» »

24bit FLAC

24bit FLAC

WallSreet ::

Bi mi znal nekdo lepo razložiti kako pretvoriti določeno glasbo ali pa, kar celoten album v 24bit FLAC? Naj povem, da se na to ne spoznam nič in, da sem včeraj povlekel dol album v 24bit FLAC obliki in me je kakovost zvoka res presenetila? Torej kako pretvoriti določen album iz 320 kbps v 24bit FLAC? Če obstaja kak lahek program za to?

hvala

black ice ::

Bedarija, najdi kvalitetnejši vir.
Primer: imaš ričet, rad bi pa dunajca iz ričeta. Ne gre, kvalitete s pretvorbo ne boš izboljšal.

WallSreet ::

black ice je izjavil:

Bedarija, najdi kvalitetnejši vir.
Primer: imaš ričet, rad bi pa dunajca iz ričeta. Ne gre, kvalitete s pretvorbo ne boš izboljšal.


Bi mi lahko naštel nekaj kvalitetnejših virov? Ker, se ne spoznam na te stvari tako dobro.

okica11 ::

black ice je izjavil:

Bedarija, najdi kvalitetnejši vir.
Primer: imaš ričet, rad bi pa dunajca iz ričeta. Ne gre, kvalitete s pretvorbo ne boš izboljšal.


Točno. Kar bi rad naredil je da bi iz slabše kvalitete (mp3) ustvaril Lossless datoteko (Flac). To je tako kot da bi iz slike velikosti 100x100 pik želel ustvariti sliko 500x500 pik - ne gre. Lahko pa vzameš 500x500 pik sliko (ali čim kvalitetnejšo verzijo skladbe) in jo pretvoriš v v poljubno manj kvalitetno obliko.

Sicer seveda lahko mp3 pretvoriš v flac (zgolj kot tip datoteke) ampak na kvaliteti zvoka se to ne bo poznalo.


edit;

kjerkoli že iščeš skladbe (TPB, partis, ...) samo dodaj skladbi ali albumu FLAC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

gddr85 ::

najdeš kak lossless audio, ne mp3
pa 320 je bitrate, 24 pa bit depth, kolker vem, potem imaš pa še vzorčenje, če že konvertiraš, greš iz lossless v lossy in ne obratno

Ziga Dolhar ::

WallSreet je izjavil:

Bi mi znal nekdo lepo razložiti kako pretvoriti določeno glasbo ali pa, kar celoten album v 24bit FLAC? Naj povem, da se na to ne spoznam nič in, da sem včeraj povlekel dol album v 24bit FLAC obliki in me je kakovost zvoka res presenetila? Torej kako pretvoriti določen album iz 320 kbps v 24bit FLAC? Če obstaja kak lahek program za to?

hvala


To je bedarija, kot je rekel black ice - FLAC je lossless kompresija, mp3 pa lossy. Če boš transcodal iz mp3 v flac, boš dobil zgolj večjo datoteko, a nič več podatkov - torej, kvaliteta ne bo nič boljša. Boš moral vzeti izvirni CD, s katerega si naredil mp3, in iz njega poripat komad v flac.
https://dolhar.si/

black ice ::

Bandcamp recimo.

aerie ::

Ziga Dolhar je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Bi mi znal nekdo lepo razložiti kako pretvoriti določeno glasbo ali pa, kar celoten album v 24bit FLAC? Naj povem, da se na to ne spoznam nič in, da sem včeraj povlekel dol album v 24bit FLAC obliki in me je kakovost zvoka res presenetila? Torej kako pretvoriti določen album iz 320 kbps v 24bit FLAC? Če obstaja kak lahek program za to?

hvala


To je bedarija, kot je rekel black ice - FLAC je lossless kompresija, mp3 pa lossy. Če boš transcodal iz mp3 v flac, boš dobil zgolj večjo datoteko, a nič več podatkov - torej, kvaliteta ne bo nič boljša. Boš moral vzeti izvirni CD, s katerega si naredil mp3, in iz njega poripat komad v flac.

Ripanje z A-CD v 24bit FLAC je tudi bedarija. Kot vir za 24bit FLAC posnetek rabiš žive muzičarje ali master tape ali pa vinilko.

boogie_xlr ::

24bit pcm -> 24bit flac je še nekako najbolj. Audio cdji so 16bit.

Ziga Dolhar ::

aerie je izjavil:


Ripanje z A-CD v 24bit FLAC je tudi bedarija. Kot vir za 24bit FLAC posnetek rabiš žive muzičarje ali master tape ali pa vinilko.


Seveda, drži.
https://dolhar.si/

Mr.B ::

Viri se dobijo, tudi uradni.... ali obratno uradni, potem pa travnik... Res pa je da na travniku najdeš veliko Vinil ripov v 24bitih... Leprav ne rabip imeti 192k sample rate....mislim da je pri 96k smaplingu v dobro več kot 10db-jev razlike v šumu, ki ga generira mikrofon.... tako da....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gumby ::

vinil in 24-bit... smeh :)
my brain hurts

ghost13xc ::

Se vidi, da nekateri pojma nimajo, VSE free glasbe(travniki itd) na spletu so fake (mogoce bos imel sreco in nasel original lossless rip a dvomim). Tudi ce pise da je FLAC, verjemi mi da ni. Kupi original in bos presenecen. Danes se glasba daje na splet samo zaradi komercialnih namenov. Travniki in podobni si z laznimi "fake" (FLAC 320 lossless itd) objavami samo dvigujejo razmerje, glasbo celo nalagajo sami izvajalci, servisi kot so upload mega itd sluzijo na racun naivnih uporabnikov, vse glasbe pa so popacene, pretvorjene v 128 kbps in potem nazaj, ponavadi se kaksen dB nizje (vcasih je se najboljsa kvaliteta na youtube, a tudu tu so vse 128). Velikost je ogromna, kvaliteta porazna (odvisno kaksen posluh imas oz kje predvajas glasbo). kakorkoli, za odlicen zvok bos zal moral kupiti original. Verjemi, razilka je ocitna:) Nekateri so celo taksni asi, da kupijo zelo drago opremo, potem pa na njej poslusajo glasbo s travnika LOL :)

aerie ::

ghost13xc je izjavil:

Se vidi, da nekateri pojma nimajo, VSE free glasbe(travniki itd) na spletu so fake (mogoce bos imel sreco in nasel original lossless rip a dvomim). Tudi ce pise da je FLAC, verjemi mi da ni. Kupi original in bos presenecen. Danes se glasba daje na splet samo zaradi komercialnih namenov. Travniki in podobni si z laznimi "fake" (FLAC 320 lossless itd) objavami samo dvigujejo razmerje, glasbo celo nalagajo sami izvajalci, servisi kot so upload mega itd sluzijo na racun naivnih uporabnikov, vse glasbe pa so popacene, pretvorjene v 128 kbps in potem nazaj, ponavadi se kaksen dB nizje (vcasih je se najboljsa kvaliteta na youtube, a tudu tu so vse 128). Velikost je ogromna, kvaliteta porazna (odvisno kaksen posluh imas oz kje predvajas glasbo). kakorkoli, za odlicen zvok bos zal moral kupiti original. Verjemi, razilka je ocitna:) Nekateri so celo taksni asi, da kupijo zelo drago opremo, potem pa na njej poslusajo glasbo s travnika LOL :)

Dej ne trosi bučk, lepo te prosim.

Highlag ::

24bitna muzika je na voljo tudi na audio DVD formatu. Kje pa dobiti muziko v tem formatu je pa druga zgodba.

Sam za potrebe poslušanja CD-je ripam v FLAC. Diski so danes dovolj veliki, da je to možno brez sekiranja za zasedenost diska.
Če potrebujem MP3 pa ripam v 320K VBR MP3. Nekateri komadi so pri nižjih bit rate-ih neposlušljivi.
Tako, da mislim, da tisti ki pravijo, da je 128K povsem dovolj, nimajo ustrezne opreme za poslušanje, imajo pokvarjena ušesa ali pa poslušajo takšno muziko, kjer se razlike ne sliši. Ljudje imamo pač različne kriterije. Vsak naj dela kot mu paše.

Se pa strinjam z napisanim, da nima smisla pretvarjati MP3 komadov v FLAC, razen, če imaš opremo, ki predvaja samo FLAC ne pa MP3. Če hočeš FLAC, snemi s travnika muziko, ki je že v tem formatu, kupi CD-je pa jih poripaj, lahko pa obiščeš tudi lokalno knjižnico. Imajo tudi CD-je. Sam tudi snamem s travnika kakšno muziko, ki jo, če mi je všeč, tudi nabavim (samo CD-je). Treba je dobre ustvarjalce podpirati.
Never trust a computer you can't throw out a window

win64 ::

Če hočeš popolno kopijo CD-ja potrebuješ pravi program zato in ga moreš tudi skonfigurirat.
Recimo EAC(http://www.exactaudiocopy.de/) je tak. Potem moreš nastaviti odmik glede na model CD predvajalnika in vključit vsa preverjanja.
Iz klasičnega CD-ja pa potem dobiš 16bitni FLAC. 24bitnih audio cdjev je zelo malo.

Če dobiš CD rip iz drugega vira, moreš gledat, da dobiš tudi log datoteko, kjer je zapisan postopek branja, ter morebitne napake pri branju.

cegu ::

Na spletni strani thepiratebay lahko pri iskalniku izbereš le FLAC glasbo. To bo kvaliteten vir. Pazi le to, da bo ne bo copyright.

ghost13xc ::

Toliko o tem kdo trosi bucke ;)

Kako preveriti kvaliteto mp3

čuhalev ::

Pa saj se sliši ko so visoki toni dejansko zamolkli, če vam že zvočniki ne porežejo frekvenc.

popster ::

Ta link ki ga je dal Ghost se zdi zanimiv, bi mel en program ki bi optimiziral glasbo na disku glede na bitrate, bi vsaj pridobil malo prostora na disku :D in se nebi zavajal sam sebe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413930 (2634) XLapse
»

Glasbo si vedno več "izposojamo" in vedno manj kupujemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11628378 (24382) Egidij88
»

Vsak deseti prodani album je gramofonska plošča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11150440 (38836) gruntfürmich
»

Lossless (glasba)

Oddelek: Zvok in slika
112665 (2314) gazibo
»

Apple domnevno razmišlja o 24-bitnih avdio datotekah na iTunes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7215219 (13240) Pyr0Beast

Več podobnih tem