» »

Essedi BLACKOUT ?

Essedi BLACKOUT ?

dreja ::

Za vse tiste, ki razpravljate o Essediju. Sem robo ze pred tremi tedni narocil, pa je se ni.
Najprej je bilo receno konec junija, potem 10.7., nova verzija je ze 15.7. ...
Rekli so, da imajo probleme z dobavo iz Firenc, ne iz tujine.

A kdo kaj vec ve, kaj se dogaja?

Upam, da je le zacasen Blackout, ne pa Koncout...
LP An

ksmith ::

jast sem na robo iz essedija cakal 2 mesca, pa sem naroču samo disk in cdrw

btw: v stari gorici to

dreja ::

Kdaj pa je to bilo?

LP An

ksmith ::

ma to je blo lani. kar jast vem vsi ki so kej kupli v essedi so čakali in čakali in čakali.... vendar na koncu vedno dočakali.

_pobesneli_ ::

Jaz sem enkrat naročil zvočno nekaj časa sem jo čakal potem sem jo kupil pri nas.

KuhaR ::

Pri Essediju imajo težave z IVO katero jim država vrača z eno letno zamudo, tako najemajo drage kredite za tekoče poslovanje (zato zdaj vračajo samo 14% in ne več 20% IVE). Hkrati pa jim je dobavitelj zelo zmnjšal dobavo (par tisoč EUR-ov). Podobno se je zgodilo tudi z Essedijem v Trstu vendar oni prenehali z vračanjem IVE. Škoda.

Matty ::

Sicer ne vem kaj je z IVO v Essediju (pos lastnih izkusnjah se nikjer v ITA nisem dobil 20% nazaj, ampak se giblje od 12-14%, podobno velja tudi za Mwst v AUT - 20% ne dobis nikjer nazaj, nekaj % si vedno vzame trgovina, ki ima s temu tudi dolocene stroske).

Vem pa, da ITA med pocitnicami (julij, avgust) ne funkcionira, ce do sedaj ni prislo, bo prislo sele septembra (feragosto in podobno...)

mahi ::

Lp, Jaz nameravam naslednji mesec kupiti LCD Samsung 171P v ESSEDIju v Trstu. Zanima me, kako je z vracilom IVE.Ce jo sploh vrnejo? Kdaj se lahko pride nazaj po IVO? vielen danke

KuhaR ::

Do zdej se mi še ni zgodilo, da bi dobil manj kot 20% IVE nazaj(verjemi da dosti kupujem v Italiji). Je pa res znesek, če ga primerjaš z končno ceno res tam okoli 15%, vendar ti dobiš 20% cene nazaj v primerjavi z ceno neobdavčenega izdelka. Primer: kupu dva pekača v Essediu za 268,8 EUR in od tega dobil vrnjeno 44,8 EUR (20%), tako sta me stala pekača 224 EUR (100%) skupaj pa znese obdavčenih 268,8 EUR (120%). In tako je bilo zmeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KuhaR ()

Neo32 ::

predvidevam da roba iz firenc zamuja zaradi meseca avgusta, avgust je namrec mesec ko italjani ne jebejo zive sile in si privoscijo dolge dopuste, delajo pa ne, razen seveda redkih izjem. raje serjejo po slovenskih cestah in med drugim delajo zastoje, ampak to je pa ze druga zgodba...

PS: sicer sem sele zej opazil kdaj si poslal post (julija), ampak vrjetn se julija pripravljajo na avgust:)
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

shock ::

Kar se tiče ive v trstu ne boš dobil ker so to njim ni splačalo tako da so že ukinli pred 2 leti.

primozetoo ::

He ESSEDI:O !! res da je vse poceni samo tud zivci pocijo preden se kaj dobi!;( ! sam sem tudi narocil rac v essedi pa cakam ze 1 mesc in pol, pa sm jih ze 3x prekurcal da so se mu hlace tresle !!pridi jutri,pridi cez 1 teden,pridi cez 10 dni8-) .tko da bo treba cakat do septembra pa se takrat je vprasanje ce bo kaj ;(( !!!
Zato ne se bat pa uzdignite glas v essedi da bo prisel ze enkrat h pameti clovek ! Edino tako bomo dosegli zmago nad prodajo :D :D :D

Arthur ::

tole me zanima, vsi ki kupujete v essediju, kdaj plačate to robo? ob naročilu ali pri prevzemu? če pri naročilu, pol vas nategnejo za razliko v ceni, ki nastane po 2 mescih...

primozetoo ::

Ob prevzetju robe ! :) Sej pri naročilu ne mores ker cena ni 100% Edino nekaj soudow mu moras pustit ce si od dalec da ne naroca robe v brezveze ! ! sej tko in tko moras cakat 10 let da kaj dobis ;(

KDOR CAKA DOCAKA !!!8-)

dreja ::

Sem po dolgem casu zopet videl odgovor na moj post...

Glede na to, da sem narocil PC-ja zase aprila in so bile moje zelje v enem tednu izpolnjene, sem racunal, da bo zopet tako - pa zal ni bilo, je kolega, kateremu sem pomagal z narocilom, cakal cca 2 meseca... Tako da ce je hotel PC-ja imeti pred njihovim dopustom je moral zal vzeti kar je bilo na zalogi. K sreci cene komponent padajo, tako da je za isti denar lahko vzel boljse, vendar vseeno niso bile ravno "po zelji"...

No glede IVE je pa tako, da ti od 16.7. ce hoces imeti fakturo ceno v ceniku zvisajo za 6% in ti od te cene potem vrnejo davek. To pa zato, ker jim Italijanska drzava z zamudo vraca davek - Zgleda da se bomo tudi mi cepili proti hitrosti, ko se tako silimo v ES ...

Je pa zgleda po novem treba na SLO meji biti pazljiv tudi, kako ti izkoristijo propustnico. Imeli smo eno fakturo in trije smo bili v avtu, pa je carinik vsakemu izkoristil po dva tedna za tekoci mesec - torej se na te tri propustnice ni dalo vec prinesti robe... Tako da pozor, ce imate eno fakturo potem podite sami cez mejo, tako da vam izkoristi le vaso propustico. (Zame ni problema, mam veliko dobre zlahte...)

LP An

zvitorepec ::

Najnovejse vesti (danasnje) iz Essedija. Robe ne bo do zacetka septembra, ker imajo polentarji oz. makaronarji pocitnice. Ceprav so mi pred 3 tedni zagotavljali, da to ne bo vplivalo na dobavo ;((. Jebo jih bog!
TRST JE NAS! >:D
HOWGH!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR! Zakaj odsvetujem nakup v Essedi - Italija!

Oddelek: Kaj kupiti
476154 (3123) schurda
»

essedi

Oddelek: Kaj kupiti
191441 (1060) Bessie
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645159 (4310) eiht
»

IVA

Oddelek: Strojna oprema
131502 (1250) Gogo
»

Konec z ESSEDI-jem ?

Oddelek: Kaj kupiti
221788 (1232) mig

Več podobnih tem