» »

Novi Superb in alternative

Novi Superb in alternative

«
1
2 3

Hribcek ::

Zdravo!

Prihaja čas za menjavo avtomobila in nekako se ogrevam za novega Superba (2.0 TDI). Naj ostanem kar pri tej izbiri ali so kakšne zanimive alternative? Je pogon 4x4 za dodatnih 2,5k vreden svojega denarja? Kaj menite o vsej tej množici dodatne opreme? Kaj je nekako nujno za sodobne voz? Proračun je nekako 30k.

LP Hribcek

krneki0001 ::

Za naše ceste je 4x4 pogon odličen, če bi imel pa še malo več odmaknjenosti od tal, bi bilo pa še boljše. Sam bi sicer raje vzel octavio kot superba.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Unknown_001 ::

4x4 bo hvakežen za pozimi ampak če ne voziš dost čez klance ga ne potrebuješ. Tudi pogon na sprednje je čisto dovolj pa manjša poraba bo brez 4x4 za kak liter.

Za 30k dobiš zelo dobro opremljenega Superba lahko pa, če ne potrebuješ ladje vzameš malenkost bolje opremljeno škodo octavio. Alternativa je tudi VW vendar je dražji ker uporabljajo boljše materiale v notranjosti pa novejšo tehniko.

Glej še seat leon ST ali kaj podobnega.

Drugače pa od nujne opreme za "sodobni voz" imajo vsi avtomobili iz VAG grupe v najosnovnejših modelih standarden ABS, ESP, klimo, airbagi pa ostale nujnosti. Višji paketi opreme pa so luksuz po želji lahko pa sam izbereš kaj bi rad imel. Za avtocesto obvezno tempomat, mogoče izbereš boljši radio RCD 510 na primer, usnjeni sedeži/alcantara , avtomatska klima, parkirni senzorji znajo bit dobrodošli, zračno vzmetenje, velčno kljuko lahk dokupiš če potrebuješ... lahk tud vzameš športni paket in tako dalje.

Ne vem vsakemu od nas so različne stvari pomembne tako da ti razčisti / izberi, kaj potrwbuješ in kaj želiš.

Pa kakšne bedarije spusti od opreme in ostanek budgeta investiraj v en konkreten komplet gum :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

konspirator ::

Na avtomatski menjalnik si pozabil.

Unknown_001 ::

konspirator je izjavil:

Na avtomatski menjalnik si pozabil.

Res je :) tanovi DSGji (direktschaltunggetriebe-dvojna sklopka) so milina za vozit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

NightHawk ::

Jest bi počakal na Superba karavana. Meni se zdi odlična izbira. 2.0, če imaš denar DSG.

Invictus ::

Če vprašaš mene, čim manj dodatnega elektronskega sranja.

Pa ne pozabi na električna stekla zadaj. Pač VAG koncern.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RedDrake ::

Ne vem no, za 30k, z 4x4 in DSG je bolj kot ne osnovni paket opreme potem ...

Verjetno je bolje pocakat na kak novi i40, ki pride z DCT (isto kot DSG), kjer trenutno za precej manj kot 30k dobis vse od polnega usnja, gretja zicov spredaj&zadaj, hlajenja zicov, avtomatskega parkiranja, in ostalih elektro gadgetov.
Ni pa izbire masin (samo ena v bistvu), pa ni 4x4.
To za alternativo.
Drugace v tem velikostnem razredu ni veliko izbire - se kak Passat, P508, Mondeo, C5, Insignia, potem se pa verjetno pocasi neha ...
Francozi bodo tle izjemno opremljeni v primerjavi z ostalimi za isti denar, tudi bolj udobni, ampak so pa druga vprasanja in problemi ;)

SuperVeloce ::

Tudi pogon na sprednje je čisto dovolj pa manjša poraba bo brez 4x4 za kak liter.

Tole pa dvomim, da je takšna razlika pri normalni vožnji. Avto je večino časa FWD (ko se ne potrebuje AWD)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Invictus ::

Passat je daleč od velikostnega razreda Octavie, kaj šele Superba. Noter niti prtljage za 4 člansko družino ne moreš dati.

Če rabiš veliko prostora znotraj za robo, je Škoda pravi naslov. Sploh Superb Combi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

Ja tale Superb zgleda super, prav tako Octavia.

Če ne potrebuješ ogromno prostora na zadnji klopi, poglej še Octavio. Za 30k dobiš 4x4, 2.0 TDI, DSG in še dosti opreme zraven.

Hribcek ::

Hvala za nasvete! Sem gledal tudi Octavio Scout 2.0 TDI 4x4 in je še celo dražja za 1k od Superba. Poleg tega mi bolj ustreza, da je zadaj več prostora (trije otroci).

Bellzmet ::

Pa mogoče boš na Octavio dobil kaj več popusta kot na Superba, ki je ravno ven prišel. Pa pri 3 otrocih bi ti res svetoval karavana. Skode so itak lepše v karavan izvedbi :)

Invictus ::

Bellzmet je izjavil:

Ja tale Superb zgleda super, prav tako Octavia.

Če ne potrebuješ ogromno prostora na zadnji klopi, poglej še Octavio. Za 30k dobiš 4x4, 2.0 TDI, DSG in še dosti opreme zraven.

ZA 28k dobiš Octavio RS :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

ne vem, ce pase zraven ampak za okoli 30k se dobi Volvo V60.
pac, alternativa:)

Miha 333 ::

facepalm je izjavil:

ne vem, ce pase zraven ampak za okoli 30k se dobi Volvo V60.
pac, alternativa:)

Če se pogovarjate o passatih, superbih itd., bo za družinski avto V60 premajhen (je naslednik V50). Prava izbira bi bil V70, ki je po mojem mnenju odličen avto, sploh z D5 motorjem in ga priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

facepalm ::

v60 ima malo manjsi prtljaznik, nikakor pa ni to "premajhen" avto:)
v50 je bil naslednjik v40 in novi v40 je naslednjih v50ke:)
v60 je razred zase.
ampak ja.. je samo alternativa v morju VAG-ovcev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Unknown_001 ::

SuperVeloce je izjavil:

Tudi pogon na sprednje je čisto dovolj pa manjša poraba bo brez 4x4 za kak liter.

Tole pa dvomim, da je takšna razlika pri normalni vožnji. Avto je večino časa FWD (ko se ne potrebuje AWD)


Jaz sem govoril za stalni 4kolesni pogon. Da, obstajajo fore ko preklaplja razporeditev moči na kolesa ampak v osnovi sem v prvi vrsti mislil na prvo opcijo. Se pa pardoniram za nejasnost.
Ne vem, kakšnega ima v ponudbi Škoda, ker natančneje vem samo za VW
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SkIDiver ::

Če se boš odločil za Octavio potem vzami RS ali pa 4x4. Vse kar ni RS, 4x4 ali 1.8 TSI pri Octaviji ima zadaj premo namesto posamičnega vpetja in se hudičevo pozna pri legi in udobju.

Od opreme pa si omisli aktivni tempomat (sodeč po superbu se ne voziš ravno 80% po mestu). Če imaš opcijo vzami še DSG-ja. Pa kaka termo stekla oz. nekaj v tej smeri vzami. Se precej pozna pri udobju ob močnem soncu.

PS: Če boš jemal usnjene sedeže vzami zračene, če imaš opcijo, ker v poletnih dneh precej švicaš na njih.

Bellzmet ::

@epecar: V60 ima veliko manjši prtlažnjik: 430L vs. 610 Octavia ali 660 novi Superb. Se pravi je premajhen:) Definitvno.

@miha 333: seveda je V70 super avto, samo cena je pa od 45.000 EUR navgor oz. za D5 55.000 EUR...praktično 2x Superb.

Unknown_001 ::

SkIDiver je izjavil:

Če se boš odločil za Octavio potem vzami RS ali pa 4x4. Vse kar ni RS, 4x4 ali 1.8 TSI pri Octaviji ima zadaj premo namesto posamičnega vpetja in se hudičevo pozna pri legi in udobju.


Pa kljub temu se tak avto še vedno presenetljivo dobro pelje. Vozim takega, ki ima poltogo premo zadaj in mu nič ne manjka. Brez dobrih gum ti pa tudi obese na vseh kolesih ne koristijo kaj dosti ker sploh ne moreš peljat VARNO tok hitr, da bi se poznalo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RT74639 ::

Invictus je izjavil:

Passat je daleč od velikostnega razreda Octavie, kaj šele Superba. Noter niti prtljage za 4 člansko družino ne moreš dati.

Če rabiš veliko prostora znotraj za robo, je Škoda pravi naslov. Sploh Superb Combi.

Passat je enak superbu po fizični velikosti. Superb ima daljšo streho in manjšo zadnjo šipo, posledično prostora na zadnjih sedežih za 3 odrasle in 2 otroka na tleh.

Kar se tiče vožnje, pa je passat bistveno bolj živahen. Superb je težji, ima daljši menjalnik (140km/h - 2.250rpm, passat 2.750).
Oba avta sta stara 3 leta, 2.0 TDI CR, limo. Pri karavanu mora biti podobno.

Hribcek je izjavil:

Zdravo!

Prihaja čas za menjavo avtomobila in nekako se ogrevam za novega Superba (2.0 TDI). Naj ostanem kar pri tej izbiri ali so kakšne zanimive alternative? Je pogon 4x4 za dodatnih 2,5k vreden svojega denarja? Kaj menite o vsej tej množici dodatne opreme? Kaj je nekako nujno za sodobne voz? Proračun je nekako 30k.

LP Hribcek


Če razmišljaš o Škodi in se dosti voziš, absolutno superb. Moj je star 3 leta in ima 200.000km. Samo redni servisi.

Teden dni nazaj sem bil na testni vožnji novega passata. Avto me ni prepričal, že ko vidiš kako se zapirajo vrata in prtljažnik, zaviješ z očmi. Novega superba še nisem vozil, ampak če bo po enakem principu kot nov passat, ostanem na prejšnji generaciji superba.

Na kratko; za tak denar, kot prodajajo superba, ne najdeš alternative. Komfort na (avto)cesti, nizka poraba 4.5 litra pri 140km/h, prostornost in eleganca.

Edini feler je majhen tank. 55 - 60 litrov, upam da so to popravili pri novem.

Domobrancek ::

kaj pa recimo kak opel insignia? kokr sm nahitr pogledu po netu ma zlo lepo obliko (usaj men) pa dobi se jih od 22k naprej tko da bi za ta dnar neki že mogu dobit.

SkIDiver ::

Unknown_001 je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Če se boš odločil za Octavio potem vzami RS ali pa 4x4. Vse kar ni RS, 4x4 ali 1.8 TSI pri Octaviji ima zadaj premo namesto posamičnega vpetja in se hudičevo pozna pri legi in udobju.


Pa kljub temu se tak avto še vedno presenetljivo dobro pelje. Vozim takega, ki ima poltogo premo zadaj in mu nič ne manjka. Brez dobrih gum ti pa tudi obese na vseh kolesih ne koristijo kaj dosti ker sploh ne moreš peljat VARNO tok hitr, da bi se poznalo.


Vrjamem, da tebi nič ne manjka. Meni je manjkalo. Jaz se nisem mogel sprijazniti, da pri vozilu za 20k€+ dobiš zadaj poltogo premo.

Miha 333 ::

Bellzmet je izjavil:


@miha 333: seveda je V70 super avto, samo cena je pa od 45.000 EUR navgor oz. za D5 55.000 EUR...praktično 2x Superb.

Drži, ne velja zastonj, da se Volvov ne kupuje novih, ker so svinjsko dragi, ampak 2 leti stare, ker v tem času izgubijo tretjino do polovico cene.

Bellzmet ::

@zans: 66 litrov ima novi Superb (isto kot Passat).

Novi Passat in novi Superb sta tudi isto težka, s tem, da je Superb 10 cm daljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

krneki0001 ::

Domobrancek je izjavil:

kaj pa recimo kak opel insignia? kokr sm nahitr pogledu po netu ma zlo lepo obliko (usaj men) pa dobi se jih od 22k naprej tko da bi za ta dnar neki že mogu dobit.


Če imaš avto samo za eno leto in ga boš potem menjal, ja, drugače pa bejži stran od teh jajc koker si dolg in širok. Še vsak jo je preklel. Placa v prtljažniku ima pa tudi manj kot kak pol manjši avto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RT74639 ::

Bellzmet je izjavil:

@zans: 66 litrov ima novi Superb (isto kot Passat).

Novi Passat in novi Superb sta tudi isto težka, s tem, da je Superb 10 cm daljši.


Potem so malenkost povečali, pri passatu pa manjšali. Saj pri prejšnji generaciji, je tudi superb malenkost večji, ampak ko avta postaviš ob bok, so razlike zanemarljive. Drugače pa raje vozim superba.

Cveto ::

Jaz imam prejšnjega superba (2.0 TDi CR Combi) in sem maksimalno zadovoljen. Pri novem bi bolj kot na 4x4 gledal da ima drive profile select in nastavljivo podvozje, saj so sicer že avti z 17 colskimi feltnami pretrdi.

Kar ima prejšnji Superb slabšega od Passata je zvočna izolacija. Vrata so tanjša (zato je v kabini več prostora) in obložena z slabšo plastiko, zato se hrup malo bolj prenaša v kabino. Razlika sicer ni velika in avto je še vedno bolj tih kot večina ostali, a koga zna vseeno zmotiti. Kako je pri novem modelu pa ne vem, ker se še nisem peljal. Druga razlika so sedeži, ki so v passatu dosti boljši, sploh tisti v Highline opremi, s katerimi se škodini iz opreme elegance ne morejo primerjati. Jaz sem ravno zato vzel raje opremo family, ki ima sedeže iz "športne" izvedbe ambition.

Kaj je boljše kot pri Passatu: prtljažni prostor je večji in ima kup nekih dodatkov (kljukice, mrežice, vodila, pregrade, prenosno lučko). Avto ima v kabini in nasploh na zadnjih sedežih več prostora. Ročna zavora je v klasični izvedbi, kar je meni bolje.

Skratka, z avtom se je treba zapeljat, da ne bo kakšnih presenečenj.

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Passat je daleč od velikostnega razreda Octavie, kaj šele Superba. Noter niti prtljage za 4 člansko družino ne moreš dati.


Bla bla bla. Taki itak kupite transporterja, da lahko vse gadgete, -brez katerih otroci ne morejo, ker so drugače zdolgočasene tečne riti-, noter stlačite.

Invictus ::

SkIDiver je izjavil:

Če se boš odločil za Octavio potem vzami RS ali pa 4x4. Vse kar ni RS, 4x4 ali 1.8 TSI pri Octaviji ima zadaj premo namesto posamičnega vpetja in se hudičevo pozna pri legi in udobju.

V primerjavi s kakimi Fordi ali Citroeni se Škoda pelje kot po tirih ...Tudi na ovinkih ...

Aston_11 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Passat je daleč od velikostnega razreda Octavie, kaj šele Superba. Noter niti prtljage za 4 člansko družino ne moreš dati.


Bla bla bla. Taki itak kupite transporterja, da lahko vse gadgete, -brez katerih otroci ne morejo, ker so drugače zdolgočasene tečne riti-, noter stlačite.

Ko ne spraviš v Passata cunj za 4 osebe, potem se zamisliš ...

Pa so samo 4 torbe plus malo hrane, da je ne mečeš stran, ko greš na morje.

Da ne govorim da zadaj sediš kot v prisilnem jopiču. V Passat, seveda.

Nismo vsi veliki 160 cm ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Domobrancek ::

no ja nevem o kerem pasatu je govora kle sam js sm se pelu u passatu karavanu letnik 2008 in ma zadi prostora ogromn..tud prtlažnik je tok velik da bi se 1 večji oz 2 manjša človeka pelala notr brez problema :D no ja šalo na stran..avto se mi res zdi ogromn in ful prostorn tko da če je to za vs mal prostora pol raj kupte avtobus..

Zgodovina sprememb…

RedDrake ::

Invictus je izjavil:


Ko ne spraviš v Passata cunj za 4 osebe, potem se zamisliš ...

Pa so samo 4 torbe plus malo hrane, da je ne mečeš stran, ko greš na morje.

Da ne govorim da zadaj sediš kot v prisilnem jopiču. V Passat, seveda.

Nismo vsi veliki 160 cm ...

Hihihihi.
Jaz sem pa naložil v škodo Favorit leta '98 štiri ljudi s prtljago za 14 dni in smo šli v Španijo - študentje s po 180cm+ in 80-100kg.
Danes pa folk v avtu, ki ima efektivno vsaj dvakrat več prostora ne more peljat par 100km dva odrasla in dva otroka ...
Luksuz much?
Počakte da pride socializem s svojimi stojadini nazaj, pol se bojo pa spet znal ljudje vozt na morje v fičakih - 5 njih, plus prtljaga ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Bellzmet ::

Če greš (grem) z avtom na dopust vzamem toliko kolikor lahko notr nabašem:) Ko pa imaš enkrat otroke pa je najpomebnejša stvar prostor. Če ne zaradi drugega, zaradi tega da ni treba prtljage "sestavljat" kot legokocke, da gre vse notr. Pač je dost prostora in namečeš notr hitro pa je:) Komu se pa da to zlagat vsakič:)

Unknown_001 ::

Če nucaš prostor za relativno majhen denar nabaviš lahkega dostavnika v potniški izvedbi pa se lahk afnaš po mili volji s prostorom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Bellzmet ::

Al pa trugo na streho za 500 EUR in imaš plac za ves poletni "balast" (blazine, brisače, posteljnina, igrače,...).

krneki0001 ::

Bellzmet je izjavil:

Če greš (grem) z avtom na dopust vzamem toliko kolikor lahko notr nabašem:) Ko pa imaš enkrat otroke pa je najpomebnejša stvar prostor. Če ne zaradi drugega, zaradi tega da ni treba prtljage "sestavljat" kot legokocke, da gre vse notr. Pač je dost prostora in namečeš notr hitro pa je:) Komu se pa da to zlagat vsakič:)


V foresterja (4.45m) naložim vse za celo familjo in gre vse v prtljažnik za 3 tedne dopusta. Passat je daljši od foresterja, poleg tega ima forester še 4x4 pogon in je prtljažnik manjši, ker ima spodaj diferencial in nad njim še rezervno gumo. (Gre pa v višino kr dost)

Unknown_001 je izjavil:

Če nucaš prostor za relativno majhen denar nabaviš lahkega dostavnika v potniški izvedbi pa se lahk afnaš po mili volji s prostorom.


Kangoo, berlingo in ostale zadeve so za take zadeve najboljše.

Bellzmet je izjavil:

Al pa trugo na streho za 500 EUR in imaš plac za ves poletni "balast" (blazine, brisače, posteljnina, igrače,...).


Kje ti kupuješ trugo za 500 evrov? Tudi tiste za 130 evrov so čisto dobre, saj jo uporabljaš samo enkrat do dvakrat letno, ostalo pa stoji v kleti in se premetava in je vsa popraskana, ker nikoli ni dost placa za pospravit jo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bellzmet ::

@nebivedu: ja sej jaz vedno pi*** da preveč stvari s sabo jemljemo:) Ja višina te verjetno reši.

Kaj pa vem od kje mi 500 EUR, se mislil, da toliko stane ta hec:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

krneki0001 ::

Nisi edini, včasih sem resno razmišljal, da bi rabil prikolico, zdej smo pa to res orenk zreduciral.

Na strehi je šotor, zraven tamalinega sedeža na zadnji klopi je še kompresorski hladilnik, ostalo pa je miza, ki je na tleh v prtljažniku, stola sta za vzglavnikoma in naslonjena na mrežo, ostale zadeve pa morajo biti zložene po plastičnih škatlah s fiksnim pokrovom, da se dajo zlagat ena na drugo in da na koncu, ko kako škatlo sprazniš, lahko eno v drugo pospraviš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

roli ::

Pri nas imamo Superba 2013 letnik. Elegance oprema + praktično vse kar se je dalo uporabnega dobiti od dodatne opreme (usnjeni sedeži, navigacija z integriranim HDDjem, multimedijski konektorji, bluetooth, gretje sedežev spredaj in zadaj, samodejno bočno parkiranje (2013 še ni imel rikverc), vstop brez ključa, ...). Sicer 1.8 TSI in seveda z DSGjem (sedem stopenjski). In smo z njim blazno zadovoljni. Od ostale opreme definitivno vzemi kak Bluetooth (če ga slučajno nima) in parkirne senzorje spredaj+zadaj, pa kako solidno navigacijo in tudi keyless entry je skoraj že nuja.

Drugače imamo tudi BMWja serije 5 (2011 letnih - F10) in se po prostornosti sploh ne more primerjat. Pri Superbu lahko zadaj praktično stegnem noge in ne brcam v sedež. Avto z več prostora zadaj verjetno ne obstaja. Vsaj jaz ga še nisem videl. Pa tudi sedeži se mi zdijo precej bolj udobni kot pri BMWju ampak to so bolj stvari osebnih preferenc.
http://www.r00li.com

pegasus ::

Subaru Legacy anyone? :)

negot ::

gruntfürmich ::

mazda 6 ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OttoParts ::

negot je izjavil:

http://automobiles.honda.com/accord-sed...

:), lp


Kaj niso pri Hondi obupali nad Eu in novega Accorda pri nas sploh ne bi bilo več v prodaji?

Sicer pa kako je z zvočno "zatesnenostjo" pri Superbu - avtocestne hitrosti in podobno?

krneki0001 ::

pegasus je izjavil:

Subaru Legacy anyone? :)


Novega, starega?

Novega (2013) ima KOLEGA, ki je do sedaj vozil v glavnem nemške avtomobile. Njegova izjava; Če bi prej vedel kako se legacy vozi in kam vse prileze po snegu, si nebi nikoli v življenju kupil nemškega avtomobila.

Starih sem pa sam cel kup prevozil.

Kaj te pa zanima o tem avtu?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Vem to, sem slišal podobno od ljudi, ki sem jim ga priporočil in so me poslušali. Rad bi samo razširil to opazko širše ...

RT74639 ::

OttoParts je izjavil:

negot je izjavil:

http://automobiles.honda.com/accord-sed...

:), lp


Kaj niso pri Hondi obupali nad Eu in novega Accorda pri nas sploh ne bi bilo več v prodaji?

Sicer pa kako je z zvočno "zatesnenostjo" pri Superbu - avtocestne hitrosti in podobno?

Konec je z accordom. Honda kot znamka je tudi pustila dušo tam nekje, sredi 90-ih. Škoda.

Dalje z škodo, izoliran je kot passat. Pelješ se lepo, mirno, "kruzaš" po AC. Nobenega vetra, piskanja in podobnega. Tudi ostro bočnega bistveno bolj čutiš, kot slišiš. Kot je bilo že omnjeno, superbu se dosti lepše zapirajo vrata in prtljažnik kot pri passatu.
Pri manjši hitrosti (pojemek v 1. prestavi) se bolj sliši mašina, ima specifično frekvenco, ampak daleč od motečega.

krneki0001 ::

Iz prve roke; Škoda octavia 4x4 dizel 2.0 (najmočnejša od 2.0 - mislim da 140 ali 150 konjev). Stari si jo je kupil s polno opremo. Prej je imel 2003 letnik navadno octavio 130KM.
Po enem tednu mu je bilo žal, da je staro prodal in kupil ta šrot od avta. V avtu je polno "čričkov", armatura se trese, vožnja je slabša in manj udobna kot v navadni stari octavii, prostora je manj, odlagalnih predalov in poličk je manj,...
V šestih mesecih je bila že 2x na izrednem servisu, prvič nekaj z motorjem, drugič ker je bilo nekaj narobe na podvozju.

Edini plus je, da je poraba enaka kot v prejšnji octavii. Torej nekje okoli 6.5 do 7 litrov nafte.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Čričke se da odstranit. Sam sem imel isti problem, pa sem jo lepo zapeljal na servis, kjer so malo zategnili vijake. Od takrat nič problemov ...

Razen da so mi preščipnili filter za nafto, in je šel posledično jermen zaradi tega, ker je nafta kapljala gor ... Dobil popizditis na servisu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jozebucko ::

Sem vozil novega Superba in ga lahko samo priporočam. Pri Škodi res dobro delajo zadnja leta, kvaliteta materialov in sam design sta se zelo popravila. Če jih primerjam z nemškimi znamkami in vzamem v zakup še ceno, je Škoda zmagovalec.

Za Subaru pa res pojma nimam. Kje se pa to servisira pri nas?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15317618 (12591) Timurlenk
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40990573 (62978) jero_no1
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320455 (13889) sass628
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335287 (28353) Superboyy
»

Nov avto za 25k€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10616521 (11620) Buggy

Več podobnih tem