» »

odpiranje neznanih tekstovnih datotek

odpiranje neznanih tekstovnih datotek

sdfpo ::

Pozdravljeni!
Imam problem, ki ga verjetno najbolj znate rešiti programerji.

Pri uporabi projetantskih/inženisrkih programov se podatki izvažajo v raznorazne datoteke.
Prepričan sem, da so podatki v teh datotekah dokaj primitivni, torej tako ali drugače urejeno tekstovni podatki o koordinatah, materilnih karakteristikah itd..

Zanime me kako bi lahko te datoteke odprl/izluščil gole podatke? notepad jih ne prikaže OK
Obstajajo kakšni splošni programi za to ali je vse odvisno od datoteke?
Podatke bi namreč rad preuredil in zapakiral za nadaljno uporabo, ali pa celu preuredil v novo ureditev za ovoz v drug program

hvala zaenkrat

lep pozdrav!

Skrat2510 ::

Poskusi odpret s notepade ++

Kurzweil ::

Naštej točne formate datotek... iz večine datotek sicer ne boš izluščil popolnoma ničesar.

Matija82 ::

Probaj z Wordpadom, če je res tekst. Je pa Kurzweilov predlog zelo na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

one too many ::

Ali je zapis res tekstoven? Ali v Notepadu vidiš tekst in morda ne razbereš strukture ali samo čudne znake?
Marsikaj se da. Kako težko je, je pa odvisno od formata. Vsekakor najprej zvedi format.

Če ne veš formatov datotek (?!), za kaj točno gre? Za vektorske risbe ali kakšne podatke meritev?

sdfpo ::

hvala za hitre odgovore

Problem je bolj splošen, več je teh vrst datotek.
Pošiljam link do ene od takšnih datotek
primer
po mojem mnenju so podatki tekstovni(številski).
hvala

vasquez ::

Datoteka ni tekstovna. Brez, da bi poznal strukturo zapisa, boš zelo težko pretvoril v kaj drugega. Poglej če obstajajo kakšni že napisani programi, ki znajo iz tega narediti kaj bolj berljivega. Mogoče ima celo prgram v menijih kak Export...

win64 ::

Najbrž lahko datoteko odpreš s tem programom
http://www.allplan.com/en.html
http://systemexplorer.net/file-database... .

Model v tem dokumentu so importirani iz datoteke os1.re2
http://www.allplan.com/fileadmin/user_u...

Formata ne poznam, samo predvidevam.

Moreš pa pazit naslednjič, ko daješ te datoteke gor, saj so v njej tudi nekateri poslovni podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

sdfpo ::

no prav to kar sta napisala je moj problem

vem da datoteka ni tekstovna, potem bi v notepadu videl kaj več kot tiste hieroglife
vendar so podatki v datoteki verjentno numerični
programi za pretvorbo ne obstajajo
vem točno iz katerega programa je datoteka, vendar bi jo rad ročno preuredil
Zakaj? ker program tega ne omogoča oz. je postopek zamuden, zraven tega pa bi podatke preuredil v drugo tekstovno datoteko za uporabo v drugem programu.
vbistvu bi rad naredil konverter, na nek primitiven način, saj nisem vešč v programiranju.

poslovnih podatkov ni, kvečjemu so moji privat
če pa uspeš iz datoteka razbrati kaj več kot jaz pa mi prosim pomagaj kako,
saj to iščem

c0dehunter ::

Žal ne bo šlo tako preprosto. V vsakem primeru boš moral sprogramirati parser za ta tip zapisa, za kar boš najprej moral razvozlati v kakšnem formatu so podatki v datoteki shranjeni. Skratka, bo treba programirati, ne editirati fajl v beležnici.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

galu ::

Pa ne meti preveč upanja, da boš format sam razvozlal (ali kdo drug). To ti mora povedati kreator formata. Gre pa se za binarno datoteko.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

sdfpo ::

torej v splošnem ....če datoteke ne uspem odpret z notepadom imam bolj malo možnossti, da bi prišel do izvornih podatkov v datoteki?!

Hvala vsem!

one too many ::

Tako nekako. Potreboval bi standard formata (mogoče je v dokumentaciji), nato bi pa moral napisati program.
Najlažje bo verjetno, če lahko izvoziš v kateri drug format.
Druga možnost je, sicer ugibam, če lahko v programu narediš tako, da podatke iz txt fajla uvoziš in potem v programu nadaljuješ. Tu mislim za primer, da bi za 3D model uvozil podatke koordinate točk in povezav med njimi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stiskanje datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411987 (6197) Oberyn
»

Proračun za informatizacijo slovenske javne uprave za leto 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
5715006 (13184) Daedalus
»

[Win vs. Lin] Register vs. 10000 datotek na disku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
17110128 (6050) BlueRunner
»

[Java]Branje podatkov iz datoteke

Oddelek: Programiranje
342604 (1910) jeryslo
»

VC# Zapis podatkov na disk

Oddelek: Programiranje
422441 (1697) matej_jack

Več podobnih tem