» »

Izguba dokumentov

Izguba dokumentov

Beki89 ::

Lep pozdrav.

Rabim vas nasvet ker sem prvic v taki situaciji. Torej vceraj sva sla s punco na Bled (blejska Noč) in danes malo prej sem videl da v denarnici nimam nobene kartice. Denarnica imam malo smotano in ven pada. In sedaj kaj narediti. Takoj vse preklicati? Ali pocakati ce je kdo slucajno nasel. Sel sem malo nazaj pogledat tam kjer sva hodila in nisem nasel. Prosim za pomoc.

Izgubil sem Bančno kartico/Osebno/Zdravstveno in par drugih kartic od trgovin in to.

Phantomeye ::

Beki89 je izjavil:

Lep pozdrav.

Rabim vas nasvet ker sem prvic v taki situaciji. Torej vceraj sva sla s punco na Bled (blejska Noč) in danes malo prej sem videl da v denarnici nimam nobene kartice. Denarnica imam malo smotano in ven pada. In sedaj kaj narediti. Takoj vse preklicati? Ali pocakati ce je kdo slucajno nasel. Sel sem malo nazaj pogledat tam kjer sva hodila in nisem nasel. Prosim za pomoc.

Izgubil sem Bančno kartico/Osebno/Zdravstveno in par drugih kartic od trgovin in to.



Zdaj je malo smotano, ker je vikend. Drugače bi pa malo počakal, morda bi edino pohitel s preklicem bančne kartice.

Na žalost pa to ni edina smotana stvar. Ti si izgubil kartice, ne pa denarnice. Kar pomeni, da je precej manj šans, da boš dobil nazaj VSE dokumente. Ker so se lahko kartice zbrcale na okoli.

Beki89 ::

Ja res je. Ampak do recimo 15 min preden sva sla domov sem se imel vse. Ker sva sla na sladkorno peno in sem placal in sem vse se imel.

Mare2 ::

Beki89 je izjavil:

Ja res je. Ampak do recimo 15 min preden sva sla domov sem se imel vse. Ker sva sla na sladkorno peno in sem placal in sem vse se imel.


Malo poglej pod (med) sedeži v avtu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Aston_11 ::

Jaz bi preklical takoj. Ker preko noči je dovolj časa, da se kaj zgodi.

MadMicka ::

Verjetno ima na bančni kartici vključen sms ob vsakem dvigu in nakupu. Pa itak ti brez pina bančna kartica nič ne pomaga, tako da ne bi smelo biti problema. Greš nazaj na Bled in malo povprašaš po lokalih, greš na lokalno policijsko postajo.

N0t0ri0us ::

z nekaterimi karticami lahko plačuješ preko spleta brez pin kode.. rabiš samo 1 številko iz sprednje strani in 1 iz zadnje + datum veljavnosti

Yacked2 ::

Prekliči vse, bo ceneje
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

N0t0ri0us ::

če imaš spletno bančništvo nakaži denar na kak drug račun in boš imel kartico prazno, tako ne bo nobene škode

dope1337 ::

MadMicka je izjavil:

Verjetno ima na bančni kartici vključen sms ob vsakem dvigu in nakupu. Pa itak ti brez pina bančna kartica nič ne pomaga, tako da ne bi smelo biti problema. Greš nazaj na Bled in malo povprašaš po lokalih, greš na lokalno policijsko postajo.


Vkolikor imaš vklučeno sms sporočanje ob koristenje bančne ter nisi imel nobene kreditne kartice, bi se poslužil zgornje metode.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

dukedl ::

jz sm ta teden izgubil vozniško dovoljenje. Da mi ga na upravni enotni ponovno naročijo pride cca 40€ in traja kakšn teden..

sem šel pa na policijo in prijavil, da se ga izgubil, tako da imam nekaj časa, če mi ga kakšna dobra duša pošlje po pošti..pa še če me policaji ustavijo, jim pač rečem, da sem prijavil izgubo in baje ni nobenih problemov
lp dukedl

otago ::

Razlika je v prijavi izgube ali kraje. Vsaj v primeru kraje bančnih kartic, ti bi naj banka naj brezplačno izdala kartico.

Navadna maestro se prekliče in je minimalen strošek, če se ne motim je mogoče tudi v krajšem času preklicati preklic. Izguba kreditne kartice je malce dražja (NKBM cca. 12eur) in ni preklica. Zavoljo financ - prekliči.

Z zdravstveno in osebno lahko počakaš, sem imel že srečo 2x da sem prej kot enem tednu dobil dokumente (1x pa sem sam poslal dokumente nekomu). Sklepam, da imaš vozniško in potni list, kajti ne smeš biti brez dokumenta z sliko, ki izkazuje istovetnost - po zakonu.

Phantomeye ::

otago je izjavil:

Razlika je v prijavi izgube ali kraje. Vsaj v primeru kraje bančnih kartic, ti bi naj banka naj brezplačno izdala kartico.

Navadna maestro se prekliče in je minimalen strošek, če se ne motim je mogoče tudi v krajšem času preklicati preklic. Izguba kreditne kartice je malce dražja (NKBM cca. 12eur) in ni preklica. Zavoljo financ - prekliči.

Z zdravstveno in osebno lahko počakaš, sem imel že srečo 2x da sem prej kot enem tednu dobil dokumente (1x pa sem sam poslal dokumente nekomu). Sklepam, da imaš vozniško in potni list, kajti ne smeš biti brez dokumenta z sliko, ki izkazuje istovetnost - po zakonu.


Ja, kaj pa če izgubiš vse? A pol fašeš kazen?

St235 ::

Ne, kazni zaradi tega načeloma ne boš dobil. Pač prijaviš izgubo in prekličeš dokumente. Če si šel pogledat nazaj in jih ni bilo nikjer potem ne mroeš kaj dosti. Definitivno takoj prekliči bančne kartice, ostale dokumente je težje zlorabit in lahko počakaš kak dan če se bo dobra duša našla in ti jih poslala nazaj.

Teoretična kazen, ki je možna je to, da te ustavi policija in se nimaš s čim legitimirat, zgolj izguba ni kaznjiva.

Machete ::

Samo za info:

VII. KAZENSKE DOLOČBE

23. člen

(1) Z globo od 400 do 830 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki:

1. nima uradnega identifikacijskega dokumenta, opremljenega s fotografijo, ki ga je izdal državni organ (drugi odstavek 2. člena);

2. svojo osebno izkaznico da, proda ali posodi drugi osebi oziroma vzame, kupi ali uporabi tujo osebno izkaznico kot svojo ali ki spremeni, dopiše ali briše katerekoli podatke na osebni izkaznici (drugi in četrti odstavek 3. člena);

3. svojo osebno izkaznico zastavi ali vzame tujo osebno izkaznico z namenom zavarovanja kakšne koristi ali pravice (tretji odstavek 3. člena);

4. v vlogi za izdajo osebne izkaznice in naznanitvi pogrešitve osebne izkaznice navede neresnične podatke (drugi odstavek 13. člena in peti odstavek 15. člena);

5. veljavne osebne izkaznice ne izroči v hrambo pristojnemu organu (tretji odstavek 17. člena).

(2) Z globo od 400 do 1.250 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik ali oseba, ki na trgu samostojno opravlja dejavnost, ki vzame tujo osebno izkaznico z namenom zavarovanja kakšne koristi ali pravice (tretji odstavek 3. člena).

(3) Z globo od 400 do 830 eurov se kaznuje za prekršek iz prejšnjega odstavka tudi odgovorna oseba pravne osebe ali odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika ali osebe, ki na trgu samostojno opravlja dejavnost.

24. člen

(1) Z globo od 50 do 200 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki:

1. identifikacijskega dokumenta, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje pravo podobo imetnika in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, nima pri sebi ali ga noče dati na vpogled uradni osebi, ki je po zakonu za to pooblaščena (prvi odstavek 3. člena);

2. osebne izkaznice v predpisanem roku ne izroči v uničenje organu, pristojnemu za izdajo (četrti odstavek 11. člena).

(2) Z globo od 125 do 400 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki:

1. že ima veljavno osebno izkaznico, pa si pridobi drugo (tretji odstavek 2. člena);

2. pogrešitve osebne izkaznice ne naznani pristojnemu organu v določenem roku in na predpisan način (prvi, tretji in četrti odstavek 15. člena).


https://www.uradni-list.si/1/content?id...

Čisto na pamet baba rekla baba kazala, pa se mi zdi, da kasiraš tudi neko kazen, če že tretjič zaprosiš za isti dokument zaradi izgubitve (malomarnega ravnanja). Naj popravi kdo, ki točno ve kako je s tem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

MasterTade ::

Wow 200€ kazni lah fašem če slučajno grem na kolo in me ustavijo brez dokumentov ker mu je zapasalo me ustavit

St235 ::

ne, 200€ kazni lahko fašeš, ker ne upoštevaš dejstva, da moraš imet dokument sabo. Smo imel že debato na to temo.

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

ne, 200EUR kazni lahko fašeš, ker ne upoštevaš dejstva, da moraš imet dokument sabo. Smo imel že debato na to temo.


razen, če si pod 15 ali se je tudi to spremenilo?

Mene je enkrat ustavil 100 m od hiše ... bi moral bit precej zatežen policaj, da bi mi dal kazen v taki situaciji.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Mene je enkrat ustavil 100 m od hiše ... bi moral bit precej zatežen policaj, da bi mi dal kazen v taki situaciji.


V takih situacijah je fajn vedet cimvec podatkov. Tako lahko policist na licu mesta preveri, kdo si in kaj si. Pac ... malo verjetno je, da bi nekdo znal na pamet: stalni naslov, EMSO, davcno stevilko, ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AndrejS ::

zee: ne vem kaj bo policistu tvoja davčna številka - in tudi ta ni napisana na osebni !

St235 ::

Phantomeye je izjavil:

St235 je izjavil:

ne, 200EUR kazni lahko fašeš, ker ne upoštevaš dejstva, da moraš imet dokument sabo. Smo imel že debato na to temo.


razen, če si pod 15 ali se je tudi to spremenilo?

Mene je enkrat ustavil 100 m od hiše ... bi moral bit precej zatežen policaj, da bi mi dal kazen v taki situaciji.


Pod 18, od polnoletnih oseb se zahteva dokumente.

AndrejS je izjavil:

zee: ne vem kaj bo policistu tvoja davčna številka - in tudi ta ni napisana na osebni !

Gre se za identifikacijo ne za to kaj piše na dokumentu.

je pa pri tem treba upoštevat da je z namenom napisan razpon kazni med 40 in 200EUR. Slednje je rezervirano za tiste optimiste ki sodijo v drugo polovico 1. odstavka 24 člena.

Ravno tako sankcija ni predvidena kadar bi bilo to glede na okoliščine nesmoterno, da imaš dokumente pri sebi. Tako kazni ne boš dobil, če osebne ne boš imel pri sebi medtem, ko boš okopaval vrt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fosil ::

Kazni za izgubo ni, kot take ni.
Je pa ob izgubi višja cena izdaje novih dokumentov.
Tako je!

Mare2 ::

fosil je izjavil:

Kazni za izgubo ni, kot take ni.


Če te ustavi policaj, pač rečeš. da si osebno izk. pred 5 minutami še imel. Omeniš, da si jo izgubil.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

Pod 18, od polnoletnih oseb se zahteva dokumente.


Zanimivo, kaj pa če rečeš, da si mladoleten? Recimo, pa da tudi zgledaš pod 18? Kako preveri, resnico?

(sicer je ze pri 17 zahteval osebni dokument od mene)

Vice ::

Phantomeye je izjavil:

St235 je izjavil:

Pod 18, od polnoletnih oseb se zahteva dokumente.


Zanimivo, kaj pa če rečeš, da si mladoleten? Recimo, pa da tudi zgledaš pod 18? Kako preveri, resnico?

(sicer je ze pri 17 zahteval osebni dokument od mene)


Potem gredo po ata in mamo da ti navijeta ušesa, prej te ne spustijo domov.

AndrejO ::

Vice je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

St235 je izjavil:

Pod 18, od polnoletnih oseb se zahteva dokumente.


Zanimivo, kaj pa če rečeš, da si mladoleten? Recimo, pa da tudi zgledaš pod 18? Kako preveri, resnico?

(sicer je ze pri 17 zahteval osebni dokument od mene)


Potem gredo po ata in mamo da ti navijeta ušesa, prej te ne spustijo domov.

Počasi bi bil čas, da kontinentalna EU preneha najedati z obveznimi osebnimi dokumenti, ne glede na kontekst. Praktično so uporabni samo za nadlegovanje.

noraguta ::

zee je izjavil:

Mene je enkrat ustavil 100 m od hiše ... bi moral bit precej zatežen policaj, da bi mi dal kazen v taki situaciji.


V takih situacijah je fajn vedet cimvec podatkov. Tako lahko policist na licu mesta preveri, kdo si in kaj si. Pac ... malo verjetno je, da bi nekdo znal na pamet: stalni naslov, EMSO, davcno stevilko, ...

jao boze to pa ja vsak ve? Pk ne vem stevilke osebnih dokumentov. Ampakbdavcno pa emso ksi mors zapomnt tiste tri cifre na konc pa res vsak ve.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Phantomeye ::

noraguta je izjavil:

zee je izjavil:

Mene je enkrat ustavil 100 m od hiše ... bi moral bit precej zatežen policaj, da bi mi dal kazen v taki situaciji.


V takih situacijah je fajn vedet cimvec podatkov. Tako lahko policist na licu mesta preveri, kdo si in kaj si. Pac ... malo verjetno je, da bi nekdo znal na pamet: stalni naslov, EMSO, davcno stevilko, ...

jao boze to pa ja vsak ve? Pk ne vem stevilke osebnih dokumentov. Ampakbdavcno pa emso ksi mors zapomnt tiste tri cifre na konc pa res vsak ve.


Jaz svoje emše in davčne ne vem, zakaj bi - saj zato imam pa osebni dokument. Imam pa davčno shranjeno na telefonu (oz. v oblaku) pride prav. Za emšo pa se še nisem spravil k temu, da bi naredil enako.

black ice ::

EMŠO je sestavljen iz rojstnih podatkov + spol + tri cifre. Za davčno ne vem na pamet kako je sestavljena, osemmestna številka ni nič kompliciranega. Je pa res, da ne vem na pamet številk osebnih dokumentov, ker jih zelo zelo redko uporabljam.

Phantomeye ::

black ice je izjavil:

EMŠO je sestavljen iz rojstnih podatkov + spol + tri cifre. Za davčno ne vem na pamet kako je sestavljena, osemmestna številka ni nič kompliciranega. Je pa res, da ne vem na pamet številk osebnih dokumentov, ker jih zelo zelo redko uporabljam.


Saj se ne gre toliko, da bi bilo komplicirano. Trenutno imam v glavi ene štiri 9 mestna gesla (alphanum z znaki). Samo nisem se spravil k temu, da bi si zapomnil.

St235 ::

Za davčno ne vem na pamet kako je sestavljena.

random. to je bila ena do zahtev. emšo pove preveč osebnih podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple Pay prispel v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16943195 (1256) Apple
»

Ali so obvezni osebni dokumenti -18? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7727545 (13524) Utk
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226436 (17412) mihapc123
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715485 (13501) zavajon
»

Rusija prihodnje leto z enotnimi osebnimi izkaznicami

Oddelek: Novice / NWO
3510797 (8085) poweroff

Več podobnih tem