» »

Tušmobil omrežje

Tušmobil omrežje

Jobs191 ::

Gledam paket Mingl Odbit in me zanima ali je tušmobil omrežje dobro? Ker pred leti je bilo še zelo slabo,

Lahko pa mi priporočate še kateri drugi paket max. do 15eur.

Siddh ::

Omrežje je zadovoljivo, vsaj med ptujem in mariborom. Če pa se že zgodi, da izgubiš signal pa te preveže na mobitelovega, in lahko uporabljaš telefon normalno naprej, le za internet je potrebno vklopit roaming in plačati prenos.


Pyromanic ::

Mingl paket je sam za tušmobil omrežje in za gostovanje plačaš po ceniku.
Itak ma pa tuš tud testno obdobje za 15 dni, tko da to vzameš in testiraš. Al pa kupš eno predplačniško kartico.
Do 15€ se ti trenutno lahko splača tud premium eu paket.
V vsakem primeru pa prej stestiraj, da ti kasneje ne bo žal, nekaterim dela dobro, nekaterim ne, kot pri vsakemu operaterju.

Siddh ::

Gostovanje plačaš samo za internet. Kličeš in pošiljaš smse pa lahko normalno v mobitelovem omrežju, brez dodatnih stroškov.
Sam imam Mingl Drzen in sem zadovoljen.


hojnikb ::

>Kličeš in pošiljaš smse pa lahko normalno v mobitelovem omrežju, brez dodatnih stroškov.

To ni res. Nacionalno gostovanje se plača posebi.
#brezpodpisa

Pyromanic ::

Paketi MINGL so namenjeni mladim od 12 do vključno 30 let. Vključene količine storitev (klici, SMS in MMS) med uporabniki veljajo v radijskem omrežju Tušmobila (prikaz omrežja: Tusmobil), storitve opravljene iz radijskega omrežja ponudnika nacionalnega gostovanja (prikaz omrežja: Tusmobil Mobitel ali znak za gostovanje) in storitve po porabi vključenih količin v radijskem omrežju Tušmobila pa se obračunajo ločeno, po ceniku
In pol se folk pizdi, k dobijo večjo položnico in niso prebral niti pogojev.

Siddh ::

Potem pa ne vem zakaj lahko jaz lepo sedim na mobitelovem omrežju in brez ekstra stroškov kličem? Pa imam tušmobilov paket.


noraguta ::

So spremenil prej na free je bilo gostovanje zastonj sedaj na novih paketih se pa plača. Itak te na to opozorijo ob menjavi paketa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Siddh ::

Ko sem jaz sklenil še je zgleda blo zastonj.


Pyromanic ::

Mingl paket je že skos dodatno plačljiv pri gostovanju( sem ga tudi sam imel ko je izšel). @Siddh, zate pa potem ne vem, ali si padel v kakšno akcijo ali je nekje napaka.
Možnost gostovanja za klice in sms-e ima samo free paket.

noraguta ::

Ja stari paketi imajo se zaston. Mi ni bilo najbolj všeč ampak v praksi se nekako stvar vsaj meni ne pozna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Lonsarg ::

Okoli septembra, ko Telemach dokonča ZAMENJAVO omrežja se ukine Tušmobil znamka in pridejo novi paketi pod Telemach znamko. Omrežje bo toliko izboljšano(zdaj so okoli 1% po pokritosti za Mobitelom, kar bodo precej znižali), da si bo Telemach lahko privoščil v VSEH novih paketih zastonj gostovanje na Mobitel omrežju vključno z podatki. Kar pomeni da bodo imeli Telemach paketi najboljšo pokritost v Sloveniji. Torej povsod kjer je Mobitel + obstajajo določene lise, kjer ima Tušmobil signal Mobitel pa ne, sicer so dokaj rekke, torej recimo da bo imel isto pokritost kot Mobitel.

Bodo pa ti novi paketi zelo verjetno za kak EUR dražji od trenutnih, sem pa prepričan, da bodo še vedno najcenejši v Slo, ker rabijo uporabnike. Torej če hočete pa res absolutno najnižjo ceno in vas tistih 1%, ki se bo znižal na 0.5% pokritost ne moti, potem je pomoje najbolša opcija kar sedaj vzeti Premium EU za 15EUR pa popust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kunigunda ::

Stvar je enostavna. Kupis za 5eur kartico (ce ni se ceneje) in poskusas par dni. Ce ti je ok, gres, ce ti ni ok, gres k drugmu operaterju :)

Jobs191 ::

Kaj pa T2 omrežje? so precej ugodni glede na to, da imam pri njih že televizijo in internet. Kakšne imate izkušnje z njihovim omrežjem?

hojnikb ::

t-2 nima svojga omrežja oz. majo nekaj malega 3G
#brezpodpisa

Jobs191 ::

+hojnikb

Ampak na strani jim piše 1000mb prenosa podatkov v T2 omrežju?

Tarzan ::

Imel T-2, pa si nisem kaj dosti z njim pomagal. Ko so šli na simobil je zadeva smrdela do neba, ko so gostovali v Mobitel omrežju (zdaj mislim da so že spet šli nazaj) je bilo stanje zadovoljivo. Tam kjer si bil v približnem okolišu kjer je T2 delal ampak na meji uporabnosti, bolje da si se mu na daleč izognil ali pa kar direkt nastavil na roaming, ker zadeva ni bila za nikamor. Je pa že nekaj časa od takrat in so lahko malo poflikali vse skupaj.

jusv ::

Lonsarg je izjavil:

Okoli septembra, ko Telemach dokonča ZAMENJAVO omrežja se ukine Tušmobil znamka in pridejo novi paketi pod Telemach znamko. Omrežje bo toliko izboljšano(zdaj so okoli 1% po pokritosti za Mobitelom, kar bodo precej znižali), da si bo Telemach lahko privoščil v VSEH novih paketih zastonj gostovanje na Mobitel omrežju vključno z podatki. Kar pomeni da bodo imeli Telemach paketi najboljšo pokritost v Sloveniji. Torej povsod kjer je Mobitel + obstajajo določene lise, kjer ima Tušmobil signal Mobitel pa ne, sicer so dokaj rekke, torej recimo da bo imel isto pokritost kot Mobitel.

Bodo pa ti novi paketi zelo verjetno za kak EUR dražji od trenutnih, sem pa prepričan, da bodo še vedno najcenejši v Slo, ker rabijo uporabnike. Torej če hočete pa res absolutno najnižjo ceno in vas tistih 1%, ki se bo znižal na 0.5% pokritost ne moti, potem je pomoje najbolša opcija kar sedaj vzeti Premium EU za 15EUR pa popust.


Zelo korektno napisano! Dodam samo, da če pač rabiš telefon, ga dobiš po normalni ne pa napihnjeni ceni.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Jobs191 ::

Sem sklenil naročnino pri tušmobilu...zaenkrat zadovoljen....zanima me ali je treba dodatno plačati za vklop 4g omrežja?

Sami ::

Jobs191 je izjavil:

Sem sklenil naročnino pri tušmobilu...zaenkrat zadovoljen....zanima me ali je treba dodatno plačati za vklop 4g omrežja?


Tušmobil še nima 4G omrežja, ima samo par (mislim da 6 central po Sloveniji) za testiranje, bo v prihodnje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

BorutK-73 ::

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

hojnikb je izjavil:

>Kličeš in pošiljaš smse pa lahko normalno v mobitelovem omrežju, brez dodatnih stroškov.

To ni res. Nacionalno gostovanje se plača posebi.


Odvisno od paketa. Lani sem vzel mingl odbit in imam tudi v telekomovem omrezju neomejene SMS-e in klice.

Maxl ::

Sami je izjavil:

Jobs191 je izjavil:

Sem sklenil naročnino pri tušmobilu...zaenkrat zadovoljen....zanima me ali je treba dodatno plačati za vklop 4g omrežja?


Tušmobil še nima 4G omrežja, ima samo par (mislim da 6 central po Sloveniji) za testiranje, bo v prihodnje.


Za vklop ne rabiš nič plačati.
V Ljubljani in vseh večjih mestih so že 4G bazne. Poleg tega pa je sedaj že Obala in deloma Notranjska pokrita.

radmannsdorf ::

hojnikb je izjavil:

t-2 nima svojga omrežja oz. majo nekaj malega 3G

Jobs191 je izjavil:

+hojnikb

Ampak na strani jim piše 1000mb prenosa podatkov v T2 omrežju?

T-2 ima 130 baznih postaj
Telemach ima 576 baznih postaj
Si.Mobil ima 888 baznih postaj
Telekom ima 1176 baznih postaj

http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

ahac ::

Se še komu dogaja, da včasih ni dosegljiv, ko je na 4G? 8-O
Ko me nekdo kliče izgleda kot da zvoni... pri meni ni pa nič (niti ne dobim SMSa za zgrešen klic).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

tor2 ::

Na 4g je samo data, voice je na 2/3g.

Vanadium ::

No jaz sem vzel EU premium + 10% popusta pa moram rečt da sem pozitivno presenečen glede na stanje izpred 5-6 let ko sem probaval tuš za 1 mesec. Signal povsod kjer se gibljem (relacije: kočevje-ljubljana-maribor-ptuj), kakovost zvoka sem nadpovprečno presenečen, ker pri simobilu in mobitelu, ki sem ga prej imel je skos nekaj škartalo pa porezalo govor sogovornika. Zaenkrat ostajam na tušu oz telemachu, bomo pa videli kaj bo konkurenca ponudila.

jusv ::

Jaz tudi nimam nobenih pritožb zoper Tušmobil in nimam problemov z LTE omrežjem. Odkar so delali nadgradnje je vedno boljše. Danes pa baje masovno vklapljajo LTE bazne po celotni Sloveniji.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

hojnikb ::

Kdaj bojo pa vklopl LTE za predplačnike ?
#brezpodpisa

ziga1990 ::

in kdaj Telemach dokončno prevzel Tušmobil in spremenil pakete itd. ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

kunigunda ::

ziga1990 je izjavil:

in kdaj Telemach dokončno prevzel Tušmobil in spremenil pakete itd. ?

Sej je ze kr neki cajta

ahac ::

Na 4g je samo data, voice je na 2/3g.

OK, ampak to ne pomeni, da je normalno, da nisi dosegljiv za klice, ko imaš vklopljen 4G.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BorutK-73 ::

ziga1990 je izjavil:

in kdaj Telemach dokončno prevzel Tušmobil in spremenil pakete itd. ?

Telemach je že dolgo lastnik Tušmobila, glede imena pa se še ne ve ali bo ostalo ali se bo preimenoval v telemach(mobil-maybe). Meni bi bilo bolje 2 opcija ker imam vse pri obeh in bi 1 položnica bila bolje.

Zgodovina sprememb…

KraitPay ::

V Žalci naprimer ima kolega boljši signal na Tušu kot jaz na Bobu...

kunigunda ::

BorutK-73 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

in kdaj Telemach dokončno prevzel Tušmobil in spremenil pakete itd. ?

Telemach je že dolgo lastnik Tušmobila, glede imena pa se še ne ve ali bo ostalo ali se bo preimenoval v telemach(mobil-maybe). Meni bi bilo bolje 2 opcija ker imam vse pri obeh in bi 1 položnica bila bolje.

Vse bo telemach, s tem mesecem se naj bi uredila se birokarcija in tusmobil d.o.o. fizicno izbrise.

dottor ::

Imam Mingl od kart jih imajo. Signal in mobilni internet se je v zadnje pol leta zelo izboljšal. Je pa en hec pri tušmobilu. Tako pogosto menjavajo pakete, da ko ti poteče naročnina (2 leti) in hočeš podaljšat in uzet drug aparat moreš menjat paket in plačat! menjavo paketa.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

radmannsdorf ::

a taki so? dobro da vem. banda!

Siddh ::

Zakaj bi plačal menjavo paketa? Samo novo pogodbo skleneš, ko stara preteče.


dottor ::

V kolikor nimate aktivnega aneksa, lahko naredite spremembo paketa oz. prehod na katerikoli paket iz ponudbe Tušmobila. Prehod oz. sprememba paketa se vam zaračuna po veljavnem Ceniku.

Če želiš uzet drugi aparat moreš podaljšat naročniško razmerje, ampak ker le-to (zgodilo obakrat ko sem podaljševal/menjaval) več ne obstaja moreš menjat paket...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Lonsarg ::

dottor je izjavil:

Imam Mingl od kart jih imajo. Signal in mobilni internet se je v zadnje pol leta zelo izboljšal. Je pa en hec pri tušmobilu. Tako pogosto menjavajo pakete, da ko ti poteče naročnina (2 leti) in hočeš podaljšat in uzet drug aparat moreš menjat paket in plačat! menjavo paketa.

Hočeš reči plačat menjavo, ker greš na cenejši paket. Na starem paketu drugače komot ostaneš, so mnogi pri Tušu še na prvih ultrastarih paketih, noben jih dol ne meče. So pa novi paketi vsakih par let šli za kak EUR dol ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

seba-beba ::

Zdravo!

Ravno videl to temo v času, ko sem na lovu za četvorček pri Telemachu. Torej gledam paket 4 MIX S. Glede na to, da naj bi prišlo do nekih sprememb, me zanima ali se splača še malo počakati s prevzemom tega paketa ali ne. Ta paket namreč potrebujem za starejšo osebo in mi opcija MOB 3 popolnoma ustreza...

Zanima me pa tudi, kako je Telemachovim omrežjem. So kakšne težave na zgornjem Gorenjskem? V primeru, če Telemach ne lovi, v katerem omrežju se gostuje in ali so s tem povezanin kakšni dodatni stroški?

Hvala

Mordecai ::

Sedaj, ko so ga posodbili dela zelo dobro.

BorutK-73 ::

dottor je izjavil:

Imam Mingl od kart jih imajo. Signal in mobilni internet se je v zadnje pol leta zelo izboljšal. Je pa en hec pri tušmobilu. Tako pogosto menjavajo pakete, da ko ti poteče naročnina (2 leti) in hočeš podaljšat in uzet drug aparat moreš menjat paket in plačat! menjavo paketa.

Ne vem če je to res. Meni je poteklo ta mesec (avgust) in nisem nič podaljševal ali sploh bil v kontaku z tušmobil. Za julij sem dobil prazno položnico ker sem imel nekaj v dobrem (pojma nimam kaj).

KraitPay je izjavil:

V Žalci naprimer ima kolega boljši signal na Tušu kot jaz na Bobu...

V Žalcu in okolici Tuš res super dela, sem doma 2km od AC in nismo nikoli imeli problemov z signalom, smo pa 3je na Tuš-u.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jaz sem obakrat ko mi je poteklo uzel nov aparat (prvič telefon in drugič tablico) pa sem mogu obakrat podaljšat paket in ker starega paketa ni blo več sem mogu nardit menjavo paketa. Vsaj tako je blo lani in 3 leta nazaj.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Lonsarg ::

dottor je izjavil:

Jaz sem obakrat ko mi je poteklo uzel nov aparat (prvič telefon in drugič tablico) pa sem mogu obakrat podaljšat paket in ker starega paketa ni blo več sem mogu nardit menjavo paketa. Vsaj tako je blo lani in 3 leta nazaj.

Ja to pa je res. S starimi paketi ne moreš koristit akcij popust ali telefon. Ampak koriščenje take akcije ti da ponavadi več kot teh 20EUR menjave paketa. Če ti ne da, potem ne koristiš in lepo telefon v prosti prodaji kupiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

siniša ::

ZPS je začel zbirati podpise proti neopravičenem zracunavanju stroškov operaterjev. https://www.zps.si/index.php/trg-in-cen...

Izaso ::

seba-beba je izjavil:

Zdravo!

Ravno videl to temo v času, ko sem na lovu za četvorček pri Telemachu. Torej gledam paket 4 MIX S. Glede na to, da naj bi prišlo do nekih sprememb, me zanima ali se splača še malo počakati s prevzemom tega paketa ali ne. Ta paket namreč potrebujem za starejšo osebo in mi opcija MOB 3 popolnoma ustreza...

Zanima me pa tudi, kako je Telemachovim omrežjem. So kakšne težave na zgornjem Gorenjskem? V primeru, če Telemach ne lovi, v katerem omrežju se gostuje in ali so s tem povezanin kakšni dodatni stroški?

Hvala


Verjetno bodo še ta mesec prišli četvorčki...vsaj tako se govori.
Telemachovo omrežje pa deluje fenomenalno! Pa tudi če živiš kje v zakotni dolini Gorenjske, lahko koristiš gostovanje. Ampak 99% prebivalstva tega ne rabi (več).

Dzhimen ::

Na tušmobilu sem že več kot 2 leti, pred približno dvemi meseci pa sem zamenjal paket in sicer šel sem kot dodatna sim kartica na paket premium EU od druge osebe. Zdaj sva oba na enem naročniškem razmerju (2 SIM kartici), koristiva skupaj enote in je naročnina zlo poceni.

Ko sem delal to spremembo nisem bil v vezavi, a sem moral vseeno plačat (pazi to!) odjavo mojega naročniškega razmerja (10€), menjavo lastništva naročniškega razmerja (20€) in spremembo paketa (10€). Sem se pozanimal v treh tušmobilovih centrih in še na klicni center sem 2x klical (dobil vsakič drugo osebo) in so mi vsi zatrjevali da je to edini možen postopek.

Jst nism mogu verjet, sm mislu da so usi prtegneni. Pa sm pol useeno naredu menjavo, ker sem dobu za 10€ še Lumio 535 v akciji. Tko da sm na koncu dal 50€ pa mam nov telefon in super poceni naročnino. :)

jusv ::

Ja glej, ti stroški pač so. Vsak operater jih ima. Ampak nima pa vsak operater tak nizkih naročnin in tak poceni telefonov, zato kapo dol tušmobilu.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Dzhimen ::

Ja dobr, razumem da ti stroški pač so, samo če plačam 10€ preklic naročniškega razmerja (nisem bil v vezavi), pol pa še 20€ spremembo lastništva razmerja (kako, če sem ga pa preklical?!) in povrh vsega še 10€ za spremembo paketa (kakšnega paketa, če pa niti naročniškega razmerja nimam xD), to je pa zame idiotizem.

Glede cenovne ugodnosti se strinjam, so izredno ugodni za to kar ponujajo. Sej glih zarad tega sm si reku "jeb*ga" in plaču, da bo zdej usaj 2-3 leta mir. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach GSM

Oddelek: Mobilne tehnologije
3312429 (6404) Heisenberg
»

Tušev Svetovni premium (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5518514 (15109) Lonsarg
»

Telemach prevzel Tušmobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10733990 (24431) MKC00
»

tušmobil - nov paket najbližji 1500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6319784 (13499) Filipko
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635737 (30588) Bobr123

Več podobnih tem