» »

R9 380 ali GTX 970

R9 380 ali GTX 970

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

freesty ::

Pa ne vem kaj se tolko okrog cene cincate, ce je napisal, da dobi direkt od dobavitelja. Tako, da verjetno ze dobi po konkurencni ceni s tujino..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Ghost7 ::

AapocalypseE je izjavil:

Zato, ker pa ni problema pri Strix z 1x8pin pa so izdali letos marca Black verzijo s 6+8pin priklopom...8-O

Če boš navijal kartico, moraš vzet takšno s 6+8pin.


Zaenkrat nimam namena, če pa že pa upam, da res ne bo problema glede na napajalnik:
http://www.pcper.com/reviews/Cases-and-...

Ima 60A na single 12V izhod. Sepravi vse komponente imajo na voljo pipico z 60A. Četudi se load razdeli na več pinov, še vedno jemlejo iz istega sourca. Problem vidim le v debelini kablov (kjer problema mislim da ni) in žic bolje rečeno kratkih žičk na PCBju.
Bi bilo dobro od blizu Black kartico videt in ugotovit ali se potem na PCB te žice iz obeh konektorjev združijo (ker potem dobiš Strix in dober napajalnik itaq to opravi) ali ima kartica dejansko razvejanje do končnih porabnikov. Končni porabnik je še vedno najmočnejši GPU, ki pa ima pomoje eno napajanje (in je tako spet vseeno).

Strix kartica pa ugasne vente, je hladnejša in tišja. To mi je pomembno, ko uporabljam mašino za karkoli drugega.

Navijanje bi prišlo prav, ampak zaenkrat mislim, da za HD resolucijo po tem ne bo potrebe.

m0LN4r ::

Marsikatera ugasne vente, ne samo strix.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ghost7 ::

m0LN4r je izjavil:

Marsikatera ugasne vente, ne samo strix.

Tudi MSI, Gigabyte (predolga) in ASUS Black jih pa ne, za Saphire in ostale pa ne vem.

PredatorX ::

Ghost - aftwerburner - pa sam naštimaš, da ti jih do 50C sploh ne prižgira.

TOP ::

Napajalc je izjavil:

Te se rade odklepajo na X različico:
http://www.dinokomp.si/produkt/powercol...

Pa si probal,ker če se ne si na slabšem.

Napajalc ::

Približno tako gre: ve se katere gtx 970 rade cvilijo, ve se katere r9 290 se rade odklenejo. Zagotovila ni. Powercolor in xfx se rade odklepajo. Je pa 20% kar velika razlika, tako da kaj se splača je relativno, nekdo bo dal 300e za grfično 360e pa ne, pogovarjamo se pa o isti zmogljivosti grafične kartice.
011011100111010101100010

Ghost7 ::

Ghost7 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Zato, ker pa ni problema pri Strix z 1x8pin pa so izdali letos marca Black verzijo s 6+8pin priklopom...8-O

Äe boĹĄ navijal kartico, moraĹĄ vzet takĹĄno s 6+8pin.


Zaenkrat nimam namena, Äe pa Ĺže pa upam, da res ne bo problema glede na napajalnik:
http://www.pcper.com/reviews/Cases-and-...

Ima 60A na single 12V izhod. Sepravi vse komponente imajo na voljo pipico z 60A. Äetudi se load razdeli na veÄ pinov, ĹĄe vedno jemlejo iz istega sourca. Problem vidim le v debelini kablov (kjer problema mislim da ni) in Ĺžic bolje reÄeno kratkih ĹžiÄk na PCBju.
Bi bilo dobro od blizu Black kartico videt in ugotovit ali se potem na PCB te Ĺžice iz obeh konektorjev zdruĹžijo (ker potem dobiĹĄ Strix in dober napajalnik itaq to opravi) ali ima kartica dejansko razvejanje do konÄnih porabnikov. KonÄni porabnik je ĹĄe vedno najmoÄnejĹĄi GPU, ki pa ima pomoje eno napajanje (in je tako spet vseeno).

Strix kartica pa ugasne vente, je hladnejĹĄa in tiĹĄja. To mi je pomembno, ko uporabljam maĹĄino za karkoli drugega.

Navijanje bi priĹĄlo prav, ampak zaenkrat mislim, da za HD resolucijo po tem ne bo potrebe.


StreetRacer zakaj nic ne odgovoris? Ni bil moj namen se prepirati ali dokazovali svoj prav. Pac razmzmisljanje. Lahko da se motim, vendar bi bil rad s tehnicnim argumentom siguren.
Mogoce ve kdo kaj vec s tehnicnega stalisca. Namrec nikjer na netu niti ne najdem tezžav z Strixi zaradi preslabotnega napajanja. Poleg tega predvidevam da bi moj napajalnik moral biti brez problema odlicen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

m0LN4r ::

Prešvoh napajanje je samo problem pri extremnih OCjih. Pri normalni uporabi ga ni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

1player1 ::

Če boš navijal kartico, moraš vzet takšno s 6+8pin.


Mogoče je res boljše, da vzameš kakšno z 6+8pin. Lahko pa kadarkoli kupiš še eno GTX 970, še posebej potem, ko bo prišel ven DirectX 12 in se bo video memory stackal v SLI/Crossfire.

Senitel ::

1player1 je izjavil:

ko bo prišel ven DirectX 12 in se bo video memory stackal v SLI/Crossfire.

Boš prilepil še ne hudičevo dober in kredibilen link, ki bo razložil kako ta memory stacking deluje.

1player1 ::

Napajalc ::

Se pravi 3.5gb rama, r9 390 8gb = win
011011100111010101100010

mihec87 ::

Um tole je bolj PR objava kot pa 100%, kar tudi poudari v novici....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

m0LN4r ::

Me prav zanima, kdaj bo prvi špil, ki bo to normalno fural :D 7GB hitrega pa 1GB počasnega se sliši še boljše z dx12.1 in hdmi 2.0 :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Pokaži nam nevednikom kako boš 512 bit vodilo spelal čez pci E vodilo.
011011100111010101100010

Senitel ::

1player1 je izjavil:

http://www.guru3d.com/news-story/both-m...

There is a catch though, this is not done automatically, the new APIs allow memory stacking but game developers will need to specifically optimize games as such. An interesting statement.

Ghost7 ::

Spet se javljam po dolgi pavzi.
Kartico sem dobil prejšnji teden. Vzel sem ASUS Strix 970GTX.

Naložil sem tudi nove Win10, ker glede na zapise na internetu, pridobiš celo nekaj na nivoju procesorja. Lahko rečem, da sem glede kartice ultra zadovoljen.
GTA5 je takoj dvignila nastavitve na FullHD, prižgala vsync (imam Samsunga z 60hz), večino nastavitev na VeryHigh. FPSji so skorja pribiti na 60, mogče kdaj pa kdaj pade na 56. Vključen je tudi 4xMSAA (pomoje da te texture, saj te so prave, ne?), poraba RAMa je predvidena 2.6GB, če vključim 8x pa je poraba 3.2GB, vendar FPS pade med 40-50. Sumim procesor... Menite, da je to že premalo FPSjev?
Če je MSAA na 4x je procesor (navit na 3.9Ghz) na 80-90%, grafična pa še na manj. CPU res še ni za v smeti.
Kartica zelo redko prižge ventilatorje, razen med igranjem (logično), vseeno neslišno.

Opažam pa, da ko je računalnik vgasnjen, je na kartici še vedno prižgana ledica pri 8pinskem napajanju. Verjetno kot indikacija, zaradi tega ni porabe(razen ledica)?

Je 40-50FPSjev premalo?
Se mi zdi, da se mogoče malo upočasni hitrost vožnje (al se mi le zdi?)

Katere nastavitve lahko še povečam, da ne obrmenjujejo toliko CPU, poleg textur je na voljo opcija "nvidia textures" on. Kaj je to?

Toliko zaenkrat.
lp

PredatorX ::

Hmm
probaj izkoristi 60 FPS-jev.

Tam nad 3GB VRAMA z to grafično ne hodit. Ker nima 4Gb Hitrega VRAMA ampak okoli 3.2-3.5GB VRAM-a in tam se opočasni.

AapocalypseE ::

Na FHD niti približno ne bo prišel do 3.6GB vrama z max. nastavitvami v GTA V...

Pa nima okoli, ampak točno 3584MB hitrega vrama...

Napajalc ::

Ah, reskirat 20 FPS za 8x AA ni vredo, FPS je pred vsemi nastavitvami, sploh če se gre za igre ki je treba nahitro prečekirat okolico.
011011100111010101100010

Ghost7 ::

PredatorX je izjavil:

Hmm
probaj izkoristi 60 FPS-jev.

Tam nad 3GB VRAMA z to grafično ne hodit. Ker nima 4Gb Hitrega VRAMA ampak okoli 3.2-3.5GB VRAM-a in tam se opočasni.


Na to sem gledal, da ne prekoračim ta mejnik, vendar, če pogledam na GPU-Z je vme enkrat pokazal porabo 3.7GB, ker je štel zraven še OS RAM, tako, da je treba biti v nastavitvah res pazljiv. Catch je, da imam pri 4xMSAA vseeno še skoraj 1GB možnost izkoristit, in če lahko kaj izboljšam, bi to naredil. Namreč ravno zaradi GTA5 sem šel v nakup.

@StreetRacer nič bat, se da doseč (vsaj tisti meter pokaže, če jih res porabi, je pa druga zgodba) računaj še 200MB za OS!

@Napajalc, ja pri tej igri res uživam v velikosti okolice/karte...

Še to:
"Opažam pa, da ko je računalnik vgasnjen, je na kartici še vedno prižgana ledica pri 8pinskem napajanju. Verjetno kot indikacija, zaradi tega ni porabe(razen ledica)? "
in
kaj je to (oziroma kakšne so to) Nvidia Textures (na ON, pojavila se je opcija, ko sem zamenjal Nvidio za ATI)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

AapocalypseE ::

Kako nekateri komplicirate z nastavitvami...

Nastavi vse na max. in če ti je premalo fpsjev, zmanjšaš AA ali daš MSAA OFF in maš samo FXAA ON.

Če še vedno ni dovolj fpsjev pa zmanjšaš Extended distance scaling.

To je to...

http://www.geforce.com/whats-new/guides...

Zgodovina sprememb…

Ghost7 ::

AapocalypseE je izjavil:

Kako nekateri komplicirate z nastavitvami...

Nastavi vse na max. in če ti je premalo fpsjev, zmanjšaš AA ali daš MSAA OFF in maš samo FXAA ON.

Če še vedno ni dovolj fpsjev pa zmanjšaš Extended distance scaling.

To je to...

http://www.geforce.com/whats-new/guides...

Hvala, bom stestiral!

lp

thebaloh ::

Je kdo tukaj, ki se je naveličal svoje gtx 970 in jo je pripravljen prodati? Oziroma kaj priporočate v tem rangu. V poštev pride samo nvidea, zaradi cuda.

Hvala

Ponudbe na: davor.baloh@gmail.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

thebaloh ::

No če nikogar ni ki bi jo prodal pa prosim če morda kdo ve katera je v praksi boljša:

imam pa ASUS matično ploščo če ima to kaj veze.

ASUS grafična kartica GTX 970 OC, 4GB GDDR5, PCI-E 3.0 TURBO-GTX970-OC-4GD5

ali

GIGABYTE grafična kartica GTX 970 OC, 4GB GDDR5, PCI-E 3.0


in v čej je razlika da je asus cenejša za cca 40,50EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

AapocalypseE ::

Asus Turbo 970 ima blower hladilnik. Zato je cenejša, ker je to slaba verzija hladilnika. Primerna samo za zelo mala ohišja, da direkt izpihuje zrak iz ohišja.

Priporočam Gigabyte G1 Gaming 970. Zelo dobra kartica in dober OC out of the box.

thebaloh ::

AapocalypseE je izjavil:

Asus Turbo 970 ima blower hladilnik. Zato je cenejša, ker je to slaba verzija hladilnika. Primerna samo za zelo mala ohišja, da direkt izpihuje zrak iz ohišja.

Priporočam Gigabyte G1 Gaming 970. Zelo dobra kartica in dober OC out of the box.



Je to ta verzij ki jo priporočaš?

http://www.gigabyte.com/products/produc...

AapocalypseE ::

To je to ja.

thebaloh ::

poznaš koga ki bi jo prodajal? :)

AapocalypseE ::

Kolko daš? :D

thebaloh ::

Novo dobim za cca 350€ tako da, vsi ki so jo prodajali so jo imeli še v garanciji in so jo prodali od 250€ do 339€ naprej odvisno od garancije. Se pravi, sem tudi sam pripravljen sprejemati ponudbe glede na garancijo.

En na primorskem jo še ima a je prekurjena OC ;(

AapocalypseE ::

Kje dobiš novo za 350€?

thebaloh ::

Kolega jo lahko zrihta, samo malo je za pocakat. ASUS pa je se cenejša.

Ghost7 ::

Vzemi ASUS, ampak STRIX verzijo, ker ima taprav hladilnik. Imam jo, ne prodam je, je pač zakon. Neslišna, ko zavrti ventilatorje imam pa itaq slušalke na glavi in jo konkretno mučim. Gigabyte seveda sigurno ni slaba, le izkušenj nimam, pa še v ohišje mi ne bi šla.

AapocalypseE ::

Če ne misliš overclockat je Asus Strix OK, če pa misliš navijat pa je G1 Gaming prava izbira.

njyngs ::

Kako je pa z R9 390 in dvema ali tremi monitorji? Nekaj sem slišal, da se fajn greje in žre elektriko, ko ma več kot en monitor gor... Bi pa bla primarno za 1440p gaming

D3m ::

Fajn greje --- NOPE
žre elektriko --- NOPE

LP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

njyngs je izjavil:

Kako je pa z R9 390 in dvema ali tremi monitorji? Nekaj sem slišal, da se fajn greje in žre elektriko, ko ma več kot en monitor gor... Bi pa bla primarno za 1440p gaming


Glede gretja nevem, ampak pod idle na dveh monitorjih pa žrejo konkretno več od konkurence, kot vidiš na spodnji sliki. D3m, od kje ti referenca, da temu ni tako?

https://www.techpowerup.com/reviews/Sap...

D3m ::

napisal je "žre" predpostavljam, da je to 2000 W.
|HP EliteBook|R5 6650U|

njyngs ::

71W v idle je definicija besede "žre" :|

D3m ::

A maš R9 390?
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

D3m je izjavil:

A maš R9 390?


Tak pametnjakovic kot ti bi pa lahko iz njegovega posta razbral, da se odloca za nakup? Ali je to pretezko? Ubistvu je to napisal v zadnjem stavku.

Vem pa, da si to isto mene spraseval, ko sem omenil ravno te razlike v idle porabi med gtx in radeonom. A je to misljeno v kontekstu "ne mores vedeti kaksna je poraba ce je nisi osebno izmeril?"

D3m ::

Malo smotano mi je gledati na telefonu.

Pa ne bit užaljen. :)

Če se odloča je bolje, če se malo več razpiše, da ne bova odgovorov vlekla iz njega.
Lažje ga je poslati v specializirano trgovino.

Drugače naj gleda vse kar je nad 350 eur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Napajalc ::

njyngs je izjavil:

Kako je pa z R9 390 in dvema ali tremi monitorji? Nekaj sem slišal, da se fajn greje in žre elektriko, ko ma več kot en monitor gor... Bi pa bla primarno za 1440p gaming


V primeru multi monitorjev da hawaii avtomatsko ram na max privzeto frekvenco, to se reši z trixx software, se downclocka rame in je poraba v idle spet normalna, ni nobenih težav z filmi in vsakdanjimi opravili.
Drugača pa neglede na model GPU se ne prodat za 20-30e in posledično slabši hladilnik, to je 10% cene, z proper oc lahko dobiš več kot 10% boosta,in seveda večja možnosz za tišje delovanje. Recimo AMD msi hladilniki so odlični, malo nadtlaka v ohišju in imaš ventilatorje off v idle.
011011100111010101100010

D3m ::

Sem že sumil na kaj takega samo sem prej pomislil na BIOS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

zakaj bi se jezil z downclockanjem rama (upclocka se verjetno z razlogom) če je to pri konkurenci pošlihtano out of the box
#brezpodpisa

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

zakaj bi se jezil z downclockanjem rama (upclocka se verjetno z razlogom) če je to pri konkurenci pošlihtano out of the box


Kaj boš z gtx 980ti igral elite/bf4.... na 250w ali boš downclockal in bistveno zbolšal p/w?
011011100111010101100010

hojnikb ::

če kupiš 980Ti, morš bit res posebne vrste da greš downclockat.

Ajde štekam to pri amdju, ker so pač out of the box dost požrešne že slabše kartice....
#brezpodpisa

Napajalc ::

Kateri je bolši gpu: downclock r9 290x z 180w porabe v elite max out, ali gtx 980ti stock 250w + cpu ~88w = 333w?
011011100111010101100010
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična za 300-400 EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15726497 (18273) hojnikb
»

Unigine Valley - OpenGL Lestvica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12921799 (13190) meho7
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777496 (7172) PredatorX
»

nVidia Maxwell (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Strojna oprema
1266190204 (125793) m0LN4r

Več podobnih tem