa dal 6% popusta ni nič dosti zaslužil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

"Ko sem nazadnje kupil nov avto za 30k, so mi odkrito rekli, da bodo zaslužili 300€."

LOL. Prodajalec ti je "odkrito rekel" koliko bodo "zaslužili". Hehe no sej zgleda, da se bučke še vedno prodajajo. In tebi so se zasmilil in si jim dal 30k. Svašta.

nekikr ::

Zakaj torej ne odpreš salona in služiš 80% na avtomobil? Prodaš enega za 30k€ recimo in imaš 25k€ čistega? Ali pa vsaj 5000€ no, tudi s tem boš najbrž že zadovoljen?
Istočasno najbrž spadaš med tiste, ki _vedo_, da so marže v računalništvu okoli 50%....spotoma odpri še eno računalniško trgovino, denarja bo neomejeno!

njyngs ::

Saj ne rabiš zdaj bit užaljen pa nesramen, če se ti je zasmejal, ker si kresnil bedarijo. Saj jim res zadnje 3 leta ni lepo kar se tiče prodaje in vlagajo precej več truda, da prepričajo kupce, ampak si pa res pravo kresnil. Osebno poznam dva prodajalca in vse kar lahko rečem je, da so pravi prasci, ko opravljajo svojo službo. No saj, drugače nič ne prodaš :) Edina stvar na katero moraš biti pozoren, da za najmanj € dobiš največ in ga stiskati kolikor se le da. Tiste zgodbice, ki jih v salonih trosijo strankam pa so le mehčanje stranke. Pa upam, da ne boš zdaj še meni težil in dodajal še dodatnih bedarij na post o 300€.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Bellzmet ::

Točno tako. Nisem nič osebno napadal. Zadeva leti na prodajalce, ki "prodajajo" marskikatere bedarije samo, da se stranka zmehča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

balluf ::

Torej ali se da dobiti -% ,bolj me zanima konkretno za škodo, za forda vem da bo težko !

Bellzmet ::

Se da. Računaj vsaj na -5%.

Smurf ::

Invictus je izjavil:


To je budalaština.

Oni gredo na ničelno maržo (ali max 100 - 200 EUR), ti bi pa še popust.

Oni predvsem računajo da ga boš vozil k njim na servis, zato tak popust.

Vsaj pri Ford Focusih, ki se talajo z 3.5k€ oz 4k€ popusta je marze se za ene 2k€ (je pa tudi odvisno od opreme, tisti z manj opreme imajo tudi manj marze).

l0g1t3ch ::

Kolega je malo nazaj kupoval Škodo Ocatavia in se je izpogajal za:
- nižjo ceno
- nekaj kosov dodatne opreme
- prva dva servisa zastonj

Čeprav so na začetku rekli da je cena taka kot je. Kar je on delal je bilo, da je na začetku zbral ponudbe iz različnih hiš in poteh hodil z njimi do konkurenčnih, češ da tam mi pa dajo to za toliko in toliko ...
Očitno če si vzameš čas in znaš še malo težit se da marsikaj izpogajat.

jan_g ::

Ko sem jaz kupoval (ok, zdaj bo kmalu pet let nazaj), mi niso hoteli dati ponudb. Vse ustno, nič na papirju, morda kaj na roke s kulijem dopisano zraven sprintane redne ponudbe (razen kar je bilo npr. oglaševanih akcij ali pa popustov pred prihodom novega modela). Skratka, nič takega, da bi lahko imel kot argument. Je pa to blo pri več različnih prodajalcih in to različnih znamk. Priznam pa, da se mi tudi ni dalo kaj preveč vrtati in stalno viseti po raznoraznih salonih. Po četrtem ali petem (in nekaj testnih vožnjah) sem točno vedel, kaj bom kupil in kje, cena je bila pri vseh za tisto znamko v okviru 500EUR razlike, tako da so potem igrali vlogo drugi faktorji, npr. kako blizu je servis ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

WarpedGone ::

Ko sem nazadnje kupil nov avto za 30k, so mi odkrito rekli, da bodo zaslužili 300€. Nekaj dodatnega zaslužka bodo dobili pa tako, da mi dajo namesto 2 leti 8 let garancije, če seveda vozim avtomobil k njim na servis. Marže so praktično neobstoječe.

Tole je povsem plausible izjava.

Koliko prodajalcev avtomobilov brez lastnega servisa še obstaja? Če bi bili resni zaslužki ob sami prodaji, bi taki saloni cveteli. Tko pa se ne spomnem nobenega več. So bili nekoč, but no more. Direktna konkurenca s saloni, ki imajo servis in lahko živijo od servisne dejavnosti, jih je izirinila iz trga. Javna tajna je, da so servisi stare avtomobilske industrije direktna profitna dejavnost, ki nosi debele denarje. Če ti proda avto brez marže i.e. brez direktnega zaslužka in ti prideš enkrat k njim na servis, je naredu profit (minus strošek prevoza, priprave, same prodaje).

Očitno če si vzameš čas in znaš še malo težit se da marsikaj izpogajat.

Manjša kot je avtohiša, lažje se kej tazga zgodi, ker boš verjetneje imel opravka z osebo višje v hierarhiji. Prodajalček ki je pred enim mesecem začel ima precej zvezane roke, kolk nizko lahko še gre. Direktor je sam svoj direktor.
Zbogom in hvala za vse ribe

l0g1t3ch ::

jan_g je izjavil:

Ko sem jaz kupoval (ok, zdaj bo kmalu pet let nazaj), mi niso hoteli dati ponudb. Vse ustno, nič na papirju, morda kaj na roke s kulijem dopisano zraven sprintane redne ponudbe (razen kar je bilo npr. oglaševanih akcij ali pa popustov pred prihodom novega modela). Skratka, nič takega, da bi lahko imel kot argument. Je pa to blo pri več različnih prodajalcih in to različnih znamk. Priznam pa, da se mi tudi ni dalo kaj preveč vrtati in stalno viseti po raznoraznih salonih. Po četrtem ali petem (in nekaj testnih vožnjah) sem točno vedel, kaj bom kupil in kje, cena je bila pri vseh za tisto znamko v okviru 500EUR razlike, tako da so potem igrali vlogo drugi faktorji, npr. kako blizu je servis ipd.


Jaz naprimer sem gledal Hyundai i40, šel sem do lokalnega salona in sem se tam malo cenkal za ceno novega in na koncu dobil izprintano ponudbo z precej ugodno ceno.
S to sem šel potem do druge avtohiše kjer so prodajali testnega i40(za katerega sem se dejansko zanimal), ki so ga po telefonu ponujali za X procentov manj kot bi prišel povsem nov po njihovem ceniku. Na licu mesta sem se potem zmenil da kot osnovo vzamejo ceno iz ponudbe, ki sem jo prinesel jaz sabo in od tam nižajo za isti X procentov.
Na koncu sem potem vzel Mazdo 6, ker sem dobil ponudbo ki je ni bilo moč zavrnit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Bellzmet ::

Hm ponudbe, ki jo ni moč zavrniti se reče v primeru, da bi ti prodajalec mirno rekel, da če ne kupiš avta po ceniku brez popusta z vsemi možnimi dodatki, da bo šla cela tvoja familija rakom žvižgat. To je prava razlaga ponudbe, ki jo ne "moreš zavniti":)

l0g1t3ch ::

OK, mal nerodno zapisano.
Pač sem dobil še konkretno znižano ponudbo če vzamem do naslednjega dne in da imam gotovino.

Bellzmet ::

Ne sej kul. Samo jaz vedno berem to frazo v kontekstu Godfather, kjer pa ima čisto drug pomen:)

Isotropic ::

Bellzmet je izjavil:

Če je z avtom res vse OK, kar po teh km verjetno je (in ČE so bili km realni) potem so ga verjetno dobro nategnili pri staro za novo.

tut ful pocen je bil prodan že tko
focusi s takimi km/ letnikom so dražji, resno.

Zvezdica27 ::

lp,

v SLO boš najceneje dobil renaulte, kjer je mašina načeloma OK, deli niso problem in so poceni, pleh kul, pastika pa katastrofa. Če boš resen ti dajo še marsikaj zraven. Tudi Peugeoti so poceni, relativno (servisi tudi, delov na pretek) in jim motorje načeloma dela ford.

Dejansko pa izbereš avto, ki ga tvoj mehanik zna šravfati. Če svojega mehanika nimaš in si revež, ki jim menja ali uradne - potem renault.

Iskreno pa: VAG so boljši, a čez 5 let bo to vseeno, ker bodo vsi zastareli glede na razvoj.

zz

balluf ::

Evo, danes ker sem imel malo časa sva se z ženo odločila,da pogledava v salon Forda in Škode.
Milorečeno ;(;(:'(;(:'(;(:'(:'( pri nobenem ne morejo dati NIČ popusta .
Pri obeh je bil podoben odgovor,citiram: za strešne nosilce ali kaj podobnega bi se dalo zmeniti8-O!
Bom naslednji teden povprasal še pri drugih Ford in Skoda avtohišah vendar imam občutek da bo podobno.
Če bi mi danes kdorkoli od niju ponudili 1000€ popusta bi verjetno ....

Mufasa ::

Kukr so dol obresti na tele fafinge 7% na leto od 20.000...zracunej rajs kolk bos na tem skuru 5,7 ali celo 8x odvisno na kolk let bos vzel...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

balluf ::

Mufasa je izjavil:

Kukr so dol obresti na tele fafinge 7% na leto od 20.000...zracunej rajs kolk bos na tem skuru 5,7 ali celo 8x odvisno na kolk let bos vzel...


Nisem razumel.

nekikr ::

balluf je izjavil:

Evo, danes ker sem imel malo časa sva se z ženo odločila,da pogledava v salon Forda in Škode.
Milorečeno ;(;(:'(;(:'(;(:'(:'( pri nobenem ne morejo dati NIČ popusta .
Pri obeh je bil podoben odgovor,citiram: za strešne nosilce ali kaj podobnega bi se dalo zmeniti8-O!
Bom naslednji teden povprasal še pri drugih Ford in Skoda avtohišah vendar imam občutek da bo podobno.
Če bi mi danes kdorkoli od niju ponudili 1000€ popusta bi verjetno ....

Pa si jim povedal, da imajo vsaj 30% marže in da si lahko privoščijo dodaten popust v vrednosti vsaj 3000€? Si jim povedal, da veš, ker si na Slo-techu to slišal? Pojdi nazaj in to povej, pa bo šlo. Morda ti celo kaj dajo, da ga odpelješ (samo na Slo-tech komentatorje se sklicuj) ;)

krneki0001 ::

Proizvodna cena cliota je 1700 evrov. Toliko so materiali in stroški izdelave. Potem moraš nekaj računat za "znanje" a vse skupaj preko 4000 evrov ni. Koliko je pa prodajna cena?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hojnikb ::

Heh, tole si pa iz riti potegno :)
#brezpodpisa

balluf ::

nekikr je izjavil:

balluf je izjavil:

Evo, danes ker sem imel malo časa sva se z ženo odločila,da pogledava v salon Forda in Škode.
Milorečeno ;(;(:'(;(:'(;(:'(:'( pri nobenem ne morejo dati NIČ popusta .
Pri obeh je bil podoben odgovor,citiram: za strešne nosilce ali kaj podobnega bi se dalo zmeniti8-O!
Bom naslednji teden povprasal še pri drugih Ford in Skoda avtohišah vendar imam občutek da bo podobno.
Če bi mi danes kdorkoli od niju ponudili 1000€ popusta bi verjetno ....

Pa si jim povedal, da imajo vsaj 30% marže in da si lahko privoščijo dodaten popust v vrednosti vsaj 3000€? Si jim povedal, da veš, ker si na Slo-techu to slišal? Pojdi nazaj in to povej, pa bo šlo. Morda ti celo kaj dajo, da ga odpelješ (samo na Slo-tech komentatorje se sklicuj) ;)



:)):))8-) pa misliš, da bi slo ? Dvomim, sem jim pa omenil na Fordu,da sem ga dobil ko sem kupoval trenutnega focusa.
Pri škodi že pri trgovcu ni slo, ni hotel niti vprasati sefa(očitno je imel ukaz da ne sme)
Pri Fordu je trgovka klicala sefa po telefonu da bi radi dodaten popust in smo njihova stranka, je takoj priletel in zacel nakladati kako ne more.... smo rekli ok in je sel ,smo naprej še malo pogovarjali z trgovko,ko smo se poslavljali je priletel sef se enkrat in imel fris reči"a se ne bi zmenili kar danes" pa sem mu rekel da brez kakega popust ali dodatne opreme ne, je rekel razumem in odšel niti pozdravil .
Žena,ki je delikatna na take stvari mi je rekla ,da tudi sedaj ce bi dal popust ga ne kupi v tem salonu!!!!

jan_g ::

Meni bi bilo najboljše, če bi se avte prodajalo kot televizije ali hladilnike. Na netu pogledaš cene, tehnične karakteristike in opremo. To je to. Ok, narediš še par testnih voženj, da se lažje odločiš. Barantanje kot na arabskih tržnicah se mi zdi kot iz nekih drugih časov. Žal pa si v to prisiljen, ker gre za velike zneske in trgovci že v štartu postavijo višjo ceno, ker pričakujejo da bodo kupci zahtevali popuste. Najbolj očitno se mi je to zdelo pri Oplu, kjer že skoraj v štartu ponudijo več tisoč evrov popusta. Zakaj pa ne že v štartu nastavijo ceno nižje? hmm ...

Not A Number ::

To, da imajo trgovci samo 300€ marže na 25k€ avtomobil je pravljica za naivneže ...

dj_uro ::

hojnikb je izjavil:

Heh, tole si pa iz riti potegno :)

če se to nanaša na nebivedu je to, kar je napisal popolnoma prav...

če tega do sedaj niste vedeli...pač jeba za vas...
mislim da je komplet cena z razvojem enega MB S klasa tam okoli 15-18 max... prodajajo se pa za 8x toliko...
vw-klub.si

njyngs ::

Not A Number je izjavil:

To, da imajo trgovci samo 300EUR marže na 25kEUR avtomobil je pravljica za naivneže ...

Eh kaj pa govoriš. nekikr pa že ve kaj govori. Saj mu je prodajalec lepo povedal, da bo zaslužil samo 300EUR. :))

Če si pač nesposoben bebec, ki hodi v salon "gledat" ti nihče ne bo ponudil popusta. Resen kupec ima drugačen pristop, pozna cene, pozna opremo, pozna cene opreme, pozna tudi cene konkurence. Prav take resen kupec ve kaj hoče in je že na 90% odločen. Seveda, če si nesposoben pogajalec pa ti niti to ne pomaga in kupiš besede o zasluženih le 300EUR.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

balluf ::

Danes klical tudi druge salone in jim kar takoj povedal kupil bom avto uprašanje samo ali pri vas ali kje drugje. Pri enem so mi ponudiji 3,5% pri drugem 4%. Tudi to je nekaj je pa daleč od tistih % ki jih nekateri pišete tle.

nekikr ::

Pa si jim povedal, da nimajo pojma kakšne marže imajo? Vsaj 5.000€ na avtomobil imajo najmanj in 3.500€ popusta bi bilo najmanj kar bi bilo sprejemljivo? To pa ja ve vsak forumaš tule. Da ne boš mislil, v računalništvu je enako (forumaši tule vedo kako je), marže so od 50% naprej. Ko prideš naslednjič v Big Bang po prenosnik jim kar reci, da želiš 30% popusta. Najmanj. Pri avtu bi ga jaz zahteval še več.

nekikr ::

Eh kaj pa govoriš. nekikr pa že ve kaj govori. Saj mu je prodajalec lepo povedal, da bo zaslužil samo 300EUR.

Daj sprejmi izziv, saj veš, daj denar tja kjer imaš usta in to. Izpogajaj za ballufa vsaj 2.500€ pupusta (se pravi na tisto najnižjo ceno, ki jo je dobil), on ti bo dal pa 500€ provizije. On bo prišel fantastično skozi, ti boš dobil pa 500€, kar je ok za dan ali dva dela. Bo šlo? Ali ravno sedaj ne moreš, ker si z enim kolegom nekaj zmenjen oz. nimaš časa, ker se ne boš s tem ukvarjal, 500€ za dva dni ti je premalo itd.? Bo šlo?

balluf ::

nekikr je izjavil:

Eh kaj pa govoriš. nekikr pa že ve kaj govori. Saj mu je prodajalec lepo povedal, da bo zaslužil samo 300EUR.

Daj sprejmi izziv, saj veš, daj denar tja kjer imaš usta in to. Izpogajaj za ballufa vsaj 2.500€ pupusta (se pravi na tisto najnižjo ceno, ki jo je dobil), on ti bo dal pa 500€ provizije. On bo prišel fantastično skozi, ti boš dobil pa 500€, kar je ok za dan ali dva dela. Bo šlo? Ali ravno sedaj ne moreš, ker si z enim kolegom nekaj zmenjen oz. nimaš časa, ker se ne boš s tem ukvarjal, 500€ za dva dni ti je premalo itd.? Bo šlo?


podpišem takoj !!!!!!!!

Malajlo ::

No, deset posto se da izsiliti, če le ne vzameš konfiguracije, ki je namenjena privabljanju kupcev (touran za 16k in podobne nebuloze, pri katerih doplačaš desno ogledalo in gretje zadnje šipe).
A pri Veitu na Viru si bil za Forda? Nazadnje je Urša jamrala, da se s Fiatom ne da nič zmenit, zato bodo imeli še Forde. Pa sem za Fiata dobil tudi takrat precej konkreten popust.

balluf ::

Malajlo je izjavil:

No, deset posto se da izsiliti, če le ne vzameš konfiguracije, ki je namenjena privabljanju kupcev (touran za 16k in podobne nebuloze, pri katerih doplačaš desno ogledalo in gretje zadnje šipe).
A pri Veitu na Viru si bil za Forda? Nazadnje je Urša jamrala, da se s Fiatom ne da nič zmenit, zato bodo imeli še Forde. Pa sem za Fiata dobil tudi takrat precej konkreten popust.


10% kje !!! po predračunu je avto vreden skoraj 19k Titanium oprema. za 17k ga takoj kupim.

njyngs ::

nekikr je izjavil:

Eh kaj pa govoriš. nekikr pa že ve kaj govori. Saj mu je prodajalec lepo povedal, da bo zaslužil samo 300EUR.

Daj sprejmi izziv, saj veš, daj denar tja kjer imaš usta in to. Izpogajaj za ballufa vsaj 2.500€ pupusta (se pravi na tisto najnižjo ceno, ki jo je dobil), on ti bo dal pa 500€ provizije. On bo prišel fantastično skozi, ti boš dobil pa 500€, kar je ok za dan ali dva dela. Bo šlo? Ali ravno sedaj ne moreš, ker si z enim kolegom nekaj zmenjen oz. nimaš časa, ker se ne boš s tem ukvarjal, 500€ za dva dni ti je premalo itd.? Bo šlo?

Ne rabiš se sedaj na mene obešati, če te je prodjalec obrnil pri nakupu.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

dj_uro ::

nekikr je izjavil:

Eh kaj pa govoriš. nekikr pa že ve kaj govori. Saj mu je prodajalec lepo povedal, da bo zaslužil samo 300EUR.

Daj sprejmi izziv, saj veš, daj denar tja kjer imaš usta in to. Izpogajaj za ballufa vsaj 2.500€ pupusta (se pravi na tisto najnižjo ceno, ki jo je dobil), on ti bo dal pa 500€ provizije. On bo prišel fantastično skozi, ti boš dobil pa 500€, kar je ok za dan ali dva dela. Bo šlo? Ali ravno sedaj ne moreš, ker si z enim kolegom nekaj zmenjen oz. nimaš časa, ker se ne boš s tem ukvarjal, 500€ za dva dni ti je premalo itd.? Bo šlo?


to sem jaz ponujal enemu soforumašu leto dni nazaj v škodinem salonu... pa se je kukavica usral...
jamčil sem mu za 10%, meni naj bi pa daj 500€ ... na koncu je kupil forda ?(se ne spomnim), jaz pa ostal brez 500€...
ford je bil pa 2000€dražji...

go figure...
vw-klub.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoda octavia 1.0 tsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7119051 (4450) jest10
»

Škoda Octavia Combi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20359035 (31600) urkoman
»

Nakup avtomobila za na AC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28439543 (28982) Sparkxl
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335290 (28356) Superboyy
»

Nakup novega avta - nasvet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217728 (14869) RejZoR

Več podobnih tem