» »

R9 380 ali GTX 970

R9 380 ali GTX 970

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Ghost7 ::

Pozdravljeni!

Sem v težki dilemi :)
Imam procesor AMD Phenom X4 955 navit na 4.0Ghz.
Napajalnik TX 750W Corsair.

Grafična HD 5670.

1. Torej menjal bi grafično, vendar se odločam ali naj kupim R9 380, katero predvidevam moj procesor nebi bottleneckal.
Potem je tu še GTX970 z simptomom 3.5GB Rama in seveda premočna za moj procesor.

Problem je, da bom verjetno naslednje leto menjal procesor (in ploščo), glede na "hitrost" razvoja grafičnih (AMD razočaranje, oba skupaj pa 15% na leto), pa bi bila ta GTX970 dovolj močna za naslednjih 5 let na HD resoluciji (na 4K dvomim, da bom šel kaj prej), tako mi ne bi bilo treba menjat čez dve leti še grafične.

Trenutno se mi gre, da bi lahko igral GTA5 na čimboljši sliki (pač obseden z GTA franšizo).

2.
Če bi vzel 970GTX:
MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5
ali
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
Katera je boljša, tišja, kvalitetnejša?
Menda MSI sploh ne obrne ventilatorjev v idle, ASUS pa menda zna "cviliti".

Hvala vam za odgovore!
lp
  • zaklenil: dzinks63 ()

hojnikb ::

msi 970gtx hands down..
#brezpodpisa

Senitel ::

Pa 4k čez 5 let si tud izbi iz glave na kateri koli od teh dveh kartic.

AapocalypseE ::

Kupi MSI GTX 970 in tako kot si napisal, še menjaš potem plato in procesor, da ne bo procesor več problem.

Cvilit zna vsaka 970, tako da tu je loterija.

Lahko pa kupiš zdaj rabljeno 7950/7970/280/280X za čim manj denarja in potem, ko boš tako daleč, prodaš matično, procesor, grafično in kupiš nekaj hitrejšega.

Najboljše bi bilo, da bi kar v kratkem zamenjal matično in procesor + GTX 970 in maš mir potem.

Ghost7 ::

Senitel: Vem, saj pravim, prej kot čez 5 let tako ali tako ne bi šel z monitorjem na 4K, zato pa me zanima kaj narest, da bo 5 let mir.

Vseeno je dilema ali zdaj kupit spodobno r9 380 in potem ob nadgradnji CPU zamenjat za novo svežo recimo r9 480(2016) ali r9 580(2017) (predvidevam da bo tako ime), oziroma kaj iz nvidia tabora in imeti vse novo. Oziroma zdaj kupit super kartico in bo še za naslednji setup dobra. Gre se mi seveda tudi za kvalieteto.

StreetRacer: Z MSI nimam izkušenj za ASUS pa imam mešane občutke.
Slišal sem tudi, da Nvidia manj "matra" CPU in tako dobim več moči za samo igro, seveda popije tudi manj eleketrike (kar je dobrodošlo saj jo na svoje pač plačujem sam :D ).

lp

m0LN4r ::



Glede na zgornji posnetek, ti bo 970ka ali 390 dovolj do takrat, ko boš menjal na 4K. Ni treba it na "ultra" hype train, ohraniti je treba hladno kri.
Igro lahko nardi neigralno že samo en nov feature, ga izklopiš in greš naprej.

r9 480(2016) ali r9 580(2017)

Nebo to tak simple.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ghost7 ::

m0LN4r:
1.Sepravi, če vzamem 970 sem si zagotovil HD (kar mi zadostuje) do menjave na 4K. OK, sounds good to me :)
Je r9 380 pač nekje med 960GTX in GTX970?
2.Misliš, da bo šel razvoj še počasneje? Nvidin Kepler je tudi za nekje 2017 napovedan kajne?

Prosim fantje še več mnenj. Vseeno je to kar precej denarja (dobesedno samo za zabavo) in če že kupujem bi rad pametno izbral in če bo 970GTX je to potem sigurno za 5 let to -> to.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

m0LN4r ::

Je r9 380 pač nekje med 960GTX in GTX970?

Ne. 380 = 960 če se nes puščamo v detajle

2.Misliš, da bo šel razvoj še počasneje? Nvidin Kepler je tudi za nekje 2017 napovedan kajne?

Ja pascal bo definitivno zamudil več, kot je bilo pričakovano. AMD pa verjetno še pozneje, če so komaj zdaj dali novo rundo ven.
Napovedano pa ni nič konkretnega.

970GTX je to potem sigurno za 5 let to -> to.

Sigurno ni nič. Prehajamo iz FHD na 4K in iz DX11 na 12.1 v teh 5 letih. Pa še lahk kaj vmes zmutijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

R9 380 je hitrejša od GTX 960 to je jasno vsem.
GTX 970 se nesplača kupit.. ker je R9 390 velik boljši deal.

V vsakem primeru vzami 4Gb kartico. Z CPU-jujem pa probaj počakat do ZEN-a.

Ghost7 ::

Predator_X: Pa je res boljši deal? Namreč kot sem omenil naj bi Nvidia z driverji manj omremenjevala CPU (kar je glede na moj Phenom dobrodošlo), požre manj, in ne greje tako zelo (namreč poleti je kišta ugasnjena, prižgana samo ko je zunaj manj kot 21 stopinj drugače se ne da živet/ponoči spat)... in pa če je res že 970GTX dovolj za večino iger na HD z High nastavitvami (in predvidevam da bo tudi za prihodnje)...
Z CPU bom čakal predvidevam vsaj še eno leto.

hojnikb ::

>R9 380 je hitrejša od GTX 960 to je jasno vsem.

Ne zavajaj, ker to ni res.

V vsakem primeru pa Nvidia all the way, sploh če je bol švoh procesor.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

chucki ::

< 3 280x
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

dominuspro ::

Ghost7:
Nihče ne ve, kako bodo uporabne grafe čez 1-2 leti.
Pri porabi ne gre za porabo elektrike. Ta je popolnoma nepomemben faktor(razen če imaš prešvoh napajalc..). Gre se za toploto, ki jo fašeš v ohišje in tudi v sobo.

Vzami ali rabljen R9 280x za max 150EUR(raje manj) in ga furaj do menjave ali gtx 970. Vse ostalo vmes nima smisla, če ne naletiš kje na res ugoden deal.
Cvili ti lahko vsaka 970, če imaš nesrečo. Pa Asus strix tudi ustavi vente ob nedelu...

Napajalc ::

Ghost7 je izjavil:

Predator_X: Pa je res boljši deal? Namreč kot sem omenil naj bi Nvidia z driverji manj omremenjevala CPU (kar je glede na moj Phenom dobrodošlo), požre manj, in ne greje tako zelo (namreč poleti je kišta ugasnjena, prižgana samo ko je zunaj manj kot 21 stopinj drugače se ne da živet/ponoči spat)... in pa če je res že 970GTX dovolj za večino iger na HD z High nastavitvami (in predvidevam da bo tudi za prihodnje)...
Z CPU bom čakal predvidevam vsaj še eno leto.


Glede na napajalec 750W in obljube da bo dx12 še bolši za cf/sli , mogoče ni slaba izbira r9 380 4gb in kasneje še ena.
Okoli cpu se ne obremenjuj ker ga boš menjal prej kot na polvici petih let.
Če uzameš r9 390: v najslabšem primiru imaš kartico ki ti bo več elektrike požrla za isto moč na gpu kot jo ima gtx 970.
V najbolšem pa, ima vse specifikacije bolše,+ več rama. To pomeni, da bo r9 390 lahko profitirala skozi čas več kot gtx 970.

Kako bi zgledal taslabi scenari na gtx 970 pa prepuščam drugim.
011011100111010101100010

Ghost7 ::

m0LN4r: Hehe, nič ne bom rekel, tudi sam sem bil velik "fan" ATI oziroma bolj kupec, ker si pač (načeloma) dobil več za denar, zato tudi nisem prej kupil kartice, ker sem čakal kaj bo spet pokazal ATI, pa se je izkazalo, da sem pol leta čakal na bore malo izkupička in je trenutno po mojem menenju vse kar je nad r9 380 samo še nvidia smotrn nakup... Plus imam še slabši CPU.

dominuspro: 1. Dobro res se ne bom toliko sekiral za porabo na števcu, kot pa zaradi gretja komponent in posledično prostora v katerem tudi spim, definitivno je slednji problem večji.
2. Rabljena kartica ne pride upoštev, ker nikoli ne veš kaj si dobil, sploh je bila lahko zlorabljena za "mining" (vem iz lastnih izkušenj kako se zadeva pregreva).
3. Glede cviljenja, kaj misliš kateri ima bolše ventilatorje? Namreč na netu je dosti pritožbe čez ASUS, za MSI (tole 970) pa pravijo, da ima tudi najboljše komponente (kondenzatorji ipd).

Napajalc:
1.Dobri argumenti, vendar s CF nimam preveč izkušenj + z dvema dobim "duplo" večjo porabo in gretje kot z eno GTX970 ali če že r390 Glede na performance.
2.Več RAMa, tudi res, načeloma ga imata obe isto, le pri Nvidi sta dva poola, 3.5GB pravi in 0.5GB 4 krat hitrejši od sistemskega RAMa... Menda naj bi najbolj zahtevne igre porabile do 500MB tistega res aktivnega RAMA, kjer dejansko je potreben, ostalo je le predpomnjeno (seveda zelo hitro pripravljeno za obdelavo - pač GPU začne obdelovati naslednje pomnilniške naslove).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Napajalc ::

R9 390 ima 8gb rama.
011011100111010101100010

hojnikb ::

Fury X pa 4GB.
Your point ?
#brezpodpisa

Napajalc ::

Upam, da ti ni to glavni argument da je 3.5 gb dovolj na gtx 970.
011011100111010101100010

Ghost7 ::

Napajalc: to je res... Sploh nisem preveril, ker sem smatral, da če ima Fury (ki naj bi bil najboljši) 4GB...

hojnikb: Verjetno je mislil na dolgi rok, bo večja zahteva po VRAMu, pa bo res? Je možno, zagotovo pa ni nič ziher. Trenutno redko katera igra pride čez 3GB... Kaj bo čez 2 leti je pa druga zgodba.

Kaj ni pri HBMu omejitev 4GB, zato pri Fury samo 4GB (najbrž)?

hojnikb ::

Dolgi rok pa grafične ne gre skupaj.
Ne gledat to kot naložbo.

V vsakem primeru pa ta jedra niso dovolj hitra, da bi zmlela teh 8GB vram textur.
#brezpodpisa

Napajalc ::

Jah, dx12 naj bi 30% boostal FPS, kako se bo to odražalo na spomin nevemo. Ugibam: 3gb +30% = 3.9 gb?
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Senitel ()

Ghost7 ::

hojnikb je izjavil:

Dolgi rok pa grafične ne gre skupaj.
Ne gledat to kot naložbo.

V vsakem primeru pa ta jedra niso dovolj hitra, da bi zmlela teh 8GB vram textur.


Ok 5 let je/pa ni dogi rok :)
Naložba... Vem, ni. Če smo realni je to investicija v hobi/zabavo, drugi pa kupjo "avto fršterkar" za 1000€.

Glede na raziskovanje interneta in moje znanje o delovanju grafike si glede 4GBvs8GB podal zelo dober argument.

Je še kdo, ki se je v to poglobil?

Dr_M ::

Kako hudica vam uspe za 5 let vnaprej planirat, kako boste nadgrajeval comp? Jest se za 2 mesca ne vem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AapocalypseE ::

5 let je res dolga doba.

Najboljše počakat na DX12 kaj bo čudežnega naredil in bomo vidli dalje...

Ghost7 ::

Dr_M je izjavil:

Kako hudica vam uspe za 5 let vnaprej planirat, kako boste nadgrajeval comp? Jest se za 2 mesca ne vem.

Tolk kot maš dnarja, oziroma tolk kot si postaviš limit tolk se lohk špilaš.
Če gledam za službene potrebe (sistemski linux administrator) imam dovolj core2duo pa 8GB RAMa za virtualizacijo, ostalo je itak na serverjih. Za izobraževanje in domačo rabo pa sploh. Seprav sem mel dost za 5 let pa bom mel verjetno še za naslednjih 5.
AMD stacionarc je samo za igre, kakega virtualca in ostalo sr**e - luksuz :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

AapocalypseE ::

GAMING računalnika ne moreš 5 let naprej planirat...

jonystar ::

Če igraš samo eno igrco pol se lahko planira za dalše obdobje. Na primer jest igram samo NBA 2k in vem, da dokler nebo nova generacija konzol na trgu se PC zahteve ne spremenijo čisto nč.

PredatorX ::

Ne, GTX 970... maš na overclock.net kr nekaj userjev, ki to bodo svetovali ali R9 390 ali GTX 980 ali celo R9 Fury.

1. Problem je pri texturah - recimo GTA V, SoM itd. - GTX 970 ti bo začela šepat pri 3.3GB VRAMA.
Novejši špili bodo zahtevali vse več GB VRAMA pri tem bo tudi pomembna hitrost. In to je tudi velik problem pri GTX 970... majhen bus in še dodatno samo 3.5Gb VRAMA ali celo še manj.
Sepravi grafične nastavitve boš manjša ravno tam, ko jih ni potrebno. Texture bodo zavzele več placa kot pa ostale nastavitve in manj performance hita.
http://www.overclock.net/t/1535502/gtx-... debata. Mnogi bodo trdili, da to ni res vendar je.

2. Coil whine pri GTX 970

3. Trenutno je R9 390 boljš buy. Pa ne zaradi VRAMA, ampak performanca.

Sej maš benchmarke na netu.

1player1 ::

Jaz imam gtx 970 in trenutno fx 6300. Witcher 3 mi na ultra lagga ampak procesor je obremenjen samo 60-70% in zdaj ne vem ali je to zaradi procesorja ali pač grafična ni narejena za ultra nastavitve (grafična je obremenjena 99%)...

Če misliš overclockat čez kakšne pol leta lahko gtx 970 postane skoraj tako dobra kot gtx 980, ki pa je boljša od r9 390x/390.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1player1 ()

PredatorX ::

Uf je R9 390 kr na rangu GTX 980.

1player1 ::

Silvo ::

Tale GTA5 leti na GTX760 2GB v HD konstantno na 60fps,kaj šele na 970:)
Katerokoli kupiš bo ok..Na daljši rok pa itak nima smisla nič :)
Silvo

Ghost7 ::

jonystar: Igram 90% GTA V, prej GTA IV.

Predator_X:
1. Govoriš za nastavitve nad HD (1920x1080)?
2. Coil Whine je samo pri določenih... Seveda tako pri Nvidia in ATI http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...
3. Tu ti dam prav, ampak ma**na 45% večje gretje... Koliko bo boljša pri GTA5 od GTX 970 - PRI HD resoluciji.

1player1: Kater model grafične imaš? Je glasna? Si jo že kaj navijal? Koliko imaš sistemskega RAMa? Kakšna resolucija?

Silvo razveseljivo, zanima me GTA5 (najbolj).

Napajalc ::

1player1 je izjavil:

Jaz imam gtx 970 in trenutno fx 6300. Witcher 3 mi na ultra lagga ampak procesor je obremenjen samo 60-70% in zdaj ne vem ali je to zaradi procesorja ali pač grafična ni narejena za ultra nastavitve (grafična je obremenjena 99%)...

Če misliš overclockat čez kakšne pol leta lahko gtx 970 postane skoraj tako dobra kot gtx 980, ki pa je boljša od r9 390x/390.


Ni procesor kriv: Model ima kar konkretno navito grafično 1420mhz na coru


na r9 290x z 1100/1500 in istim procesorjem dobim na ultra 50-55 Fps (samo nvidia hairW je ugasnjen), z temi nastavitvami kot so na posnetku bi šlo z lahkoto na rock stable 60 fps.
011011100111010101100010

1player1 ::

Imam gtx 970 msi 4g, ampak je pa res da imam na nvidia control panel vse na high quality (in vse tehnologije na on, npr. ambient occlusion,...). Če zmanjšam quality na nvidia control panel mi igra zelo dobro dela na ultra (kaj šele, če bi overclockal).

Grafična je zelo tiha (jaz sem slišal da je ena izmed najtišjih gtx 970). Po moje, če bo katerakoli igra v prihodnje uporabljala več kot 4 gb boš rabil boljšo grafično kot kakšno r9 390.

Zakaj pa ima potem fury 4 gb in ga sigurno ne bo treba nadgradit že čez 1 leto. Tudi vse nove grafične ki bodo uporabljale HBM (po moje bo to kar večina) ne bodo imele več kot 4 gb, razen če misliš zapravit 1k eur.

Za gta 5 vzami gtx 970 http://www.game-debate.com/gpu/index.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1player1 ()

Senitel ::

1player1 je izjavil:

Zakaj pa ima potem fury 4 gb in ga sigurno ne bo treba nadgradit že čez 1 leto. Tudi vse nove grafične ki bodo uporabljale HBM (po moje bo to kar večina) ne bodo imele več kot 4 gb, razen če misliš zapravit 1k eur.

Fury je pomojem kar prva in zadnja grafa z HBM (1). Vse ostalo bo imelo vsaj HBM2 (večji bandwidth, večji stack).

SimstrX ::

Nvidia all the way... The way it's meant to be played...;)

Dr_M ::

Ghost7 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Kako hudica vam uspe za 5 let vnaprej planirat, kako boste nadgrajeval comp? Jest se za 2 mesca ne vem.

Tolk kot maš dnarja, oziroma tolk kot si postaviš limit tolk se lohk špilaš.
Če gledam za službene potrebe (sistemski linux administrator) imam dovolj core2duo pa 8GB RAMa za virtualizacijo, ostalo je itak na serverjih. Za izobraževanje in domačo rabo pa sploh. Seprav sem mel dost za 5 let pa bom mel verjetno še za naslednjih 5.
AMD stacionarc je samo za igre, kakega virtualca in ostalo sr**e - luksuz :D


Jest te nisem uprasal, kaj delas v sluzbi in kaj ti tam zadostuje, jest sprasujem, kako lahko planiras za 5 let naprej kaksen comp in monitor bos imel doma?
Ce spilas ziherasa, pusti tako kot je, ti ocitno zadostuje. Ce ti comp nekaj pomeni, nabavi gtx970 in se nr sprasj kaj bo jutri ali cez 1 leti ali 5, bos ze menjal, ko bo potreba po menjavi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sssaga ::

Ghost7 je izjavil:

jonystar: Igram 90% GTA V, prej GTA IV.

Predator_X:
1. Govoriš za nastavitve nad HD (1920x1080)?
2. Coil Whine je samo pri določenih... Seveda tako pri Nvidia in ATI http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...
3. Tu ti dam prav, ampak ma**na 45% večje gretje... Koliko bo boljša pri GTA5 od GTX 970 - PRI HD resoluciji.

1player1: Kater model grafične imaš? Je glasna? Si jo že kaj navijal? Koliko imaš sistemskega RAMa? Kakšna resolucija?

Silvo razveseljivo, zanima me GTA5 (najbolj).


GTA 5 ti bo delal od 35 fps do 70 fps, tako da ne pričakuj gladke slike. Testirano. Seveda nabij grafiko na max z GTX 970 ;)

Ghost7 ::

Dr_M je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Kako hudica vam uspe za 5 let vnaprej planirat, kako boste nadgrajeval comp? Jest se za 2 mesca ne vem.

Tolk kot maš dnarja, oziroma tolk kot si postaviš limit tolk se lohk špilaš.
Če gledam za službene potrebe (sistemski linux administrator) imam dovolj core2duo pa 8GB RAMa za virtualizacijo, ostalo je itak na serverjih. Za izobraževanje in domačo rabo pa sploh. Seprav sem mel dost za 5 let pa bom mel verjetno še za naslednjih 5.
AMD stacionarc je samo za igre, kakega virtualca in ostalo sr**e - luksuz :D


Jest te nisem uprasal, kaj delas v sluzbi in kaj ti tam zadostuje, jest sprasujem, kako lahko planiras za 5 let naprej kaksen comp in monitor bos imel doma?
Ce spilas ziherasa, pusti tako kot je, ti ocitno zadostuje. Ce ti comp nekaj pomeni, nabavi gtx970 in se nr sprasj kaj bo jutri ali cez 1 leti ali 5, bos ze menjal, ko bo potreba po menjavi.


No, oprosti, saj pravim (za službo in izobraževanje je druga oprema), AMD mašina je za igranje, virtualce in še kaj drugega, plan jo je nadgraditi na i5 prihodnje leto. Vendar to je luksuz, ki mi ni potreben, pomeni mi pa veliko. Cikel menjave računalnika je postopen. Če kaj crkne oziroma je res zastarelo in resno blokira ostale komponente. Namreč, če pogledaš Phenom 2 x4 955 navit na 4.0Ghz (5let pri meni) je še danes dober procesor. AMD HD5670 (5 let pri meni - potrebna menjave), 16GB RAM DD3 nimaš kaj menjat (4 leta pri meni), SSD in HDD tudi ne (tri leta pri meni), napajalnik pa je prav tako resen igralec Corsair TX750 (4 leta pri meni). Vidiš ni tako slabo ;)
Za GTX 970 pa hvala za tvoj glas!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Ghost7 ::



GTA 5 ti bo delal od 35 fps do 70 fps, tako da ne pričakuj gladke slike. Testirano. Seveda nabij grafiko na max z GTX 970 ;)


To si zdaj podal precejšen razpon... Testiral si s čim (procesor, grafična)?
Če bo GTX970 bom seveda poskušal najti maximum.

Ghost7 ::

Kakšne imate izkušnje s kvalieto hlajenja Gigabyte Windforce 3x?
Recimo: http://www.edigital.si/nvidia/graficna-...

Boljša od MSI ali ASUS strix?
http://www.e-tec.at/frame1/details.php?...
http://www.e-tec.at/frame1/details.php?...

TOP ::

Kar se tiče teh treh graf,ti priporočam Gigabyte ali Asus,vse tri sem imel,Gigabytka je najtišja edino pri nas ima Asus 3 leta garancije.

Ghost7 ::

TOP: Hvala za nasvet, MSI ima sicer specificirano najvišjo frekvenco. Menda se tudi najbolje navija? Seveda je to zame dokaj zanemarljiv procent. Bolj se mi gre za kvaliteto komponent in učinkovitejše hlajenje in tišino (sploh v idle).
Trenutno je moja Gigabyte HD5670 z enimm ventilatorjem, pa včasih rada "brni".. Čeprav pa običajno vedno kupim Gigayte plate (najboljše izkušnje).
Pri prejšnji Saphire (Radeon 9600XT) mi je šel dvakrat ventilator.

m0LN4r ::

@Ghost7
Gori imaš moj posnetek z GTX 770 (2 leti stara zadeva) in 2GB Vrama v GTA V, pa še posneto je s to isto grafo in surround zvokom. Poglej kako dela.
AMD pač misli, da če da mal več rama na kartice, da bodo naivni kupci navalili, ampak žal jedro teh grafik ni dovolj hitro za take količine predelave podatkov.
Lahko ti zafilaš 12GB Vrama na rafi, ampak če bo jedro od kake 380, ti nebo pomagalo nič.

Če hočeš malo toplote, potem vzemi nvidijo. Meni 7870 poleti segreje stanovanje za 5°C v workstationu na idle na dveh monitorjih.
TDP (oddana toplota) je pri AMDju bistveno večja, tako v idle, kot v load. Najbolj zooprno pa je v idle, ko gledaš kak film ali brskaš po spletu.

Vzameš GTX 970 in bo sigurno boljše delalo, kot 770 z 2GB in ko bo prišel čas za menjavo, boš itak vedel in boš pač moral menjat.
Jaz sem tudi pristaš novih kartic in se nekako držim tega, da rajši 2x300EUR na vsake tolko časa, ko se splača, kot pa enkrat 500-600 in potem ta stvar v istem času zgubi vrednost kot keks.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dominuspro ::

TOP je izjavil:

Kar se tiÄe teh treh graf,ti priporoÄam Gigabyte ali Asus,vse tri sem imel,Gigabytka je najtiĹĄja edino pri nas ima Asus 3 leta garancije.


To pa ni res. Najtišja je Asus. Gigabyte pa ima najboljši hladilni sistem.
Asus strix in Gigabyte G1(ne navaden windforce) imata tudi backplate za razliko od MSI gaming.

Ghost7 ::

dominuspro je izjavil:

TOP je izjavil:

Kar se tiÄe teh treh graf,ti priporoÄam Gigabyte ali Asus,vse tri sem imel,Gigabytka je najtiĹĄja edino pri nas ima Asus 3 leta garancije.


To pa ni res. Najtišja je Asus. Gigabyte pa ima najboljši hladilni sistem.
Asus strix in Gigabyte G1(ne navaden windforce) imata tudi backplate za razliko od MSI gaming.


MSI Glej ta posnetek:

Ni zadaj backplate?
Menda ima MSI tudi ostale komponente najbolše (kondezatorje ipd)?

dominuspro ::

Ghost7 je izjavil:

dominuspro je izjavil:

TOP je izjavil:

Kar se tiÄe teh treh graf,ti priporoÄam Gigabyte ali Asus,vse tri sem imel,Gigabytka je najtiĹĄja edino pri nas ima Asus 3 leta garancije.


To pa ni res. Najtišja je Asus. Gigabyte pa ima najboljši hladilni sistem.
Asus strix in Gigabyte G1(ne navaden windforce) imata tudi backplate za razliko od MSI gaming.


MSI Glej ta posnetek:

Ni zadaj backplate?
Menda ima MSI tudi ostale komponente najbolše (kondezatorje ipd)?


MSI GTX 970 Gaming ga nima, je pa vseeno odlična grafa.
Sicer pa si to preberi, da ne bomo izumljali tople vode kot ponavadi:
http://www.overclock.net/t/1516121/gtx-...
Mogoče ekstra warning samo glede dolžine Gigabyte G1, ki je predolga za marsikatero ohišje.

oo7 ::

Jaz imam MSI Gtx 970 skoraj že dve leti in sem zelo zelo zadavoljen z kartico.

Jaz igram na 1080p največjo tempraraturo, do zdaj sem imel 69c npr pri igri Witcher 3 na ultra.
Kar se tiče glasnosti je pa zelo tiha. Vse kar slišim sta dva ventilatorja na sprednji strani kište, ki sta malo slišna tako, da sploh ne slišim kdaj ventilatorja na na kartici sploh začneta delovat:)

TOP ::

dominuspro je izjavil:

TOP je izjavil:

Kar se tiÄe teh treh graf,ti priporoÄam Gigabyte ali Asus,vse tri sem imel,Gigabytka je najtiĹĄja edino pri nas ima Asus 3 leta garancije.


To pa ni res. Najtišja je Asus. Gigabyte pa ima najboljši hladilni sistem.
Asus strix in Gigabyte G1(ne navaden windforce) imata tudi backplate za razliko od MSI gaming.

Kaj si mel ti te kartice že v kišti.MSI je pa en kupu novo tukaj na forumu in je napisal,da brenči in moje izkušnje so bile iste 2xreklamiral ta tretja je bila uredu.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična za 300-400 EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15726340 (18116) hojnikb
»

Unigine Valley - OpenGL Lestvica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12921693 (13084) meho7
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50776823 (6499) PredatorX
»

nVidia Maxwell (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Strojna oprema
1266189314 (124903) m0LN4r

Več podobnih tem