» »

Katero banki izbrati?

Katero banki izbrati?

uxbal ::

Pozdravljeni,

podobne teme sem že prebiral na STju, a so starejše, ali pa ne ustrezajo ravno mojim iskalnim kriterijem.
Sam sem trenutno pri eni izmed hranilnic (da ne bom delal reklame ali antireklame komu :) ), kjer mi je v dneh suše zelo ustrezalo imeti nizke 'obratovalne' stroške. Sedaj gledam za naprej in iščem priporočilo, iskalni filter je pa takšen:
- banka, ki je po možnosti del kakšne večje, tuje banke
- stabilna, posluje pozitivno
- ima ok spletno banko in vsaj normalno število poslovalnic
- dvig brez provizije na EU bankomatih je + (ni pa nujno, ker so druge zadeve primarne)
- predvsem pa, če si plačilno sposoben, te ne gledajo kot smet ko prideš prosit za kredit (prvi in glavni pogoj).

Prebiral sem tudi forume + časopisne članke in prišel do ožjega seznama: Unicredit, SKB, NKBM (sedaj po prodaji), Sparkasse, Banka Koper. Kakšne so vaše izkušnje? Imate kakšen predlog?

Najlepša hvala in lep dan še naprej!

PromeuZ ::

Banka Koper:
- banka, ki je po možnosti del kakšne večje, tuje banke -> OK : Intesa San Paolo
- stabilna, posluje pozitivno -> OK.
- ima ok spletno banko in vsaj normalno število poslovalnic -> Spletna banka: OK. Poslovalnice / bankomati: Odvisno od dela slovenije, načeloma ima precej slabo pokritost
- dvig brez provizije na EU bankomatih je -> Na bankomatih Intesa SP skupine je dvig brezplačen (vendar niso prisotni povsod po EU). Minus je zaračunavanje dviga na ne-BK bankomatih znotraj SI.
- predvsem pa, če si plačilno sposoben, te ne gledajo kot smet ko prideš prosit za kredit -> ne morem komentirati, ker te njihove storitve še nisem koristil.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

win64 ::

Če po spletni banki sodimo ima NKBM najboljšo.
Sparkasse ima zastonj vodenje, če imaš 1000 EUR na računu.
Dvig brez provizije imajo praktično vse banke, ki nimajo veliko svojih bankomatov(torej vse tuje). NKBM nima brezplačnih.
Gledanje po stabilnosti je smešno, ker so vse banke enako zavarovane pri Banki Slovenije. Če nimaš ravno miljonov se nimaš česa bati.
Glede kredita, te pa nikjer ne gledajo kot smet, če prideš s pozitivno bilanco. Nekatere banke imajo čudne pogoje za SP-je, drugače nisem doživel, da bi se kje grdo obnašali.

Razen tega, da ima hranilnica slabe pogoje za kredit, zakaj bi menjaval nekaj kar deluje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

uxbal ::

win64 je izjavil:



Razen tega, da ima hranilnica slabe pogoje za kredit, zakaj bi menjaval nekaj kar deluje?


No, najprej bi rekel, da predvsem zaradi tega + minoren razlog: nedavne precej slabe izkušnje s prošno za dodaten drobiž na kreditni kartici, čeprav sem kot nekomitent imel nekaj let rednih prilivov (študent pač), oddal pogodbo, iz katere je razvidna plačilna moč, pa so hoteli depozit (?!).

Hvala za pomoč!

Utk ::

Pogoji za te stvari se bolj malo razlikujejo po bankah. Pusti ti razne forumske izkušnje. Pojdi na neko konkretno poslovalnico pa ti naj tam povejo kaj boš dobil s svojim stanjem (dvomim da si za vseh 5 bank, ki si jih naštel, to naredil). Da ne boš menjal brez veze na koncu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

marceb ::

po mojih izkušnjah imajo ravno hranilnice najboljše pogoje za kredit s spremenljivo obrestno mero

uxbal ::

Če refraziram:

Katere banke so znane po tem, da imajo precej, oz. zmerno ugodne kredite, da te pri prvih informativnih izračunih ne zavajajo in da od tebe ne zahtevajo nekega nenormalnega sklopa dokazil, če imaš pogodbo in plačila, iz katerih je tvoja plačilna sposobnost jasno razvidna. ZPS namreč opisuje res nenavadne primere pri poskusu jemanja kredita, od tega, da ti ponudijo ene pogoje po mailu, potem v poslovalnici zahtevajo ogromno potrdil da bi se sploh pogovarjali, na koncu pa dodajo oz. spremenijo stroške, da na videz ugodnejši kredit to niti približno ni. Poleg tega pa še banka, ki ceni, da si več let njihov komitent in to zna 'nagraditi' z ustreznimi pogoji. Ko bo dejansko to potrebno, bomo pa seveda šli osebno poskusit iztržit, kolikor se da.

Lepa hvala še enkrat vsem za dosedanje prispevke.

jusv ::

Moram zapisati, da sem jaz osebno zadovoljen s Hypo in bi tebi verjetno predvsem pri tisti točki s krediti, tudi bila na razpolago. Sem večkrat rabil kredit pri njih in so mi vedno šli nasproti. Seveda je odvisno od situacije, ampak so "poslušni". Tak da priporočam, da v analizo dodaš še Hypo in pol izbereš najboljšo.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

win64 ::

@uxbal: o kakšnem kreditu se sploh pogovarjamo? Potrošniški, avto kredit, stanovanjski kredit, limit na računu?

uxbal ::

Predvsem potrošniški (hvala za opombo, sem mislil, da sem navedel že).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141024 (4275) TrumpDonald
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452315 (29050) MrStein
»

Sparkasse ali SKB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7931671 (21180) Invictus
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615705 (13559) ...:TOMI:...

Več podobnih tem