» »

Telemach mobilna telefonija

Telemach mobilna telefonija

««
2 / 13
»»

kumer ::

v novembru sem za dva telefona (ista naročnina) uredil spremembo na paket VEČ za oba

sedaj pa sem dobil račun na katerem so mi zaračunali 2 x 20 eur za spremembo paketa
pa saj niso normalni, nikjer nisem zasledil da pride toliko sprememba, tudi opozorili me niso
tako sem jezen, da bom verjetno kar zamenjal ponudnika;(, tega telemacha imam že čez glavo, pa čakanje v poslovalnicah itd.

ali ste vi tudi toliko plačali za spremembo paketa, jaz sem imel multipaket, sedaj imam več.
očitno več eurov :(

hvala

LP

hojnikb ::

Sprememba paketa je vedno prnesla neke penale, sploh če je paket cenejši.
#brezpodpisa

Siddh ::

Ce bi kdo prebral pogodbo bi bilo pol manj problemov.


jusv ::

kumer je izjavil:

v novembru sem za dva telefona (ista naročnina) uredil spremembo na paket VEČ za oba

sedaj pa sem dobil račun na katerem so mi zaračunali 2 x 20 eur za spremembo paketa
pa saj niso normalni, nikjer nisem zasledil da pride toliko sprememba, tudi opozorili me niso
tako sem jezen, da bom verjetno kar zamenjal ponudnika;(, tega telemacha imam že čez glavo, pa čakanje v poslovalnicah itd.

ali ste vi tudi toliko plačali za spremembo paketa, jaz sem imel multipaket, sedaj imam več.
očitno več eurov :(

hvala

LP


Poglej, plačaš to, kar podpišeš. Če si prenesel dve številki na paket več, plačaš za obe številki spremmembo paketa. Lahko te potolažim edino, da boš zdaj dalje manj plačeval.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Mare2 ::

hojnikb je izjavil:

Sprememba paketa je vedno prnesla neke penale, sploh če je paket cenejši.

Ni vedno.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kumer ::

Žal več ne najdem pogodb, ki sem jih dobil

sem pa vse skupaj poslal na njihov email za reklamacije

nisem imel nobene vezave, telefonov ipd, sedaj pa bi radi imeli 67 eur zato ker sem spremenil paket na VEČ
če bo treba, bom plačal in adijo telči

lp

radmannsdorf ::

A LTE bo pri njih plačljiv?

Mare2 ::

radmannsdorf je izjavil:

A LTE bo pri njih plačljiv?


A to so tebi poslali? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

radmannsdorf ::

Meni ja. Zakaj? Imam njihov paket za 12EUR-5Gb. A mislijo brezplačen LTE signal, ali količina podatkov preko LTE?
Pa ne rabiš citirat, če ni nič drugega vmes jao. Sama zmeda s preveč citati.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

radmannsdorf je izjavil:

Meni ja. Zakaj? Imam njihov paket za 12€-5Gb. A mislijo brezplačen LTE signal, ali količina podatkov preko LTE?


Evo, tudi jaz sem dobil. Kaj pa zdaj?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hojnikb ::

Zdaj je prenos preko LTE đabe (se ne odbija od kvote). Ta sms pač pravi, da bo tako do 31.1
#brezpodpisa

poweroff ::

Se pravi LTE ni del njihovega omrežja? Torej gre za neke ločeno omrežje?

Ali pa samo skušajo zaslužit? >:D
sudo poweroff

Mare2 ::

poweroff je izjavil:

Se pravi LTE ni del njihovega omrežja? Torej gre za neke ločeno omrežje?

Ali pa samo skušajo zaslužit? >:D

Po mojem bo od kritičnega dne dodatno za plačat to hitrost. Verjetno se jo bo dalo izklopit ali pa spet preiti nazaj na Telekom. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kunigunda ::

poweroff je izjavil:

Se pravi LTE ni del njihovega omrežja? Torej gre za neke ločeno omrežje?
>:D


Iz kje si pa to razbral ?

Maxl ::

Do 31.1. bo prenos podatkov v 4G/LTE brezplačen (MB ne bo štelo iz zakupljenih enot), po temu datumu pa se ti bodo MB šteli iz zakupljenih enot.

Mare2 ::

Maxl je izjavil:

Do 31.1. bo prenos podatkov v 4G/LTE brezplačen (MB ne bo štelo iz zakupljenih enot), po temu datumu pa se ti bodo MB šteli iz zakupljenih enot.


Problem je, če ti vmes samodejno preklopi na 3G. :) Ne se preveč zanašat.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

radmannsdorf ::

mogoče obstaja app, katera meri koliko podatkov gre preko 2/3g in koliko preko 4g. in se na 2/3g postavi blokada na 5Gb, na LTE pa pač ne :)

Zgodovina sprememb…

Izaso ::

Mare2 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Se pravi LTE ni del njihovega omrežja? Torej gre za neke ločeno omrežje?

Ali pa samo skušajo zaslužit? >:D

Po mojem bo od kritičnega dne dodatno za plačat to hitrost. Verjetno se jo bo dalo izklopit ali pa spet preiti nazaj na Telekom. :)


Ne gre za nobeno ločeno omrežje. Celotno omrežje je Telemach na novo postavil. Promocijsko obdobje pa so podaljšali do konca januarja. Enote ti zdaj ne odštevajo od zakupljenih količin. Edina sprememba pa bo, da se ti bo odštevalo normalno, kot ti piše v pogodbi.

poweroff ::

Zanima me zato, ker meni telefon samodejno preklaplja med 2G, 3G in LTE. Poraba je pa skupna. Če je pa LTE ločeno omrežje, pa seveda predvidevam, da bo potem tudi poraba ločena. Pa da lahko "roaming" med 2G/3G in LTE izključim...

>:D
sudo poweroff

WaterBoy ::

Ima telemach kaksen app da ti kaze porabo?

Aston_11 ::

kumer je izjavil:

ali ste vi tudi toliko plačali za spremembo paketa, jaz sem imel multipaket, sedaj imam več.
LP
Jup. Meni se je recimo šlo za to, ker mi je prenehala opcija prenosa podatkov, v free 5 pa je prenos kar draga zadeva. Mi je v parih dnevih porabilo 5 eur s par klici, par smsi in prenosom podatkov. Par mesecev in bo 20 EUR pokritih. So me opozorili, sem pa tudi pred tem pogledal cenik, pa tudi precej na široko je to bilo obljavljeno na spletni strani.

LTE je treba posebej vklopit ali preklaplja sam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

radmannsdorf ::

WaterBoy, lahko uporabiš kar *123# -> kliči

Yossarian ::

Naj mi nekdo pove, če prav razmišljam, Sedaj imam 500 MB prenosa in če grem do 31.1.2016 na internet preko LTE in porabim na primer 50 MB, bom imel še vedno na voljo 500 MB? Po 31.1.2016 mi bo pač še ostalo 450 MB za porabit ali pa razmišljam narobe?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

greenmen ::

če uporabljaš LTE se ti ne odšteva od tvojih podatkov.že tri mesece uporabljam LTE brez omejitev prenosa.:)
Všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirati.

jusv ::

Yossarian je izjavil:

Naj mi nekdo pove, če prav razmišljam, Sedaj imam 500 MB prenosa in če grem do 31.1.2016 na internet preko LTE in porabim na primer 50 MB, bom imel še vedno na voljo 500 MB? Po 31.1.2016 mi bo pač še ostalo 450 MB za porabit ali pa razmišljam narobe?


Prav razmišljaš :)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Yossarian ::

Muchas gracias
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ziga1990 ::

kaj vi menite ali bo Telemach prehitel Telekom in Simobil po številu naročnikov?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

BorutK-73 ::

WaterBoy je izjavil:

Ima telemach kaksen app da ti kaze porabo?

Prejšni od Tuš-a če še dela.:(

ziga1990 je izjavil:

kaj vi menite ali bo Telemach prehitel Telekom in Simobil po številu naročnikov?

Simobil ja, Telekom ne.

Zgodovina sprememb…

4ever ::

Jaz sem tudi dobil ta sms, vendar ne vem kako vklopiti lte. V nastavitvah pod način omrežja piše samo wcdma in gsm. Telefon je samsung galaxy s4 mini lte in sigurno podpira lte. Ve kdo kaj je problem?

Mare2 ::

4ever je izjavil:

Jaz sem tudi dobil ta sms, vendar ne vem kako vklopiti lte. V nastavitvah pod način omrežja piše samo wcdma in gsm. Telefon je samsung galaxy s4 mini lte in sigurno podpira lte. Ve kdo kaj je problem?


Če se prav spomnim, obstoja program, kjer lahko vklopiš "samo LTE". Bral sem na alter forumu. Malo pogooooooglaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

4ever ::

Sem že sprobal ta program, vendar mi napiše this phone is not supported.

Pesimist ::

kako ves da sigurno podpira? Ker obstaja tudi no LTE varianta tega telefona.

BorutK-73 ::

4ever je izjavil:

Sem že sprobal ta program, vendar mi napiše this phone is not supported.

Najlažje boš izvedel če tvoj telefon podpira LTE je http://www.gsmarena.com/

4ever ::

Sem rešil problem s tem: https://m.youtube.com/watch?v=jNoAzuxgL... Sedaj dela.

Mare2 ::

4ever je izjavil:

Sem rešil problem s tem: https://m.youtube.com/watch?v=jNoAzuxgL... Sedaj dela.

matej, imaš rootan telefon?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

4ever ::

Ja

nejodagreat ::

kumer je izjavil:

v novembru sem za dva telefona (ista naročnina) uredil spremembo na paket VEČ za oba

sedaj pa sem dobil račun na katerem so mi zaračunali 2 x 20 eur za spremembo paketa
pa saj niso normalni, nikjer nisem zasledil da pride toliko sprememba, tudi opozorili me niso
tako sem jezen, da bom verjetno kar zamenjal ponudnika;(, tega telemacha imam že čez glavo, pa čakanje v poslovalnicah itd.

ali ste vi tudi toliko plačali za spremembo paketa, jaz sem imel multipaket, sedaj imam več.
očitno več eurov :(

hvala

LP


Nam so pri prehodu iz multipaketa (imeli smo 4 številke) na 4x VEČ zaračunali samo en prenos.

ivanuscha ::

Baje da je iz starih paketov(Tuš) v decembru prehod na nove pakete zastonj.

jusv ::

ziga1990 je izjavil:

kaj vi menite ali bo Telemach prehitel Telekom in Simobil po številu naročnikov?


Po moje bo treba še kakšne pol leta počakat, ampak ima pa telemach realne šanse, da prehiti simobil.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Vanadium ::

Kdaj bo pa telemach ugasnil gostovanje v mobitelu?

jusv ::

Ko bodo prepričani, da lahko tudi ljudje iz vasi bogu za hrbtom odidejo iz telekoma na telemach. Ne se sekirat preveč, saj telemach plačuje račune za roaming, ne uporabnik :)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

jl ::

jusv je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

kaj vi menite ali bo Telemach prehitel Telekom in Simobil po številu naročnikov?


Po moje bo treba še kakšne pol leta počakat, ampak ima pa telemach realne šanse, da prehiti simobil.


Pol leta...dajte biti malo realni oz če ne drugega, kakšno Akosovo poročilo prebrati. V zadnjem letu je Telekom izgubil 1.6% (2014Q3 48.4% -> 2015Q3 46.8%) trženga deleže, Simobil je pridobil 0.5% (2014Q3 29.4% -> 2015Q3 29.9%), Telemach pa 0.4% (2014Q3 12.5 -> 2015Q3 13.0).
Vir: Akos; Poročilo o razvoju trga elektronskih komunikacij za tretje četrtletje 2015

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

Vanadium ::

jusv je izjavil:

Ko bodo prepričani, da lahko tudi ljudje iz vasi bogu za hrbtom odidejo iz telekoma na telemach. Ne se sekirat preveč, saj telemach plačuje račune za roaming, ne uporabnik :)


Meni ga ne :) (imam še EU premium paket od tuš mobila)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

...:TOMI:... ::

jusv je izjavil:

Ko bodo prepričani, da lahko tudi ljudje iz vasi bogu za hrbtom odidejo iz telekoma na telemach. Ne se sekirat preveč, saj telemach plačuje račune za roaming, ne uporabnik :)



Seveda se operater ne financira iz plačil računov uporabnikov... Denar mu prileti iz neba.

Kdo plača roamning drug, kot pa uporabniki?
Tomi

jusv ::

...:TOMI:... je izjavil:

jusv je izjavil:

Ko bodo prepričani, da lahko tudi ljudje iz vasi bogu za hrbtom odidejo iz telekoma na telemach. Ne se sekirat preveč, saj telemach plačuje račune za roaming, ne uporabnik :)



Seveda se operater ne financira iz plačil računov uporabnikov... Denar mu prileti iz neba.

Kdo plača roamning drug, kot pa uporabniki?


Seveda se ne financira iz plačil računov uporabnikov. Imajo pa uporabniki na Več paketih zastonj gostovanje pri Telekomu (tako klici, sms-i, kot tudi prenos podatkov do določene hitrosti). Zato posledično časti uporabnikom gostovanje.

@Vanadium: Res, na starejših paketih si moraš sam doplačat gostovanje.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

...:TOMI:... ::

Iz cesa sepa financira? Kakšno zastonj, vse se plača. Vse je vključeno v ceno.
Tomi

BorutK-73 ::

jusv - mogoče mešaš ko so nadgrajevali Telemach omrežje in so bila vsa gostovanja en čas free.

Zgodovina sprememb…

kumer ::

nejodagreat je izjavil:

kumer je izjavil:

v novembru sem za dva telefona (ista naročnina) uredil spremembo na paket VEČ za oba

sedaj pa sem dobil račun na katerem so mi zaračunali 2 x 20 eur za spremembo paketa
pa saj niso normalni, nikjer nisem zasledil da pride toliko sprememba, tudi opozorili me niso
tako sem jezen, da bom verjetno kar zamenjal ponudnika;(, tega telemacha imam že čez glavo, pa čakanje v poslovalnicah itd.

ali ste vi tudi toliko plačali za spremembo paketa, jaz sem imel multipaket, sedaj imam več.
očitno več eurov :(

hvala

LP


Nam so pri prehodu iz multipaketa (imeli smo 4 številke) na 4x VEČ zaračunali samo en prenos.


Hvala za odgovor. Kdaj si naredil prehod in koliko so ti zaračunali?

Ker v bistvu so meni zaračunali kar 60 eur, na enem računu 2x 20 eur, dobil pa sem še račun za 20 eur, paket brezmejni 1000. Zakaj sem dobil ta račun ve verjetno samo telemach. ;(

To še ni konec zgodbe, že 22.12 sem jim vse reklamiral preko emaila, do danes nobenega odgovora. ;(
In da bi bila njihova nesramnost še večja, dobim danes opomin za plačilo računa 20 eur, brezmejni 1000.
Telemach je eno veliko sranje, sramotno. ;(

Ali imam kakšno alternativo? Za podoben znesek, cca 10 eur za 2 številki?
Takoj bi menjal...tudi za kak evro več.

LP

lucky13 ::

Če se prav spomnim, reklamacija ne pomeni, da ti ni treba plačati računa. Če ti ugodijo boš dobil dobropis.

kumer ::

to drži, zato sem račune tudi plačal, samo očitno bodo potrebovali več tednov za odgovor na reklamacijo
ista zgodba kot v poslovalnicah, prideš in čakaš kot budalo da si na vrsti...

v prihodnjem tednu začnem z telefonskimi klici

LP
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430577 (3923) link_up
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343110550 (57297) OK.d
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640725 (23772) MrStein
»

Sprememba paketa Telekom

Oddelek: Mobilne tehnologije
336886 (6310) shadeX
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
499955 (8014) Dzhimen

Več podobnih tem