» »

Nisem vozila vendar sem plačala kazen in izgubila izpit

Nisem vozila vendar sem plačala kazen in izgubila izpit

Nisemvozila ::

Pozdravljeni,
verjetno bo moralo pri meni še upanje umreti in bom morala ponovno narediti celo kalvarijo in pridobiti novo vozniško dovoljenje.
Kot zadnja možnost sprašujem tukaj, če kdo ve ali je kakorkoli mogoče po štirih letih ugovarjati na prekršek za prehitro vožnjo. Čeprav nisem vozila avta, nisem ugovarjala in sem plačala kazen. Šlo je za veliko prekoračitev in sem dobila zato mislim da 9 kazenskih pik. Leto in pol kasneje sem imela nujno oddajo neke dokumentacije vredne več tisoč eur in sem dejansko sama vozila v naselju veliko prehitro (tik pred polnočjo sem vozila proti dežurni pošti. Skupaj sem presegla 18 točk in vozniško dovoljenje mi je bilo odvzeto najprej začasno, nakar sem naredila zdravniški pregled in se prijavila na tečaj varne vožnje, ki sem ga tudi plačala. Treh razpisanih rokov tečaja se nisem mogla udeležiti (delo in varovanje 2 leti starega otroka), četrti pa je bil razpisan po preteku enega leta v katerem bi morala opraviti ta tečaj, vendar nisem bila pozorna, da je že prepozno (bi se ga pa udeležila, ker je otrok začel hoditi v vrtec).
Vozniško dovoljenje so mi tako trajno odvzeli, preklicali (po 6 mesecih ga lahko spet ponovno opravim in ta rok je ravno sedaj).
Lahko sedaj naredim še karkoli??? Nimam denarja za ponovno opravljanje izpita, izpit pa nujno potrebujem. Lahko prosim za sliko prve prehitre vožnje in za to, da se te točke dodelijo dejanskemu vozniku? Voznik bi vsekakor priznal, ker tudi njemu ni vseeno, da se je tako končalo. Lahko karkoli drugega naredim??
Lp

GTX970 ::

Smurf ::

Link ji ne bo pomagal, ne mores se pritoziti na 4 leta star prekrsek.

M-XXXX ::

Hm, zanimivo bedna situacija, katera kot kaže te je nekaj naučila. Zato, da si bila par ur več na delu oziroma si nisi dobila varuške za 20€ mogoče, te zna zdaj omenjena traparija koštat... 2000€?:D
Glede rokov za "pritožbo" na prvo kazen pa sem prepričan, da si ga že zdavnaj zamudila. Rok je 14 dni?? po prejemu položnice če se ne motim. Vendar tukaj bo kakšen pravnik kaj bolj točno povedal.

m0LN4r ::

Šlo je za veliko prekoračitev in sem dobila zato mislim da 9 kazenskih pik. Leto in pol kasneje sem imela nujno oddajo neke dokumentacije vredne več tisoč eur in sem dejansko sama vozila v naselju veliko prehitro (tik pred polnočjo sem vozila proti dežurni pošti. Skupaj sem presegla 18 točk in vozniško dovoljenje mi je bilo odvzeto najprej začasno, nakar sem naredila zdravniški pregled in se prijavila na tečaj varne vožnje, ki sem ga tudi plačala. Treh razpisanih rokov tečaja se nisem mogla udeležiti (delo in varovanje 2 leti starega otroka), četrti pa je bil razpisan po preteku enega leta v katerem bi morala opraviti ta tečaj, vendar nisem bila pozorna, da je že prepozno (bi se ga pa udeležila, ker je otrok začel hoditi v vrtec).


Po prebranem si si zaslužila kazni in verjetno tvegaš iz dneva v dan. Takim ljudem je boljše odvzeti izpit za nekaj časa.

Ni to obtoževanje, ampak dokler ljudje ne prevzamejo odgovornost za lastna dejanja, tveganja se pač na cestah nebo nič spremenilo.

ponovno narediti celo kalvarijo in pridobiti novo vozniško dovoljenje.

Prijatelj pravi, da niti ni tako grozno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GTX970 ::

Če imaš denar za plačevanje bedarij (no question asked), ki jih s tvojim vozilom delajo drugi, potem boljše da nimaš izpita.
Po 4 letih je vsaka pritožba odveč.
Tako da ga greš delati na novo ali se voziš brez njega in tvegaš kakšno 4 mestno kazen in zaplembo vozila.

Nisemvozila ::

Prvič je prijatelj vozil prehitro in to na prazni avtocesti (v Nemčiji menda nebi zato dobil kazni in tudi nihče nebi govoril o nevarni vožnji). Plačala sem nekako, ker pač vem da nekdo bi moral plačati in tudi on nima. V 15 letih vozniškega izpita sem dobila samo te kazni in dve zaradi parkiranja. Nikakor ne spadam pod tiste, ki ogrožajo koga v prometu.

Isotropic ::

jah, jebiga

Roadkill ::

Tvoj nick in besedilo ne gresta skupaj.

"sem dejansko sama vozila v naselju veliko prehitro" - Nisemvozila

To je moralo biti kar kakih 90+ v naselju?
Ni važno koliko izgovorov in nesrečnih situacij napišeš - 18 pik je hudičevo težko dobit.
Pa naslednjič ko boš v Nemčiji ti priporočam da voziš 200kmh non-stop.

Izpit si izgubila zato, ker si ponoči divjala po naselju. To, da si imela 8 pik takrat nima nobene veze.
Ü

sandmat ::

Nisemvozila je izjavil:

Prvič je prijatelj vozil prehitro in to na prazni avtocesti (v Nemčiji menda nebi zato dobil kazni in tudi nihče nebi govoril o nevarni vožnji). Plačala sem nekako, ker pač vem da nekdo bi moral plačati in tudi on nima. V 15 letih vozniškega izpita sem dobila samo te kazni in dve zaradi parkiranja. Nikakor ne spadam pod tiste, ki ogrožajo koga v prometu.


v Boliviji radarjev ni na večini cest in sploh niti v naselju ne bi dobila kazni. Kaj ma Nemčija veze? Pa to posploševanje na Nemčijo sploh ni resnično, ker je vedno več odsekov avtocest omejenih na 120. Glede na to, da si dobila 9 točk na avtocesti, je "prijatelj" prekoračil hitrost za 60km/h, kar je definitivno nevarna vožnja (če si se kdaj sploh peljala po Nemčiji, primerjaj širino pasu na avtocesti z našimi).

Furbo ::

Večina navedenega je brezpredmetno, treba bo pač delat nov izpit. Naj ti firma z drago dokumentacijo da posojilo, da boš spet za njih lahko delala prekrške po cestah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AnotherMe ::

Tudi jaz sem se parkrat peljal hitreje kot je dovoljeno, pa nobenega nisem ogrožal... pike sem pa vseeno dobil...
Kaj zdaj?

Kolega, če nima denarja za plačevanje kazni, bi tudi lahko vozil tako, da kazni nebi dobil.
Če si ocenila, da je oddaja dokumentacije več vredna od vozniškega dovoljena, si pač sprejela to tveganje in si sedaj pač brez vozniške.
Če si imela 3 možnosti za tečaj, je to pomojem dovolj - sem tudi sam moral it.. Nisem sicer imel otroka, imel pa sem prenovo stanovanja, vodenje firme, popoldansko šolo, psa, ki je bil pravkar na operaciji...
Ne enačim najinih situacij, hočem pa reči, da če se hoče se da, drugače se pa išče izgovore...

Aja, pa zgoraj napisano velja samo finančno plat zgodbe... Me zanima kako bi zgledalo, če bi na "nujni" vožnji do pošte zgazila pešca, ki se mu je tudi mudilo na pošto?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Baje je pri istih avtošolah na žalost še vedno možno kupiti vozniško dovoljenje.

Zelo primero za divjake in morilce na naših cestah. :)

http://www.24ur.com/zlender-s-postopki-...

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GTX970 ::

Vozniško dovoljenje lahko kvečjemu kupiš od izpitne komisije, kajti oni jih na koncu izdajo :D.

Nisemvozila ::

Ja, po naselju sem divjala, ker sem lovila rok oddaje zelo zelo pomembne dokumentacije (lahko je bit pameten, da bi bilo treba prej, pa ni vedno vse od ene osebe odvisno) - pri uvozu na avtocesto so imeli radar nekaj minut pred polnočjo in tukaj sem kriva ja. Prvih točk nisem dobila po lastni krivdi in tiste so problem.
Nemčija ima veze samo toliko, da takoj obsojate kako mi je vse za vzet, ker sem hudo nevarna v prometu. Sodnica, ki je obravnavala na koncu primer, je bila začudena, da so dali za prehitro vožnjo na avtocesti najvišjo kazen. Tudi jaz nisem imela samo službe in otroka a o vseh težavah nebi. Ne iščem izgovorov, ker ne bojo pomagali - sem napisala, da sem spregledala, da je zadnji rok za tečaj že čez rok in to je tudi moja krivda.
Kriva nisem bila pri prvih točkah in sprašujem ali lahko glede tega kaj naredim.
Na obvoznici (kjer še velja tabla za mesto)pred uvozom na avtocesto ni pešcev.
Izpita ne mislim kupiti.

Pithlit ::

Nisemvozila je izjavil:

Nikakor ne spadam pod tiste, ki ogrožajo koga v prometu.

Seveda. Nikakor. Le skozi naselja divjaš kot sneta sekira.
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

Nisemvozila je izjavil:

Prvič je prijatelj vozil prehitro in to na prazni avtocesti (v Nemčiji menda nebi zato dobil kazni in tudi nihče nebi govoril o nevarni vožnji). Plačala sem nekako, ker pač vem da nekdo bi moral plačati in tudi on nima. V 15 letih vozniškega izpita sem dobila samo te kazni in dve zaradi parkiranja. Nikakor ne spadam pod tiste, ki ogrožajo koga v prometu.

Neboš verjela, ampak 99,9% štale na cesti se zgodi ravno zaradi takih, ki so prepričani v vse oz. so nadpovprečno samozavestni.
Potem pa pride tista sekunda in se je zgodilo (je prepozno), potem pa če si živ pa samo iskanje izgovorov.

Za referenco, vozil dostavo 8-12ur/dan 0 kazni, 0 pik. Še do danes, pa ne rečem da ne vozim nevarno, ker velikokrat vozim (žal zelo hitro), ampak svojim, drugim in sposobnostim vozila primerno. Če dobim kazen 1000€ jo priznam in plačam.

Me prav zanima koliko je ljudi na cesti, ki ko vozijo imajo glavo dejansko pri vožnji in so pripravljeni odreagirat pravilno, če pride do kaj nepričakovanega.
Ampak ko gledaš v števc ali telefon, je marsikaj več nepričakovanega, kot le sekunda.

Bolje rečeno, koliko nepričakovanega sploh pričakujejo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

black ice ::

Nisemvozila je izjavil:

Kriva nisem bila pri prvih točkah in sprašujem ali lahko glede tega kaj naredim.

O tem bi prej razmišljala. Kazen si že plačala in s tem priznala krivdo.

opeter ::

Verjetno bi bilo smiselno zamenjat šiht.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mare2 ::

GTX970 je izjavil:

Vozniško dovoljenje lahko kvečjemu kupiš od izpitne komisije, kajti oni jih na koncu izdajo :D.


Vozniško se je kupovalo pri avtošolah. Seveda brez računa. Oni so organizirali še druga potrdila (izpitna komisija, upravna enota za uraden vpis in seveda razdelili denar glede na pomembnost "uradnega dokumenta".)

Glej naslov: Lastnik avtošole pred sodnikom priznal, da so goljufali
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

cebelar123 ::

Dajte folk umirite se in nehajte pametovat kak je zasrala in da si je tak sama kriva! Kot da ste vsi sami angelčki tukaj gor.
Zasrala je in ji je tudi žal in v tej temi niso potrebni komentarji tipa prav ti je in podobno. Zdaj pa ali ji pomagajte če veste kako ali pa rajši idite pisat v drugo temo.

Po moje boš morala še 1x izpit delat. Ker če si vse roke zamudila potem je to to. Če pa ti je za preživetje pomembno voziti avto, potem pa tak sama pri sebi veš da ga boš pa še narej vozla če nebo druge rešitve.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Mare2 je izjavil:

Baje je pri istih avtošolah na žalost še vedno možno kupiti vozniško dovoljenje.

Zelo primero za divjake in morilce na naših cestah. :)

http://www.24ur.com/zlender-s-postopki-...

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...

Ni fora samo v tem, ampak ena nezgoda z materialno škodo lahko tudi naredi 1,2,3 urni zastoj na cesti, ko bi radi tisoče ljudi ta čas bili že tam, kamor so bili namenjeni.
Al pa ko se moraš ognit idiota zavit z ceste na njivo, da rešiš sebe in še ostale, on pa se tega verjetno sploh ne zaveda, kaj se za njim zgodilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GTX970 ::

Mare2
Zame sta kriva oba, tisti ki vrečo polni in tisti, ki jo drži.
Če je celotna veriga pokvarjena, potem se ne moreš izgovarjati samo na AŠ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

m0LN4r ::

zelo zelo pomembne dokumentacije

Zato pa je treba it zadnjo sekundo ane, ker je zelo zelo pomembno in ne prej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mare2 ::

GTX970 je izjavil:

Mare2
Zame sta kriva oba, tisti ki vrečo polni in tisti, ki jo drži.
Če je celotna veriga pokvarjena, potem se ne moreš izgovarjati samo na AŠ.


Težko verjet, da bo kdo kriv in da bodo morali imetniki vrniti dovoljenja. Je bila nekaj časa kasneje še ena oddaja kjer so "pristojni" navajali, kaj so ukrenili. Takrat še ni bilo nobenih pravnih učinkov. :)

cebelar123 je izjavil:

Dajte folk umirite se in nehajte pametovat kak je zasrala in da si je tak sama kriva!


Čebelar123, meni se oseba @nisemvozila nič ne smili. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

WarpedGone ::

Dajte folk umirite se in nehajte pametovat kak je zasrala in da si je tak sama kriva!

Zasrala je več kot enkrat.
1. tiho požrla 9pik po tuji krivi (sej js ne delam prekrškov, pike niso problem press)
2. računala, da sredi noči pa ja lahko krši predpise in bo vse OK
3. zamudila več kot en predviden roke, ko se še da kej urediti na predviden način, ker so bile vse druge zadeve takrat bolj važne.

Pod črto: no sympathy, še enkrat čez celo kalvarijo, kjer upam da ne bo nobenega popuščanja, da se OP mogoče še kej nauči.
Ampak po 15ih letih lastništva izpita, je OP že itak v letih ko je upanje na spremembo odnosa do zadev že brezupno.

Samo upam, da te nikoli ne srečam, še najmanj ko se ti sredi noči mudi na pošto.
Zbogom in hvala za vse ribe

cebelar123 ::

Te pa odpri novo temo in se razpiši o tem tam.
Tukaj pa bi bilo vredu izvedet kaj se da naredit v takem primeru, če se sploh da kaj. Ker si lahko v taki situaciji tudi na kakšen drug način kot pa da prehitro voziš v naselju.

m0LN4r ::

Kaj tebi ni jasno:
1. tiho požrla 9pik po tuji krivi (sej js ne delam prekrškov, pike niso problem press)
2. računala, da sredi noči pa ja lahko krši predpise in bo vse OK
3. zamudila več kot en predviden roke, ko se še da kej urediti na predviden način, ker so bile vse druge zadeve takrat bolj važne.


3. točka:
Kiksnila je še edine možnosti, ki so ji ostale. Po domače, zamudila je "pardon" rok.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pithlit ::

Če v družbi normalno funkcioniraš se je praktično nemogoče znajti v taki situaciji.
Life is as complicated as we make it...

111111111111 ::

Še enkrat bo treba žal. Drugič pa ne priznaj krivde, če nisi kriva, naj krivdo prizna "prijatelj" ti pa mu plačaj kazen. Mi pa tale tema bolj smrdi na to, da si ti napravila oba prekrška in sedaj se poskušaš nekako izvleči in zagate, za manjšo lažjo, da je vozil pri prvem prijatelj.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekoračitev meje kazenskih točk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19644851 (35249) Mare2
»

Odvzem vozniškega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9631522 (22149) St235
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549153430 (144674) BlueRunner
»

oduzem izpita ali placilo 5000eur... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569148 (6975) Bor H
»

Nova pravila v prometu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799229 (7940) Zdravko

Več podobnih tem