» »

Prostor za trening začetnika

Prostor za trening začetnika

Apache90 ::

Živjo!

Brat je pred kratkim dopolnil 18 let in bo počasi začel delat vozniški izpit. Ker ni nikoli do zdaj sedel za volanom, sem mu mislil pomagat in ga naučit vsaj osnovnih stvari preden začne vožnjo z inštruktorjem. Nekateri pravijo da ni vredu če se vožnje nauči izven šole in brez inštruktorja, ampak jaz iz izkušenj vem da mi je zelo pomagalo to da sem znal vozit avto preden sem se vpisal v avtošolo. Kakšno mnenje imate vi o tem?
Pa še to, kje v lj bi se dalo najti kakšen prazen plac ali parking brez prometa da bi ga malo vpeljal v to?

Lp

šernk ::

Pravilno učenje koristi. Tu mislim predvsem na to, da se navadi speljevanja, menjalnika, obračanja in parkiranja (s pomočjo vzratnih ogledal). Vožnja po cesti je še najbolj enostavna v končni fazi.

če pa človeka učiš držanja volana z eno roko, obračanja z ročno itd. pa delaš samo škodo. osebno sem vadil med 15. in 16. letom, potem pa sem le še po dvorišču premikal avte (če te dobijo modri je kazen če se ne motim, da 2 leti ne smeš opravljat izpita? Vsaj tako se je takrat govorilo cca 10 let nazaj) in edini problem, ki sem ga nato imel v sami avtošoli je bilo pravilno preprijemanje volana. Pač navajen in naučen sem bil da se volan drži nežno in da naravnavo iz križišča opravi volan samodejno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Apache90 ::

To sem tudi imel v načrtu. Naučil bi ga osnov, torej speljevanje, pravilna drža rok na volanu, vzvratna vožnja,...Mislim da bi mu to koristilo preden vstopi v avtošolo.

Unknown_001 ::

V kolikor mate doma dost velko dvorišče, naj za začetek proba avte premikat, da se nauči kontrolirat sklopko in precizno manevrirat. Za speljevanje pa da se bo menjalnika navadil pa ni druge kot da najdeš večji plac, ki je ob določeni uri prazen. Lahk pa reskiraš neki evrov in ga peleš na pisto, sam pogoj je da bo tist dan pista prazna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Apache90 ::

Dvorišče ni dovolj veliko. Problem je tudi ta, da ne vem če je moj avto primeren za voznika začetnika glede na to da ima 200 hp. Težko bo dobil tisti občutek pri speljevanju, ker pri tem avtu je dovolj že rahel dotik na gas in že leti. Ja, to sem tudi imel v mislih, peljat ga nekam na samo, kje je kakšen tak plac v lj? Nič mi ne pade na pamet.

GTX970 ::

OP
Googlaj "vožnja s spremljevalcem".

Kar je tvoj prvoten namen se da z apn-6s (štirka), z avtom jaz tega nebi počel (tudi ni potrebno, glej zgoraj zakaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

MeGreat ::

V nedeljo lahko greš na parkirišče pri leclercu.. Mislim, da če ni še nikoli vozil mu bo to ful koristilo. Če bo znal speljevati, šaltati, rikverc vožnja malo parkiranje je to komot 10ur manj v avtošoli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

Apache90 ::

GTX970 je izjavil:

OP
Googlaj "vožnja s spremljevalcem".

Kar je tvoj prvoten namen se da z apn-6s (štirka), z avtom jaz tega nebi počel (tudi ni potrebno, glej zgoraj zakaj).

Googlu sem ampak ne vem točno na kaj si ciljal.

MeGreat je izjavil:

V nedeljo lahko greš na parkirišče pri leclercu.. Mislim, da če ni še nikoli vozil mu bo to ful koristilo. Če bo znal speljevati, šaltati, rikverc vožnja malo parkiranje je to komot 10ur manj v avtošoli

Zato pa bi ga rad naučil. Sicer, dober predlog. Mogoče se v nedeljo zapeljem do leclerca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apache90 ()

MeGreat ::

Moraš priti v nedeljo zvečer okoli 8, ker leclerc je odprt do treh v nedeljo

Apache90 ::

Vem, ja. Bom videl kako bom s cajtom. Hvala

GTX970 ::

MIHAc27 ::

Tole je žalostno. Še Murska sobota ima poligon, za avto šolo. Sem bil enkrat na dopustu na tistem koncu, in po malce spraševanja je žena (ki je takrat še delala izpit) dobila tudi dovoljenje, da naredi par krogov.

V Ljubljani so pa prec prileteli kifeljci, težili in popisovali, ko je povadila na ogromnem parkirišču.
Speljevanje in menjavanje prestav je treba vadit. Tistih par ur v avto šoli je mišji prdec.

MarStre ::

Jaz sploh ne vem več, kdaj sem se naučil voziti avto.

Na 1. vožnji, me je inštruktor vprašal če sem že kdaj vozil avto in sem seveda rekel ne. Se je začel smejati in sva šla direkt na cesto skozi mesto.

Sem pa odraščal na vasi in smo že okoli 11ega leta dirkali po hosti s stoenko in jugiči.

Se pa ne strinjam da moraš vaditi speljevanje, sklopko... saj moraš biti res nesposoben da nisi sposoben enega pedala 'počasi' spuščati in drugega pritiskati?

AnotherMe ::

Preden sem začel delati izpit, mi je velikokrat kolega dal svoj avto za peljat po kakem večjem parkplacu, vaški cesti ipd.
Ko sem prišel v avtošolo, sem to povedal in sma šla takoj na cesto - no, potem pa sem rabil 5 ur avtošole, da sem se navadil pravilno vozit (preprijemanje volana predvsem)... Bilo bi verjetno bolje, če me kolega nebi poskušal učit...
Po dobre pol milijona kilometrov še vedno ne upam trditi, da sem dober voznik, mi je pa zelo pomagal tečaj varne vožnje.

krnekaj ::

jaz sploh ne bi dal izpita nikomur, dokler ni naredil tečaja varne vožnje!

In vsem, ki izpit imajo bi dal, da je ta tečaj obvezen npr. na 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krnekaj ()

Kaj ::

Mene je oči učil na enem od velikih praznih parkirišč na Letališki cesti v Ljubljani ob nedeljah. Odličen prostor.
Vse dokler ni enkrat prišla policija malo pogledati. Potem sva raje nehala. Ampak, voziti sem se do takrat že naučil in pri šoli vožnje je zelooo pomagalo.

m0LN4r ::

Se pa ne strinjam da moraš vaditi speljevanje, sklopko... saj moraš biti res nesposoben da nisi sposoben enega pedala 'počasi' spuščati in drugega pritiskati?

Ti znaš igrat klavir? Violino? Cimbale? Saj to je nekaj najenostavnejšega oz. to zna par otrok pri polovici starosti preden stopi prvič na gas/bremzo/kuplungo.

@Apachi90
Jaz sem sestro učil na deponiji za sladkorno peso ali pa na kakih njivskih poteh. Zelo ji je pomagalo, saj je pred tem imela velik strah pred avti in že tako ni glih neka motorično sposobna oseba, ampak se je naučila.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Apache90 ::

m0LN4r je izjavil:

Se pa ne strinjam da moraš vaditi speljevanje, sklopko... saj moraš biti res nesposoben da nisi sposoben enega pedala 'počasi' spuščati in drugega pritiskati?

Ti znaš igrat klavir? Violino? Cimbale? Saj to je nekaj najenostavnejšega oz. to zna par otrok pri polovici starosti preden stopi prvič na gas/bremzo/kuplungo.

@Apachi90
Jaz sem sestro učil na deponiji za sladkorno peso ali pa na kakih njivskih poteh. Zelo ji je pomagalo, saj je pred tem imela velik strah pred avti in že tako ni glih neka motorično sposobna oseba, ampak se je naučila.

Se strinjam. Zato bi ga rad prej uvedel v to, ga naučil osnovo, ker vem sam po sebi da mi je pomagalo dejstvo da sem avto znal vozit preden sem prišel v AŠ. Samo pri nas v lj je problem da ni dosti placa na izbiro, kjer bi ga lahko učil. Kot je že bilo predlagano, mogoče parking leclerca v nedeljo, ampak tudi to ni neka alternativa.

Arctander ::

Lahko združiš prijetno s koristnim in se zapeljeta do Izole. Pri Merkurju - TC Ruda je poligon za avtošole, ki ob nedeljah sameva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobri inštruktorji - avtošole (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6033067 (12467) mtp2
»

Izpit za avto.Vaja izven avtošole.

Oddelek: Na cesti
427055 (5710) globoko grlo
»

Kupim vozniški izpit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12930744 (27070) Hayabusa
»

Mladoletna voznica vozila brez izpita (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11211395 (7772) Gr0unD Zer0

Več podobnih tem