» »

Elektrika pri RWE

Elektrika pri RWE

finpol1 ::

Bi se splačalo? Kdo uporablja: http://www.rwe.si/sl-SI/Elektricna%20en...

Miha 333 ::

Zanimivo je, da je ob vezavi prvi dve leti elektrika dražja kot brez vezave, cenejša je šele tretje leto. Če primerjam z ostalimi, ni ravno preveč ugodno (GEN-i je na splošno cenejši).

Tr0n ::

Jaz sem si tudi za ene 10 EUR zmanjsal racun za elektriko, ko sem sel z Energetike na GENi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

STASI ::

Miha 333 je izjavil:

Zanimivo je, da je ob vezavi prvi dve leti elektrika dražja kot brez vezave, cenejša je šele tretje leto. Če primerjam z ostalimi, ni ravno preveč ugodno (GEN-i je na splošno cenejši).

Koliko je to v EUR?

Tr0n a to na mesec al na leto? Jest sem prihranil med 50-100EUR na leto.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

darkkk ::

Pri vsem skupaj še najbolj smrdi vezava.

Gen-I je cenejši, hkrati pa te nič ne veže in lahko mirno zamenjaš, če naslednji ti naslednji mesec ne bo več všeč.

Kar se pa same cene tiče, itak je 2/3 položnice davek in razne feed-in tarife za obnovljive vire.

Bottom line je pa itak, da če še nikoli nisi zamenjal ponudnika, ga 1x moreš, zato da ti dajo "novo" ceno.

Saso_C ::

Tr0n je izjavil:

Jaz sem si tudi za ene 10 EUR zmanjsal racun za elektriko, ko sem sel z Energetike na GENi.


Energetika ima (je imela) elektriko? Svašta. :))

Tr0n ::

Energetika Maribor.

http://www.energetika-mb.si/

energetik ::

darkkk je izjavil:

Kar se pa same cene tiče, itak je 2/3 položnice davek in razne feed-in tarife za obnovljive vire.
Točno to, sam sem zamenjal paket pri Elektro Energiji iz zelo dragega na najcenejšega (Zanesljivo 12), pa je razlike borih 1EUR/mesec. Tiste cene energije je bore malo pri celotnem računu.
Zato pa se splača biti na 1 energentu, da ne plačuješ po večkrat tistega fiksnega stroška.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

finpol1 ::

Torej pol je naboljš imet vse na elektriko, pa imaš le 1 dobavitelja?

energetik ::

Ja, zato bom na bajti kljub možnosti plina montiral TČ. Za tiste fiksne stroške pri plinu bom imel že 1/3 letne porabe TČ pokrite.

mojca ::

Njihovi "akviziterji" so sorodnike ravnokar strastno prepričali, da so zamenjali ponudnika in prešli na super ugodnejšo, 20% dražjo električno energijo kot pri trenutnem ponudniku. (0,057 EUR + DDV)

Na spletni strani sploh nimajo cenika, akviziterji številke tipa 0,19 zaokrožujejo na 0,1, da prikazujejo cene ugodnejše, kot so v resnici. Če pogodbo prekineš prej kot v letu dni, ti zaračunajo 20 EUR pogodbene kazni. Seveda ti prodajo najdražjega od vseh paketov (celo dražji od E3-ja, beri: "tastari/taklasični/tadrag" ponudnik). OK, z zajamčeno ceno, pa vseeno.

In prodajajo LED sijalke po 39 centov oz. zastonj, saj boš toliko prihranil. Po desetih minutah spraševanja, naj razložijo, priznajo, da je to zares cena na mesec, ki jo boš odplačeval še 3 leta.

Sodeč po drugih forumih akviziterje, ki na terenu novačijo stranke, plačujejo po dobrih 10 EUR bruto od podpisane pogodbe, pri čemer jih seveda malo briga za dobrobit strank. Koliko časa potrebuješ, da prepričaš eno stranko?

Hvala lepa za tako podjetje.

...:TOMI:... ::

Saj pogodbe sklenjene izven poslovnih prostorov podjetja se lahko prekine brez težav, samo rok je treba ujeti.
Tomi

tebodi ::

Ker se navezuje na temo:
Pri imamo tudi RWE, brez posebnega paketa, na "redni" ceni. Prešli smo v okviru Bigbang akcije.

Od tega meseca je končna cena na kWh približno 20% višja, pri nas pomeni okrog 40 EUR več na mesec.

Neverjetno je, da so navedbe teh cen povsod malo drugačne in se je praktično nemogoče 100% prepričat, zato:
Je še kdo doživel podobno presenečenje v zadnjem mesecu?

bambam20 ::

tebodi je izjavil:

Ker se navezuje na temo:
Pri imamo tudi RWE, brez posebnega paketa, na "redni" ceni. Prešli smo v okviru Bigbang akcije.

Od tega meseca je končna cena na kWh približno 20% višja, pri nas pomeni okrog 40 EUR več na mesec.

Neverjetno je, da so navedbe teh cen povsod malo drugačne in se je praktično nemogoče 100% prepričat, zato:
Je še kdo doživel podobno presenečenje v zadnjem mesecu?



Enostavno se prestaviš.

tebodi ::

bambam20 je izjavil:

Ker se navezuje na temo:
Pri imamo tudi RWE, brez posebnega paketa, na "redni" ceni. Prešli smo v okviru Bigbang akcije.
...
Enostavno se prestaviš.


Seveda, edino če si vezan - mi smo do poletja še (bigbang varianta).

Druga finta je, da bodo zelo verjetno tudi drugi v mesecu ali dveh povišali cene.
Do sedaj je bil rwe nekako cenovno ok za "redne" pakete.

Nenavadno se mi pa še zdi, da zaenkrat v javnosti kakšnih odzivov ni bilo.
Mogoče tudi večina še ni dobila računov, poleg tega da drugi ponudniki (še) niso dvignili cen.

bambam20 ::

tebodi je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ker se navezuje na temo:
Pri imamo tudi RWE, brez posebnega paketa, na "redni" ceni. Prešli smo v okviru Bigbang akcije.
...
Enostavno se prestaviš.


Seveda, edino če si vezan - mi smo do poletja še (bigbang varianta).

Druga finta je, da bodo zelo verjetno tudi drugi v mesecu ali dveh povišali cene.
Do sedaj je bil rwe nekako cenovno ok za "redne" pakete.

Nenavadno se mi pa še zdi, da zaenkrat v javnosti kakšnih odzivov ni bilo.
Mogoče tudi večina še ni dobila računov, poleg tega da drugi ponudniki (še) niso dvignili cen.


Osebno sem pri teh.

http://www.elektro-prodaja.eu/

Pred njimi sem bil na ElektroCelje, ki so bili dražji za vsaj 10€ na mesec. Pri ECe je bila povprečna mesečna poraba vedno nad 64 in 69€ .. Pri elektro prodaja je nekje 48-54€.

V uprabi redno hladilnozmrzovalna skrinja, el. bojler,pralni stroj, 3 računalniki, TV, klima..

mojca ::

@tebodi: glej moj post. Presenečenja nisem doživela, ker sem še isti dan po očetovem sporočilu, da je podpisal pogodbo, urgirala in par dni po tem poskusila posvariti še forumaše. Če se vam pozna 40 EUR na mesec, se vam splača plačati pogodbeno kazen.

tebodi ::

Hvala za odzive!

@rupsi31:
No, včeraj sem na ZPS.si preveril primerjave "rednih" cen in, če se nisem zmotil, so bili pri RWE med top 3 najugodnejšimi (2-tarifno). Imajo pa menda še stare cene.

mojca je izjavil:

@tebodi: glej moj post. Presenečenja nisem doživela, ker sem še isti dan po očetovem sporočilu, da je podpisal pogodbo, urgirala in par dni po tem poskusila posvariti še forumaše. Če se vam pozna 40 EUR na mesec, se vam splača plačati pogodbeno kazen.


Ja, razumem. Pri nas smo se odločili za ne-fiksno vezavo (100eur bon smo uspeli izkoristiti) in je do sedaj bilo čisto ok, dejansko plačevali manj kot smo imeli prej "redno" nevezano ceno (pri Gen-i).

Finta je v tem, da bodo verjetno tudi drugi dvignili cene - vprašanje pa, kdaj in koliko točno.
Ni kaj, bo treba še malo pregledati in preučiti. Namenoma pa vsi z raznimi postavkami zakomplicirajo vse v nedogled.

bambam20 ::

tebodi je izjavil:


Namenoma pa vsi z raznimi postavkami zakomplicirajo vse v nedogled.


Kar se tiče postavk imam jaz na računu jasno razčlenjeno porabo VT, NT, trošarina, davek. Nič drugega.

tebodi ::

bambam20 je izjavil:

tebodi je izjavil:


Namenoma pa vsi z raznimi postavkami zakomplicirajo vse v nedogled.


Kar se tiče postavk imam jaz na računu jasno razčlenjeno porabo VT, NT, trošarina, davek. Nič drugega.


Ja, ampak ostale postavke.
Ene so fiksne, npr. priključna moč.
Ostale, večji del so odvisne od porabe, ali jih lahko sam izračunaš?

Nisem še našel "kalkulatorja" za to, dejansko niti jasnih enačb ne, pa še spreminjajo pogosto, sedaj spet "pripravljajo" nove predpise, "zeleni" davek oz. "keš za teš" 6.

bambam20 ::

tebodi je izjavil:



Ja, ampak ostale postavke.
Ene so fiksne, npr. priključna moč.
Ostale, večji del so odvisne od porabe, ali jih lahko sam izračunaš?

Nisem še našel "kalkulatorja" za to, dejansko niti jasnih enačb ne, pa še spreminjajo pogosto, sedaj spet "pripravljajo" nove predpise, "zeleni" davek oz. "keš za teš" 6.


Ni ostalih postavk :). Sem ti lepo napisal.

Seveda nimajo jasnih enačb, ker potem ti pa ne bi mogli toliko zaračunat.

Kaj se spreminja. Cena kWh je fiksna.. spreminja se lahko smao višina porabe pri VT in MT in ET. .. To je to.

Tebe skubijo z enimi bedarijami, ki jih plačuješ , da imajo izgovor, da ti podtaknejo višjo položnico.

Izračunaj si enostavno porabo VT, MT, ( imaš na računu razčlenjeno število kWh in pomnožiš z zneskom) , nato dodaj trošarino, omrežnino in na koncu še 22%DDv pa boš dobil ven realno ceno.

Vse ostale postavke, ki jih tukaj omenjaš je nategovanje.

Vem, ker sem imel enako pri Elektro Celje, kjer os si zmišljevali še davek na okolje, davek na razvoj in podobne bedarije in so na račun tega zaslužili vsak mesec zaven če 10-12 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

BorutK-73 ::

bambam20 je izjavil:

http://www.elektro-prodaja.eu/

Pred njimi sem bil na ElektroCelje, ki so bili dražji za vsaj 10€ na mesec. Pri ECe je bila povprečna mesečna poraba vedno nad 64 in 69€ .. Pri elektro prodaja je nekje 48-54€.

V uprabi redno hladilnozmrzovalna skrinja, el. bojler,pralni stroj, 3 računalniki, TV, klima..

Glede na njihov informativni izračun bi jaz prišparal 2,51€ na leto če bi šel iz ECE. Imam pa malo nižjo porabo, od 58-63€. Malo dvomim da imaš sedaj 10€ nižji račun, mogoče pa sedaj bolj varčuješ z porabo.;)

nsa_ag3nt ::

Nima gen-i najbolj ugodno ponudbo ?


rupsi31
Vse ostale postavke, ki jih tukaj omenjaš je nategovanje.
Vem, ker sem imel enako pri Elektro Celje, kjer os si zmišljevali še davek na okolje, davek na razvoj in podobne bedarije in so na račun tega zaslužili vsak mesec zaven če 10-12 EUR.

Nimajo vsi ponudniki istih podstavk (sploh v rubriki "dajatve in prispevki") ?


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

bambam20 ::

nsa_ag3nt je izjavil:


Nimajo vsi ponudniki istih podstavk (sploh v rubriki "dajatve in prispevki") ?




Ne. Haha.. ECE nateguje, da boli glava.

BorutK-73 je izjavil:

Malo dvomim da imaš sedaj 10€ nižji račun, mogoče pa sedaj bolj varčuješ z porabo.;)



Nič ne varčujem s porabo. vse je na enaki bazi. Samo položnica se je znižala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

finpol1 ::

bambam20 je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:


Nimajo vsi ponudniki istih podstavk (sploh v rubriki "dajatve in prispevki") ?




Ne. Haha.. ECE nateguje, da boli glava.



Kaj pa Petrol? Isto nategujejo ali v primerjavi z ostalimi elektro ponudniniki niti ne?

cekr ::

Glede na to, da je en od lastnikov ECE-ja Elektro Gorenjske, se ne čudim čudnim praksam.
Zaračunavajo vodenje računa in podobno šaro.
Včasih, ko sem vpisoval številke iz števca, mi je vedno pisalo "Vaša poraba je potratna".
Namesto, da bi bili veseli, da od mene več zaslužijo, so dajali zraven še penale.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

tebodi ::

bambam20 je izjavil:


Ne. Haha.. ECE nateguje, da boli glava.



Ok. Si komedijant.
Pa poskusimo bit konstruktivni. Nisem kak strokovnjak, zato vprašam.

nsa_ag3nt je izjavil:


Nimajo vsi ponudniki istih podstavk (sploh v rubriki "dajatve in prispevki") ?


Edino logično je, da imajo seveda vsi ponudniki enake predpise in so dolžni zaračunavati iste postavke.
Njihov manevrski prostor je predvsem pod "energija".

Kot sem rekel, nisem uspel najti jasne formule ali spletnega kalkulatorja za izračun vseh drugih postavk.
Izgleda nikomur ne ustreza oz. ni pripravljen tega dati pregledno na voljo.

Morda pa bo komu v korist to, kar je precej preprosto, na koncu meseca se da izračunati razmerje EUR/kWh.

Pri meni je razlika med prejšnjim in sedanjim mesecem:
0,112 €
0,135 €

Kar je 20% povečanje (ob pribl. 200 kWh manjši porabi, skupna 1300 kWh).

To je nekaj, kar je mogoče primerjati med seboj.

bambam20 ::

tebodi je izjavil:


Edino logično je, da imajo seveda vsi ponudniki enake predpise in so dolžni zaračunavati iste postavke.
Njihov manevrski prostor je predvsem pod "energija".


Tega moja položnica ne vsebuje. Sem ti že lepo napisal, da vas skubijo, ker vas lahko. In njihov maneversli prostor ni energija, pač pa izmišljene postavke.

Teh postavk jaz nimam.

energija fiksni del ( kakšen fiksni del?)

prispevek OVE--SPTE
prispevek za EnU
Prispevek za Del op


Vi kar plačujte namišljene prispevke.

finpol1 je izjavil:



Kaj pa Petrol? Isto nategujejo ali v primerjavi z ostalimi elektro ponudniniki niti ne?



Ne vem. In me ne zanima. ECE ima nerazločno razčlenjene postavke in veliko izmišljenega na položnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

connel ::

Iz strani tvojega ponudnika:

Cene iz tega cenika veljajo za gospodinjske odjemalce in za vse stopnje odjema, od 3 kW do 41 kW. Cene ne vključujejo dajatev za uporabo omrežja, trošarine ter drugih prispevkov, ki jih določa država RS in na katere posamezni prodajalec nima vpliva.

Seveda ti ne plačuješ teh prispevkov,...

bambam20 ::

connel je izjavil:

Iz strani tvojega ponudnika:

Cene iz tega cenika veljajo za gospodinjske odjemalce in za vse stopnje odjema, od 3 kW do 41 kW. Cene ne vključujejo dajatev za uporabo omrežja, trošarine ter drugih prispevkov, ki jih določa država RS in na katere posamezni prodajalec nima vpliva.

Seveda ti ne plačuješ teh prispevkov,...


Plačam trošarino, DDv, omrežino in teločo porabo po ceniku za VT in MT.

ECE ti zaračuna še tole zraven.

Velika razlika.

bambam20 je izjavil:


prispevek OVE--SPTE
prispevek za EnU
Prispevek za Del op

Alamar ::

Daj si vzemi minuto casa na googlu in ne nabijaj lazi. Vsi tri omenjeni prispevki so zakonsko doloceni in so seveda pod taksnimi ali drugacnimi imenskimi postavkami tudi na tvojem racunu.

bambam20 ::

Alamar je izjavil:

Daj si vzemi minuto casa na googlu in ne nabijaj lazi. Vsi tri omenjeni prispevki so zakonsko doloceni in so seveda pod taksnimi ali drugacnimi imenskimi postavkami tudi na tvojem racunu.


Ni jih. Bom skeniral račun, da boš videl.

Alamar ::

Na njihovi strani za informativni izracun so. Ce jih ni na racunu, krsijo zakon in so zreli za prijavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
674125673 (19225) Ganon
»

Cena elektrike za x porabnik

Oddelek: Loža
82503 (2240) Blond
»

Telekom elektrika ali ECE, je prehod smiseln?

Oddelek: Loža
338088 (6810) šernk
»

Menjava elektro dobavitelja; vaše izkušnje

Oddelek: Loža
226081 (4321) Bizkit45

Več podobnih tem