» »

Izredni vs. redni študij

Izredni vs. redni študij

Janko97 ::

Zdravo Slotehovci :)

Imam probelem pa želim slišati še vaše mnenje, da bi se lažje oz. čim bolje odločil glede tega. Problem je sledeč. Letos sem uspešno zaključil srednjo šolo in se vpisal na Fakulteto za strojništvo v Ljubljani VS, kamor sem bil tudi uspešno sprejet. junija pa sem začel z delom v podjetju preko študenskega servisa, kot pomočnik upravljalca stroja. trenutno so mi ponudili delo kot vodja stroja za katerega se še odločam, vendar bi v tem primeru moral študij zamenjati z izrednim. In tukaj tudi nastane dilema da ali ne?? Plača je solidna za naše razmere cca. 1100-1200€ neto na mesec. Delo pa poteka v 4 izmenah (2 dopoldan, 2 popoldan 2 nočni, 2 frej)...
Kaj bi storili vi, če bi bili na mojem mestu??

Dobrodošla so vsaka mnenja in predlogi :D

AmaranthK ::

Boš še vedno delal preko študentskega servisa tudi na tem delovnem mestu? Če prav vidim, cena izrednega študija na letnik znaša 4360 €..če imaš zagarantirano delo, potem se mi zdi okej ideja, če pa nisi prepričan, da boš na tem delovnem mestu še vedno čez kakšno leto, pa ni tako rožnato..

D3m ::

Študentsko delo

Tukaj pa revež ne dobi službe. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janko97 ::

AmaranthK je izjavil:

Boš še vedno delal preko študentskega servisa tudi na tem delovnem mestu? Če prav vidim, cena izrednega študija na letnik znaša 4360 €..če imaš zagarantirano delo, potem se mi zdi okej ideja, če pa nisi prepričan, da boš na tem delovnem mestu še vedno čez kakšno leto, pa ni tako rožnato..


Če bodo dobili nekoga drugega za vodjo, bom lahko delal v času poletnih dopustov kot pomočnik. Ve kdo mogoče kakšna je težavnost fakultete v primeru izrednega študija?? Bi se dalo narediti kljub nočnemu delu?

D3m je izjavil:

Študentsko delo

Tukaj pa revež ne dobi službe. :)


S kakšno ekonomsko oz. poklici "bodočnosti" težko :P Če si pridn in imaš delovne navade se za vsakega kaj najde. Vprašanje je želiš delat za denar ki ti ga ponujajo. Tudi jaz nisem imel na začetku plače kot sem omenil zgoraj, vendar z zanimanjem za delo in učenjem so me opazili tudi nadrejeni in mi ponudili boljše delovno mesto :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Janko97 ()

AmaranthK ::

Odvisno kako si priden. :) Glede na to, da je to strojna fakulteta..ne bo najlažje..kljub temu, da je visoka šola, verjetno sam veš, da je potrebno na takih fakultetah vložiti kar veliko..malo se pozanimaj od kakšnih, ki že študirajo tam, da ti razložijo situacijo..

Silvo ::

Plača je solidna za Slo razmere...vprašaj,če ti dajo tako plačo tudi za redno delo,študiraj ob delu,drugače pa na fax:)
Silvo

Janko97 ::

Silvo je izjavil:

Plača je solidna za Slo razmere...vprašaj,če ti dajo tako plačo tudi za redno delo,študiraj ob delu,drugače pa na fax:)


Plača bi bila 1100-1200 za redno delo, če bi bil pa zaposlen preko agencije pa 900-1000. Če bi uspešno zaključil fakulteto bi sledila napredovanja tako da fakulteto vsekakor želim zaključiti :)

Tilen ::

Koliko je bruto plača po pogodbi? 2000 EUR bruto? Se mi zdi, da si še malo zelen in ne veš niti kaj je plača. 1100 neto "plače" z vsemi dodatki za ruski turnus je daleč od solidnega plačila.

Delodajalec torej ponuja vsaj 1900 bruto za redno delo? DA/NE. Kaj obsega "redno" delo? Najbrž tudi sobote, nedelje, praznike.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Janko97 ::

Tilen je izjavil:

Koliko je bruto plača po pogodbi? 2000 EUR bruto? Se mi zdi, da si še malo zelen in ne veš niti kaj je plača. 1100 neto "plače" z vsemi dodatki za ruski turnus je daleč od solidnega plačila.

Delodajalec torej ponuja vsaj 1900 bruto za redno delo? DA/NE. Kaj obsega "redno" delo? Najbrž tudi sobote, nedelje, praznike.


tako je plača cca 1900 bruto, vklučeni pa so nedelje in prazniki.

NonPlusUltra ::

1. Plača bi bila 1100-1200 za redno delo,
Plača 1.100-1.200 neto na mesec je plača preko študentskega ali po pogodbi o zaposlitvi? Si prepričan, da ni to bruto?
2. Če bodo dobili nekoga drugega za vodjo, bom lahko delal v času poletnih dopustov kot pomočnik. Kaj to pomeni, da ne boš vodja in ne boš imel tiste prej omenjene plače? Boš v tem primeru ostal na sedanjem delovnem mestu in ne boš delal v izmenah?
3. če bi bil pa zaposlen preko agencije pa 900-1000 Katero agencijo omenjaš, kaj je z njo?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Trubadur ::

Če nameravaš končati faks, pusti ta stroj in študiraj.
Berite Thomasa!

Blinder ::

al pa eno leto delaj in pojdi potem studirat. ker toliksne place ne bos videl vec za naslednjih 20 let :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

primoz4p ::

Moj nasvet je vsekakor študij ob delu, če imaš tako delo zagotovljeno:
- solidna plača
- delovna doba + izkušnje (prednost pri iskanju morebitne druge zaposlitve)
- študij ob delu je lažji (nižji kriteriji ... vsaj včasih je tako bilo)
- pri predpostavki, da stroj večinoma časa samo nadzoruješ imaš veliko časa za študij ob delu (direkten pomen)

Iluvatar ::

Pojdi na izredni studij in placaj solnino. Ce ti ne bo zneslo se prepisi na redni program in pusti sluzbo. V tem primeru bos ob letno solnino cca 3-4 mesece dela na tvojem delovnem mestu. Seveda bos fasal se regres in dopust bos fasal. Ce bos izgubil sluzbo lahko trenutni letnik ob dogovoru s fakulteto koncas tudi po rednem programu. Drugo leto se vpises v visji letnik redno. Ce ti ne bo slo s studijem in se sluzbo izgubis obenem, potem bos spet ob solnino, drugo leto pa se vpises v redni program. Bos pa imel vsaj delovne izkusnje cetudi se ti zgodi najslabsi scenarij. Ko se bos enkrat skesiral 4k eur tudi verjetno ne bos vse jemal glede studija z levo roko.

Matija82 ::

Pozanimaj se kakšen je bil lansko leto urnik za izredni študij in kako se to vklopi v tvoj 2/2/2 sistem delu (poudarek predvsem na morebitni obvezni prisotnosti).

Potipaj ali ti je podjetje pripravljeno financirati izredni študij.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smiselnost podiplomskega študija

Oddelek: Šola
205177 (4157) bajsibajsi
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838455 (22060) BCSman
»

Delo ali študij

Oddelek: Šola
194466 (3379) Trupl0
»

Profesor na izrednem faksu zahteva preveč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8214946 (11765) Smurf
»

Malo delo - referendum (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Problemi človeštva
1466199495 (170859) Mipe

Več podobnih tem