» »

Diploma in začetek

Diploma in začetek

ameba ::

Zdravo,


Lotil sem se pisnja diplome. Na voljo imam dober mesec.
Pisem o krmiljenju in nadzoru centralnega sistema na daljavo oziroma z Ardunom bom krmilil centralno pec.
Nastavil bom parametre zanadzor temperature, ki bo samodejno vklapljal in izklapljaj pec, imel pa.bom tudi streznik do katerega bom dostopal preko spleta.

V teoriji se slisi enostavno. Prosil bi pa za pomoc, kako zaceti ?

Kako zaceti uvod ?
Naj opisem avtomatiko in zakaj je danes potrebna ?
Opis Arduina in sestavni del elementov, ter opis funkcij ?

Vir informacij je.na.spletu a zopet ogromno clankov. Nekaj je.tudi ze diplomskih del na to temo, a ker se izogibam copy-paste sem cisto zmeden, saj je v diplomah vse tako podobno, enako kot bi napisal sam.
Ubistvu ce se nebi toliko bal plagiatorstva bi ze kaj napisal, ker sem pa v temu sam pa zal ne vem kako zaceti.

Kaj svetujete ?

zee ::

A se hecas? Eksperimentalni del ze imas narejen?

Gre se za *tvojo* diplomo, s katero bos izkazoval svojo izobrazbo in sposobnost kriticnega presojanja virov.

Pri pisanju zacetnih odstavkov imej v mislih, kaj in zakaj si izbral natanko to tematiko. Kaj so tezave in izzivi na tem podrocju? Kaj je bilo ze narejenega na tem podrocju (pregled literature oz. state of the art)? V pomoc naj ti bo tudi mentor, ki je tam z razlogom in namenom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fikus_ ::

Poglej podobne diplome, nekaj najdeš online. Poleg tega imaš verjetno predpisano obliko diplome, tako da samo uporabiš svoje znanje in pišeš.
Mesec dni je hudo malo časa za pisanje diplome, ker jo bo hotel profesor videti, potem boš moral še kaj dodati/popraviti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

mgermo ::

3 tedna sem jaz čakal samo na odziv/kritiko profesorja, tako da bo mesec dni bolj na tesno.

driver_x ::

jaz bi zadevo v grobem razdelil na:
1. ozadje (obrazložiš za kaj se v zadevi sploh gre)
2. problem (definiraš kaj je sploh problem)
3. rešitev problema (poveš oz. predlagaš, kako bi problem rešil)
4. sklep (povzameš ugotovitve, zakaj je problem dobro rešen in kaj bi lahko še izboljšal*)


* - pri tem preveri, saj po mojih informacijah nekateri faksi ne dovoljujejo, da v sklepu odpiraš nova vprašanja, nekateri pa so tega veseli, saj s tem omogočiš nadalnje raziskave.

lebdim ::

Načeloma so "nadaljnje raziskave".

Tudi jaz mislim, da je za diplomo en mesec časa precej malo in imam občutek, da jo je skoraj nemogoče narediti v tako kratkem času. Jaz sem se s svojo diplomsko nalogo ukvarjal skoraj eno leto. Načeloma vsaka diploma obsega opredelitev in definicijo problema, cilje diplomske naloge, teoretično ozadje, empirični del (ni nujno), možno rešitev problema in zaključke - sklepe; torej, kar si ugotovil v diplomski nalogi ob branju literature nasploh o problemu, ki ga definiraš na začetku.

Je pa dobro imeti takega mentorja, ki je hitro odziven in poteka zadeva pri njemu dokaj hitro. Nekateri mentorji so neodzivni, počasni, in se že zaradi tega vsa stvar zavlačuje, eni so pa hitri, odzivni, se res poglobijo v diplomsko, itd ...

lebdim ::

Kar se pa tiče drugih diplom: enostavno, navedeš jih kot citat in jih daš med literaturo in vire ...

Če nekaj povzemaš ali citiraš iz podobne diplomske naloge, kot je tvoja, potem lahko napišeš na koncu odstavka (Povzeto po: AVTOR DRUGE DIPLOMSKE NALOGE, LETO). To potem ni plagiatorstvo, ker si navedel vir. Če pa prepisuješ iz drugih diplom in NE NAVEDEŠ vira, pa to je plagiatorstvo, ker si predstavil to idejo kot tvojo, čeprav ni.

Smrekar1 ::

ameba je izjavil:


Kaj svetujete ?


Pač napiši kot da bi bilo to prvo delo na tem področju in je. Saj od tebe ne morejo pričakovati, da boš napisal nekaj drastično novega na temeljito obdelanem področju. Copy-pasta se ogibaj kot hudič križa in se nimaš kaj bati obtožb o plagiatorstvu. Če res ne gre drugače pa navedi drugo diplomo kot vir in zadeva ni problematična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ameba ::

Hvala za odgovore.

KraitPay ::

Ne vem kje je problem;
Začni z hipotezo in nadaljuj jo v nadaljevanju spodbijaš ali potrjuješ...
Kje imaš mentorja? Prvo sestavita okvirno oz. podrobno kazalo.

Priporočam nekakšen začetek kaj je avtomatika in zakaj jo potrebujemo, kaj boš predtavil, kaj je prestavljeno po sklopih, izvlečki posameznih sklopov itd. Ne delaj copy-paste vse naredi s svojimi besedami, ne prevajaj in imej potem zaslug da je to tvoje avtorsko delo itd.
Govorim v dobro temu, da te potem ne obtožijo plagiatorstva in si nato lahko izključen. Doletelo mojega kolega, ki je v zadnjem letniku naredil takšno napako.

Če kaj prepišeš prepiši s svojimi besedami in CITIRAJ VIR!!.

Predlagam kot so predlagali drugi, čim manj copy paste.
Jaz ne razumem kako je to takšna težava naprimer; ko boš prišel do arduinota, povej da je to razvojna plošča z izvirom v Italiji, več informacij pa je na uradni spletni strani. Tisti ki bo želel več podrobnosti o Arduinotu bo poiskal vir in obiskal spletno stran. Ne utrujaj bralce z nepotrebnimi stvarmi.
Napiši več kaj si delal, kako si to naredil, komentiraj rezultate, težave, kako si prišel do rešitev, kaj se ti zdi bolje, kako bi lahko stvar izboljšal itd...

No da neboš mislil, da si tole izmišljujem, pred 4 leti naredil diplomo, pred 2 leti mag nalogo in trenutno pišem doktorat, ravno na podobnem področju (elektrotehnika- avtomatika), tako da imam že par ur pisanja za sabo.

Pa srečno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720303 (3437) guestalison9
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230846 (18043) Phantomeye
»

Diploma + navajanje virov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5726643 (15807) mojca
»

Diploma na faxu

Oddelek: Loža
277041 (5629) Invictus
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729493 (24795) bajsibajsi

Več podobnih tem