» »

POZOR! Zakaj odsvetujem nakup v Essedi - Italija!

POZOR! Zakaj odsvetujem nakup v Essedi - Italija!

umetnic ::

Seos!
8-)
V rozni dolini takoj cez mejo je trgovinica Essedi, ki naj bi imela najbolj ugodne cene v italiji. Cene so malo nizje, kot pri nas, z garancijo (sodec po postih na forumu) naj nebi bilo problema, vecino stvari naj bi zamenjali za nove brez vprasanj. Ce pristejemo, da dobis nazaj se IVO - italijanski davek (potem pa sverc cez mejo), so cene res ugodne. Ceprav vrnejo samo 14% in ne 20%. 6 % si vzamejo za administracijske stroske z IVO (me prav zanima po katerem zakonu....)

Do tu vse lepo in prav. V Avto se dva kolega, da se razdelijo stroski za bencin in gremo po nove graficne, plate, diske etc...:)

Ker pa je vsake pravljice enkrat konec, tudi ta traja samo do vstopa v trgovino;0:)

Prakticno nicesar aktualnejsega (WD80JB, ABIT NF7-S, TEAC52/24/52, 9500PRO...) nimajo na zalogi, stran na netu, pa tako ali tako nima azuriranih podatkov o stanju na njihovih policah. Ni problema, zadevo lahko narocis, izdajo ti predracun, ti pa se cez teden spet oglasis, ko oni dobijo cisto vse zeljene komponente iz skladisca, kjer na zalogi zagotovo so!! Cez teden dni imajo nekje polovico stvari, vmes so prazniki, tako, da se oglasis spet naslednji teden, ko te bo zadeva ziher ze cakala...zopet se vrnes na kraj zlocina( v bistvu te res ma, da bi komu zavil vrat), oziroma posljes prijatelja iz gorice,da zadevo preveri) Dobili so se eno od zeljenih komponent, a se vedno ne vseh. Popizdis, si reces da bos ostalo pac kupil v sloveniji, ze hoces placat, ko ugotovis, da vse skupaj ne znese toliko, da bi dobil IVO vrnjeno. Seveda so vmes tudi pri nas cene padle, in te potem pride zadeva prakticno enako, kot ce bi sel ze taprvi dan v AGT-Racunalniki v SLO, kjer bi za razliko od makaronarjev, (ki se za anglescino niso slisali, balkanski jeziki pa so jim itak nerazumljivi) bili s teboj celo prijazni in bi ti tudi fer povedali kdaj in kako bo zadeva dobavljiva.:\ ...+Slo garancija!...

Da ne omenjam, da se na makaronarja niti pizdit ne mores, ker te 20 letnik za pultom niti ne zastopi, razen ce ti 'kaco, stronco, afankulo' ipd. niso tujke...;((

Spet verjames njegovi obljubi, da bo vse skupaj v torek (kateric ze?) in ker cakas samo se na CDRW, pac privolis. Se posebej ker pred tvojimi ocmi na disk in plato nalepi nalepko s tvojim imenom, da te bo zadeva ja ziher pocakala.

Poklapano oddides domov in na netu malo primerjas cene na bolhi ipd...na hitro izracunas, da si zapravil ze vec kesha za telefon, prevoz ipd, kot pa bos 'prisparal' Opazis tudi, da so na essedijevem online ceniku tvoj disk crtali iz ponudbe, a tebe to ne moti, saj si ga ze drzal v roki...

DAN D
Prides v essedi z namenom dvignit komponente, al pa izvest fatality tamkajsnjih zaposlenih, neki ziher...:|

Tvoj CDRW je prispel, YESS, cene so se malo padle YESS...:) hoces placat...caki, mal kje pa sta HDD in maticna...emm...glup makaronarjev pogled...emm...eh..veste...smo prodali...AaAAAAAAAAAAAA...ma sej mamo Maxtorja, je isto hiter...bo cez dva dni, mamo v skladiscu sem glih prej klicou....
MAMU TI...;(( ;(( ;((


...JEST SE TEGA VEC NE GREM!!!...pridem v slo...grem na bolho...model prodaja isti disk, zapakiran, nov, z racunom, se celo dva jurja cenejs....po maticno pa v najblizjo normalno stacuno...

Vec kot en mesec so me na suho nategovali, poznam se vsaj dva, ki ju ta trenutek tko nategujejo in ne prvoscm tega vec nobenmu..(okej mogoce enmu ali dvem>:D osebkom).. ker ce niti obljube, predracuni, listki rezervirano ne zalezejo, pol jest res ne vem v cem je fora...a se grejo oni eno trgovino, al predvolilno kampanjo polno praznih obljub... ;((

Pa nisem en neucakan hyper zivcen osebek, ki hoce vse, prec in takoj....znam biti zelo potrpezljiv, ce je le fer odnos na obeh straneh...ce se pa nekdo dela dobesedno norca iz mene, pa mu znam dokaj hitro nazorno pokazat (tako ali drugace...), kaj si mislim o vsem skupaj.



Kakorkoli ze, mene tam vec ne vidijo, vi pa dvakrat premislite v smotrnost nakupa v essedi.it, se posebej, ker je par sto metrov stan trgovina Vobbis (oz. neki tazga), ki ima malo visje cene a vsaj vecino na zalogi....pa se prijazni so (vem, ker sem bil tudi tam)



Ocena Essedi .it 0/10



P.S. ( Verjamem, da ste doloceni imeli dobre izkusnje z essedijem, moja in se prenekaterega znanca pa je pac taksna...;( )

P.P.S.( O grafitu na sprednji steni essedija pa ne vem nic...ne mene gledat, nism biu jest>:D .PIKA)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

JXS ::

vidim, da nisem edini z podobno zgodbo;( , le da imam to srečo da imam znace v n. gorici, tako da sem saj na bencinu prišparal. Zgodba ki si jo napisal se tudi ponovi ko gre za reklamacijo. 100x moraš poklicat 20x it pogledat preden ti zamenjajo, čas ki poteče je pa lahko tudi 2 meseca!!!

Kar se pa vobisa tiče, modeli so carji!!! ko sem kupoval monitor sem odšel direkt njim, sicer ga niso imeli a so mi obljubili da bo čez nekaj dni pri njih. In kaj se zgodi? modeli so se v primerjavi z essedijom držali roka!!! dan prej pa mi še poslali mail da roba 100% pride!!!! pa še ivo dobiš v celoti nazaj, ne tako kot pri essediju!!!!!

imaš pa še computerdiscount, za katerega se tudi govori da je OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JXS ()

Oblivion ::

Heh, kako zanimivo, da je se kdo vse to opazil. Ja, res je no. Jst zivim lepih 1 km stran od essedi-ja, pa so mi zivci sli totalno po gobe. Zelel sm si nabavit Radeona 9000pro od hercules-a in zadeva je prihajala 1 mesec, da ne govorimo, da sem tam tecnaril vsakih 3 dni, ker sm grafo nujno rabu. Pa sem obupal in jo sel v vobis iskat. Potem sem sel tja in sm pemisljeval o nakupu plate, pa nism vedu kaj nabavit ze skoraj 2 meseca potem in zacudo plato so imeli takoj tam. Ok, sm plato vzel in potem me vprasa, a nisi ti enkrat narocil graficno?!? Jo mamo tukaj ce jo rabis. Nism vedu kaj nrdit, sm ga mislu ubit. Dobesedno.

Potem sem se odpravil v se en nakup in sem premisljeval ali disk in ram ali pa zvocni sistem 6.1! Rekel ja da sistema nimajo in da pride cez 1 teden. Cakam, tega pa od nikjer. Nism vec cakal in sm hotel vzet ram in disk. Zal je imel samo disk, pa ga nism vzel, zaradi IVE in sm pocakal se na ram, tako da sm za zadevco cakal skoraj 3 tedne.

Gre prijatelj v essedi z diskom, kjer je kupil cel racunalnik da ne govorimo, kolko casa ga je cakal, katastrofa in mu recejo da bojo pogledali kaj je z diskom, ker ko je igral igro, je izpadla elektrika in ob prihodu le te, disk ni vec delal. In potem nese zadevco lepo dol, pa da bojo pogledali. Cakamo en teden in greva pogledat, nimajo casa. Pridita cez 2 dni in bomo pogledali. Ok, ni blema. Pridemo nazaj, ja disk dela sam je virus gor, pa bi ga morali formatirat. Ja ceprov sm jst pri meni probal pa disk ni delal sm si rekel ok no, pa dej ga sformatirat. Pridita zvecer nazaj. Prov, prideva zvecer, se vedno nc, ker "niso meli casa". In naj prideva cez 2 dni. Prideva nazaj, pa se vedno nc, pa da jim je disk delal neke probleme tra la la la. Pa frend je ze skorej glavo zgubu in sva sla v Vobis iskat pa ga je tam vzel, da ni bil brez diska. Po 1 mesecu sva prsla nazaj tja in je reku, da ni nc ustimano z diskom, kaj ceva naredit. Disk je Maxtor 60Gb, pa ce bi ga z drugim zamenjala. Nisva 2krat premislejvala, sva vzela in lepo sla. za vsako zadevo je trena cakat 1 mesec.

Tako da. zadevca je kar zapletena. Potem pa sem zvedel, da fant od moje tete pozna sefa od essedija in od takrat ne cakam vec nic za nobeno stvar in res hvala bogu, ker je blo res krizno. Tako da ce kdo kaj rabi naj mi kar sporoci, ceprov dvomim o cem takem po tem pisanju :D :D :D

[MYTiX] ::

Sej v Essediju je blo vse ok do okol enega leta nazaj. Z državo so imeli pogodbo, da jim vrača ivo v roku enega leta, namesto 3 mesecev. In pol pač kriza sama pride. Se pravi da so mogli oni vrnt IVO in so jo dobili nazaj šele po 1 letu. Sej direktorji so slovenci.

Zdej pa tudi jst kupavm pri Vobisu in dobim vsak teden ali dva posodobljen cenik. So pa tudi cene v Sloveniji že zelo konkurenčne.

JXS ::

sam ni vse v cenah, nekaj je tudi ponudba, ta je pa v IT malo večja. Čeprav če se le da kupim v slo.

||_^_|| ::

s temi cigani (essedi) se sploh ne splača ukvarjat. Brezveze. Jst sm bil enkrat samkrat tm in to je blo prvič in zadnjič. Tle absolutno držijo stereotipi: Italjani bluzijo. Sam nabijajo nimajo in ne dobijo pa nč takrat k je treba. Že dolgo cajta kupujem v Nemčiji in se mi še ni nrdil da ko pridem v München da ne bi mel tiste stvari k je na ceniku tut na zalogi.

wince ::

Eh makaronarji so totalno neresni, mel iste probleme kupoval monitor, procesor in grafikuljo... pa jih poklices ti rece ja imamo OK mu reces pridem cez pol ure iskat ce lako drzi tudi ni problema prides na vrata sorry prodali ;(
drgace pa dosti bol korektni v omcomputersu pa se cenejsi so od essedija in dobis vso IVO nazaj...

||_^_||: kje v munchnu pa kupujes? kak www naslov? ;-)

megane ::

JXS a lahko poveš kje je ta computerdiscount?

||_^_|| ::

wince: tuki al pa tuki

JXS ::

wince: sory za zamudo, upam pa da ti je že uspelo najti, tukaj imaš URL od computerdiscounta, tukaj je pa še URL od vobisa.

Primoz78 ::

VOBIS rox!!! narocis pa v enem tednu najkasneje pride,...te obvestijo pa mailu. Sem ze pisal post glede ESSEDI v eni od prejsnjih podobnih tem. V glavnem kar je na internetni strani trgovine ESSEDI je vse v centralnem skladiscu in ne v trgovini sami, pa sem cakal na kako stvar tudi po mesec in pol. 50% stvari ki sem jih tam kupil sem nesu nazaj tudi po 3x...tako da jo res odsvetujem to trgovino. Najhujsa stvar se je pa kolegu zgodila...kolega naroci neko graficno, pa poklice po telefonu v trgovino in mu recejo da jo majo rezervirano na njegovo ime in da ni blema. Tip pride cez pol urce v trgovino in kaj se je v teh 30 min zgodilo....prisu en drug pa so mu zadevo prodalo. Trgovc pa mu rece:" Kdor prvi melje prvi zanje!". Toplo priporocam VOBIS sem ze full stvari kupil tam in je blo vedno vse OK, razen en napajalnik, katerega so mi pri prici zamenjali, brez da bi cakal po cel mesec dni kot pri f**** ESSEDI-ju. Pri ESSEDI ti poberejo se 6% davka tako da dobis sam 14% back.

lp Primoz

p.s. Direktor in lastniki ESSEDI so SLOVENCI !!!!
Pa se en link zanesljive in dobre trgovine Klik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

ABX ::

Ne vem zakaj ma jaz nimam nikoli problemov! Vedno se dogovorim za določen datum nato pokličem in dvignem blago, v nasprotnem primeru se odslovim in pojiščem drugje.


Je pa res da Essedi ima najslabši odnos do strank.


P.S: Enkrat sem se zmislil da imam stvari rezervirane in so mi jih dali :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

OrkAA ::

Hehe, Mlacom v Italiji :D :D

Primoz78 ::

@ABX mogoce si ti eden od redkih ki ima sreco in dobi vse OK :D. V dveh letih kar sem dol kupoval in so frendi kupovali ( prej v Trstu pol v Gorici ) sem nesu back....3 diske, 3 cd-rw ( 2x yamaha, 1 x Plextor ), 1 osnovno plosco (Abit KT7 - Raid), 1 cooler za procesor, 1 x DVD Pioneer 106S,....and many more. Tako da pomojem si res lahko srecen da se ti to ni dogajalo, ker meni je full tezila ze tista pot. Pa se to....pridem v trgovino z CD-RW Plextor...pa me en od gospodarjev ( po nakljucju kolegov oce ) nakuri da ni mozno da je Plex sel po gobe itd....enkrat pa je napisal racun na moje ime in jaz sem mel ze izkorisceno propustnico in sem ga prosu ce lahko naredi racun na kolega...pa tip nam tupi da ni mozno stornirat ( kolega & jaz pa zaposlena v racunovodstvu...:| ). Ko si nesu kak hardware back ker ni delal si pol cakal po 1 mesec da si dobil novo...stem da sem mamo posiljal da jih je napi**** ker mene kao niso jemali resno ker so me poznali...


lp Primoz

||_^_|| ::

Sam neki pa je z ESSEDIJEM, za slo-tech so od vseh podjetij prispeval daleč največ (vsaj mislm da);

- 2x AMD Athlon XP 1700+;
- Tyan dual plato;
- 2x 512 MB Corsair DDR ECC pomnilnika in
- 2x DragonOrb 7200 z bakrenim podnožjem.

Primoz78 ::

Jap to je tudi res....ampak vseeno ni upraviceno da majo ostale stranke toliko stroskov in toliko sivih las zaradi njih ;(( . Pri njih vem da ne bom vec nic kupil...in vsakdo ki me vprasa kje dobiti kaj ceneje in kvalitetno...ga usmerim k VOBIS-u.

lp Primoz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

bezerk@work ::

ej, sorry, ampak za telefon si že slišal kdaj mogoče ???
jz ne grem 5 km iz mesta če ne preverim prej po telefonu, ne pa da bi se 5 krat peljal v italijo.
Bedaki so, kriv si si pa čisto sam.

Primoz78 ::

bezerk....preberi mal visje en od mojih prejsnjih postov...Sem klical pa so rekli da majo rezervirano zame, pa prides tja in je ze prodano.

lp Primoz

ABX ::

Ni da imam srečo le zafrkavat se ne pustim, večkrat sem odpovedal naročilo ker ga niso dobili v napovedanem roku (in pošiljko zavrnem tudi če jim manjka en sam kos).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

karma ::

Se strinjam tud jst s tem, kar je blo zgoraj povedanega o Essediju. Pred 2-3 leti sem vse tam kupoval, pa še frende sem tja vozil, Daishi je tle na Slo-Techu kdaj kako v forum reku in je blo kewl, 20% vrnjene IVE pa tud krneki. No pol se je pa 1x lani začelo, naročil sem 2x po 1/2 compa konec maja (cca 700 EUR), pisal onmu tipčku za šankom e-maile tedensko in klical...in vedno je roba mela za prit v roku 10 dni he he...no konc septembra sem obupal in kupil pri nas v eni od i-net štacun ,ki so se v tem času razpasle po SLO in tam tudi še danes kupujem.
To bi bilo vsaj za mene konec pravljice o Essedi...sweet dreams, wherever you are....Daishi -> Goodbye

k.

Boki_ ::

Tudi jaz sem imel take probleme. Nikoli več ne stopim v tisto trgovino. Na en ubogi modul rama, ki bi ga morala imeti vsaka trgovina stalno na zalogi sem čakal 1 mesec.>:D
A mogoče ve kdo, kje v Italiji ob meji je kakšna dobra trgovina(ulica in kraj ter spletna stran)?
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Tr0n ::

Nauk zgodbe: ni vse zlato, kar se sveti.

Zato pa si dobro preracunajte, preden boste narocevali oz. kupovali komponente v tujini, pa naj bo to Avstrija, Italija ali Sibiriji :). Cisto realisticno gledano se zadeva splaca samo v dolocenih situacijah.

Binji ::

Kje tocno pa je ta Vobis? mislim it tja pa se necm zgubit:\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Silence-r ::

Mja v essediju so problemi če hočeš imet točno določeno stvar ... če ne veš kaj točno hočeš ti stvar olajšajo ker nimas prav veliko izbire ...

Drugače pa cene so recimo 15% nižje kot pri nas .. če odbiješ še IVO (15%), dobiš res ugodno - ne mi govorit da se splača kupovat v sloveniji!

Drugače pa na spletni strani mislim da lahko kupuješ on-line .. direkt iz centralnega skladišča (ivo prištej + še dodatna 2% popusta prištej). Kar piše tam dobiš zihr, samo dostava je samo v italiji ... kar pa ni problem če se zmeniš s kakšnim frendom/teto/nono iz zamejstva ... ql ne!:D
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

cof_3 ::

Binji, če misliš na Vobis v Stari Gorici ti lahko jst povem kje je, samo mi povej iz kje prideš v Staro Gorico (kateri prehod) in koliko oz. kaj v Stari Gorici poznaš...

Binji ::

ne poznam dosti:8) Drgaci pa recimo iz Rozne doline.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

cof_3 ::

Binji, da mal skrajšamo pot, a mogoče veš kje je RIAVEZ RADIO (trgovina kjer se al pa se je masovno kupovalo GSM telefone in radie - blizu bencinske pumpe)? Drugače napiši mail, ti bom probu čez vikend mal zrisat kar v wordu in ti v ponedeljek pošljem...

Oblivion ::

Pejdi skozi prehod v rozni dolini. Vozi naravnost do krizisca, tam lahko zavijes desno za do Essedija, pa pejdi naravnost. Potem prides na se eno krizisce in pejdi levo. Se vozis naravnost po cesti do naslednjega krizisca z Semaforjem. Na semaforju zavij desno in se pelji samo naravnost. Gres se mimo 2 krizisc, nato samo se malo naravnost in glej stalno na levo stran kjer bos zagledal majhno trgovinco Vobis.
Upam da je dovolj jasno.

Primoz78 ::

"Trgovina Vobis bo zaprta od 11. do 18. avgusta zaradi zasluzenega dopust..."

to sem dobil na mail.

lp Primoz

Oblivion ::

Jst nism dubu nc. Mogoce je pa res.

Binji ::

Hvala za odgovor Oblivion nism niti vidu. Kaj v soboto je tudi odprto? Mam edino takrat cajt skorej
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Oblivion ::

Ja, trgovina je odprta do 19 zvecer tudi ob sobotah. Sam zdej kot je napisal Thorn, bo zaprta do 18 avgusta zaradi "zasluzenega" dopusta, tako da bo treba se malce pocakat.

Binji ::

Sej v soboto smo se 9.:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

njok ::

Poleg vobisa lahko v Gorici poiščete tudi EuroByte. Imajo celo navito masino v izlozbi. :) Prodajalec v Vobisu pa se mi je samo smejal, ko sem rekel da bi mojega 1800+ rad videl, preden ga kupim. :>

Glede essedija pa ne morem verjet... pred letom dni sem za vsako stvar cakal ogromno casa... kar mi niti ni predstavljalo prevelike tezave. Sedaj pa presenecenje -- dvema kolegoma sem pred kratkim po ceniku sestavil masine, prvi jo je dobil v sedmih dneh (AMD), drugi pa celo prej kot v enem tednu (Intel). Mogoce bom pa naslednji kos strojne opreme spet kupil tam. :)

Binji ::

Oblivion: smo sli sam nismo najdli po tvojih navodilih. si morde ksno krizisce spustu?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Oblivion ::

Hmmm, kaj ko bi ti mene kontaktiral, pa bi se kar dobili na bloku v rozni dolini in bi sli do tja? Navodila nisem zgresil. Se enkrat, skozi blok v rozni dolini gres naravnost in je prvo krizisce na kateremu gres lahko v essedi ce zavijes na desno, vozis kar naravnost do se enega krizisca kjer prides do zelo siroke ceste, tam levo. Nato naravnost do prvega krizisca z semaforjem( da niste slucajno takoj zavili na desno, v tem primeru prides na drugi konec. Zato je treba do krizisca z semaforjem). Na temu zavijes desno, nato se peljes pa se vedno samo naravnost. Gres mimo 2-eh krizisc z semaforji, nato pa samo se malce naprej in na levi strani je trgovinca.

Boki_ ::

@njok Ma ta EuroByte ima homepage še v izdelavi a ne? Kje pa je ta store?
I'm back

njok ::

Ma... eurobyte ima homepage v.... razsulu. :D Sem vprasal prodajalca, pa je rekel da ni ravno najbolj posodobljen, bi se kar strinjal. :D

Ti bom skusal opisat kje je trgovina. Torej: peljes se po ulici tako, da mas vobis na desni strani. Na prvem kriziscu zavijes levo, nato na naslednjem se 1x levo v enosmerno ulico. Proti koncu ulice je na levi strani majhna trgovinca.

Upam da se nisem oz. da sem se čimmanj zmotil. :D

Crimson_Shadow ::

Imam kolega, ki se je v ponedeljek izmisli, da mora kupiti novo mašino. No v bistvu le matično, procesor, ram in cpu kuler. Grafično je imel že doma, Radeon 9500PRO, kupljeno pri nas. Kdo ve, koliko časa bi na njo čakal v Essediju :\. V torek ali sredo je polical v trgovino (Essedi). Robo so imeli. V petek je vse kar je hotel tudi dobil, 8-O res pravi čudež. No, ko sva hotela nato pri meni doma sestavit kišto sva ugotovila, da ima le 230W napajalnik :(. Drugi dan, v soboto sva šla še enkrat v Essedi po napajalnik (400W) in ga tudi dobila.

Drugače sem tudi sam čakal, skoraj cela 2 8-O meseca za tiskalnik, da ne omenim, da kabla USB sploh nisem dobil zraven in sem ga moral dokupiti posebej. ;((

Flamer ::

Tle so moje izkusnje z Essedijem: Ko sem lani februarja kupil tam 24X plextorja in DVDja (naroču pioneerja dubu BTC-ja) so mel robo u 14 dneh. potem sem enkrat julija šel po ram in so ga imelu na licu mesta 8-O. Okej, do sem vse lepo in prev. Toda.. 12. Avgusta sem narocu skori cel comp (plato, proc, disk, graficno, ohisje) in konc meseca poklicu, (no v bistvu je sestricna) in je tip reku de je vse OK, je prislo... Pridem tja, pkazem list z naročilom, tip neki začudeno gleda se gre zad poment s kolegom pride nazaj za pult reče da nimajo nic. Da če počakamo do dveh pride proc. in maticna. Svede nismo čakali ker ni blo vsega, skmo sli kar domov smo pa jih napizdili do kraja. okoli 12. septembra klicemo spet, imajo robo, pridem tja, hvala bogu, majo vse, tip nam napravi uslugo in napise da je grafa stala manj (kr ni sla na eno propustnico), gremo in vse je blo okej. Do danes se mi ni nic pokvarlo. sam 1 mesec je pa vseno prevec ;( .

Sam to ni vse. po tem se je moj bratranes odpravil tam kupovat. je caku 2 meseca pa vseno ni nic prslo. se je navelical, in sel v vobis, kjer je robo dobil v 1 tednu.
Je pa res da je dobil eno gnilo ohisje, sem jaz v essediju dobil precej lepsega. Je mal jezen name :D.

Zdaj me pa se zanima kje dobite cenike od Vobisa, ker na strani nimajo nic (enih 8 modelov LCD monitorjev). če mi ga lahko prosim kdo poslje. PLS!!
Drgač pa misilm v italiji enkrat zdaj kupit philipsa 170S4. če ga majo prosim povejte.

Oblivion ::

Ce hoces cenik od vobisa me kontaktirej, pa ko ga dobim jst vsak mesec, ti ga posljem.

MaKjaVelli ::

Jst sm kupil ohišje, plato, CPU, rame in vent. za CPU v Essedi sredi decembra, pa sem robo za eno fakturo dobil še isti dan, za drugo fakturo pa naslednji dan! Kar so mi dali na stran pa me je tudi počakalo, ker je blo za čakat samo CPU.

Živim pa blizu meje, zelo:) Mogoče so do nas domačinov bolj prijazni :)

Pa samo še o tem da makaronar ne razume angleško. Jst sem mu začel po italjansko blodit, ker nimam težav se sporazumevat v italijanščini, pa mi je sam rekel, če lahko govorim po slovensko:P


Je pa res da je ažurnost podatkov na njihovi strani karneki. Ker sam sem namreč prijavljen na strani, tako da mi pokaže zaloge v glavnem skladišču in zaloge v Essedi Gorizia. Pa sem pogledal zaloge preden sem šel od doma. Do trgovine sem rabil 20 minut. V glavnem za CPU je pisalo da imajo na zalogi (ampia kar naj bi pomenlo da imajo kar precej na zalogi), ko sem prišel dol pa ni blo nič..;)

Ampak overall, dobre izkušnje. V bodoče pa bom mogoče pogledal še kje drugje...

nere ::

makjavelli: če piše na internetu da je na zalogi pomeni da je na zalogi v skladišču in ne v trgovini

kako pa si se uspel registrirat?
namreč jaz sem se hotel(seveda z lažnim imenom in naslovom v italiji) ene trikrat in mi je reklo da je že en uporabnik s tem imenom, kar je skoraj nemogoče, razen če obstajajo ljudje z imeni: asdgre rgqetweqr, fsdfwe grevrt ali greoiuhu jngieghoet:)

schurda ::

Da ne bom odpiral nove teme: A še kdo hodi v Essedi? Oz. je bil tam od maja.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Oblivion ::

Jst sm se bil, ker sem uveljavljal garancijo diskov. Drugace kupoval nism nic.

DominusSLO ::

Jst bom šel kupit enermax-a noisetaker 485W v essedi v trst, ko dobim $$$>:D

driller ::

Redko kdo gre še v Trst ali Gorico po kose, saj se po "odpravi" IVE računica enostavno ne izide več.... pri nas dobiš za enako ali še nižjo ceno...

schurda ::

No, sej zato me pa zanima. Jst sem živel 5km od meje, odkar pa IVA-e ni več, nisem bil niti enkrat v Italiji.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniške trgovine v Italiji

Oddelek: Kaj kupiti
243850 (966) Gogo
»

Essedi BLACKOUT ?

Oddelek: Kaj kupiti
151542 (1011) zvitorepec
»

ESSEDI shop v ITA..... >Kje?Pot?

Oddelek: Kaj kupiti
161944 (1588) primozetoo
»

essedi

Oddelek: Kaj kupiti
231597 (938) schurda
»

Je v Gorici poleg Essedija se kdo?

Oddelek: Kaj kupiti
121509 (1196) azeed

Več podobnih tem